Nováci (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 1995, 30 min

• Spinosaurus

Myslím že už ten název mluví za vše.(6.1.2007)

Nečekat zázraky a ono se tam něco vtipného najde. A tohle píšu ke druhé řadě, která mě baví víc. Všeobecně nemám rád sitcom. A žádný americký o padesáti řadách a třiceti epizodách mě nikdy nedostal a sotva jen pár to u mě dotáhlo na průměr (vyjímku tvoří pouze klasický sitcom Addamsova rodina (100%), z čisté milosti a nemohoucnosti autora prosadit se jinak, než psaním slohovitě popisného scénáře do rádoby vtipného konceptu. Osobně nechápu, co má být vtipného na tom, když nějaká postava popíše situaci, kterou divák neviděl. To si ji mám jako představit?! Prázdnota, která na mě ze sitcomů vykukuje je zkrátka pro mě nesnesitelná. Nováci se výše uvedených nešvarů zbavují po svém a to se mně na nich líbí. Najednou se krystalicky čistá trapnost jeví jako originální gag. Zvláště druhá řada Nováků má v tomhle ohledu navrch. Americký sitcom to podá dokonale suše a s předtočeným smíchem. Předtočený smích, který má zdůraznit nevtipnost. V Novácích se to obejde bez této rušivé kulisy a je to celkem sympatická rodinka, která v různých epizodách řeší téměř absurdní situace, jak jinak než téměř absurdně. Rozhodně se Nováci nedají považovat za nějaký vrchol ve svém specifickém žánru, ale jdou na to po svém a jsou vtipnější než pozdější sitcom Comeback nebo Helena. 60%(24.5.2012)

• flanker.27

Jak se k tomu mohl upsat Steklač, to nepochopím. ALe pravda, Nováci 2 to ještě překonávají. Aspoň Jitka Ježková stojí za pohled.(15.2.2006)

• Dr.film

Typická produkce TV Nova. ODPAD nedávám, protože existence "Policajtů z předměstí " posouvá Nováky alespoň trošičku do lepšího světla, nežli by se na první pohled mohlo zdát.(11.4.2003)

• Radek99

Čirá esence původní televizní tvorby TV Nova...(10.3.2007)