poster

Nováci (TV seriál)

Rodinný / Komedie

Česko, 1995, 30 min

 • kingik
  ***

  Nečekat zázraky a ono se tam něco vtipného najde. A tohle píšu ke druhé řadě, která mě baví víc. Všeobecně nemám rád sitcom. A žádný americký o padesáti řadách a třiceti epizodách mě nikdy nedostal a sotva jen pár to u mě dotáhlo na průměr (vyjímku tvoří pouze klasický sitcom Addamsova rodina (100%), z čisté milosti a nemohoucnosti autora prosadit se jinak, než psaním slohovitě popisného scénáře do rádoby vtipného konceptu. Osobně nechápu, co má být vtipného na tom, když nějaká postava popíše situaci, kterou divák neviděl. To si ji mám jako představit?! Prázdnota, která na mě ze sitcomů vykukuje je zkrátka pro mě nesnesitelná. Nováci se výše uvedených nešvarů zbavují po svém a to se mně na nich líbí. Najednou se krystalicky čistá trapnost jeví jako originální gag. Zvláště druhá řada Nováků má v tomhle ohledu navrch. Americký sitcom to podá dokonale suše a s předtočeným smíchem. Předtočený smích, který má zdůraznit nevtipnost. V Novácích se to obejde bez této rušivé kulisy a je to celkem sympatická rodinka, která v různých epizodách řeší téměř absurdní situace, jak jinak než téměř absurdně. Rozhodně se Nováci nedají považovat za nějaký vrchol ve svém specifickém žánru, ale jdou na to po svém a jsou vtipnější než pozdější sitcom Comeback nebo Helena. 60%(24.5.2012)

 • Lima
  odpad!

  Tady už nepotěším ani své cynické já. Tohle už je vážně hodně za rohem...(23.3.2003)

 • mzss1
  *

  Na tohle si jasně vzpomínám, vím, že to byla pěkná slabota. Jediné co dokázalo nepatrně zaujmout bylo herecké obsazení. Nejlepší byl Pavel Zdeníček a Jana Paulová. Takže odpad nedám, ale i tak je to blbost. Shodou okolností to vidím procentuálně stejně jako zde na CSFD. Tudíž hodnotím na 13% = *(20.2.2013)

 • dyfur
  odpad!

  asi jeden z prvých sitkomov = klad daného diela inak straaašne tráápne - vtip nikde.(17.1.2013)

 • Galadriel
  odpad!

  Standartní kvalita pořadu z produkce TV Nova.(19.12.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace