Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

TotalFilm

Edward Norton je přes své mládí a nijak rozsáhlou filmografii renomovaným hercem. Hned svojí první rolí v Prvotním strachu, kterou mimochodem získal i díky nestydatému (ale přesvědčivému) vymýšlení u konkursu, si vysloužil nominaci na Oscara. Následně byl zavalen lákavými nabídkami, mezi nimiž si dokázal více než dobře vybírat. Vidět jsme jej mohli například ve Formanově Lid versus Larry Flynt nebo Allenově Všichni říkají: Miluji tě. Norton si však dává pozor, aby nezapadl do některé ze zavedených typových škatulek. Díky tomu si to teď z Klubu rváčů namířil rovnou na kazatelnu... a navíc ve své vlastní režii. Rabín, kněz a krásná blondýna je romantická komedie a to je žánr s jasně danými pravidly. Odváží-li se je nějaký tvůrce porušit, obvykle tím víc diváků naštve, než potěší. Snad proto se debutant Norton rozhodl nic neriskovat a bez výhrad žánrová pravidla akceptoval. Jeho prvotina tak těžko mohla skončit lépe než jako pohodová a sympatická postpubertální historka. Největší komplikace napadne okamžitě i naprostého ateistu: na kněze je uvalen celibát a od rabína se očekává, že jeho dívka bude židovka, což Anna není. Dál už se přidává jenom trocha nedorozumění a trapasů. Divák už jistě na vlastní oči viděl zdárné překonávání divočejších překážek. Plusové body si tenhle snímek vymodlil jinak. Nosnější i vtipnější je totiž motiv sympatických duchovních, kteří se snaží modernizovat svoji víru tak, aby byla současná a zábavná, čímž samozřejmě šokují a sem tam i urážejí svoje ovečky. Ostatně není divu, ono vyžaduje kravskou dávku tolerance, když do synagogy vlítne černošský sbor s tradiční židovskou písní na rtech jen proto, že se rabínovi zdál přednes jeho svěřenců málo veselý. Blahořečit zaslouží i vyvedené obsazení. Skvělý pár s režisérem Nortonem tvoří komediálně zdatný Ben Stiller (Něco na té Mary je). Společně jsou naprosto dokonalí, ať už kralují v ulicích a svatostáncích coby „boží komando" nebo prezentují upřímnou neobratnost v lásce a basketbalu. Zajímavé osobnosti se objevují i ve vedlejších rolích, například Anně Bancroft, Eli Wallach nebo Ron Rifkin. Čecha potěší zejména Miloš Forman, přestože jednou začne zničehonic mluvit o ruské okupaci Československa. Malý problém může nastat pouze s Jennou Elfman. Její dospělácká verze „Pipi dlouhé punčochy" sice má svoje ženské kouzlo a vedle pánské dvojice se neztrácí ani herecky, ale stejně si dokážu před stavit atraktivnější kategorie žen, než jsou umělé blondýny připečené soláriem. ()

BigBrother

Celkem pohodová alternativa k Samotáři v Seattlu. Obzvlášť pokud chcete na gauči před TV balit nějakou blondýnu (případně kněze či rabína). ()

pierre9

Asi moja najobľúbenejšia romantická komédia. Vôbec sa netajím tým, že Norton je mojím obľúbeným hercom, no v tomto filme ukázal, že má čo ukázať aj po režisérskej stránke. Svieži a originálny snímok s viacerými vtipným momentmi a pôvabnou Jennou Elfman. Až ma mrzí, že to je v podstate jej jediný významnejší film. ()

yarghoul

Když jsem viděla v tomhle filmu Edwarda Nortona, marně jsem přemýšlela, co má společného s Edwardem z Kultu hákového kříže, či s Edwardem z Klubu rváčů. Ten chlap dokáže zahrát snad cokoliv. Příjemná Jenna Elfman alias Anna Banana a klučičí soupeření o ní mě vážně pobavili. :) ()

E.T.Martin

Příjemná romantická komedie, taková ta newyorsky intelektuálská. Měla sice pár chabých chvilek, ale nad průměrem ji drželo její sympaticky optimistické ladění. A už aspoň vím, jaký je hlavní rozdíl mezi římskokatolickým knězem a rabínem. Rabín si může vzít ženskou:) ()

kuře.gril

S kamarádkou jsme se po tomhle filmu kdysi hrozně pohádaly, jestli je lepší Brian nebo Jake, (já tehdy byla pro Jakea, ale dnes bych souhlasila s Brianem). :) Kromě sympatických herců to ale má i originální a inteligentní příběh. Jen je ten film trochu nenápadný a člověk má tendenci na něj časem zapomenout. To je ale určitě škoda, protože tyhle nenápadné filmy jsou právě ty, co časem neztrácí kvalitu a vždy potěší! ()

Kozlowski8

V dětství nejlepší kamarádi se po mnoha letech setkávají. Z dětí se stali - židovský rabín, kněz a sebevědomá schopná manažerka. Jak se tyto zcela rozdílné profese promítnou do jejich vztahu? Vcelku banální příběh, založený na vskutku výtečných dialozích - ať v rovině komediální, tak i v té vážnější a na herectví hlavních protagonistů. Edward Norton zaslouží pochvalu jak za roli, tak i za režii. Velice zábavné, dávám lepší 4*. ()

v.indruchova

Moc pěkná romantická komedie. Sympatické postav a herci žádní želenáči. Trochu jsem se toho bála, protože se jedná o téma víry, ale obávala jsem se zbytečně. Film je natočen s určitou lehkostí, ale i hlubšími záblesky o smyslu života. Pocitově silný film. Ať jste věřící či nevěřící tady je to jedno. .Budete mít pocit že jsou vaši kámoši. Stopáž je odvážná ale nezkazí celkový dojem. Výběr hudby oceňuji. Pohodový snímek vám vykouzlí úsměv na rtech. Dávám 4 hvězdy. ()

jessic

Díky hereckému obsazení průměr. Přidat do milostného trojúhelníků náboženské problémy je sice nápadité, ale holywoodský náboženský patos byl odpudivý. Co v takovém filmu dělal Forman nechápu. ()

zigy

První půlka je děs, pak to do sebe zapadne, ale kdo to má vydržet? Navíc opravdu vtipných scén je jen pár a tenhle chtěně inteligentní humor mi přišel zbytečně na sílu. Blondýna taky nic moc. Závěr hezký, ale proč 128 min? ()

truetrue

Moje oblíbená romantická komedie. A malá role Miloše Formana jen přidává na inteligenci tohoto snímku. Skvělý soundtrack. Mohu vidět kdykoliv a vždy potěší a pobaví. ()

Chemic

Hezky vymyšleno. Jenna Elfman je fakt kočka a Miloš Forman byl taky skvělej. Škoda jen, že Formana nedaboval Forman, ale jinak je to fakticky dobrý. ()

kollik

Spojením dvoch dobrých hercov a krásnej blondínky vznikla naozaj zaujímavá komédia. A kto chce, tak si v nej môže nájsť aj hlbší podtext ()

shinlove

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií! Skvělý nápad na kombinaci víry, vynikající herci a ještě lepší celkový dojem! 5* ()

deerelegan

Takhle to dopadá, když se někdo učí od Formana-Ed vykouzlil jednu z nejlepších romantických komediií, jež jsem viděl, a to tento žánr řadím hodně nízko, takže 4* jsou luxus. ()

wellfish6

Skvělá komedie pro ty, kteří poznají rozdíl mezi křesťanstvím a židovstvím, přátelstvím a láskou, ale především mají rádi tu tenkou hranici mezi jemným, ironizujícím humorem a rádobyvtipem, který se pouze něčemu nebo někomu vysmívá. ()