Rabín, kněz a krásná blondýna

Keeping the Faith

Kňaz, rabín a blondínka alebo keď sa traja majú radi

Rabín, kňaz a krásna blondína

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 128 min

Další naprosto průměrná a ničím nevyčnívající inteligentní romantická komedie, která se může pochlubit plejádou hvězdných jmen (nejvíce překvapí Miloš Forman) a solidně vystavěným scénářem. Stiller potěší, neboť poprvé ze sebe nedělá debila, nýbrž solidního New Yorského rabína playboye a rozhodně ujde. Norton je pro změnu přesně tak jak ho nemám rád - "ťutínkovský" ňouma. Snaha o vymanění se ze škatulky průměrnosti tu je, bohužel však neúspěšná.(1.9.2007)

Rád bych tuto komedii vychválil a označil za podařenou, ale po střízlivém uvážení bohužel tento film nemohu označit jinak než jako ve všech směrech průměrnou romantickou komedii, avšak s relativně zajímavým, sympatickým a přímo hvězdným obsazením. A myslím si, že nebýt právě toho hvězdného hereckého obsazení, tak film ani nestojí za nějaký větší divácký zájem. Takhle když už vás nezaujme děj nebo vám film přijde až příliš rozvleklý, tak jako mně, tak si alespoň můžete užít kvalitních hereckých výkonů. Ať už je to výkon Bena Stillera, který je vynikající a podle mého mínění nejlepší právě v komediálních a romantických filmech, či výkon Edwarda Nortona, který je zase velice sympatický a v roli kněze naprosto přirozený a na jehož herecký výraz se krásně dívá, či v neposlední řadě výkon sličné a neméně vynikající herečky, držitelky Zlatého glóbu za hlavní roli v seriálu Dharma a Greg, který jsem si velmi zamiloval a který nyní pravidelně sleduji, Jenny Elfman, která zde v roli krásné blondýny přímo září a které ta role sluší stejně jako role Dharmy ve výše zmíněném seriálu. A pak nesmím ještě jako správný Čech zapomenout na herecký výkon Miloše Formana v roli staršího kněze, který se zde nezapomene zmínit o vpádu ruských vojsk do Československa. Takže ten film je takový, jaký je, právě jenom díky vynikajícím hercům a jejich výkonům, kteří ten film docela zachraňují. A právě díky tomuto faktu mohu udělit alespoň tři hvězdičky, ale mezi mé oblíbené romantické filmy se tento film asi bohužel nezařadí.(31.12.2008)

Edward mě prostě nikdy nezklamal, ať už jako režisér nebo jako herec. Díky němu, sympaťákovi Stillerovi a krásné Jenně Elfmann mohla vzniknout výborná romantická komedie, z níž sálá pozitivní energie. Poprvé viděno v životní etapě, kdy na mě film působil až příliš osobně... v dobrém slova smyslu.(25.5.2002)

Kouzelná inteligentní romantická komedie, kterou skvěle ve sném režijním debutu natočil Edward Norton, který se zároveň představil i v roli kněze Briana. Role rabína se zhostil Ben Stiller a roli "krásné blondýnky" se ujala Jenna Elfman. Bravo Edwarde Nortone jen tak dál.(5.11.2007)

9 / 10 Výborne obsadená, výborne natočená a výborne napísaná romantická komédia, ktorá vás, teda ak nie ste zarytý cynik, očarí svojim nezameniteľným šarmom a noblesou. Otázky lásky sa tu preplietajú s otázkami viery tak nenásilne, že by ste scenáristovi najradšej ruky vybozkávali. Samozrejme, obrovskú zásluhu na tom má aj Edward Norton - ten len potvrdzuje povesť jedného z najvšestrannejších filmových tvorcov súčastnosti a ja verím, že od neho ešte môžeme čakať veľké veci. Či už pred kamerou alebo v jej závese.(21.12.2005)

• - Na MFF v Karlových Varech Norton prohlásil, že to byl právě Forman, kdo ho přesvedčil, aby film režíroval. (hippyman)

• - Edward Norton si kvůli roli Briana Kilkennyho Finna obarvil vlasy na blond, přestože pro roli nebyla jeho barva vlasů důležitá. (Nancy...)

• - Při obřadu na začátku filmu označí postava Edwarda Nortona film Sedm jako "ten populární film s Bradem Pittem". Sedm (1995) režíroval David Fincher, který režíroval i Klub rváčů (1999), kde hrál s Pittem právě i Edward Norton. (don corleone)