Rabín, kněz a krásná blondýna

Keeping the Faith

Kňaz, rabín a blondínka alebo keď sa traja majú radi

Rabín, kňaz a krásna blondína

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 128 min

Jako romantická komedie, jichž začínám mít poslední dobou dost, to patří nejspíš i k průměru, ale vůbec jsem nepochopil nesmyslnou, hloupě komerční náboženskou "polovičku". To měl být hollywoodský příspěvek k "ultraekumenismu"? A Miloš Forman opravdu věděl, do čeho jde? Tenhleten styl interpretace, či spíše přiživování se na vážných otázkách, bych hledal všude jinde než ve filmech, které mají cokoliv společného s jeho osobou.(1.4.2005)

Pohodová záležitost s dvěma pohodovými herci a jednou blondýnou, která není až tak blbá jako se o nich říká. V neposlední řadě také Miloš Forman (tentokrát nepřelétá nad hnízdem kukaček :o))).(19.7.2004)

Rád bych tuto komedii vychválil a označil za podařenou, ale po střízlivém uvážení bohužel tento film nemohu označit jinak než jako ve všech směrech průměrnou romantickou komedii, avšak s relativně zajímavým, sympatickým a přímo hvězdným obsazením. A myslím si, že nebýt právě toho hvězdného hereckého obsazení, tak film ani nestojí za nějaký větší divácký zájem. Takhle když už vás nezaujme děj nebo vám film přijde až příliš rozvleklý, tak jako mně, tak si alespoň můžete užít kvalitních hereckých výkonů. Ať už je to výkon Bena Stillera, který je vynikající a podle mého mínění nejlepší právě v komediálních a romantických filmech, či výkon Edwarda Nortona, který je zase velice sympatický a v roli kněze naprosto přirozený a na jehož herecký výraz se krásně dívá, či v neposlední řadě výkon sličné a neméně vynikající herečky, držitelky Zlatého glóbu za hlavní roli v seriálu Dharma a Greg, který jsem si velmi zamiloval a který nyní pravidelně sleduji, Jenny Elfman, která zde v roli krásné blondýny přímo září a které ta role sluší stejně jako role Dharmy ve výše zmíněném seriálu. A pak nesmím ještě jako správný Čech zapomenout na herecký výkon Miloše Formana v roli staršího kněze, který se zde nezapomene zmínit o vpádu ruských vojsk do Československa. Takže ten film je takový, jaký je, právě jenom díky vynikajícím hercům a jejich výkonům, kteří ten film docela zachraňují. A právě díky tomuto faktu mohu udělit alespoň tři hvězdičky, ale mezi mé oblíbené romantické filmy se tento film asi bohužel nezařadí.(31.12.2008)

Jedna z mojich najobľúbenejších romantických komédií s úplne dokonalým hlavným triom a vynikajúcim scenárom. Norton ukázal, že je nielen jeden z najlepších hercov svojej generácie, ale aj skvelý režisér.(14.4.2007)

Další naprosto průměrná a ničím nevyčnívající inteligentní romantická komedie, která se může pochlubit plejádou hvězdných jmen (nejvíce překvapí Miloš Forman) a solidně vystavěným scénářem. Stiller potěší, neboť poprvé ze sebe nedělá debila, nýbrž solidního New Yorského rabína playboye a rozhodně ujde. Norton je pro změnu přesně tak jak ho nemám rád - "ťutínkovský" ňouma. Snaha o vymanění se ze škatulky průměrnosti tu je, bohužel však neúspěšná.(1.9.2007)

• - Když jdou Jake a Anna do kina, řeknou, že jdou na "Garcíův film". Jedná se o film s Andy Garciou Když muž miluje ženu. (Hejtmy)

• - Scéna, v níž tři hlavní postavy běhají v dětství po parku, je remakem scény z filmu Jules a Jim režiséra Francois Truffauta, jehož film je také o milostném trojúhelníku. (Hejtmy)

• - Casanovu, businessmana z kanceláře z protější budovy, hraje manžel Jenny Elfman Bodhi Elfman. (Hejtmy)