Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

bloodline

Easy, Elite, Eternal, Elysian Company, skrátka rota E a jej jedinečný príbeh, premietnutý tým najfantastickejším spôsobom nie na strieborné plátno, ale priamym zásahom do srdca, si zaslúži absolutórium vygravírované na najvyššom piedestály filmových vyznamenaní. Kvalitnejšie, realistickejšie a, po prečítaní knižnej predlohy, vierohodnejšie to už ani natočiť nešlo... ĎAKUJEM! 6* ()

provitamin

Dobre natočené, ale občas trochu nudné, dal by som asi 80%, ale jednu hviezdu musím ešte znížiť, lebo mi chýba jeden diel, kde americkí osloboditelia hrdinsky oslobodili bombardovaním Nové Zámky od pozuby neozbrojených nefašistických nenebezpečných nevojakov (civilistov). ()

Pttak

Super seriál z prostředí 2.světové války z produkce HBO. Pro drtivou většinu skalních fanoušků válečných filmů a seriálů tenhle seriál prostě tak nějak zkultovněl. Netřeba víc dodávat. ()

Blondsky

Vyjímečný soundtrack vyžaduje výjimečné dílo. A tady se mu podařilo nejen to. Když jsem dokouvál třetí epizoda napotřetí (nikoli z pocitu nudy, spíše jsem do tohoto projektu ještě nebyl tak zainteresován), opravdu jsem nečekal, že se z toho stane jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy viděl. Miluji histroii, miluji tématiku druhé světové války a ještě více miluji, když je to spojeno s briliantní řemeslnou prací. Ojedinělý zážitek, který je opravdu výjimkou na seriálovém poli a jedná se o zdaleka nejlepší věc, co HBO kdy vyprodukovalo. Neoznačoval bych to jako nejlepší seriál všech dob (ačkoliv tento výrok naprosto chápu a časem bych se pod něj i možná podepsal), ale přesto bych mu to první místo zde na ČSFD dal. Už jen proto, jak geniálně je to udělané. Neznám seriál, který by tak perfektně reflekovat pocity naděje, smutku, strachu nebo lidskosti jako takové. Devátá epizoda je absolutní vrchol, jenž definitivně dohnal mnoho lidí k pláči. Hold nejlepší příběhy píše sám život. Hanba mi, že jsem si seriál rozkouskovával a neměl tak plný zážitek. Excelentní dílo. ()

Hanys_

Bál jsem se, že to určitě až moc zestárlo a že mě to nebude bavit. Jenže chyba, po technické stránce to strká většinu současné produkce do kapsy. Akční scény jsou dechberoucí a marně bych hledal něco, co se tomuhle v dnešní už dost kvalitní tv tvorbě blíží. Jenže po příběhové stránce mě to úplně neodrovnalo. K postavám jsem si nenašel vztah, byť Damian Lewis už tady ukázal co v něm je. 8.5/10 ()

Radim

Mimořádně silný zážitek. Každý jednotlivý díl sám o sobě obstojí jako vynikající válečný film. Ale dohromady se jedná o naprosto unikátní projekt, který mapuje cestu spojeneckých vojsk v Evropě. Jednoznačně patří mezi to nejlepší, co kdy bylo natočeno. ()

Mleako

Po všech stránkách perfektní seriál, ať už se jedná o kameru, herecké výkony či efekty a navíc bez zbytečného patosu. ()

Ondis

Pardon, ale mě to prostě nebavilo. Viděl jsem asi 4 díly a všechny se mně zdály stejný. Jinak samozřejmě je pravda, že je to skvěle natočenej válečnej seriál. ()

Wishkah

Něco neopakovatelného a absolutně geniálního vzniklo na HBO. Svělý seriál o amerických hrdinech, který se obešel bez zbytečného patosu a propagace vlastenectví ()

vodafone

Bratrstvo neohrožených z roty E, mě provedlo od ukrutností války z výcvikového tábora přes Normandii, Carantan až do Německa a Rakouska. Krásné zpracování o válce, slovo krásné je možná použito špatně. Na válce není nic krásného a tento snímek to zachytil dokonale. Připomíná čím vším si vojaci museli projít za světové války, kteří nás přišli osvobodit. Pět hvěz na serii snímků jsem nenašel ani jednu chybu. ()

Prochy38

Nejlepší válečný seriály určitě (těch moc nebylo), ale spolu se Zachraňte vojína Ryana i jeden z vůbec nejlepších filmových počinů o druhé světové válce. D. Lewis skvělý. Grandiózní režie. Co víc k tomu!? ()

Darth Maul

Band of Brothers je seriálom, po technickej stránke, úplne dokonalým. Historické reálie sú na najvyššej možnej úrovni, až to niekedy evokuje dokumentárny žáner. Samotná dokonalosť filmárskeho umenia by však nestačila na stopercentné hodnotenie. Seriál je výnimočný práve tým, o čom vypovedá. Je v ňom prítomná ľudskosť, sila priateľstva a hrôza vojny. Amerických vojakov nevykresľuje idealisticky a nemeckých vojakov neodsudzuje. Výpovede priamych účastníkov sú neuveriteľne silné a vyvolávajú zimomriavky. Band of Brothers je akoby pamätníkom na jednu z najhorších kapitol v dejinách. ()

Warle

Skvělý válečný seriál podle brilantní knihy S. Ambroseho, na kterém spolupracovalo duo Spielberg a Hanks. ()

vander19

Pri niektorých scénach som si hovoril, daj bože aby som toto ja nemusel zažiť...tak detailné zábery vojny nie sú asi ani v jednom filme a záver bol tak páradny, že som si ho pre istou pustil 3x po sebe.....10/10 ()

Dyas

Komplexní a jedinečný seriál představující neskutečné a trvdé osudy roty E, která prochází druhou světovou válkou. Působivý příběh o lidské odvaze a bratrství v boji, které přetrvává až do konce. Některé díly jsou skvělé a některé přímo vynikající, až excelentní. Takový dominatní seriál, který dokáže vyrazit dech z událostí, které se opravdu staly, se opravdu jen tak nevidí.... ()

Wajsik

Pro mě jednoznačně nejlepší válečně pojatý seriál jaký jsem měl možnost shlédnout. Každý díl tak realistický, že si připadáte, jako kdyby jste tam s Easy Company byli také. Čím častěji tenhle seriál sleduji tím lepší pro mě je. Režisérské duo Spielberg , Hanks (a nejen oni) prostě bodují na celé čáře. Kdyby to šlo, tak zde by patřilo 6*. ()

Marrty3

Tak konečně jsem se k tomu dostal. Celkem mi to trvalo. Ale výsledek mě velmi potěšil. Osobně to hodnotím jako jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Skvělé herecké výkony, masky, dobové zařazení, skutečnost, spletitost, city a v neposlední řadě samotná válka. 2. světová mě vždycky celkem zajímala a tohle je skvělá 10ti hodinová podívaná. já si to užil a jsem si jist, že až budu mít opět čas, rozhodně to znovu shlédnu. CENIM !! ()

Itar

Bez debat nejlepší válečný seriál novodobé kinematografie. Herci jsou výborní, stejně tak vizuální a režijní stránka. Vrcholem jsou pro mě díly Bastogne a Bod zlomu, které dávají pohled na zasněžené belgické lesy a totální psychické vyčerpání vojáků. I ta šestá hvězdička by se dala přihodit. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn