Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Chladek

Vedle Černého jestřába jednoznačně nejlepší válečný film (i když je to seriál). Dokonalá kamera, výborný scénář a moc dobré výkony celé roty E. Je to příběh o hrdinství, útrapách a následcích a dopadech války. Vážně, jako jediný film z 2. světové války mě toto dílo chytlo. ()

(fjw)

Jedinečný seriál o americké rotě E, která se dostane od Normandie až do Hitlerova hnízda. Žadný díl jsem si nenachal ujít a vždy se kochal dokonalou hudbou, výpravou, hlavně kamerou atd.. Skvost, nádhera...jaká další slova podobé ráže? ()

Cannabis

Strhující seriál z produkce HBO. Nevěřil jsem, že by mne dokázal upoutat seriál o válce, ale musím přiznat, že jsem sledoval všehny díly se stejným nadšením a očekáváním. Ukazuje válku z více pohledů, dynamické pojetí kamery je velký plus a nakonec herecké obsazení mi připadlo velice vhodné! Zaujala mě informace, že se režie části ujal Tom Hanks a 5. díl je opravdu velice zajímavě natočen! ()

JasonV

Dokonalá rovnováha medzi akciou a psychologickou drámou zabalená do špičkovej technickej stránky robí z tejto minisérie to najlepšie čo sa dá na obrazovkách televízie vidieť nielen o WW2. ()

Daves97

Po posledním desátém dílu jsem byl naměko jako už dlouho ne. Nejlepší a hlavně nejpřínosnější seriál, jaký jsem kdy viděl a zřejmě i mohl vidět. ()

Goodmen

Zachraňte vojína Ryana v 10-ti brutálních dílech. S nádhernou úvodní znělkou. 1. DÍL - Currahee: Seznámení s rotou E, jejich neschopným velitelem a náročným výcvikem. Slušný rozjezd, ale možná trošku delší než by mělo. 8.5/10 2. DÍL - Day of Days: Pokračujeme v místech, kde jsme skončili v 1. díle a začínáme excelentním výsadkem a 1. akcí o zničení německejch děl. Díl se zaměřuje na mého největšího oblíbence z roty E poručíka Winterse. Tady to celé začíná. 9.5/10 3. DÍL - Carentan: Rozjezd na plný plyn. Od začátku až do konce. Bitva o Carentan je neskutečná řežba, ihned poté bitva na kopci tentokrát i s tankama, kde nám ukazují už brutálnější záběry jako válka sama. V hlavní roli tentokrát psychoza vojína Blitha. 9.0. 4. DÍL - Replacements: aneb Operace Market Garden, kterou poněkud seškrtali na jednu akci. Episoda trochu nic moc, začátek přesunu do Holandska, kde se slaví, ale pak narazí na Němce a následuje krátká bitka a nakonec ústup. V hlavní roli drsňák "Bull" Randleman, který se nám na chvíli zatoulal. Asi nejslabší díl. 7.0 5. DÍL - Crossroads: Díl věnovaný opět Wintersovi, kdy ho sledujeme ho jako vojáka/úředníka. V tomto díle kromě první půlky se nic moc neděje. Je to ovšem jen ticho před bouří - tedy Bastogne. 8.5 6. DÍL - Bastogne: Asi nejdrsnější část Bratrstva. Ne tak akční jako jiné díly, ale zato velmi depresivní, mrazivé a to doslova. V hlavní roli tentokrát medik. 10.0. 7. DÍL - The Breaking Point: Začínáme prakticky v podobné situaci jako u Bastogne, tedy ve sněhu pod německym dělostřelectvem a můžeme začít ve velkém počítat ztráty. Nakonec se jde do velmi tuhého boje pod debilním velitelm. V hlavní roli nadrotimistr Lipton, který nám válku velmi zajímavě komentuje. Rota E pak dostane pořádného velitele. Alespon nadějné vyhlídky do budoucna. 10.0 8. DÍL - The Last Patrol: V celku spíše klidný díl, na vojácích je vidět velká únava z bojů. Jediná akce ovšem stojí za to. Noční hlídka, která se vydává za nepřátelské hranice pro zajatce. Během těchto minut dokáže tato akce připoutat k obrazovce. V hlavní roli navrátilec Webster, který nám vypráví dění jeho očima. Celkem působivá episoda. Ke konci dostává navíc optimističtější pohled. 9.0 9. DÍL - Why we fight: Válka už je skoro u konce a podle toho se taky odvíjí tento díl. Dokud však nenarazí na tábor židů. A tady to začíná být hodně silné kafe. Řekl bych, že zde je hodně cítit dohled Stevena Spielberga. Ani netřeba komentovat, to se musí vidět. V hlavní roli kapitán Nixon. 10.0 10. DÍL - Points: Konec. Kruh se uzavírá. Nádherné. 10.0. Jeden z nejúžasnějších seriálových projektů v historii. Tohle už se jen tak neuvidí. Bylo mi ctí projít 2. světovou válku s největšími hrdiny co jsem mohl kdy poznat. ()

Bratr

Já jsem u Bratrstva zatlačoval slzu snad každý díl. Nejenom, že je to parádně zpracované po akční stránce, skutečnost, že tyhle útrapy zažívali lidé, které nevymyslel žádný scénárista mě ještě víc utvrdil v potřebě zabránit Hitlerovi podobným megalomanům vůbec jen pomyslet na světovou nadvládu. A to jsem v celé sérii neslyšel jedinou větu o Velikosti ameriky a že by někdo něco dělal pro vlast. ()

MartyMcFly89

Kvalitně zpracovaný válečný dobrodružně-dokumentární dokument. Hrdinové nejsou moc stálí, protože umírají. Jak to tak ve válce bývá. ()

Toumyk

Realistický obraz války podaný naprosto skvělým způsobem. Ukazuje všechy důležité válečné momenty a konečně ukazuje D-Day z jiného pohledu než jako nabíhání na kulomety. Je super, že každý díl je věnován určité postavě a zachycuje její osudy, zároveň to ukazuje reálné postavy, které tam poskytují rozhovory a to přidává na autentičnosti a samozřejmě i na velkoleposti. Tento seriál miluji a rád se na něj kdykoli podívám znovu, ať už na jednotlivé díly nebo z fleku na celý. ()

Efreeti

I když sem se tento seriál viděl až 2 roky po Ryanovi, stále to na mě pusobilo jako jeho slabší odvar. Toho filmového pojetí zobrazování 2.světové války jsem již jaksi přejezen. Zpětně mě fascinuje především to kolik zde účinkuje úžasných herců, kteří se stali opravdu známými až mnohem později. ()

Fakous

Pokud člověk byl odvařenej z Vojína Ryana, tak bude při Bratrstvu prožívat nirvánu. Počínaje sympatickými hereckými výkony všech zúčastněných, až po vizualní stránku a naprosto hmatatelnou atmosféru konče. Bratrstvo zaujme a dojme víc než jakoukoliv ženu Esmeralda ()

Crube

Až nepochopitelně dokonalé dílo a kompaktní dílo,každý díl perla,pojatý jinak a bez nadsázky není nutno vystřihnout ani minutu...minimum patosu,velkou výhodou je knižní předloha nenutící vymýšlet scénáristy klišoidní podzápletky.....ruku v ruce s odzbrojujícím technickým provedením co roluje ponožky (Ryan budiž překonán gólem do vlastní sítě,s Black Hawk Down remíza) 10/10 ()

harsni

Mistrovský desetidílný kousek (,který mě ihned uchvátil) ze 2. světové války, který nás seznámí s osudy amerických vojáků ze 101. elitní výsadkové divize. Každý díl je jedinečná a unikátní podívaná. Zejména 6 (BASTOGNE), 7 (THE BREAKING POINT) a 9 (WHY WE FIGHT) díl, ve kterých jsou dech beroucí scény. Co ještě dodat?... Prostě vynikající herecké obsazení. Každý postupem času přiroste k některé z postav a mě asi nejvíc přirostl četař Malarkey, též zvaný vojín ,,blb´´. Nezbývá mi, než smeknout klobouk (ovšem kdybych ho měla) nad tím to geniálním dílem. ()

chrustie

Parádní a surový obraz války a osudů jejich vojáků. Skvělé herecké obsazení, korunují jejich výkony a špičkový scénář s režií. Nejšpíše nejlepší seriál, co sem kdy viděl. ()

gotham

Některé díly byly skutečně vynikající, ale některé bohužel slabší. Celkově velmi kvalitně natočený příběh o rotě E, která se významnou měrou podílela na porážce a kapitulaci Němců. Vynikající byl první díl, který dal vzpomenout na legendární Olověnou vestu, pak si myslím 2.-4.díl slabší. Ale od pětky už se to rozjelo, Bastogne vynikající, stejně jako Haguenau. Asi největší dojem na mě udělala devítka, kde naši hrdinové objevili v lese koncentrační tábor, aniž by vůbec tušili, co se to vlastně děje. Vůbec celá devítka je dost drsná a vynikající, společně s bombardováním v Bastogne vrchol celého seriálu. Naopak desítka mi už přišla zcela zbytečná, tam už se vlastně jen čekalo na konec. 80% ()

Saphiroth

Dokonale stvarnenie WW2 . Absolutne bezkonkurecny mini-serial z produkcie HBO o jednotke US paraganov bez tradicneho emerickeho patosu. Keby som mohol, dam tomu aj 11/10. A kludne aj viac. A teraz ma ospravednltne, idem si opat raz vychutnat strhujucu cestu D.Wintersa a jeho bratov v zbrani ... ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn