Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

DansteR

Tak tomu se říká válečný seriál podle mého gusta. Ideální délka těch deset dílů se dá snést. Žádné známé obsazení, ale herci předvádí něco neuvěřitelného. Akce, efekty i duchaplné dialogy. Některé díly obvzlášť ty prostřední jsou tak dokonalé, že se od nich člověk nemůže ani zvednout. Občas možná trochu vlastenecké, ale jinak fajn. Navíc skutečné výpovědi vojáků...dokonalost sama. 100% ()

RealHonza

Brilantnost. Těžko slovy vystihnout, jak úžasně propracovaný tento seriál je. Kdo má alespoň minimálně rád válečné filmy/seriály, tak si tento seriál zamiluje. Příběhy roty E506 jsou nezapomenutelné. ()

Mainer

Naprosto neuvěřitelná práce se vším. Nadčasovost, kterou seriálu tak dává, je něco, na co chci být v dnešním světě hrdý. Miluju a miloval jsem každou minutu ze seriálu. To se mi skoro nikdy kromě Simpsnů nestalo. ()

oli9

Tohle to je strop! Příběhy z druhé světové zpracovány DO 10. DÍLŮ. Už ten začátek a hudba když začíná díl působí na diváka emotivně. Kamera, zvuk, střih všechno paráda. Tomuhle nejde nic vytknout. Určitě nejpovedenější dílo o druhé nebo z druhé světové. ()

Hyena007

Viděla jsem nespočet válečných filmů nebo dokumentů ale teprve až po shlédnutí Bratrstva jsem si uvědomila, jaká 2. světová válka vlastně byla. Bratrstvo bylo je a bude tím nejlepším válečným seriálem všech dob. A já se můžu maximálně modlit aby naše generace nezažila to co si prožily chlapy z roty ,,E". A ať si každej říká co chce, ti muži byly skuteční hrdinové. ()

Hunys

"Němci na něj nejdřív nestříleli, asi nedokázali uvěřit tomu co vidí, ale to nebylo to nejúžasnější. Nejvíc nás ohromilo, že když se dostal k rotě I, že se pak dokázal vrátit" Asi jedna z nejlepších akcí z celého filmu. :D Upřímně kdo se chce zasmát a pořádně, tak se určitě na tento seriál koukne. ()

Obenny

Naprosto úžasný seriál v perfektním hereckém provedení a naprosto důvěryhodnou autentičností. Tento seriál patří mezi legendy a zůstane na prvním místě po hodně dlouhou dobu. Začnete mít rádi jednoho hrdinu a o dva díly zjistíte že padl v boji. Dramatyčnost se dostává pod kůži velmi mrazivě a hraje spolu s akčností první housle. Mrazivé a místy smutné chvíle umocňuje fakt že hrdinové jsou skuteční a je to jejich životopis z období válečného pekla proti kterému bojovali a zvítězili. ()

tzcomics

Pamatuju si, jak mě mrazilo, když jsem na základce viděl Zachraňte vojína Ryana. A pak ještě víc při tomhle seriálu. Jestli po tomhle někdo nepochopí, jak je válka špatná a co museli ti lidi při tom protrpět, tak vážně nevím. Jeden z nejlepších seriálů - těch dramatických určitě - co jsem kdy viděl. ()

vofo

Pro mě, jako fanouška "Vojína Raýana", je tenhle seriál obrovské pohlazení po mé filmové duši. Naprosto neuvěřitelná záležitost, která sice stálá obrovskej baílk, ale který je vidět v každém filmovém políčku. Nic lepšího z válečné tématiky nejde natočit. ()

Katuse

Úžasná podívaná, obrovské plus vidím v absenci patosu a citací o "položení života na oltář svobody", což mi vadí například na Vojínu Ryanovi. Slova skutečných veteránů na začátku každé epizody přidává na autentičnosti. K tomu všemu nádherná úvodní hudba. Oblíbený díl :6. Bastogne. ()

clikclikCZ

Jakož to obrovskému fandovi válečných filmů a seriálů jsem z tohoto seriálu byl naprosto unešen. Perfektně vybraní herci, kterým věříte naprosto všechno, sirovost a realističnost bitev, ukázka toho pravého chlapského kamarádství, co vzniká jen mezi muži ve válce a hlavně to nejdůležitější: NĚMCI TADY NEJSOU BRUTÁLNÍ, SADISTICKÝ PAKA, KTERÝ NIC NEUMĚJ A SKVĚLÍ AMERIČANI JIM VŽDYCKY NAKOPOU ZADKY. Prostě naprosto dokonalé filmové dílo. Viděl jsem to sand milionkrát, umím to na zpaměť, ale pořád se na to koukám. ()

metztlimoon

Boh vie, že nazihitlerovské filmy milujem, ale tento seriál tento prvok postráda (okrem jediného spoločného menovateľa a tým je, že sa to odohráva počas WW2). Scény, zvuky, uniformy, prostredie-všetko úžasné a nasiaknuté atmosférou. Potom príde to povestné pew-pew a ja upadám do krajiny snov. Sem-tam padne nejaký dialóg, pew-pew, chlapi po sebe kričia. Pew. Štyria mŕtvi, jeden žije... Čo mi ešte vadilo, že cez tie helmy som nevedela, kto je kto, a tým boli pre mňa postavy bez mien a mená nemali konkrétne tváre, takže som sa nemala ako s kým stotožniť. A to je pre mňa pri filmoch veľmi dôležité. 70%. Pew-pew. ()

Simba72

Obdivuhodný seriál plný emócií a neuveriteľných príbehov roty E. Bolo to pekné pozerať sa na to jedinečné puto medzi vojakmi z tejto roty od začiatku vojny až po jej samotný koniec a menej pekný pohľad bol na tie boje a na obete, ale to už k vojne patrí. Prvá časť bola skôr zameraná na zoznámenie sa s vojakmi, ale ostatné časti boli už samotné súboje a akcie tam bolo viac než dosť. Najväčšie zimomriavky som mala pri časti 7 a potom pri časti 9, v ktorej keď ukazovali chudákov židov tak mi išli až slzy do očí, bol to fakt hrozný pohľad. No a poslednú časť by som hodnotila ako dojímavý záver tohto dokonalého seriálu, na ktorý budem ešte dlho spomínať a ktorý si ešte určite plánujem pozrieť. ()

tomino28

Výborný seriál o smutné etapě 20. století, na kterou asi nikdy nezapomene. Band of Brothers patří zaslouženě mezi ty nejlepší seriály, které kdy byly natočeny. Některé díly svou sílou a kvalitou vyčnívají nad ostatní, ale i ty jsou na velmi vysoké úrovni. Celkově tak nelze hodnotit jinak, než za zasloužených a plných 5 hvězd. 100% ()

obydlus

Masakr jak sviň. Dobrej program na víkend a ještě k tomu podle skutečný údálosti, to je hned Hvězdička zajíc. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn