Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

eSakk

Tohle prostě nemá chybu! Detailně popsaný příběh s velmi dobře vybranými herci a skvělou atmosférou tvoří mistrovské dílo, na které se můžu dívat dokola. ()

B3n

Toto píšem asi 8 rokov po zhliadnutí seriálu. Detaily mi už vyprchali z pamäti, nespomenul by som si už na meno ani jednej z postáv. Jedna scéna, tuším z ôsmeho dielu (?) sa mi však (dnes to už môžem povedať) navždy vryla do pamäti. 94% pre tento seriál je bez najmenších pochýb úplne zaslúžených. Čo sa týka seriálov, tak HBO je naprostá špička. ()

Drozdo57

Kráľovstvo dokonalosti. Najlepšie stvárnenie vojny vo filmovej histórii. Bez nutného pátosu, ale stále so správnou úctou a rešpektom k zobrazovaným vojakom. Kniha je ale ešte o triedu lepšia. ()

brano82

To najlepšie čo môže fanúšik vojnových filmov vidieť, druhá svetová vojna z pohľadu americkej roty bojujúcej na európskych bojiskách, výborne stvárnená vojnová atmosféra, napätie a množstvo nezabudnuteľných momentov. Najlepší vojnový seriál. ()

Eire

Prirucka pre vojenskych CHIRURG-ov? keby strihac filmu odstrihal tu chirurgiu o 10-15% a miesto toho pridal miesto na trosku viac psychologie a zameral sa mozno na 6-7 vojakov miesto 10-15.... Dal by som 5*, ale PO BOJI JE KAZDY GENERAL,ZE?! .... No, ale okrem dokumentarnych filmov ako napr, BBC *2nd War World in Color* som nic lepsieho zatial o tejto najdolezitejsej udalosti druhej svetofky zatial nevidel...Takze 85% P.S. Pochopil som preco mala US army, alebo aj porazeni NEMCI, tak relativne malo mrtvych a ranenych  v porovnani so STALINOFCAMI.... (red army "naas mnoooga.... ale technika kak chuj durnoj, jop tvaju mat!) ()

Gangsta

WOW tak tohle bylo něco! Řekl jsem si že se podívám na jeden díl a skončil jsem ve dvě ráno s polovinou série na kontě. NE, není to tak dobré jak všichni říkají, je to mnohem lepší. Pokud bych měl vyjmenovat vše dobré na tomo seriálu, byli bychom tu skutečně dlouhou dobu. Ty herecké výkony, režije a ta kamera, takto bych mohl jen pokračovat. To je poprvé co bych skutečně zvažoval 6 hvězd, ale nemohu, tudíž alespoň těch symbolických 110% a 5* je samozřejmostí. Tuhle větu jsem si dlouho šetřil pro něco výjmečného, tak tady je: Toto je nejlepší seriál co jsem kdy viděl! ( A věřte mi, viděl jsem jich hodně.) ()

husak_k

Člověk po těch letech co to viděl skoro zapomene, jak dokonalej seriál tohle je. Po druhým shlédnutí můžu jen konstatovat, že tohle je nejlepší film nebo seriál s válečnou tématikou co byl natočen. Vojín Ryan se může jít někam zahrabat. Nejvíce se tvůrci trefili tím, že místo dosazení fiktivních postav vypráví příběhy skutečných válečných veteránů v čele s všeuznávaným válečným hrdinou, kapitánem Wintersem (Damian Lewis). Je zde také mnoho vážně silných scén, ať už na žaludek (koncentrák), nebo na emoce (kapitulace německé roty). Navíc bych vyzdvihnul, že všechny bitvy stojí Easy Company tolik mužů jako je to stálo v realitě, což znamená, že se jí film snaží držet zuby nehty. Dokonce jsem si říkal, že ten typický patriotismus tady docela chybí na to, že sledujeme americký vojáky. 100% ()

Allgreen

Ťažko hodnotiť úplne jednoznačne. Na jednej strane celkom dobre spracované a zobrazené pomery amerických vojakov, ich prežitky a aké to pre nich bolo. Technické spracovanie je tiež fajn. Ale na strane druhej, bitky sú zobrazené typicky jednostranne. Nabehnú "ultra drsní" amíci a nemeckí vojaci sa hneď vzdávajú alebo čakajú pokiaľ ich nepostrieľajú. To proste nie, čistá hovadina. Takže taký priemer............................................................................................................................ /"Männer! Es war ein langer Krieg, es war ein harter Krieg. Sie haben tapfer und stolz für Ihren Vaterland gekämpft. Sie sind eine besondere Truppe, die miteinander einen Zusammenhalt gefunden hat, der in Erscheinung nur im Kampf entwickeln kan, unter den Kameraden, die den Fuchshöhlen geteilt haben, die sich in schrecklichen Momente gegenseitig gestützt haben, die den Tot zusammen gesehen haben und gemeinsam gelitten haben. Ich bin stolz mit Ihnen gedient zu haben! Sie alle verdienen ein langes und glückliches Leben im Frieden!"/ ()

Dikinsn

Celé Bratrstvo som videl celkom 3x. Prvýkrát to bolo s otcom počas strednej školy, potom s kamarátom na intráku a naposledy pred mesiacom s manželkou. A takúto sledovanosť si Band of Brothers určite zaslúži. Válečná seriálová topka, kde každý diel bol niečím iný, no stále našlapaný. Bez váhania 5*. ()

Šak

Nebojim se říct, že "Band of Brothers" je to nejlepší a nejrozsáhlejší filmové dílo, které vypraví o 2. světové válce. Nejsilnější z celé série je jednoznačně 9. díl "Why we fight". ()

MKrata

Vyborný seriál z produkce HBO, ale doporučuji každému, aby si přečetl knižku. Ta je ještě mnohem lepší. ()

AVP

Neskutečný pohled na druhou světovou válku. Bez zbytečného patosu, amerického "pohledu" na věc a patriotismu. Co se válečných filmů a seriálů týče, neexistuje nic lepšího a propracovanějšího než je Bratrstvo neohrožených. Každý díl vám ukáže jinou stránku 2. světové války, bez zbytečných řečí vás vtáhne do děje a nepustí. ()

Chase

Přiznám se, že při prvním sledování seriálu v TV mě některé díly nebavily a ani mi nijak nevadilo, že seriál už neuvidím a přitom jsem si párkrát do roka pouštěl Ryana a přál si být jedním z nich v Normandii a moct si to se skopčákama vyřídit. Teď po devíti letech, shlédnutém dokumentu a spoustě přečtených knih mám seriál doma v parádní plechový krabici (za směšný peníz od pana Amazona, děkuji uctivě) a podle toho jak často některý díl vytahuju budu muset pořizovat nový panty. Zajímavý je, že díly který mě při prvním shlédnutí (v šestnácti) nejvíc nudily mám teď nejraději na Ryana už nekoukám a do války se mi nechce. Důležité je, že jsem se díky opakovanému shlédnutí DVD naučil poznávat jednotlivé postavy i podle záběru na skrčenou postavu v zákopu, což hodně zlepší prožitek. Ještě dodám, že Bratrstvo neohrožených v originálním znění je úplně jiný seriál než dabovaná verze. Pamatuju si, že Speirse dokonce dabovali v průběhu seriálu dva dabéři. Takže pět hvězd jenom originálu. ()

ku8ba

Tak přesně tady se smeká klobouk. 10ti dílný příběh skrze druhou světovou válku vypráví o osudu roty E (Easy Company). Seriál na kterém spolupracovali váleční veteráni z roty E je zfilmován takovým způsobem, že se při jeho sledování ztotožňujete s osudy jednotlivých členů této výsadkové jednotky. Krutost a surovost druhé světové války se vás dotýká, přestože si sedíte někde doma u televize. Během sledování se chtě nechtě stáváte členem Easy Company. Příběh roty E spojuje seriál do jednoho celku a přesto je každý díl o něčem jiném. Na začátku každého dílu uslyšíte krátké vyprávění veteránů z Easy Company, která mě pokaždé velmi dojmou. Velmi oceňuji, že seriál je natočen bez přílišného patriotismu a dokonale vystihuje krutost druhé světové války ze všech pohledů. Mistrovské dílo, při kterém mi pokaždé vtrhnou slzy do očí mě snad nikdy neomrzí. Pro mě jednoznačně jeden z nejlépe zfilmovaných příběhů 2. světové války. ()

Sekel

Vynikajici serial. Jeden z nejlepsich vubec. O proti Zachrante vojina Ryana komplexni a dotazene dilo popisujici druhou svetovou valku z pohledu para oddilu roty E, zacinajici v roce 1942 jejich vycvikem a koncici v roce 1945 koncem valky. Skvele udelane realie a k dokonalosti dotazene detaily, jak ve scenari, tak na scene utvareji polodokumentaristicky pohled na zapojeni USA do WWII. Damian Lewis, zacinajici jako podporucik a koncici jako major Winters tady ma svoji zivotni roli. ()

FandaF

Skvělý seriál. Vše už tady někdo napsal. Já jen dodám, že se mi to zdá o dost lepší než "vojín Rayen"... ()

Jamall

Nemám slov, k tomuhle skvostu jsem se dostal náhodou a byla to šťastná náhoda :) .Bratrstvo neohrožených je skvělým seriálem a dokumentem zároveň a závěrečné dvě epizody jsou tím nejlepší,co jsem kdy měl tu čest vidět.Plné hodnocení bez přemýšlení a za úplný závěr tak dvanáct hvězdiček... ()

Danielitto

Vojín Ryan na druhou. Opravdu, zde můžeme vidět válku v přímém přenosu, v tom nejrealističtějším pojetí. Nejen dechberoucí, napínavé a atmosférické boje, ale i život vojáků mimo bojiště, to vše v dokonale stravitelném pojetí a výborném audiovizuálním zpracování. Bravo ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn