Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

JC_Gucci

Epičnost velkorozpočtových válečných filmů, využívající prostoru seriálu. Realističnost a syrovost války, okořeněná rozhovory s válečnými veterány, o nichž seriál je. Pravděpodobně nejlepší věc kdy natočená na téma druhé světové války a těžko Barstrstvo neohrožených v tomto smětu někdo někdy překoná. ()

Lukango

Po Ryanovi tu máme další vnoření do druhé světové války. Mnozí tvrdí, že se jedná o nejlepší seriál historie, já si toto nemyslím. Na druhou stranu musím uznat, že stejně jako film Zachraňte Vojína Ryana, je tento seriál natočen tak realisticky, jen jak to jde. Nechybí tu pocit nejistoty a strach z neviditelného nepřítele. Pokud jste si mysleli, že už je po boji klid, tak tady tomu určitě není. Seriál je napěchovaný akcí, avšak i když vypráví skutečný příběh, jak to bylo, musím uznat, že chvílemi ta realisticky natočena akce byla trochu dlouhá. Po herecké stránce nemám, co bych vytknul a každý herec hraje uvěřitelně. Emocionálně se nejedná o takoví nářez jako u Ryana (kromě poslední epizody), avšak stále tu je plno emocí a ani na vteřinu nemáte jistotu, že to každý přežije. Seriál má 10 dílů a přišlo mi to až moc, avšak když se dostaneme k poslednímu dílu, uvědomíme si, že to byla dlouhá cesta a nevěříme tomu, že je konec. Každá epizoda se podle mě pohybuje na 8-8,5/10. Poslední epizoda tomu však dává to neuvěření konce. Poslední epizoda také je nejvíce emotivní a člověk si uvědomí, jak se jednotlivé postavy neuvěřitelně změnily, a proto poslední epizoda má od mne 10/10. Známka: 8/10 ()

Magnomous

Dalsi velmi nadhodnoteny serial podla skutocnej udalosti. Casto krat nasilu natiahnute diele, kde sa takmer nic nedialo. Ako pocta padlym vojakom fajn, ale ako serial slabsi priemer. ()

Tristan_nsc

Těžko se hledá něco tak emotivního a realistického zároveň. V dnešní době obzvlášť. Chvílemi je děj "hezký" a příjemný, aby se rázem stal zdrcujícím a silně tížícím jak pro postavy, tak pro diváka. Samotné postavy se nikdy nestaví do role hrdinů, jsou to obyčejní kluci mezi neobyčejnými hrdiny. "Were you a hero in the war? No, but I served in a company of heroes." ()

lineker

Pokud bych měl hodnotit technickou stránku seriálu, akci, exteriéry, tak to prostě, hlavně díky štědrým financím je i na šest hvězd. Bohužel jsem se zároveň v některých akcích ztrácel, některé postavy se mne pletli, nedokázal jsem s nimi dějově srůst. Jasně. Bylo to peklo, které nestačí pobrat ani má poměrně silná míra empatie. Tohle si nedokáže nikdo z nás představit. Nejsilnější díl osvobozování koncentračního tábora. ()

Geon

Od tábora Toccoa v USA, přes den “D”, po “dobytí” Orlího hnízda si tento seriálový skvost zachovává mrazivost, pekelnost a nespravedlnost.  Díky režisérskému umu, skvělému obsazení a syrové akci, kdy v zákopech ani nedýcháte,  si nepřipadáte pouze jako divák, ale jakožto právoplatný člen výsadkové 101., který spolu se svými kamarády ve zbrani prožívá vše od týlu armády po pekelnou vřavu v přední linii, od nezdarů, úmrtí svých přátel po blažený pocit vítězství při průjezdu osvobozenými evropskými městy. Tento krví obarvený drahokam funguje jako bezpříkrasové okno do minulosti a nositel Emmy v jehož případě to snad ani nešlo jinak. Dobývání postavení neměckých děl v druhém díle se zapsalo do vojenských dějin a stalo se tak i v případě těch filmařských. Salute ***** ()

JarinDL7

Není to tak perfektní, jak se zdá. Postavy strašně splývají a nestačíte se s nimi sžít a to je prostě škoda. 9/10 ()

JG9

Musím na začátek říct že to má na svoji dobu fakticky neuvěřitelné efekty(ten seriál je starý 22 let!+ vlastně i na dnešek jsou ty efekty docela dobré),jsou tam skvělé herecké výkony a taky vynikající příběh a ještě jeden plus a napůl mínus je to že jsem právě při psaní recenze zjistil že je to nejdražší seriál historie ale to je jedno...Co bych ale vytknul? Hlavním mínusem je to že tam mluví na začátku přeživší,takže víte kdo zemře a kdo ne i když zase naopak jsem si ty jména neuměl zapamatovat d:+ ještě jsem chtěl říct že to mluvení na začátku je vlastně super ale prostě to kazí to napětí,jo a zapomněl jsem ještě větším mínusem je úvod,ten je na jednu stranu oukej ale já ho děsně nesnáším a dle mého skromného názoru který nikoho nezajímá si myslím že je to zrůdnost a ztráta dvou minut života.Nejlepší díl:6. Nejhorší díl:1.9/10 ()

BigBen87CZ

Dlouho jsem Bratrstvo odkládal, především proto, že válečné filmy a seriály mě moc nebaví. A ačkoliv stráveného času nelituji, a v mnohém chápu, co se na něm ostatním tak líbí, a ačkoliv jsem se bál, že to bude zase hedinský epos a ten to nebyl. Pro mne tomu chybí hloubka postav. S nikým jsem se tam nedokázal sžít, a tak i když jsou postavy raněný, nebo padnou, tak ve mně nedokázali vyvolat odpovídající reakci. A možná mi i trochu chybí temnější atmosféra. Třeba i vážnější hudba. U mě na pět hvězd musí mít seriál schopnost mě zbořit do gauče a po každém dílu mít pocit - wow, ještě. A to u mě Bratrstvo nedokázalo. **** ()

Arpol

Bratstvo neohrozených je najreálnejším zobrazením 2. sv. vojny, a o tom viac nediskutujem. Takýto príbeh môže naozaj napísať iba život, príbeh nepredvídateľný a plný napätia. To je aj dôvod, prečo som nemohol spozorovať žiadne nelogickosti či scény, ktoré by boli zbytočné. Skrátka, po dopozeraní som si opäť pripomenul ako môžeme byť radi, v akom svete dnes žijeme a ako je nám dobre. Odporúčam! ()

TrokUruk

Parádní, skvělý seriál z Války. S hrdiny projdete od výcviku až po konec války a zažíváte s nimi tu šílenou bezmoc, případně euforii. Osobně jsem to zkouknul naprosto bez dechu a v podstatě ve dvou dnech. ()

milos.lacika

ZĎALEKA NAJLEPŠÍ SERIÁL aký som kedy videl. Majstrovské dielo. Srdcelámajúce okamžiky. Nevýslovné hrdinstvo ale aj číre človečenstvo.Bratstvo neohrozených pod dohľadom Spielberga a Hanksa.Stále hľadám oči, ktoré mi vypadli po dopozerani a zbieram sánku, ktorá sa váľa niekde po zemi.DOKONALÉ!!! ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn