Buffy, přemožitelka upírů

• USA Buffy the Vampire Slayer (více)
USA, (1997–2003), 105 h 50 min (Minutáž: 42–83 min)

Tvůrci:

Joss Whedon

Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head, David Boreanaz, Seth Green, Emma Caulfield Ford, Marc Blucas, Charisma Carpenter (více)

Série(7) / Epizody(143)

V každém pokolení je jedna vyvolená. Vyvolená, aby bojovala proti upírům, démonům a jiným zlým silám. A aby s nimi navždy skoncovala... je to přemožitelka.  Buffy je na první pohled obyčejná holka, která se od svých spolužáků liší tím, že je vyvolená pro boj s upíry. K tomu aby přeprala a zlikvidovala všechny démony potřebuje pomoc školního knihovníka Gilese, napraveného upíra Angela, nejlepší kamarádky Willow a kamaráda Alexe. (oficiální text distributora)

Lynn

Prvních pár dílů ještě celkem ušlo, pak seriál sklouzl jako mnoho jemu podobných do podprůměru toho nejtěžšího kalibru. Jako by být teenager automaticky znamenalo být tím nejtupějším blbcem pod sluncem. To si asi autoři (a zejména producenti) myslí, neboť jinak by tenhle seriál snad ani nemohl vzniknout. ()

Ainy

V první řadě chci poděkovat panu Apači, který mě přesvědčil, abych tomuhle dala šanci. Nakonec jsem jí ji dala a nelituji. Naopak, vřele doporučuji! Je to perfektní zábava, napětí a hromada skvělých hlášek. Ehm, takže první série za mnou a můžu s klidem doporučit. Díky tomu, že jsem se nemusela prokousávat slabšími kousky a smlsla jsem si jen na vybraných lahůdkách, tak jsem překvapená ze svého pocitu příjemného, seriálového zážitku. Nejvíce jsem si oblíbila Willow, tichá šprtka, kupodivu nezakřiknutá, ale vždy připravená ze sebe dostat usazující reakci. Ty si ve většině případů zasloužila Cordelie. Povrchní spolužačka s arogantním chováním a průměrnými známkami, zato oblečená v posledních modelech předních návrhářů. Buffy mi bylo, svým způsobem, docela líto, jak rychle musela dospět. Být vyvolenou tedy není žádný med, když máte tímpádem své dětství a dospívání naprd. Ve volných chvílích se tak, podle mě, snaží žít trochu trucovitě svůj dívčí život a plnit své obyčejné pubertální sny šestnáctileté žáby. ........ Tak jsem se dostala i přes druhou sérii. (28.7.) Tady se to začalo už slušně rozjíždět. Do seriálu přibylo pár postav, z toho dvě velmi důležité. Resp. je to takový vykutálený, upírský páreček, bez kterého by jinak šel celý děj do kytek. Buffy je šíleně zamilovaná a nastává zde spousta nečekaných zvratů. Lidé, kteří se zdají být v pohodě, v pohodě rozhodně nejsou a člověk se tak alespoň vůbec nestihne nudit. Závěrečné díly druhé série jsou ovšem mistrovské dílo. Epické, smutné, plné nejen těžkých rozhodnutí a osobních obětí, ale naštěstí i vtipných odlehčení. A to především díky Alexovi a Cordélii - "utíkala jsem přes tři okresy, než jsem zjistila, že mě nikdo nehoní" ..... třetí série (12.8.) začíná být díl od dílu lepší a lepší. Budeme svědky dalších nečekaných událostí, které vrhnou do života postavy, jež se s námi už v minulosti loučily. Je to na-pí-na-vé a když to říkám já, odpůrkyně předlouhých seriálů, tak tomu věřte. Alexovy hlášky rovněž neberou konce. Dnes, 13.8. při sledování Enemies, mě totálně, ale totálně rozsekal reakcí na Willow "Ano, hned je mi líp, když vím, že jsem dostal do držky pro dobrou věc" :-) Závěr třetí série byl epický. Míchaly se ve mně pocity nesmírného dojetí a napětí. Z Buffy už dávno není křehká dívka (ona jí sice nikdy nebyla), ale je dospělá, změnila se. Je smířená s osudem tak jako nikdy. Mimo to dokázala, že síla lásky může přinést i samozřejmé oběti, kdy se nehledí na nic jiného, než jak zachránit život. .............. Čtvrtá série (9.9.) byla dost zajímavá. Scoobies už zdaleka nejsou partička puberťáků, řešících prkotinky. Z Will a Buffy jsou vysokoškolačky, Alex a Cordy se živí prací. Ze začátku čtyřky mi přišlo velmi líto, že jsme se rozloučili s některými postavami, nedokázala jsem si představit, jak to bude probíhat bez nich dál, ale zvykla jsem si. Resp. velice brzy je nahradily jiné, velmi specifické. Spike mě bavil čím dál víc, hlavně díky tomu, že se Buffy zapletla s tajnou vojenskou organizací, a to celkem hodně natěsno. Kdo mě hodně, ale skutečně hodně překvapil byla Willow. V momentě, kdy její tajemství vyšlo na povrch, tak mě "unavený" Giles jednoznačně odrovnal hláškou "oh, bloody hell!" čímž jsem si poprskala obrazovku PC. Závěr této série byl opět vynikající. Rozloučila se s námi ve znamení Mysli, Srdce, Ducha a Ruky. ....................pátá série (15. 10.) je taková hodně vážná, alespoň pro mě. Tři hlavní postavy nás navždy opustí, z toho ta poslední byla pro mě šok, kdy jsem si říkala, jak ten seriál může dál pokračovat, to přece není možné a absolutně mě přešla chuť do dalších dílů. Vůbec se mi nechtělo pokračovat a nebýt podpory trpělivého pana Apače, asi bych to zabalila. Nicméně se mi líbí, jak tvůrci pokaždé najdou nějakou tajemnou zápletku, kolem které se to všechno točí. Tentokrát to byl Klíč, tajemná, mystická energie otevírající brány všech pekelných dimenzí. Mezi námi, ehm ... snažte se si to nikdy nerozházet s žádným bohem, byť nižší kategorie, ju? Nemuseli byste to taky přežít! ..... šestá série (24. 10.) mi dala zabrat. Nemyslím tím, že jsem se jí musela prokousávat, naopak. Nemohla jsem se dočkat dalších a dalších dílů. Záporáci téhle série jako by vypadli ze seriálu Teorie třesku. Bývalí studentíci, čtenáři různých komiksů, naivní, neschopni si najít holku, hrající si na pány lidstva a přemožitele Přemožitelek, kteří koketují s magií a vynálezy. Jejich pokusy zbavit se Buffy, žel, spustí obrovskou tragédii s nekontrolovatelným dopadem a vrhnou svět v totální zkázu. Velkolepější závěr šestky si nedokážu představit. Hádejte, kdo zachránil lidstvo tentokrát? Jakože jsem citlivka, tak mi i slzička ukápla. Jedna teda. ............ sedmá série (1. 11. 2015) - Přiznám se, že se mi nechce vůbec nic psát, protože prostě nemám slov. Chce se mi brečet, ale to bych vypadala jako tydýt, vždyť o nic skutečného nejde. Na jednu stranu je mi líto, že to všechno skončilo, že už žádné příběhy se Scoobies nebudou, na druhou stranu tady už stejně není do koho píchnout kolík. Takže je čas taky trochu žít, že. Celá sedmička byla jedna velká, vzrušující jízda. Já jsem ráda, že mi byla naservírovaná Buffy na stříbrném tácu, jeden díl za druhým. Nedokázala bych si představit, že bych si na každý z nich musela počkat tak, jak šel v televizi. Můj hlad po každém jednotlivém pokračování sedmé řady byl až urputný. Každý díl byl temný jak ústa Pekelné brány a byl napínavý tak, že můj koš nevyžehleného prádla přetekl před pěti dny, kdy jsem místo žehlení hltala další díly. Závěr nabyl skutečně velkolepých rozměrů a proběhla bitva dobra se zlem, že by před ní i skřeti Dol Gulduru upustili sekery a hodili vyčítavý pohled po P. Jacksonovi. Ave Joss Whedon! Moje seriálová topka vypadá asi takto: Jednoznačně vede Spike, za ním Anya a Willow, pak hned Alex a další. Seriál DOPORUČUJI - já sama jsem tomu kdysi dala jednu hvězdu jen po pár zhlédnutých dílech. Dnes ho mám ve své topce. () (méně) (více)

Arachneuss

„I love you. - No, you don't. But thanks for saying it.” Po všech sedmi řadách mohu bez jakýchkoliv námitek potvrdit, že se jedná o nejlepší seriál všech dob. Buffy není ani v nejmenší béčková komedie pro teenagery, ale nehorázně propracované drama o dospívání jedné dívky a problémech, které s ním přichází. K tomuto tvrzení mne vede hned několik důvod: 1. Postavy, které vynikají jedinečnou a do detailu promyšlenou psychologií osobnosti. Nezáleží na tom, zda-li se jedná o hrdinčiny přátele či nepřátele nebo pouze epizodní role. Každá z nich má díky své propracovanosti šanci získat divákovy sympatie. V mém případě jasně vede úchvatná Dawn Summers v podání krásné Michelle Trachtenberg, která s nenucenou lehkostí dokáže zahrát jak silně dramatické scény, tak i miloučce vtipné momentky. A pak je tu samozřejmě Spike, pravděpodobně nejlepší seriálová postava vůbec. 2. Příběh, který s každým nadcházejícím dílem úspěšně boří všechna seriálová dogmata jako domečky z karet. Zatímco první řada se zakládá na horrorových B-Movies, druhá chytře pracuje s metaforami na téma dospívání, tak již od páté série se seriál bravurně transformuje do intenzivního dramatu, točícího se převážně okolo hlavních postav, jejich úskalí na prahu dospělosti a hlavní dějové linie. K dokonalosti je pak děj dotažen díky originalitě tvůrců, kteří všemožně experimentují s žánrem (Všichni milujeme Once More With the Feeling) a vyhýbají se všem známým klišé. I přesto stále zůstává místo na stovky pop-kulturních hlášek či jejich mutací, neboť humor v Buffy není ani v nejmenším křečovitý, ale opravdu vtipný, že se u něj dá zasmát od srdce bez pocitů trapnosti. A to se cení. 3. Choreografie a mytologie jakými žádný jiný produkt televizní tvorby neoplývá. Seriál má svůj vlastní, fantasticky vymyšlený svět démonů a nadpřirozených sil, z něhož originalita přímo srší a nabádá k hlubšímu zkoumání. Podobně je na tom i choreografie soubojů, která je od druhé řady na tak vysoké úrovní, že si zadá i s mainstreamovými velkofilmy (Třetí řada, Buffy vs. Faith). Povětšinou dobře přehledná, postavy chytře využívají prostředí okolo nich a pokud dojde na zpomalovačky, tak i ty jsou umístěny v těch správných momentech. 4. Hudba jako žádná jiná. Od druhé řady se graduje s každou nadcházející sérií, takže v posledních dílech mnohdy připomíná filmy bratrů Wachowských či epičnost Prstenové trilogie. K dokreslení atmosféry pak krásně dopomáhají i skupiny rozeznívající nejen taneční parket Bronzu, ale i divákovo srdce. Žádné trapné vypalovačky se zde nekonají. 5. Buffy and Buffy only, která patří mezi ty nejpropracovanější seriálové postavy historie a Sarah Michelle Gellar by si za její podání zasloužila všechny ocenění světa. Její, ať už psychický nebo fyzický, růst z rebelující puberťačky do uvědomělé a zodpovědné ženy či schopnost zahrát tak obrovskou škálu emocí (od hláškování po absolutní psychické dno) nemůže nechat ani toho největšího cynika chladným. Takhle vypadá pořádný herecký výkon! Sečteno a podtrženo: Na Buffy bych mohl pět ódy do nekonečna a přesto bych stále nedokázal přesně popsat, proč jí považuji za ten nejzářivější klenot televizní tvorby. To se holt stává, jakmile v posledním dílu dokáže zprvu tak nenápadný příběh o sexy blondýnce konkurovat Pánů Prstenů či Matrixu a nabídne ten nejláskyplnější moment v historii televize. Dvakrát v životě mi ukápla slza u zakončení seriálu... Toto je jeden z nich. První řada: 60% Druhá řada - Láska: 80% Třetí řada - Odpuštění: 90% Čtvrtá řada - Dospívání: 90% Pátá řada - Odpovědnost: 100% Šestá řada - Samostatnost: 100% Sedmá řada - Dospělost: 100% () (méně) (více)

berg.12

Takové trochu dvojče k seriálu "Čarodějky", o jejíž stejné popularitě svědčí už bůhvíjaká řada. Seriál sice postupem času z celkem přímočarého boje dobra se zlem zmutuje do neuvěřitelné patlanice všeho možného, hlavně, aby bylo na co koukat, ale neztrácí se v ní úplně a má svůj vnitřní vývoj a osobitost. ()

NinadeL

Buffy the Vampire Slayer je klasická show z přelomu milénia. Na počátku byl hit videopůjčoven z Lukem Perrym a na konci fenomén se spin-offem Angelem, který dodnes žije na stránkách komiksů. Reputaci seriálu pokazila svého času Nova, která neuměla v první dekádě zacházet prakticky s žádnými seriály. ()

MM_Ramone

Americká herečka Sarah Michelle Gellarová bola ako "Buffy, premožiteľka upírov" skvelá, neodolateľná. Pekná, mladá, dospievajúca žena, v televíznom soft horrorovom, mysterióznom fantasy seriály, odvážne bojuje so silami Zla, čo prenikajú do nášho sveta. Jednoduchý nápad, ktorý sa podarilo celkom šikovne zrealizovať. V dnešnej dobe sa točia omnoho podradnejšie emostupidity s upírskou tématikou. Blonďavá Buffy sa ešte ako tak dala zniesť. ** ()

kulyk

Vzhledem k tomu, že Bufík píchá s cirka stejným množstvím zrůdiček, jako zlikviduje, by se možná měla zovat přemnožitelka upírů. Na to domácí žvýkání vcelku použitelné, pokud nebudete umanutě hledat akci, logiku, zábavu. Sem tam padne omylem i hláška. Pořád však uvěřitelnější počin o pubescentech než BéHáčko. ()

Hild

U nás nehorázně podceňovaný seriál, NAPROSTO NEPRÁVEM a za tím si stojím. První série je sice ještě lehce naivní a dětinská, ale pak se seriál dostává úplně někam jinam a velice dobře se rozjede. Navíc seriál neztrácí na kvalitě s přibývajícími díly, jak to většinou bývá, tady je to právě naopak. ()

MMR

Ačkoliv nejsem příznivcem podobných seriálů, tak tento seriál mě nadchnul a vnořil do děje. Téma zneškodňování upírů a dalších nestvůr na mě natolik zapůsobilo, že když se řekne slovo upír, tak se mi vybaví dřevěný kolík zabodnutý do srdce a následný prach. Shlédnul jsem všech 7 sérií, a musim říct, že ty první 3 série se mi líbily více, než ty další. Nejspíš to bude tím, že ty další série jsou už daleko temnější a zlo je čím dál větší. V každé sérii je jeden hlavní nepřítel, proti kterému se bojuje... Když to shrnu, tak jde o velmi podařený seriál. Nejoblíbenější postava: Spike. ()

JAn

Je zábavné sledovat, jak se mladičká a neohrabaná baculka Sarah Michelle Gellar pomalu mění ve vypracovanou, krásně tvarovanou, půvabnou slečinku, které neodolá ani její upíří protějšek. A podobně je to i se seriálem a jeho televizní evolucí. Čím pozdější díl, tím dospělejší a vyzrálejší. Ze seriálu původně určenému mladšímu publiku se tak stává studnice zábavy i otrlejšího diváka. Rozmanitost hlavních postav, slovní humor, nezapomenutelné hlášky, Spike, něžná tvářička a hlavně bujaré poprsí SMG tak daly vzniknout opravdovému kultu. Joss Whedon odvedl kus skutečně kvalitní práce. ()

Phobia

Tohle mě minulo o nějakých cirka dvacet let: v pubertě mi stačila ke spokojenosti kdejaká pyjovina a tak by plochá blondýna se zálibou v honění monster;-), měla šanci zaujmout. Když nějakou pasáž seriálu vidím v současné době, přijde mi to tak blbé, že se tomu ani smát nedá. Holt nejsem cílovka - bohužel, chtělo by se mi dodat a utřít slzu kanoucí po jaterních skvrnách :-). 20% ()

lesumir

Serial trochu nudný, pořád na jedno brdo. Gellar bojuje pořád proti upírům a přitom miluje toho svého, který je jednou hodnej, jednou zlej. Po pár dílech to omrzí. ()

Jacinda

Seriál mého dospívání. Úplně jsem ji milovala a ještě pořád miluju. Možná ted pro mě znamená víc než dřív. První dvě série přinesou sice pár slabších epizod, ale již 3. série je prostě super a to nemluvím o dalších čtyřech. A hlavně Buffy má Spikea. Neuvěřitelně úžasnou hláškující postavu, kterou bych si i v reálu zamilovala přes ty všechny vraždy. "Mám rád tenhle svět. chrtí závody, manchaster united a pak tolik lidí. Miliardy lidí kteří jsou jako chodící svačinka"..."Nemáte ještě ty maršmelous?" Spike má všechno. Krásnou tvář, obrovské charisma a pak hypnotizující hlas (čemu se divím, když je to upír?) v podání 2-3 řady snad i lepšího Ivana Jiříka, poté Filipa Jančíka. Oba mají svá pro a proti. Na závěr musím říct, že Buffy je jeden z nejvíce podhodnocených seriálů na csfd a osobně fakt nechápu proč. Neboť neznám žádný jiný seriál, kde by bylo tolik vážnosti, smrti a akce a do toho padaly naprosto sarkastické hlášky a kde bych tolik cítila závist nad úžasnu partou lidí a dobrodružstvím, které vždycky všichni přežijí. Ó co bych dala za to mít takové kamarády... Nejlepší díly 2x22, 3x08, 5x22 (Buffy:"Nejtěžší na tomhle světě je v něm žít. Buď statečná. Žij"), 6x08 ()

DaliX

Do Buffy som bol v jedenástich zamilovaný tak čo si budeme vravieť:) Je to trochu naivné aby sa šestnástka bila ako profesionálny kickboxer a ešte s takou eleganciou, že by sa aj Blade mal čo učiť ale ako teen seriál to nie je zlé. ()

JohnnyD

Nevidím zmysel popisovať genialitu tohto seriálu. Kto videl len pár častí a dal prednosť predsudkom, je to jeho vec. Nikto nám ostatným totiž nemôže zobrať dokonalosť Buffy. Ani trápnych priemerných 51% na CSFD a kopec rádobyvtipných komentárov. ()

Stegr

90% - Vynikající seriál. Parádně prokreslené postavy, spousta akce, fantasy prvky, promakaná mytologie... Škoda, že jsem ten seriál nikdy neviděl celý, ale jen ty série, které běžely na nově... ()

Brygmi

Povrchním čtením se divák dostane k blonďaté krásce, která chodí na střední školu, občas zabije nějakého toho upíra, prožívá trable v lásce a tak dál a tak dál. Jenže bylo by škoda setrvat jen v této jedné rovině (byť zábavné, plné výborných akčních scén i dojemných romantických dramat) a nezaměřit se na ostatní vrstvy. Buffy totiž v sedmi sériích (a pokračující osmé komiksové) obsáhne takřka veškerá témata, která postihují dívky od dospívání k dospělosti, rozvine metafory k současnému životu Američanů i kritiku policie, armády, lékařství – no prostě veškerých autorit včetně těch rodičovských. Stylově obsáhne klasický Hollywood s bohatou hloubkovou kompozicí i lékařské drama s rychlými střihy. Dochází i k neskutečné práci se žánrem – od hororové premisy k teenagerskému dramatu, které je ovšem neustále záměrně narušováno. Z hlediska vyprávění diváka urazí na začátku páté série příchodem Dawn a poté ho dorazí zpochybňující epizodou Normal again. Navíc nabídne psychologicky propracované (a narušené) postavy v čele s Buffy, která bere svoje poslání jako práci, ale stejně ji to stahuje níže do temnoty a brzdí v normálním rozvoji. Je zde hláškující upír Spike, knihovník s minulostí Rozparovače Giles, roztomilá lesbická dvojice Willow a Tara, geek a filmový amatér Andrew a poprvé se zde objevuje i Wesley, který se ve spin offu Angel stane nejtragičtější postavou obou seriálů. Žádná epizoda není zbytečná a každá série má kromě hlavního „Zla“ i jiné ladění a zabývá se určitou tematickou linií. Výborné herecky, výpravou, propracovanou mytologií, může sloužit i jako učebnice popkultury. Prostě a jednoduše - Buffy je výjimečné dílo a Joss Whedon bůh. ()

Mi Nü-Chai

Ošklivá blonďatá středoškolačka je nadána magickými silami a zabíjí upíry, kteří vypadají, jako by nakupovali masky ve výprodeji ze Star Treku. Navrch se ještě do jednoho z nich zamiluje a řeší klasické rozpory mezi svou povinností ke světu a srdcem, to vše za zvuků pitomé neopunkové muziky...chorá mysl, která tohle vymyslela, by si měla pořídit permanentku na skotské střiky v Bohnicích, hned poté co ji pustí z Jedličkárny. EDITOVÁNO 19. 7. 2009: Po zhlédnutí pár zajímavých dílů (zejména Hush, ten mi přímo vyrazil dech) jsem nucena poopravit své původní mínění - ten seriál vůbec není tak špatný, jak se mi na první pohled zdál, právě naopak. A asi se ze mě stal Spikefan. Apache dík! ()

Sysel_CZ

Absolutně nejlepší seriál, co znám. Slyšel jsem reakce, jako že "z toho jsem vyrostl" a "to je pro puberťáky". Buffy se rozhodně dá brát i jako šou pro dorůstající mládež, co zapne televizi. Budiž, když ty lidi baví být takhle krátkozrakými a nafrněnými na svoji vlastní pokročilost, budiž, ale pro seriál je to spíš klad. A ne jediný, jen jeden z mnoha. Pokud totiž máte smysl pro velké věci a větší smysl, najdete se tu též. Smysl pro nadhled? Řeknu, že je tu potřeba, někdo se třeba ozve, že to je hloupost - na to předem opáčím, když někdo smysl pro nadhled nemá, je to klad? A dále samozřejmě, seriál "pro puberťáky" - většina osazenstva jsou středoškoláci, blablabla. Nemyslím, že najdete další seriál, který by tak dobře spojoval provázanost, atmosféru, zábavnost a hlubší smysl. Hodně lidí pohřbí Buffy jen proto, že "Sarah je pro nižší bytosti, než jsem já". Poněkud nadsazený výrok, jistě, ale určitě mnoho z vás, kdo tyhle výroky slyšelo, cítí, že to není daleko od pravdy. No a dál? Nejdřív k seriálu. Postupně tu máme 7 sérií o boji nadpřirozena v našem světě. Ano, v každé sérii hrozí Apokalypsa. Co chcete? Je to seriál - přesně o tom! Kdo by to tomu vyčítal? To je jako vyčítat jogurtu, že je v něm mléko. Tedy, každá série je samostatným celkem, ve kterém jde o něco většího. A vida, máme tu hlavní záporáky, kteří nejsou čistě záporní? Já říkám, klad. Obrovský. Máme tu postavy, které postupují dějem, třebas nejdřív záporně a pak kladně? Já říkám klad. Středoškoláci, pubertální? Ano, tenhle seriál je atraktivní pro mladé lidi. Vadí vám mladí lidé? A k námitkám... Námitky jistě budou, vidím, kolik lidí tu dává odpady a jedny hvězdičky. Víte, jak jsem mluvil o nadhledu? To je půl odpovědi. Druhá půlka je fantazie. Lidé, kteří ji nemají, se na tenhle seriál ani nemají dívat, není pro ně určený. Proč ti lidi ten seriál hodnotí? Je to jako bych já hodnotil volby v Burundi. Tohle je prostě seriál pro lidi, kteří se rádi vžijí, do velkého, záživného a smysluplného příběhu, který bohužel skončí. A pro všechny ty odpaďáky... Proč si to zapínáte v televizi, když nemáte rádi tyhle seriály? To zůstane navždy ve hvězdách... Ale já vám to vážně přeju, protože přijdete o hodně zážitků. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (více)

Buffy čeká restart

Buffy čeká restart

22.07.2018

Kultovní seriál Buffy, přemožitelka upírů se dočká rebootu. Studio Fox ve spolupráci s tvůrcem původního seriálu Jossem Whedonem (Avengers 1, 2) v roli producenta hodlá seriál restartovat s černou… (více)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)