Star Trek

• USA Star Trek (více)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvůrci:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (více)

Série(3) / Epizody(79)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenze uživatele PlysovyMacko k tomuto seriálu (15)

Star Trek (1966)

Kulisy su lacne, triky a masky velmi zostarli. Niektore epizody su naivne, niektore obsahuju nadcasove myslienky o mieri a rovnosti ras a pohlavi. Postavy su skvele napisane a ich interakcia a humor je to co bavi. Na Kirka a Spocka sa dobre pozera. Moj najoblubenejsi diel je uplne posledny. ()

Rovnováha hrůzy (1966) (S01E08)

Enterprise narazí na romulansku loď na okraji neutrálnej zóny a začne hra na mačku a myš - romulansky kapitán proti Kirkovi. Páčilo sa mi ako sú romulani vykresleni na zaciatku - ako tajomný a hrôzostrašny nepriateľ. Nikto nechce začať vojnu, ale nesmú tiež ukázať žiadnu slabosť. ()

Sedm z Galilea (1967) (S01E13)

Spock velí raketoplánu, ktorý sa stratí v iontovej búrke a skončí na neznámej planéte, kde vysadok ohrozuje agresívny tvor. Spock je studený ako cencul a čudujem sa, že s nim nikto iný nesúhlasí-vsetci sú predsa trénovani vedci a astronauti-mali by sa opierať o logiku. Páčilo sa mi ako Spock na konci vystrelil naslepo a ako si ho doberajú Kirk a Kostra pri podobných situáciách. ()

Vojenský soud (1967) (S01E14)

Kirk stojí pred vojenským súdom kvôli obvineniu z nedbalosti. Problém je, že Kirk si danú situáciu pamätá inak ako ju zaznamenal počítač. Zaujímavé je, že zalobcom je Kirkova ex a rozuzlenie. ()

Dovolená (1966) (S01E17)

Posádka si vyberie na oddych neobyvanu rajsku planetu. Všetci začnú vidieť cudne veci, ich myšlienky sa zhmotnuju. Nie som veľký fanúšik týchto WTF epizód, ale táto je v pohode odľahčená a páčila sa mi bitka Kirka so spolužiakom. ()

Aréna (1967) (S01E19)

Vyspelá rasa prenesie Kirka spolu s kapitánom lode, ktorú enterprise prenasledovala na opustený planétu,  aby zviedli boj na život a na smrt. V tejto epizóde je ta neslávna bitka, ale odpustam lebo posolstvo o mieri je nadčasové a veľmi sa mi páčilo. ()

Příchuť zkázy (1967) (S01E23)

Enterprise narazí na planétu, ktorá vedie so svojimi susedmi vojnu skrz pocitace - tie rozhodujú o množstve obetí a ľudia sa nechajú dobrovoľne usmrtiť. Kirk s vysadkom je v pasci po tom co počítač rozhodne, že Enterprise bola zasiahnuta a posádka musí zomrieť. Tento diel je malo akčný, je skôr ukecany. Páčil sa mi Kirkov monológ o mieri. ()

Vesmírné sémě (1967) (S01E24)

Z kryospanku prebudia manipulativneho nadcloveka, ktorý s pomocou pobluznenej členky posádky ovládne loď. Vysporiadali sa s ním dobre, len nemuseli byť na začiatku takí dovercivi. My name is Khan! ()

Město na pokraji věčnosti (1967) (S01E28)

Prva epizoda, ktoru som videla a namotala ma na cely serial. Kirk a Spock sa musia vratit do minulosti, lebo Kostra nevedomky zmenil tok casu, ked tam isiel ako prvy. Zatial co Kirk randi - zase sa buchol do baby, Spock vyraba v primitivnych podmienkach pocitac a zistuje koho alebo co je treba napravit. Rozuzlenie je vynikajuce. Milujem ked sa v sci fi cestuje v case. ()

Čas amoku (1967) (S02E05)

Spockovi prepína lebo je v ruji. Enterprise musí ísť na Vulkán, kde sa celý problém vyrieši v súboji na život a na smrť. Samotný boj je slabší, ale rozuzlenie je výborné. Vulkánci sú silnejší ako ludia, ale na to sa tu asi zabudlo. ()

Platónovy nevlastní děti (1968) (S03E12)

Enterprise narazí na planétu, kde obyvatelia sú obdivovatelia gréckej civilizácie konkrétne Platona. Ti ovládajú telekinezu a zabávajú sa ponižovanim Kirka a Spocka a ze tých trapnosti je tu dosť. Uff, ťažko sa na to pozerá. ()

V mžiku oka (1968) (S03E13)

Enterprise narazi na planetu, kde obyvatelia ziju velmi zrychlene az su neviditelni. Dostanu sa na lod a ovladnu ju. Jedna mimozemstanka sa zakuka do Kirka a chce si ho nechat. Posadku chcu zmrazit a udrzat nazive, kym ich budu potrebovat. Motivaciou mimozemstanov je prezitie ich druhu. Pacila sa mi originalna zapletka aj sceny, kde sa posadka hybe tak pomaly, ze az stoji. Tu technologiu spomalenia si mali nechat a vyuzivat ju prakticky, ako Spock na konci pri oprave lodi. Kirk je taky kure*nik, ze mu ziadna neodola. ()

Ta, která přetrvá (1969) (S03E14)

Výsadok Enterprise sa ocitá sám na opustenej planéte, po tom co neznáma sila odmrsti loď o tisíc svetelných rokov ďalej a tajomná mimozemšťanka vraždí posádku. Táto epizóda stojí na slovnej výmene medzi Spockom a Scottym. Najlepšia hláška - loď sa necíti dobre. ()

Všechny naše včerejšky (1969) (S03E23)

Výsadok sa ocitne skrz interaktívnu knižnicu v rôznych historických dobach. Kirk je v stredoveku obvinený z čarodejnictva a Spock s Kostrou v dobe ľadovej. Spock prejaví city a dokonca sa usmeje. Fajn epizóda so smutným koncom pre Spocka. ()

Vetřelec v mém těle (1969) (S03E24)

Kirk narazi nahodou na svoju byvalu priatelku, ktora tuzila byt kapitanom, ale podla vlastnych slov sa jej to nepodarilo, lebo je zena. Pomocou mimozemskeho zariadenia si s nim vymeni telo. Ale aj tak nedokaze skryt to ze je zavistliva labilna zena. Posadka si vsimne, ze kapitan sa chova cudne a vzburi sa. Velmi sa mi paci ako William Shatner hra hysterku, na tom stoji cela epizoda. Rozuzlenie je jednoduche, problem sa vyriesi sam. Tato epizoda je uplne posledna a chyba nejake uzavretie alebo rozlucenie so serialom. ()

Star Trek má nového Pikea

Star Trek má nového Pikea

11.04.2018

Zatímco studio Paramount řeší, jak bude vypadat další filmový Star Trek, seriálový bratránek Star Trek: Discovery směle uhání kupředu. Na konci patnáctidílné první série (a tady možná chcete přestat… (více)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (více)