Sláva

• Československo

Sláva

Drama / Hudební / Muzikál

USA, 1980, 134 min

Natočené je to brilantně se spoustou nezapomenutelných scén (např. už zmiňovaná Rocky Horror Picture Show), ale na druhou stranu mi některé hromadné scény (např. ve školní jídelně) přišly strašně umělé a nucené (asi jako když v Discopříběhu na konci celá Plzeň skákala po náměstí...) a většina z těch rádoby talentovaných puberťáků, co si mysleli, že dobudou svět, mi lezla na nervy.(7.6.2010)

• Houdini

Oscar 2 : Hudba, Píseň - "Fame" + 4 nominace: Střih, Píseň - "Out Here on My Own", Zvuk, Scénář(15.4.2004)

Cesta za partou bohémsky smýšlejících středoškoláků, která je v nejednom případě zajímavá a uvěřitelná, ale na rozdíl od podobného Chorus line nezvedla mojí prdel ze židle, ani mě nedonutila civět s otevřenou pusou. Přesto je to milý návrat do osmdesátek a z těch filmů (ať už dramat, nebo hudebních), které z dané doby znám, patří mezi lepší. Určitě vydařenější, než uzívaný Footloose.(5.6.2012)

Bol som ohúrený, nadšený a ostal mierne sklamaný. Tento film úžasne zobrazuje bohémsky život študentov umeleckej školy. A spočiatku je aj veľmi vtipný. Takmer každý si tu môže nájsť postavu sebe blízku. Prelínanie vyučovacích predmetov je tiež fajn. O dobovej atmosfére raných 80’s nehovoriac. Aj keď o vtedajšej móde by som radšej pomlčal. Neskôr z toho síce začnú robiť veľkú melodrámu hraničiacu s citovým vydieraním, to je ešte u týchto umelecky založených ľudí celkom normálne. Ale nevyváženosť priestoru, ktorý majú "na plátne" neskôr postavy, má celkom deštruktívne účinky na záverečné vyznenie filmu. Až sa mi nechcelo veriť, že to práve končí. Zhrnutie: Z počiatočného zábavného spolunažívania množstva talentovaných bláznov, vznikol rozvinutím ale nedokončením príbehov jednotlivých postáv, nekompletný celok. Aspoň pre mňa. Čiže žiadna sláva, ale bavil som sa určite nadštandardne.(9.3.2013)

"Never being happy isn't the same as being unhappy."(10.9.2009)

• - Jedná se o první snímek, v němž bylo použito slovni spojení "fag hag", popisující vztah Doris (Maureen Teefy) a jejího homosexuálního kamaráda Montgomeryho (Paul McCrane). Její pozdější přítel Ralph (Barry Miller) na tento fakt reaguje doporučením, aby se ucházela o hlavní roli v neexistujícím filmu I was a Teen-Age Fag Hag. (snoopik)