Sláva

Sláva

Drama / Hudební

USA, 1980, 134 min

• Houdini

Oscar 2 : Hudba, Píseň - "Fame" + 4 nominace: Střih, Píseň - "Out Here on My Own", Zvuk, Scénář(15.4.2004)

Klasický školní film podle neklasického schématu - žádní hollywodští looseři, kteří by to nakonec všem natřeli, žádná načančaná pohádka, ale příjemná cilvilní podívaná plná příjemné hudby, písniček a krásných choreografií, která snad přibližuje, jak to může doopravdy v takové umělecké škole chodit. A mimochodem - scéna, kdy dva z hrdinů sledují v kině Rocky Horror Picture Show, je celkem nezapomenutelná.(6.2.2010)

Objeví mě, prorazím, budu slavný? Několik (vlastně až příliš moc) studentů newyorské umělecké školy si vybral pro svůj film osvědčený britský tvůrce Alan Parker. Po čtyři semestry je to místy hodně svá, pak zas sympaticky civilní, jindy naopak poměrně táhnoucí se záležitost, která nicméně v době svého vzniku musela zvedat ze židlí. Vděčit za to může působivé realizaci a strhujícímu hudebnímu aranžmá, což inspirovalo vznik dalších podobných kousků. Hollywoodsky nesladké.. a to se cení!! Přesto beru s mírou a víceméně hlavně odškrtávám ze seznamu..(24.5.2012)

Dalsi spickovej film od Parkera, tenhle typek snad spatny filmy netoci. Tentokrat film nevynika pribehove, je to takovej ten klasickej skolni film, akorat, ze tu nejsou nejaky looseri, co by se polepsily, vyvoj postav tu spociva v zlepsovani schopnosti a je jedno, jesli hereckejch, tanecnich a dalsich. No a tohle je obcas ozvlastneno nejakym hudebnim nebo tanecnim cislem, ale rozhodne ne nijak moc, takze bych film za muzikal nepovazoval. Navic, kdyz se nejaky cislo strhne, spis to pripomina chaos a bordel nez nejakou vypilovanou choreografii, ale tady to vubec nevadi a pridava to snimku na skvely atmosfere, kterou si drzi cely dve hodiny. A co se tyce hercu, ackoliv tu nejsou zadny hvezdy, vsichni hrajou velice slusne a vetsina je navic dobre vybavena i pevecky nebo pohybove. Jedinou vytku bych mel k tomu, ze spousta kluku tu vypada jak buzny a ze 16 let nekterejm fakt neverite.(8.9.2008)

Vysílalo TCM.(5.10.2008)