Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

stenyek

Kdybych nebyl patriot tak ještě hvězdu strhnu. A kdyby se to zkrátilo o hodinu, mohl z toho být dobrý film, který se nenimrá v kravinách a nelogičnostech... ()

Ywec

Mně se mnohé filmové triky zdály poměrně laciné, až odfláknuté. Takoví vlkodlaci nebyli vůbec děsiví, spíš taková neposedná plyšová zvířátka. Ani upíří nevěsty kdovíjak nezazářily (pokud tedy mluvím o jejich nelidské upíří podobě okřídlených monster). Postava Van Helsinga je zato náležitě atmosferická a zrovna tak soundtrack Alana Silvestriho je tím lepším co v tomto filmu možno nalézt. Příběh je však jak ze scénáristova zlého snu - jakýsi slepenec z něhož vykukují pouze akční scény a děj se jaksi krčí kdesi uprostřed slepence, skryt zrakům dospělého diváka. Nejlepší je úvodní černobílá scéna, Van Helsing v Paříži, Van Helsing střílející z rychlopalné kuše a.... to je asi tak vše o čem mělo cenu se zmínit. ()

johael

Tak k vrcholnému zážitku nejspíš bude stačit delší trailer, anebo film o filmu, kde pravděpodobně uvidíte opravdu úchvatné záběry. A že berou dech! Vychytané akční scény, krásné upíří nevěsty i hlavní hrdinka, půvabné přírodní scenérie. Když si to budete pouštět 145 minut dokola, patrně budete víc nadšeni než ze shlédnutí samotného filmu. Ten zbytek si totiž lze klidně odpustit. Mnohé z ostatních triků patří svojí kvalitou leda do animované verze či absurdní komedie. A hrabě Dracula? Ten Vás, podobně jako Nastěnka v Mrazíkovi, ani na vteřinu nevyděsí, protože má od přírody laskavé oči a měkké rysy. ()

qnnaire

Sommersov Van Helsing je iný. Mladší, akčnejší, možno menej vzdelaný, ale o to viac vynaliezavejší. Jackmanov Van Helsing je charizmatický, silný a odvážny. Prekonať prekliatie nie je jednoduché a keď sa v snahe o Božie milosrdenstvo musíte stretnúť so samotným Draculom, tak sa musíte na tento boj vybaviť najmodernejšou protiupírskou technikou. A keď sa k Vášmu bojí pripojí aj krásna, silná a bojovná pricezná, tak popri tom všetkom musíte aj dobre vyzerať. A potom z tejto kombinácie vznikne upírska jazda plná akcie, humoru, napätia a skvelej hudby, ktorá sa na nič nehrá a nadľahčene si uťahuje sama zo seba. Prekrásna výprava, nádherný obraz, Sommersova réžia s citom pre dynamiku, vydarené herecké obsadenie a hudba Alana Silvestreho spravili z tohto kúsku akciou a zábavou nabité filmové dobrodružstvo. ()

Margaret-A

Opravdu prázdná flaška, ve které nezbylo vůbec nic na dopití. To, že je nevratná mi nevadí. Hezkou etiketu má, zlákala mě.....co už? ()

uran1

Žádná sláva, člověk by čekal, že to bude dobrý film, ale on stojí za nic. Srovnám ho se Solomonem kanem i když jsou to dva naprosto odlišné filmy! Van Helsing se snaží o hororovou atmosféru, ale nemůže se rozhodnout jakou vlastně atmosféru to má mít. To Solomon má té atmosféry víc a přitom to není film na ni zaměřený. Hrdina v Helsingovi vůbec není dobrý, Solomon těží právě z něho, to dělá ten film. Ale Van Helsing ten je těžce mimo. Ale hlavně tyto dva filmy nesrovnávejte. ()

in flames

Priam výnimočne rozporuplný film, všetko to čo mu ostatní vytýkajú je pre mňa práve plusom ( možno až na niektoré herecké výkony) oceňujme odvahu povykrádať všetku knižnú hororovú klasiku a spojiť do nového príbehu, vizuálna stránka je úchvatná a k hudbe od Silvestriho sa ani netreba vyjadrovať dlhšie ako slovkom geniálne. Pre mňa dve hodiny čistej nenáročnej kino zábavy. Veľmi zábavne zahraný Dracula a jedna z najlepších premien na vlkolaka v dejinách filmu vôbec. ()

RAPTTTOR

Dracula jeho nevěsty bláznivý profesor a jeho mazlíček Frankenstein a k tomu vlkodlaci… no ještě jsem čekal, že přijdou jezinky a sněhurka s otráveným jablíčkem. Jak jsem tak na to koukal došlo mi, že autoři tohoto díla nikdy neslyšeli o přísloví „míň někdy znamená víc…“ Pokud k tomuto připočítáme ještě komicky drsnou hlavní hrdinku, kuš která střílí líp než kulomet hlavního hrdinu, který leze po zdi lépe než spiderman a srandovní(lépe se to nedá nazvat) triky, tak máte toto dílko komplet, a proto max dvě hvězdy. ()

Zofan

Hugh Jackmana a Kate Beckinsale mám velice rád, ale na tom celý film nelze postavit. Dobrý nápad, provedení taky solidní - rozhodně je na co koukat, ale ten děj je na můj vkus už moc mimo původního Draculu. ()

lawrennce

No naprostá hrůza ! Dvě hodiny bombastického guláše.Ani chvilku to nemá logiku.Ani jeden herec nehraje dobře.Všechno je to splácáné a nezajímavé a ani trochu zábavné.Jedna hvězdička patří opravdu výborným trikům. ()

s.fergie

Mám ráda filmy s upírama takže tomu fandim,navíc je ve filmu krásná hudba a to mam ráda.Příběh mě také baví:))Líbí se mi celkově jak je to točené,takový příjemný odpočinkový film ()

blodicka

Pokud bych hodnotila dílo jako komedii, bylo by minimálně na čtyři hvězdy, mám-li ho však vzít seriózně, tak si víc nezaslouží. ()

Rider@

Jak se postavit k tomuto filmu jsem zvažoval velmi dlouho. Na jedné straně jsem se na něj velmi těšil a vizuálně je zajímavý, ale jako celek je nepřitažlivý a nefunguje. V místech, kde byl pravděpodobně záměr autora, aby se divák bavil, tak mě přepadl neutuchající pocit ztráty času a nezábavné podívané. Celkově mi to přišlo, jako když pejsek s kočičkou vařili dort a vznikl z toho ... Van Helsing. Jeden z mála filmů, kdy jsem odešel z kina, považuje to za ztrátu času, a to vydržím opravdu hodně. Ze soucitu 1* ()

pupidup

vůbec nechápu tolik negativních komentářů. To si prostě nazasouží...Akční, skvělé triky, žánr, který mi sedí, občas na mě vykoukl nějaký náš herec v epizodní roličce a rovněž exteriéry Kampy a Staroměstské radnice mě potěšil. Naprosto skvělý film! ()

A.ZziK

Neskutečná ptákovina. Podivnej scénář, podivnej smysl pro humor a především podivný efekty. Je tam relativně velký množství poloodhalenejch koz, ale těžko poznat, jestli sou pravý nebo digitální, takže vlastně nevim jestli zrovna tahle složka je pozitivní nebo negativní. Z nějakýho podovnýho důvodu jsem ten film ale dokoukal a navíc ne úplně nudil, tak holt za dvě. ()

Acner

Za natáčení v ČR, vyvolaný smích a hlavně hezkýho Jackmana s dlouhými vlasy v klobouku, jsem chtěla dát 3*. Ale za ten koktejl Frankenstein / vynálezy / úpíři / skřeti / kostým hl. hrdinky a Van Helsingův svetr musím minimálně * ubrat, dvě ubírat nebudu, neboť do hrůzy Ve jménu krále to má ještě naštěstí daleko. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)