Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

darthvader77

Výborná vymávarna mozku, která nenudí a má našlapaný děj a zabaví a samozřejmě, ačkoli je to spíše béčkový film, díky hudbě a Jackmanovi a akci film baví, rozhodně víc než Liga vyjímečných. ()

WolfIssen

Zapomeňte na Brama Stockera a zapište si za uši, že Van Helsing je vlkodlak :-D Několik novodobých evropských legend, mytických příběhů a gotických hororů smíchaných jak je libo po americku do sebe. Narazíme tady na Van Helsinga, Draculu a jeho 3 nevěsty, vlkodlaky, Jekylla & Hyda, Igora - pomocníka doktora Frankensteina, nesmí chybět Frankensteinovo monstrum a podivní skřeti, kteří vypadají jako malí pouštní humanoidé ze Star Wars. Samozřejmě nesmí chybět malý detail - absinth. V katakombách pod Vatikánem vynalézají pro boj se zlem všemožné prostředky jak čínští mnichové, tak křesťanští mnichové i židovští a arabští učenci a celá tato scéna připomíná dílny Q-ho z Jamese Bonda, kterého v prvních minutách filmu tak trochu připomíná i sám Helsing. Ústředním motivem ovšem zůstává známý boj Van Helsinga s Draculou. Dracula nestojí za nic a roli si Richard Roxburgh raději měl nechat vyfouknout někým démoničtějším. Nechybí komické scény, především kolem postavy mnicha-vynálezce Karla a oko určitě nepotěší jen skvělé triky, ale i pohled na krásnou Kate Beckinsale. Typické americké fantasy jako noha! ()

Havala

První film na který jsem šel do kina dvakrát. Nenáročná akční podívaná která nebude nudit ani na chvilku. ()

Brano

Možno som očakával od tohto filmu viac. Začiatok výborný, prostredná časť už trochu začínala nudiť a záverečná scéna absolútne nezaujala. Aspoň, že to neskončilo typickým happy-endom. Na filme sa dajú vyzdvihnúť efekty, hudba a výborné herecké obsadenie Kate Backinsale a Hugha Jackamana. Typ filmu pri ktorom môže človek úplne vypnúť a nezamýšľať sa veľmi nad dejom. Z popisu filmu by som ešte vymazal označenie "horor" a pridal "komédia", pretože to bolo miestami skôr zábavne, ako strašidelné. ()

bohhous22 odpad!

Sommers šuká (T)trošku.Ba Troška přece jen vydělává.Fakt směšný kolik prachů nateče do koryta,který by dokázal dokydat každej.Bezprizorní,vzduchberoucí talent.Paradoxní. ()

Berty00

Najprv mi prišiel tento film fajn ale teraz si kladiem otázku:,,To ako naozaj !?!?!" Toľká snaha,toľké peniaze a takí skvelí herci a dopadlo to takto...Príde mi to ako vysokorozpočtový vtip.. ()

Guran

Stephen Sommers jak orežie. Od doby, co natočil Mumii šplhá po vysoko za konkurenty, jako jsou Steven Spielberg či James Cameron. Van Helsing s Hughem Jackmanem mě příjemně překvapil. Příjemný film s vynikajícími efekty, filmovým štábem a herci. ()

regentor

Van Helsing není úplně špatný snímek pokud ovšem omluvíte celou řadu kiksů at´už fimařských , logických nebo lokačních. Začnu pozitivy : Film táhnou nahoru velice solidní herecké výkony Hugh Jackmana a Kate Beckinsale. Zajímavá je i myšlenka , že z knihomola profesora Van Helsinga jak jej známe třeba z Drákuly zde tvůrci učinili z hlavního hrdiny psance a vyvrhela . Připojení postavy Frankensteina je už trochu nadstavovaná kaše ale nějak zvlášt ději neškodí.Problémy začínají v naprosté americké neznalosti a ignoraci evropského prostředí kdy se Van Helsing se svými přáteli vydává na ples upírů do Budapešti kde je vidět Karlův most i Národní divadlo a střetnutí Van Helsinga s jednou z upírek (ve dne !) na Kampě..To, že je hrdina vybaven speciální zbraní v podobě samostřílu-kulometu se dá vzít, ale jen těžko lze pochopit proč onen samostříl který je vybavený tětivou tuto tětivu při střelbě nepoužívá. Van Helsing nosí prsten který kdysi patřil Drákulovi a ten tehdy přišel nejen o něj ale i prst na ruce , což ve finále Van Helsingovi vyčítá ale ve filmu je několik záběrů kdy Drákula má prstů všech deset..S ohledem na fakt , že se jedná o propletenec žánrů se dá lecos přejít ale mít takový herecký potenciál a udělat ze snímku paskvil umí Stephen Sommers velice slušně ! ()

Tominni

Van Helsing, slavný lovec mýtických přízraků se vypraví na souboj s Drákulou. Když k tomu připočteme nějakého vlkodlaka, Frankensteinův výtvor atd., vznikne podivný mix. Někdy si u Van Helsinga říkám, že je to spíše souhrn akcí (ne až tak špatných) jako u počítačové hry. A to je na film trochu málo. ()

Olafsson

Kate je krásná, Hugh je mužný, nevěsty jsou sexy, vlkodlak je brutálmí, ale celé je to povrchní slátanina působící krutě béčkovým dojmem. ()

murkl

Středověký James Bond vs hrabě Drákula a spoustu dalších klasických příšer. Akční scény každých pár minut spojené funkčním příběhem. Největším plusem jsou jednoznačně Hugh Jackman a nádherná Kate Beckinsale. Vlkodlaci se povedli na jedničku a scény s nima byla radost pohledět. Říkám si jestli není čas na Van Helsing 2. Je čas aby se Hugh přestal kamarádit s mutanty a začal je lovit. Monsters Universe můžou fungovat! ()

ostravak30

Van Helsing - klasická Hollywoodština. Hollywoodská slátanina o muži, který byl již zmíněn v knize Dracula - mimochodem, tu jsem četl. Sice v pubertě, ale přece a možná i vzhledem k věku mi to přišlo jako dobrý horor. Tento film ale nejenže nemá s knižní předlohou nic společného, ale zároveň se v něm objevují skřeti, vlkodlaci, nesmí chybět Dracula, Frankenstein či dokonce v úvodu Jekyll and Mr Hyde. Prostě míchanina všeho dokupy. Dracula je v podstatě vědec a jeho manželky něco jako harpyje. A k tomu všemu nesmí chybět samozřejmě plno počítačem dělaných efektů, takže jsem si chvílemi přišel jako v počítačové hře. Ani příběh nebyl z nejsilnějších. Toužíte-li po klasické řežbě, pak je film něco pro vás. Rozhodně ale nečekejte film plný napětí či snad podkresového dramatu. Nepřijde ani jedno. ()

cinema_cz

Abyste vůbec byli schopni film Van Helsing jakkoliv akceptovat, nesmíte používat mozek. Hugh Jackman je nevýrazný, Kate Beckinsaleová opravdu neumí hrát a Richard Roxubrugh je pravděpodobně nejtrapnějším Draculou, jaký se kdy na filmovém plátně objevil. 40 % (František Fuka, Ci 06/2004, str. 64) ()

PlayEasy

Vzhledem ke “kvalitě” snímku musíme konstatovat, že česká koprodukce je opravdu znatelná ;) 40% P.S. Když si upírka poletuje nad Karlovým mostem a divákům tvrdí, že je právě v Budapešti, něco asi nehraje… ()

Tlakomor

„Certifikovaná hood klasika“. Je to tak, tenhle film zraje každým rokem jako víno. Veškerý corny a goofy věci s přibývajícím věkem obdivuji čím dál tím víc. Jako dítě jsem se u tohodle filmu bál jako prase a teď se u něj směju. Nepochopte mě špatně ten smích je zapříčený dobrým zpracováním. I přesto že je film přes 20 let starej pořád vypadá naprosto skvěle a jsou z něj cítit velké finance. Další věc, která je z filmu cítit je Anna v podání Kate Beckinsale. Miluju, když dokáže hlavní akční hrdinka porážet upíry, ale zachovat si svůj sexy look za jakýchkoliv podmínek. Nedivím se, že vzniklo několik XXL adaptací na Van Helsinga, zkrátka se to nabízí. Film mísí výborné herecké výkony, obdivuhodné CGI a vytváří směsici akce, horroru a komedie. Dejte mu dalších 20 let a lidi začnou tenhle film doceňovat. „Mark my words“. 100% ()

Dass

Van Helsing pomalu začíná býti nikoli dalším snímkem z řady propadnuvších blockbusterů, ale poměrně rozporuplně chápanou komercí (vždyť i uživatelé jako Numas nebo Douglas jsou docela spokojeni). Je to zřejmě velmi osobní záležitost, mne ovšem téměř nezřízeně bavil. Srovnejme s nudným Dnem poté anebo o dobrý film se snažící Trojou. Van Helsing dopadl tak dobře zřejmě hlavně proto, že se nesnaží o objektivní kvality, a až na hloupý (naštěstí krátký, pak nám Hugh zase odcválá za dalším nesmrtelným dobrodružstvím) závěr nás nedojí. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr… (více)

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle… (více)

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,… (více)