Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

VanTom

Hned od prvních minut tak nadstandardně extrémní, ujetá, kinetická a expresivní splatterová "two-men" show (Raimi + Campbell), že za chvíli už toho na mne bylo zkrátka moc, přestože pořád sranda. Šílených & živelných nápadů či zběsilých kamerových náletů a pokřivených obrazů házejí ti dva do pléna nespočet, jenže méně znamená někdy více (konkrétně např. méně nepříjemného křiku a přebuzeného hlomozu by mé uši ocenily). ()

JohnSmith

Asi ještě lepší než první díl. Horor kombinovaný s humorem a všeho je tak jak má být. Lekaček je dost, krve a slizu taky a uteklo to jako voda. ()

lykan9

Evil Dead 2 je prakticky to samé, co jednička, ale vyšperkovaná ještě více do dokonalosti. Nemluvě o tom, že já osobně mám velice rád horory, které se nebojí zapojit i komediální stránku, pokud je dávkovaná vkusně. Toto je prostě klasika, které ani čas neubral na dokonalosti. ()

J.Lajner

Já vlastně nejsem příznivcem účelného kombinovaní humoru s hororem, ale pokud se to umí, pak si dám říct.    Kromě příspěvků v podobě hravých snímků Vesmírní kanibalové (1987) a Braindead (1992), za kterými stojí Peter Jackson, mi imponuje i přístup Američana Sama Raimiho. Smrtelné zlo 2 je černočerná komedie, která se maskuje za krvavými efekty. Cákající sliz, gejzíry krve, oživlá ruka, jež trýzní svého majitele, nastartovaná motorovka, mluvící hlava vycpaného jelena, létající končetiny, létající oko. Kde kdo by mohl říct - nevkusné. Krásně zvrhlé praktické efekty, však svou záměrnou přepáleností dosahují takové míry absurdity, že přestávají být šokující a nabírají humornou, v úvodní třetině až surrealistickou podobu. Ze zakřiknutého hrdiny Ashe Williamse  (Bruce Campbell), se postupně stává odhodlaný, poněkud šílený lovec démonů, jež si v průběhu let zajistil kultovní status a dočkal se i vlastního seriálu. Ash porcuje démony, svádí nerovný boj s mumifikovanou kreaturou, se svou amputovanou rukou hraje hru na schovávanou a divák se baví. Samozřejmě za předpokladu, že má na podobný druh filmu náturu. Výborná kamera Petera Deminga (táhlé záběry evokující pohled démona nemají chybu), parádní masky, ikonický hrdina a nízký rozpočet, který filmu paradoxně dodává specifický feeling. Z celé trilogie, ten nejlepší a jednoznačně nejhravější díl. ()

Ravi

Dvojka je oproti jedničce mnohem vyspělejší. Není to však v penězích, ani v tricích, ale v prosté hororové atmosféričnosti, kterou tolik neruší parodické sekvence a když ano, tak jen ve vhodných chvilkách. Ruka vydávající podivné skřeky ale stejně není mým šálkem kávy. Druhý film má vše, co dvojka potřebuje. Je odvážnější, vypilovanější, herci se více snaží a hororové scény jsou opravdu hororové tím, že jsou krátké nabo velmi bizarní. 85% = 4/5 ()

Dino07

Nesmírná krása! Absurdní zvrhlost! Nervy drásající krutost! Co víc dodat?… Myslím, že kdyby si někdo v tomto filmu uřezal vlastní hlavu, nachcal by si do ní a zpátky si ji nasadil, tak by mě to asi nepřekvapilo, protože tady bylo opravdu vše povoleno a Raimi asi nemá potuchu, kde vězí hranice mezi zvrhlostí, hororem a komedií. Já mu to však za zlé nemám. Spíš naopak. Ale i po stránce psychické a citové mě to tak ubíjelo, že jsem si chtěl chvílemi zavolat do Bohnic. 96,8% ()

R1CH1E

Dát tomu jiné jméno a nespojovat to s kultovním prvním dílem a dal bych 4 hvězdy, protože bych se skvěle bavil. Tak jsem od toho ale čekal něco jiného a po vydařeném prvním díle je to pro mě zklamání. Od 2 hvězd to zachránil jen celkem originální konec. ()

Kosmik 1

Skvělá podívaná a několik nezapomenutelných scén typu oživlé ruky nebo motorové pily místo ruky. Nevěděl jsem, zda se smát, či se bát. Každopádně Bruce Campbell to neuvěřitelně šéfuje. Radost pohledět. Pro mě na podobné úrovni jako první díl, jen o něco víc komičtější. Plnou kvalitu tohoto snímku ocení spíše ti, co měli možnost vidět dříve na VHSkách oba díly jako já. V dnešní době vlivem času, už to leckomu nepřijde tak dobré. 85% ()

vyfuk

Bože proč? Jsem ochoten tolerovat takzvaný kult u tohoto filmu. Ale do prdele. To nikoho nezajímá, že ten film je naprosto irelevantní vůči prvnímu dílu? Jakože, pokud by se tenhle film jmenoval Evil Dead: Remake nebo já kurva nevím Over again, tak bych to chápal, ale k čemu je teda první díl? K čemu je ta super jeblotina v podobě prvního dílu, když pak přijde toto co ho skoro až znehodnotí? Jako samostatný film v celku dobrý. Na hovno je kombinování hororu a komedie. Dle mého to je nejhorší kombinace jaká může nastat ve filmovém průmyslu. Možná po horor pornu. Věnuji respekt úžasným scénám, kdy se svět kolem Ashe zblázní a svět s ním. Ta scéna byla dokonalá. Ale to bylo vše. A to je málo. Jako pokračování na hovno a i jako samostatný film... dejme tomu. ()

pfa

A zase je tu ta zatracená chatrč uprostřed zatracenýho lesa! Smrtelné zlo, neboli Chatrč 2 je úspěšné pokračování, tentokrát (na jednu stranu bohužel, na druhou excelentní příměs) s prvky humoru. Tak pozor, osamocená chatrč v lese opět ožívá! Nebo umírá...?! [9/1O] (Evil Dead II, USA, horror) ()

V-Ray

Stejně kvalitní jako jednička s tím rozdílem, že strach je ztlumen a z části nahrazen humorem (strachu je ale stále dost). Posedlá ruka mě opravdu dostala. Skvěle namaskované potvory. Paráda. **** ()

Borat

Sice jsem neviděl jedničku,ale na svou dobu poměrně dobře vizuálně zvládnutý kousek. Z pohledu dnešní doby jsem se scénám spíše smál, ale věřím že před 20 lety to byl strašidelný film.|80%| ()

zolo23

Popravde druhý diel už kultového "Lesného ducha" sa mi páčil o trošku viac. Keďže časom sa menia aj nároky na spracovanie, dnes tento film musím brať trošičku z rezervou a teraz by som ho ani nezaradil do hororového žanru, ale skôr do komédie s prvkami hororu. Keď som Lesného ducha (hlavne prvú časť) videl pred tuším 20- timi rokmi bola to celkom iná káva a musím sa priznať, že som si párkrát aj cvrkol do gatí :) Dnes je to "len" vydarená komédia a klenot ktorý navždy zapíše Sama Raimiho do knihy nesmrteľných režisérov. ()

prokda

Druhý díl legendární série "The Evil Dead", ve kterém je prvních pět minut re-make prvního dílu a také, ve kterém se stal Ash chlapem. Evil Dead 2 neni remake, pouze prvních 5 minut rekapituluje jedničku. Jinak stejný jak v jedničce, film plný nechutnosti, i lekačky se tam najdou. A hlavně plný zábavy! Podle mě nejlepší díl série. Film stejně jako u prvního dílu, si naprosto zaslouží plný počet hvězdiček. 100% ()

Jello Biafra

Raimi udržal laťku nastavenú predchádzajúcim dielom a v dvojke sériu okorenil množstvom čierneho humoru, ktorý zachádza až do absúrdných podôb. Opäť nechýba vynikajúca práca s kamerovými nájazdmi a ako vždy charismatický Bruce Campbell s výraznou bradou, parádnými hláškami (groovy) a motorovkou namiesto pravačky. Jednoznačne kultová záležitosť. ()

latvar

Skoro 80 minut strašidelné podívané, kde lesní duch podobně jako v jedničce tyranizuje skupinku lidí, která bojuje o svůj život v chatce. Kdo z ní výjde ven do lesa, tak skoro jistě zemře a kdo v ní zůstane, tak taky. Dle mě povedený horor 85%. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot