Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anet21

⚪To, že žáner hororu ide pramálo dohromady so žánrom komédie sa potvrdilo už niekoľkokrát a Raimiho práca to potvrdzuje duplom.⚪Z jednotky, ktorá bola síce vcelku bizarná, ale stále dramaticky hororová a relatívne vážna sa v dvojke stala komediálna hororová paródia a lá neskoršie pokračovania filmu Nočná mora z Elm street, s démonmi meniacimi sa na hlavy na obrovských dlhých krkoch, s démonmi s obrovskými ústami, ktorí chcú hrdinu zjesť a podobné patetické bizarné nezmysly, ktoré majú byť asi vtipné, no ak by aj, s vtipom odíde akékoľvek žánrová atmosféra strachu. Dokonca aj efekty krvi, ktoré som v prvom diele tak chválila sa v tomto zázračne pokazili, tu je krv už skôr hlúpo svetlo červená ako farba od Primalexu, čo ťažko povedať, či bol zámer.⚪Áno, motorové píly namiesto rúk sú v popkultúre asi pojmová záležitosť, ale film je skôr pre akúsi špecifickú cieľovku, ktorá sa dokáže povzniesť nad hlúposti, detinské efekty, detinské monštrá a stále vidieť a oceniť v deji hororové prvky.⚪Inak film poskytuje dobrú odpoveď na otázku, prečo je Raimiho poetika vo filme Stiahni ma do pekla tak bizarná, prestrelená, skoro až parodická, ktorá väčšinu divákov rozosmiala či znechutila a odbúrala skoro všetok horor z príbehu. Pre toto. Lebo Raimi.⚪ ()

sedm.1

Bez diskuzí 5 *,ovšem na první díl to nemá.Tvůrci měli více financí,tak rozjeli ještě větší kolotoč než v jedničce,ovšem lepší film nevytvořili.Jednička mi připadala,jak hustější atmosferou,tak hlavně množstvím těch opravdu brutálních goreefektů,lepší.A hlavně první díl mi připadal poctivěji udělaný a natočený více od ,,srdce". ()

Anticque

Pokračování úspěšného Evil Dead, je už o poznání horší, přeci už je tu jen sám. Zajímavé je, že navazuje na jedničku, ale přesto jsou tu veliké rozdíly, hlavně v ukázkách jak to bylo předtím, v prvním díle zde bylo 6 herců, ale ve dvojce je poukazováno, že tu byli pouze dva, nechápu. Hustý je, když přijde o ruku, malej masakr motorovou pilou. Film dostává i trochu komediální příchuť. Poté co se ve filmu objeví další postavy, film dostává opět nový náboj. Konec je opět velice zajímavý a nečekaný, kdy se objeví v jiné době, když spadne do časové smyčky. ()

Cejny

Volné pokračování Evil Dead není o tolik horší, než jeho předchůdce, ale znovu to na mě zapůsobilo tak nějak neutrálně. Nebylo to ani dobré, ani špatné - létajicí, zrychlená kamera opět nezklamala. Komedie to ani náhodou nebyla, jako horor se to tvářilo jen chvílemi. Spíš bych to nazval parodií na první díl...50 % ()

Sdoom

Lekací scény střídají vtipné a celému tomu šéfuje sympaťák Bruce Campbell. Pro mě výborná zábava a pro film ode mě 4 hvězdičky. Edit 6.4.2015: No tak druhé zhlédnutí narozdíl od prvního dílu mě donutilo ubrat kousek z hodnocení. Lekací a strašidelné je tu méně a ta komediální stránka to nedokáže zcela vynahradit. Scéna s rukou je sice geniální, motorovka místo ruky kultovní, ale jinak je to už přeci jen slabší. (Blu-ray, orig.) ()

BMAJTZ

Zachovala se brutalita a přidalo se markantně na humoru. Co se mě osobně týče je to správný směr. Ani jednička nebyla zas až tolik strašidelná tak udělat z tohoto filmu něco jako guilty pleasure u mě rozhodně zapůsobilo. Jen mi přišlo divně, že začátek filmu prakticky v 10-ti minutách zreprízuje celou jedničku, ale s trochu jiným koncem. Mluvit v tomhle případě o trilogii není tak úplně pravda, první film stojí dobře sám o sobě a nejde ani říct, že by další dva nějak skvěle navazovaly. Přesto se mi tenhle styl líbí a samotné vyvrcholení v třetím dílu je ještě lepší. ()

kenkaku

Pro mě "Ošklivá smrt" (pod tímto názvem se dostalo do mých drápků ještě na VHS :)) je pan horor. Je v něm vše co si od hororu představuji a vždycky budu. Obsahuje solidní porci tajemna a nadpřirozena. Má styl a dokáže se brát i lehce s nadhledem. Celkem vtipné bylo, že Evil Dead II jsem viděl dřív než č.1 a doposavad zcela nechápu jeho význam. Přišlo mi to jako "první verze" a "druhá verze". Jo.. to byly časy. ()

Trolejbus

Nezapomenutelný filmový zážitek, kdepak asi odpočívá ta VHSka s 10.kopií tohohle skvostu, kterou jsem si furt do kola pouštěl... ()

vitekpe

Klasika. Co k tomu vic rikat. Ztrestena osmdesatkova hororova komedie, kterou kazdy zna. A kdo ne, mel by to co nejdriv napravit. Patri k zakladnimu vzdelani. ...a taky by jste prisli o setkani s vrazdici rukou, ze jo. :) ()

Melios

Druhý diel tej najväčšej šialenosti ,čo som kedy videl. Narozdiel od jednotky ,je dvojka zlý horor ale za to skvelá morbídna čierna-hororová komédia. Sam Raimi proste vedel ,vie a dúfam ,že ešte dlho bude vedieť ako urobiť skvelý film. Už sa teším na trojku. Nemôžem dať iné hodnotenie ako 5* = 80% ()

chef

No vravieva sa, že originál je len jeden, avšak v prípade Evil Dead toto pravidlo uplne neplati. Raimi prekonava v dvojke sam seba s ešte originalnejšími kúskami a s este rychlejsim spadadom ako v jeho prvom počine. Keby som nevidel jednotku ako prvú tak by mal tento film jasných 5* . ()

LEATHERFAC odpad!

Vážení horor přátelé... Tak k tomuto "kultovnímu hororu" (stejně jako k prvnímu dílu) jsem se nějakým podivným řízením osudu dostal až ve třiceti a musím bohužel konstatovat, že tohle je tak neuvěřitelně trapná a nudná píčovina, až mi to bere dech. Děj přez kopírák z jedničky...kterou jsem s velkým utrpením a občasným přetáčením ještě dokoukal, tohle je stejná blbost, takže přetáčení podstatně přibylo. Triky a masky jsou tak trapné, že by se u toho nebála ani moje babička a ten idiotský záver? Škoda slov... Zkrátka Sam mě tímhle opravdu nedostal a z aureoly kultu, nezbyla ani nitka. Viděl jsem mraky idiotských hororů, ale tenhle je jeden z nejidiotštějších... ()

bari68

Tak zlý film som vážne dlho nevidel. Efekty a triky sú na veľmi slabej úrovni aj s vedomím, že sledujeme dvadsať rokov starý film. Hororová línia spolu s komediálnymi prvkami je podobná Jacksonovmu Živý Mrtvý ,ktorá ale znovu nenaplňovala moje požiadavky báť sa, resp. zasmiať sa. ()

marekkkkkk

Tak tohle je opravdový KULT!!! Senzační kamera, výborný herecký výkon Bruce Campbella a černý humor Sama Raimiho , co víc si přát! ()

jondoe

Atmosferu z prveho dielu si to celkom udrzalo aj ked tam reziser v sunul par zabanych scen. Nepaci sa mi vsak, ze ten isty here co bol v jednotke sa znovu vracia do toho iste domu, pocuva tu istu pasku, vypusti toho isteho ducha a pod. Podla mna mal Sam Raimi obsadit do druheho pokracovania ineho herca, alebo pozmenit zaciatok pribehu. Aj napriek tomuto zasadnemu faktu je hlavna postava Bruce Campbel vo filme viac ako dobry a bez neho by to asi nebolo to prave orechove. ()

Spike23

Tak jestli jsem alespoň trochu naznačil v komentáři na přechůdce, jaká to byla blbost... Ve srovnání s tímhle to je snad pravý opak. Ze začátku, který jsem jaksi nepochopil, kvůli okolnostem v prvním díle, následovala tak půl hodiny dost divná komedie a už jsem si myslel, že to kvalit předchůdce nemůže dosáhnout. Ale pak se tam objevila ve sklepě Henrietta a všechno už pokračovalo zas tak, jak mělo. Rozhodně důstojný nástupce, který sice nedosahuje takových kvalit, ale určitě si zaslouží stejné hodnocení. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot