Braindead - Živí mrtví

Braindead

Braindead - Živí mŕtvi

Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

• Webb

Šílené, nechutné, zvrácené. Takto jednoduše by se dal popsat snímek, u kterého budete často odvracet hlavu nad tou hromadou hnusu. Některé pasáže jsou ale už moc přetažené za vlasy, jako například hřbitovní karate scéna. Některé zase nezvládnuté a lehce čitelné, kde místo postav vidíme pouze umělé neživé panáky, stejně jako dekorace lidských orgánů. Vcelku jsem se vůbec nebavil jak by si možná Jackson přál a převládala nuda. Jedinou mini záchranou je skutečnost, že to není tak amatérské jako např. Evil Dead.(11.3.2010)

N-E-U-V-Ě-Ř-I-T-E-L-N-É! Představte si ten nejkrvavější splatter, nacpěte do něj stovky zombíí, hektolitry kečupu a slizu a máte...zhruba desetinu Braindeadu. Tenhle film je bezpochyby tím nejkrvavějším a nejvtipnějším mezi všemi komediemi/horory/parodiemi co byly/budou kdy natočeny! Žádné hranice, žádné omezování, jen bezhlavá řežba s takovým množstvím krve, že by jste s ním vymalovali půku Prahy, mozky na schodech, žijícími vnitřnostmi...a naprosto fascinujícím finále s motorovou sekačkou. Tohle už zkrátka nejde zopakovat. Ehm, jen takový dotaz...tenhle Jackson opravdu natočil Pána prstenů...? Svět filmu je stále plný překvapení... :)(26.8.2002)

Keby si tento film pozriem v roku 2000 tak sa asi poseriem strachom ale nakoľko som si to pozrela ako 20-ročná v roku 2012 tak niektoré scény mi prišli až príliš prehnané ale veď o to v tomto filme išlo. Matka a jej megaprsia na konci boli neskutočné až smiešne a samozrejme, že i poklona potkanej opici :D Na to, že z akého roku film pochádza tak niektoré efekty klobúk dolu.... nechutné, vtipné, staré ale dobré.(23.3.2012)

Najnechutnejší, najbrutálnejší, nejkrvavejší, najhnisovaejší film všetkých čias. Horor, vtip, romaktika a plno naozaj plno nápadou v jednom. Ako niekde napísal kolega Hellblazer, Peter Jackson točil aj dobré filmy. U mňa to síce neni za plný počet, ale je to niečo neopísatelné. Kto to ešte nevidel proste nepochopí... 4*(20.7.2007)

Jackson je GENIUS. Uz ma na konte najlepsie fantasy, ktore podla mna uz nebude prekonane, a najlepsi horror-komediu. Na tento film vas nepripravi nic. Budete MAXIMALNE znechuteny, budete sa huronsky rehotat, budete sa cudovat co tot ten Peter Jackson natocil, avsak urcite sa budete kralovsky bavit. Skvost.10/10(7.1.2007)

• - Španělský název tohoto filmu je "Tvoje matka sežrala mého psa", což je replika z filmu, která byla shodou okolností pronesena španělskou herečkou. (Kulmon)

• - Film je známý také pod názvem Dead-Alive. (Chatterer)

• - Film byl prohlášen za nejkrvavější film vůbec. Např. při poslední scéně se sekačkou na trávu bylo použito 300 litrů filmové krve (19 litrů krve proteklo za sekundu). (Pluhy)