poster

Braindead - Živí mrtví

 • Nový Zéland

  Braindead

 • Slovensko

  Braindead - Živí mŕtvi

 • USA

  Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bestlama
  *****

  Peter Jackson je Pán s velkým P! (Tentorkát nemyslím penisem!) Splatter jak vyšitý a rok 92 mě překvapil v počtu mrtvých a litrů krve. Naprosto nevkusně vtipná scéna s dítětem v parku, která mi polechtala bránice na dlouho dopředu. A ještě jeden důvod proč byste tento film měli vidět: šukající zombie v jiném filmu už neuvidíte.(21.5.2012)

 • Zeck
  ***

  Velice vtipné přehrávání, velice vtipná scénka se zombie mimčem v parku, velice vtipná scénka s jatkama aneb i zahradní sekačkou se dá zlikvidovat kvantum zombíků. Bohužel je první hodina velice pomalá a nudná. Alespoň jsem zjistil, že mám silný žaludek, protože se mi narozdíl od většiny uživatelů tady, nezvedal kýbl ani u chutného pudinku. :-) 60%(30.10.2008)

 • novoten
  **

  Jacksonův LOTR je pro mě filmové absolutorium, ale Peterovým kořenům se mi porozumět nepodařilo. Zůstanou jen dojmy z pudinku, toporných herců a pocitu zaraženosti při závěrečných titulcích. Jako parodie na horor postrádají Braindead humor, jako čistý horror ztrácí na atmosféře. Zkrátka začátečnická libůstka, která šla zcela mimo mě.(22.3.2006)

 • H34D
  ****

  Co se stane když se smíchá ten nejbrutálnější horror a vrcholně absurdní komedie v kabátě béčkové jednoduchosti, ale s geniálním duchem? Ne, ani takhle si člověk nemůže představit, co vlastně Braindead znamená. Braindead je film bez hranic, pokud si myslíte, že i nejkrvavější horrory by měly mít své limity, co se prolité krve týče, jste na omylu. Divácké pocity přecházejí z vyjevení, úžasu, rozpačitého smíchu až do nepředstavitelného znechucení nad tím vším... Zkrátka nad tím vším, co v žádném jiném filmu nespatříte. 8/10(2.10.2011)

 • Slasher
  *****

  Paráda! A hnus. Legendární Jacksonova prasečina - jako komedie vynikající, jako gore taktéž. Některé efekty sice vypadají až moc uměle, ale například u krysoopice mi ta sekaná animace naopak sedí. Osobitý humor, osobitá atmosféra, osobité herecké výkony, osobitý hudební doprovod. A rozhodně jedna z nejodpornějších babizen v dějinách filmu. Jako jediný mínus vidím místy malinko nudnou první polovinu, která se ale nevyhnutelně schyluje k neskutečnému a snad půlhodinovému masakru, takže je to nakonec vlastně jedno:) Your mother ate my dog!(22.3.2006)

 • - Po dokončení filmu zbylo Jacksonovi ještě 45.000 novozélandských dolarů. Rozhodl se tak natočit scénu s Lionelem a dítětem v parku, kterou považuje za svou nejoblíbenější z celého filmu. (HellFire)

 • - Rozpočet filmu byl cca 3 miliony dolarů. (Chatterer)

 • - Španělský název tohoto filmu je "Tvoje matka sežrala mého psa", což je replika z filmu, která byla shodou okolností pronesena španělskou herečkou. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace