poster

Braindead - Živí mrtví

 • Nový Zéland

  Braindead

 • Slovensko

  Braindead - Živí mŕtvi

 • USA

  Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  *****

  Braindead pro mě znamenají opravdu jedinečný filmový zážitek - ještě nikdy se mi nestalo, aby se mi během sledování filmu doopravdy zvedal žaludek a v naprosto stejném okamžiku abych vybuchovala smíchy. Peter Jackson natočil snad nejlepší parodii, jakou jsem kdy viděla. Ze začátku je to opravu nechutné... a na konci taky. Jenže s přibývajícím časem taky přibývá neskutečná salva naprosto absurdní srandy. První dokonalá scéna, která to všechno rozjede, je okamžik, kdy Lionel krmí u stolu čtyři zombíky "chutným" obědem a následně farář-zombík začne nejen pokukovat po sestře-zombici. Následující v podstatě nepřetržitá série smrtí nebo velmi originálních a inovativních pokusů o zastavení, zabití, znehybnění či zpomalení zombíků je prostě totální nářez. Zombík s trpaslíkem místo hlavy, pochodující plíce se střevy, květináč naražený na lebku zombíka (musím říct, že toho když jsem vždycky zahlédla, padala jsem ze židle), žárovka, nebo celá scéna s "venčením" zombíčete...Tarantino i Mel Brooks se můžou jít zahrabat, tohle je vrchol vtipného masakru a král parodie.(18.3.2008)

 • Legas
  ***

  Začnu od konce. Posledních 30 minut je opravdu mazec. Nechutně krvavý "humor" nezná hranice. A to bude asi ten důvod, proč Braindead nemůžu obdivovat. Už dávno minuly časy, kdy jsem u podobných záležitostí vykřikoval "fuj, to je nechutný!" a vlastně si film užíval. Netvrdil bych, že se ze mě stal suchar, protože černý humor a veškerá střeštěnost první poloviny filmu se mi velice líbila. Oblíbil jsem si veškeré scény s tím roztomile znetvořeným děťátkem, ale celkově to na mě bylo moc. Mám rád podlý černý humor, ale ten masakr motorovou sekačkou, to už je prostě za hranicemi mého vkusu.(6.3.2006)

 • Paldini
  *****

  Nezapomenutelná úchylárna, kde jedna nechutnost střídá druhou. Výborně obsazené jednotlivé bizardní postavičky, ať už hlavní hrdina introvertní zakřiknutý Lionel, jeho panovačná matka, strýček (Elvis) Les, Otec McGruder. Režisér se vyřádil i v obsazení postav, které jsou pro děj celkem bezvýznamné jako fašistický doktor kšeftující s oblbováky či zřízenec márnice ovládající balzamovací přístroj. Film je naprosto nabitý scénkami, které se nesmazatelně vryjou do paměti a vystačily by na pět celovečerních filmů jako kung-fu jatka na hřbitově, pozření, psa, ochutnávka pudinkového krému, soulož zombíků a mnoho mnoho dalších. Někdy kolem roku 1995 byl tenhle film jasná jednička našich studentských pařeb.(28.1.2005)

 • Gilmour93
  ***

  „Your mother ate my dog!“ Kult, co hodinu stoji na hliněných nohou iritujícího přehrávání a situací, jenž jsou směšné jak zaslání účtu za el.energii pozůstalým Johna Coffeyho ze Zelené míle. Pak se sice rozjede festival nápaditých gore efektů, krev teče po galonech a Lionelova máma ukáže své obrovské hnijící pozadí, ale to nic nemění na faktu, že co se kombinace horor / komedie týká, měl by Jackson Raimimu vyleštit boty - Bruce se slečnou motorovou by jim ukázal, kdo je tady ředitel.. Rád bych ještě dodal, že se neztotožňuji s názory a proklamacemi zdejšího Klubu gastronomických fajnovek a dal bych si puding..(21.9.2012)

 • Zeck
  ***

  Velice vtipné přehrávání, velice vtipná scénka se zombie mimčem v parku, velice vtipná scénka s jatkama aneb i zahradní sekačkou se dá zlikvidovat kvantum zombíků. Bohužel je první hodina velice pomalá a nudná. Alespoň jsem zjistil, že mám silný žaludek, protože se mi narozdíl od většiny uživatelů tady, nezvedal kýbl ani u chutného pudinku. :-) 60%(30.10.2008)

 • - Film v necenzurovanej podobe je dodnes zakázaný vo Fínsku, Nemecku, Singapure a Južnej Kórei. (Paldiny)

 • - Po dokončení filmu zbylo Jacksonovi ještě 45.000 novozélandských dolarů. Rozhodl se tak natočit scénu s Lionelem a dítětem v parku, kterou považuje za svou nejoblíbenější z celého filmu. (HellFire)

 • - Film byl natočen za 11 týdnů.