poster

Braindead - Živí mrtví

 • Nový Zéland

  Braindead

 • Slovensko

  Braindead - Živí mŕtvi

 • USA

  Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Webb
  **

  Šílené, nechutné, zvrácené. Takto jednoduše by se dal popsat snímek, u kterého budete často odvracet hlavu nad tou hromadou hnusu. Některé pasáže jsou ale už moc přetažené za vlasy, jako například hřbitovní karate scéna. Některé zase nezvládnuté a lehce čitelné, kde místo postav vidíme pouze umělé neživé panáky, stejně jako dekorace lidských orgánů. Vcelku jsem se vůbec nebavil jak by si možná Jackson přál a převládala nuda. Jedinou mini záchranou je skutečnost, že to není tak amatérské jako např. Evil Dead.(11.3.2010)

 • kOCOUR
  *****

  N-E-U-V-Ě-Ř-I-T-E-L-N-É! Představte si ten nejkrvavější splatter, nacpěte do něj stovky zombíí, hektolitry kečupu a slizu a máte...zhruba desetinu Braindeadu. Tenhle film je bezpochyby tím nejkrvavějším a nejvtipnějším mezi všemi komediemi/horory/parodiemi co byly/budou kdy natočeny! Žádné hranice, žádné omezování, jen bezhlavá řežba s takovým množstvím krve, že by jste s ním vymalovali půku Prahy, mozky na schodech, žijícími vnitřnostmi...a naprosto fascinujícím finále s motorovou sekačkou. Tohle už zkrátka nejde zopakovat. Ehm, jen takový dotaz...tenhle Jackson opravdu natočil Pána prstenů...? Svět filmu je stále plný překvapení... :)(26.8.2002)

 • Carol Pifková
  *****

  Keby si tento film pozriem v roku 2000 tak sa asi poseriem strachom ale nakoľko som si to pozrela ako 20-ročná v roku 2012 tak niektoré scény mi prišli až príliš prehnané ale veď o to v tomto filme išlo. Matka a jej megaprsia na konci boli neskutočné až smiešne a samozrejme, že i poklona potkanej opici :D Na to, že z akého roku film pochádza tak niektoré efekty klobúk dolu.... nechutné, vtipné, staré ale dobré.(23.3.2012)

 • 2-Xtreme
  ****

  Najnechutnejší, najbrutálnejší, nejkrvavejší, najhnisovaejší film všetkých čias. Horor, vtip, romaktika a plno naozaj plno nápadou v jednom. Ako niekde napísal kolega Hellblazer, Peter Jackson točil aj dobré filmy. U mňa to síce neni za plný počet, ale je to niečo neopísatelné. Kto to ešte nevidel proste nepochopí... 4*(20.7.2007)

 • kitano
  *****

  Jackson je GENIUS. Uz ma na konte najlepsie fantasy, ktore podla mna uz nebude prekonane, a najlepsi horror-komediu. Na tento film vas nepripravi nic. Budete MAXIMALNE znechuteny, budete sa huronsky rehotat, budete sa cudovat co tot ten Peter Jackson natocil, avsak urcite sa budete kralovsky bavit. Skvost.10/10(7.1.2007)

 • - Španělský název tohoto filmu je "Tvoje matka sežrala mého psa", což je replika z filmu, která byla shodou okolností pronesena španělskou herečkou. (Kulmon)

 • - Film je známý také pod názvem Dead-Alive. (Chatterer)

 • - Film byl prohlášen za nejkrvavější film vůbec. Např. při poslední scéně se sekačkou na trávu bylo použito 300 litrů filmové krve (19 litrů krve proteklo za sekundu). (Pluhy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace