Braindead - Živí mrtví

Braindead

Braindead - Živí mŕtvi

Dead Alive

Komedie / Horor

Nový Zéland, 1992, 103 min (Director's cut: 97 min)

Krysí opice co dělá z lidí zombie! Procházka ze zlobivým zombie děckem v parku, hardcore scéna z pudinkem a neuvěřitelně masakroidní finále a... a je to vlastně celý romantický film o tom jak jsou si chlapec a děvče souzeni osudem a musí se ke vzájemnému štěstí doslova probít, přes bandu zrůd, litry nejrůznějších tělních tekutin a černohumorné situace vybroušené k absolutní dokonalosti. pravda ani z odstupem času tomu nedám 5*, protože při vší úctě k tý haldě nápadů časem už se jenom opakují různý nechutnosti a je to pořád pekelně amatérský. Nicméně musím teď konstatovat a můžou mě třeba fanoušci hobita a jeho milášků proklít, že tomuhle všichni páni prstenů a podobný srágory co udělal Jackson potom nesahají ani po kotníky.90%(12.12.2015)

Štýlový splatter Peťa Jacksona v ktorom sa podarilo dokonale skĺbiť humor s hororom (resp. nechutnosťou). Film s výbornými hláškami, osobitým humorom, ktorý je neskutočne zábavný, nechutný a kultový. Ja osobne som od smiechu skoro padol zo stoličky a sánka ma tak bolela, že som si ju musel masírovať, aby mi na ksichte nezostal úškleb ako Jackovi Nicholsonovi čoby Jokerovi vo filme Batman.(5.3.2007)

Keby si tento film pozriem v roku 2000 tak sa asi poseriem strachom ale nakoľko som si to pozrela ako 20-ročná v roku 2012 tak niektoré scény mi prišli až príliš prehnané ale veď o to v tomto filme išlo. Matka a jej megaprsia na konci boli neskutočné až smiešne a samozrejme, že i poklona potkanej opici :D Na to, že z akého roku film pochádza tak niektoré efekty klobúk dolu.... nechutné, vtipné, staré ale dobré.(23.3.2012)

N-E-U-V-Ě-Ř-I-T-E-L-N-É! Představte si ten nejkrvavější splatter, nacpěte do něj stovky zombíí, hektolitry kečupu a slizu a máte...zhruba desetinu Braindeadu. Tenhle film je bezpochyby tím nejkrvavějším a nejvtipnějším mezi všemi komediemi/horory/parodiemi co byly/budou kdy natočeny! Žádné hranice, žádné omezování, jen bezhlavá řežba s takovým množstvím krve, že by jste s ním vymalovali půku Prahy, mozky na schodech, žijícími vnitřnostmi...a naprosto fascinujícím finále s motorovou sekačkou. Tohle už zkrátka nejde zopakovat. Ehm, jen takový dotaz...tenhle Jackson opravdu natočil Pána prstenů...? Svět filmu je stále plný překvapení... :)(26.8.2002)

• Tom Riddle

Braindead je v rámci odpadu sice na úplně opačném konci než třeba takový Birdemic (což je dost možná nejstrašlivější film, který jsem kdy spatřil, mimochodem), ve výsledku je ale stejně nesympatický, hloupý a ubohý, takže si jiné hodnocení zkrátka nezaslouží. Nebudu uměle přidávat hvězdy jen proto, že je to Jackson.(26.1.2011)

• - Španělský název tohoto filmu je "Tvoje matka sežrala mého psa", což je replika z filmu, která byla shodou okolností pronesena španělskou herečkou. (Kulmon)

• - Po dokončení filmu zbylo Jacksonovi ještě 45.000 novozélandských dolarů. Rozhodl se tak natočit scénu s Lionelem a dítětem v parku, kterou považuje za svou nejoblíbenější z celého filmu. (HellFire)

• - Film v necenzurovanej podobe je dodnes zakázaný vo Fínsku, Nemecku, Singapure a Južnej Kórei. (Paldiny)