Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Stíba

Jednička, to byl pro mě vrchol amatérismu, tohle je pro mě víc než dobře stravitelný béčkový horor, který od začátku pěkně šlape, má vytvořen nějaký příběh a dodanou patřičnou atmosféru. Kromě pár trochu odfláklých věcí my tu vše dobře sedělo a film jako celek se mi zdál velmi kompaktní. ()

Al44...

O něco vylepšená verze prvního dílu. Oba dva filmy jsou si totiž docela dost podobné. Zde přibylo trikových sekvencí a taky děj je trošku více rozveden až do nečekaného finále. Dnes již taktéž klasika, i když se u toho člověk spíše zasměje. ()

longercz

Absolutní filmová podivnost plná odporností se neustále dějově vyvíjí (podobně jako se mění hlavní hrdina) a mísí se nám tu páté přes deváté až nakonec to dostane jakous takous pointu a všechno dohromady je to šílená zábava... :) ()

ortoncz

Pokračujeme tam kde jsem skončili . Prakticky je to totožné jako evil dead 1 . Ale s mnohem zajímavějším koncem , než jednička. Bruce Cambell si ukradl film pro sebe a je to jeho herecký koncert. Nejlepší scéna jednoznačně , jak se tam všichni smáli. 75% ()

Pekisan

Daleko najlepsie becko kedy natocene. Dvojka predci jednotku hlavne v humore a v tempe, ktore je vskutku zavratne. Romanticka idylka trva asi prve 3 minuty a nastava masaker. Naopak origos bol atmosferickejsi a tiez vyhral vzhladom na boobs count. Napriek tejto malej chybycke a hoci som sa nebal, tak je to opravnene klasika klasik. Proste som sa bavil. Co by som este pisal. ()

Torgal

Jednotka bol plnohodnotný horror s normálnym dejovým oblúkom, dvojka na akýkoľvek príbeh a gradáciu rezignuje. Raimi dostal desaťnásobný rozpočet a použil ho realizáciu všetkých svojich horrorových fantázii, ktoré hádže na seba jednu cez druhú bez ladu a skladu. Napätie je v čudu a film sa zmenil na komédiu, ktorá nevydesí ani v jednom zábere. Pár scén je lahôdkových (oko do huby, vyzbrojovanie motorovkou) a pobaviť sa človek pobaví, ale kultovosť tohto snímku nechápem. 6/10 ()

junxi91

Další film z edice "hororového směšného hnusu", tak by se dalo nazvat tohle dílo z jedné opuštěné chatky, ve které se nachází hluboký sklep, na pásce jsou nahrány úryvky z Knihy mrtvých a okolo chatky se pohybuje neznámé zlo, které má svůj původ v přírodě. Ash Williams a jeho přítelkyně Linda si vyrazí na romantický pobyt do zdánlivě opuštěného srubu uprostřed lesa. V kabině Ash přehrává kazetu archeologa Raymonda Knowbyho, předchozího obyvatele kabiny, kde archeolog recituje pasáže z „Knihy mrtvých“, Necronomicon Ex-Mortis, kterou objevil během archeologických vykopávek. Zaznamenané zaklínadlo uvolní zlou sílu (také známou jako kandarianský démon), která zabije a později posedne Lindu a změní ji v „mrtvého“. Ash je pak nucen jí během souboje useknout hlavu lopatou a pohřbít ji v mělkém hrobě poblíž srubu. Za úsvitu uchopí zlá síla Ashe a tlačí jej skrze les daleko od chaty. Nakrátko se stane posedlý démonem, ale když se rozední, nevysvětlitelně se vrátí do normálu. Ash se pokusí z oblasti uprchnout, ale zjistí, že most ke srubu byl zničen. Duch ho pronásleduje zpět do kabiny, kde na něj zaútočí Lindina oživená hlava a kousne ho do ruky. Běží do kůlny, kde na něj její bezhlavé tělo zaútočí motorovou pilou, ale on jej přemůže a narve Lindinu hlavu do svěráku, kde ji rozřeže motorovou pilou. Jeho pravá ruka se díky kousnutí stane posedlá a pokusí se ho zabít. On ji proto odřízne motorovou pilou, a chce jí zastřelit brokovnicí, ale ruka mu mezitím uteče a schová se někde ve stěnách. Mezitím se Knowbyho dcera Annie a její výzkumný partner Ed Getley vracejí z vykopávek s chybějícími stránkami z Necronomiconu, až se dostanou ke zničenému mostu. Požádají opraváře Jakea a jeho přítelkyni Bobby Joe, aby jim ukázali jinou cestu do srubu, kde najdou rozzuřeného Ashe pokrytého krví. V domnění, že zavraždil Annieiny rodiče, ho Annie a ostatní zamknou ve sklepě. Čtyři nově příchozí si poslechnou zbytek Knowbyho nahrávky, podrobně popisující, jak byla jeho žena Henrietta posedlá kandarianským démonem a že ji Knowby zabil a pohřbil ve sklepě. Ash si uvězněn ve sklepě všímá, jak Henrietta vylézá ze svého hrobu, a tak se snaží dostat ven, naštěstí mu otevřou poklop a on uteče. Henrietta, nyní mrtvá, posedne Eda; Ash jej rozseká sekerou. Bobby Joe se snaží utéct, ale démonicky posedlé stromy ji napadnou a odvlečou pryč. Annie přeloží dvě stránky Necronomiconu, než je Jake sebere a hodí stránky do sklepa, čímž je se zbraní v ruce přinutí najít Bobby Joe. Ash je znovu posedlý a zaútočí na Jakea. Annie se stáhne do srubu a omylem probodne Jakea (spletla si ho s posedlým Ashem), kterého pak Henrietta zabije. Mrtvý Ash se pokouší zabít Annie, ale po spatření Lindina náhrdelníku se vrátí ke svému normálnímu já. Ash s pomocí Annie upraví motorovou pilu, připevní si ji na pahýl své pravé paže (po odseknutí ruky) a přeřízne hlaveň brokovnice. Po nalezení chybějících stránek Necronomiconu ve sklepě Ash zabije mrtvou Henriettu. Stromy jsou posedlé zlou silou a tak začnou ničit chatku. Annie odhalí, že přečetla pouze první polovinu zaříkadla a pokusí se dokončit druhou polovinu. Když to čte, Ashova useknutá ruka se odněkud vynoří a uchopí kandarianskou dýku, aby ji bodla do zad. Podaří se jí dokončit zaklínadlo, než podlehne svému zranění. Zaklínadlo otevírá dočasný vír, který vtahuje nejen démona, ale také Ashe a jeho Oldsmobile Delta 88. A nesmí chybět třešnička na dortu v podobě cestování časem, konkrétně do středověku, kde se Ash setká s rytíři. Prostě to byla síla, hnus a násilí převládal a já mám nyní z přírody mnohem větší respekt! () (méně) (více)

Razzor_82

"Sežer tohle!" Raimiho zvrácený masakr motorovou pilou říznutý černým humorem. Po prvním díle je tady další hutná porce strašidelné atmosféry doplněna o humor.  Bruce Campbell jako bijec duchů v plné polní. Efekty v lese s plíživou hudbou vyvolávají pocit strachu. Prostě těžce ujetý horor, který dokáže i po letech pořádně vyděsit. 8/10 ()

Vabr

Fakt nelogické navázání, kdy zcela opomenou dva Ashovi kamarády a příběh jedničky překopou do toho, že jel na chatu pouze se svou holkou, raději řešit ani víc nebudu. Nechápu, jak obří díry v příběhu tyhle staré filmy někdy mají. Když se přeneseme přes úvod, dostáváme s velkým překvapením o tolik zdařilejší díl! Na rozdíl od jedničky, je zde mnohem lepší průběh (něco se pořád děje), vynalézavější, atmosféra je slušně budovaná, krvavější, odvážnější a postavy dostávají charakter a něco, díky čemu jsou zapamatovatelné. Prostě tohle měla být jednička. Konec je originální a jsem přesvědčený, že jsem něco takového snad ani neviděl. Komedii jsem ale vůbec žádnou nenašel, takže tento štítek nechápu. Byl to nářez, jakej se v této sérii sluší! Vyhodnocení: Jeden z mála lepších druhých dílů ()

chlebos

Kdo neviděl neuvěří. První půlka je one man show Bruce Campbella a jeho ruky. Ta druhá je zábava s Henrietou a výzbroji hlavního hrdiny a jako celek to je neuvěřitelně zábavný horror u kterého se člověk směje, ale párkrát se taky pěkně lekne. Doporučuji na nějakou party ve více lidech :)) ()

Titus

Tak to je teda fakt prdel. Totálně nejlepší výkon Bruce Campbella. Super scéna, při které jde ručka po hlavním hrdinovi. No prostě bomba. Jo a ještě mi vyvstala na mysli scéna, jak tam rozřeže hlavu své přítelkyně a vzápětí na něho naběhne její tělo s motorovou pilou. ()

R.I.P.

Když už člověk shlédl jedničku chtěl se podívat i na druhý díl a proč to nepřiznat bál jsem se také. ()

chaturga

To jak kamera trhavě projíždí lesem (zlo) s tím šíleným zvukem!! To je jeden z největších zážitků pro každého fanouška hrůzy:) Jako topinka s česnekem ()

LordMysti

Pokračování již není tak originální jako díl první, ale i nadále si drží vysokou úroveň. Již zde byl vidět znatelný posun ke komediálním prvkům, což nebylo úplně ono. ()

bakeero

Oproti jedničce posun vpřed - nejspíš hlavně díky většímu rozpočtu, ale celkově mi prostě ta přísada humoru do snímku sedla. Jo, a tady vzniknul Ash tak, jak ho známe - tj. s motorovkou na ruce a brokovnicí v druhé. Tohle se Samovi fakt povedlo. :-) ()

BLADER

Tak, ja dám trochu menej. Sam Raimi, súčasný režisér skutočne obroooovských filmov, začínal rovnako ako ďalší režisér obrooooovských filmov Peter Jackson pri žánri nízkorozpočtového hororu. A aj keď si nedovoľujem porovnávať, kto je lepší režisér v súčasnoti, v minulosti sa podľa mňa darilo lepšie predsa len Jacksonovi. Braindead ma veľmi milo prekvapil a Evil Dead 2, no... tiež ma prekvapil, ale trochu inak. Čakal som trochu viac toho humoru a tak všeobecne, sem-tam ma film trochu nudil, ale keď to vezmem kolom dokola, nebolo to úplne zlé. Taký (nad)priemerný priemer. ()

Werde

Ze začátku mě tam chyběla návaznost na díl první. ALE po chvíli mi došlo, že Raimi nejspíš chce poopravit jedničku z lehce nadprůměrného hororu na bravůrní hororovou komedii.Povedlo se. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot