Drogový překupník Reese Feldman, který žije navenek spořádaným životem ctihodného otce rodiny a stará se o nadaci pro propuštěné vězně Na dobré cestě, na své jachtě zavraždil Terrence Meyerse, který nechal spadnout jedno z jeho letadel převážejících kokain – a ne ledajaký. Nový, prakticky nezjistitelný druh má přitom stejné účinky jako klasická droga. Policista David Starsky dostává ve stejné době nového parťáka Kena Hutchinsona, zvaného Hutch… Zatímco Starsky bere svou úlohu policisty smrtelně vážně, Hutch se při výkonu svého povolání spíš baví a nenápadně se snaží, aby mu příležitostně něco „uvízlo za drápkem“. Tak je tomu i v případě nalezeného Meyerova těla, které vyplavila voda. V kapse zavražděného Terrence najde promočené bankovky, které okamžitě zmizí v té jeho. Když zjistí totožnost oběti, hovoří nejprve s jeho bývalou milenkou Heather, která je odkáže na člena motorkářské bandy. Ten ale momentálně sedí, takže se za ním vypraví do vězení. Velký Earl jim prozradí, že Terrence byl ve spojení s Reesem Feldmanem. Oba mu totiž dělali tělesné strážce a byli pověřeni ochranou jeho transportů drog. Dostávají také balíček koksu, který jim zprvu připadá jako umělé sladidlo. Starsky se ale na vlastní kůži přesvědčí, že se skutečně jedná o nový druh kokainu vynikající úrovně… Policistům někdo usiluje o život: Hutchův dům vyletí do povětří a je zraněn malý Willis, o něhož se Hutch stará. Po Starském zase někdo střílí. Nakonec naleznou muže, který byl podplacen, aby je zlikvidoval. Jedná se o Korejce, jehož synek je dokonalým vrhačem nožů, což oba poldové opět zakusí na vlastní kůži. Ještě štěstí, že Hutch ovládá korejštinu, a tak se dozvědí, že muže najal sám Reese Feldman. Chce je zlikvidovat, protože ohrožují jeho obchody. Ten největší se ale teprve chystá… (TV Prima)

WolfR

Každý krimi film a navíc když je komediální, by měl mít nějakého stylového, hláškujícího hrdinu respektive hrdiny. A ty Starsky a Hutch jak už název napovídá, rozhodně má. Stiller a Wilson jsou prostě sehraní a cool a to nezměníte. A když k tomu připočteme 70. léta, dobovou hudbu, Ford Torino, divné slizké záporáky a Snoop Dogga, vznikne skvělý vtipný krimi film o trhlé vyšetřovatelské dvojce. Příjemný kousek, seriálem jsem nedotčen a bavilo mě to, 4 hvězdy. ()

otík

Komedie odkazující a čerpající ze seriálu ze 70. let sama odehrávající se v tomtéž čase s odkazy na mnoho dalších filmů byl výborný nápad. Co však povýšilo tento film do vyšší kvalitativní třídy, je především výborný scénář, neboť film má hodnotný děj plný překvapení, a i když už se zdá, že Starsky s Hutchem už nutně musejí záporáka chytit, přijde nějaká zcela uvěřitelná překážka, která z nich udělá totální policejní Lojzíky. V nijak zvláštní scéně s mladým Číňanem vrhajícím nože můžeme vysledovat odkaz na Rodriguezovi film, zvlášť Desperado, úchvatná je scéna odkazující na Bezstarostnou jízdu, kdy následně v baru ze sebe oba policisté udělají totální blbce, přičemž z toho dokáží bravurně vybruslit, kokainová nálada Starského zase blízce připomíná notně sjetého Martina Lawrence v Bad Boys II. (natož název jejich města Bai (Bay) City), ale je daleko kouzelnější a už vůbec ne trapná. A hlavně scéna s poníkem je naprosto skvělá. Ačkoliv odkazů na další filmy je nespočet, vůbec nejde o trapnou parodii, ale o velmi inteligentní a přitom zábavnou komedii. Owen Wilson sedí k Benu Stillerovi podobně jako Olda k Vinetuovi a film vděčí za svou jedlost zvláště jim. Nenajdeme tu žádné nechutnosti (jak taky, vždyť jsme v 70. letech), ale najdeme tu dobré adrenalinové scény s Fordem Gran Torino, krásné ženy a spoustu vtipných scén. Přesto nečekejte od tohoto filmu velkou chlámačku, jde spíše o pár skvělých scénách zasazených do vtipného guláše. Ale i tak (nebo možná právě proto) jde o hodně nadstandartních 80 %. ()

Radiq

Heh, docela dobry, typicky Stillerovsky/Wilsonovsky a podobnejma hercama vtipny. Navíc s douškem retra, se špetkou akce a s takovou pohodou, že se nemusí nějak extra přejemšlet, a tak se stačí jen koukat a bavit. Jo, najde se tady několik vyloženě špatnejch až trapnejch vtipů/situací, ale je to poměrně lehce odpustitelné. Navíc Snoop Dogg se tady asi vyloženě našel, páč role mu sedla přímo na kostru. Musím pochválit i ten stylovej filmovej plakát. PS: tipuju, že u původního Starskyho a Hutche našli inspiraci Bestie Boys, když natáčeli videoklip k Sabbotage. ()

Decker

Nadprumerna krimi-komedie v retro stylu podle serialu (u nas snad nikdy nevysilaneho) ze 70. let. Ustredni dvojici trhlych policistu Starskyho a Hutche ztvarnili vyborne (troufam si rici, ze si v teto uloze nedovedu predstavit snad nikoho lepe) Ben Stiller a Owen Wilson. Komedii se drzi ve skvelem tempu a malo kdy by se stalo, ze byste se vylozene nudili. Opravdu mile prekvapeni a skvela jizda. ()

fantoci

Tento film mě velmi pobavil, je to pravá komedie. Owen Wilson a Ben Stiller tvoří skvělou dvojci a když se k tomu přidají ještě Vincent Vaughne a Will Ferrell je to hold pecka. V tomto filmu je mnoho vtipných scén, které vás jistě pobaví a proto vám doporučuji tento film vidět stojí to za to. ()

mr.kliky

nadprůměrná retrokravina se skvělým stillerem, kterej tyhle přehrocený magory umí špičkově. výslech a poník jsou opravdu perloscény. ()

adams89

Svět počítačové série GTA pro mně znamená asi tolik, co ve filmovém světě Darabontovo Shawshank. A právě při sledování Starskyho a Hutche jsem si jej po čase dokonale připomněl. Sedmdesátá léta a život v okolí Bay City by byla vážně nádherná představa - na každém rohu opálená kočka, po ulicích se prohánějí naleštěné sporťáky a móda frčí ve stylu perfektních účesů, těsných džín a košilí s vystrčenými límci. A do toho všeho sympatická dvojka detektivů David Starsky a Ken Hutchinson v podání Stillera a Wilsona. Tyhle dva jsem do dneška vůbec neměl v lásce, ale tímhle filmem u mně tak zabodovali, jako málokdo před nimi. Je vidět, že si natáčení náležitě užívali a že jsou velcí kamarádi nejen před kamerou. Těm jejich komickým eskapádám, jsem se vážně od srdce zasmál. Policejní nadřízený našich hrdinů byl také dobře zahraný a dost mi připomněl ty věčně nespokojené šéfy, jaké míval legendární Harry Callahan. Starsky a Hutch se jako úspěšný původní seriál těšil před lety velké popularitě diváků a o filmu si myslím, že za ním vůbec o mnoho nezaostává.80% ()

Mrkvič

Musím ubrat jednu hvězdičku. Docela nudná komedie, kde jsem čekal na dvě scény. První s Willem Ferrellem a druhou s tanečním soubojem. Jinak tam není skoro nic vtipnýho. ()

plechulka

No dobře, není to žádné veledílo, ale já mám prostě na tuhle partičku úchylku a taky mě baví každé dotažené retro... ()

Honzíno

Povedená taškařice. Stiller s Wilsonem sednou do rolí jak ulití a z filmu čiší, že si svoje úlohy zřejmě náležitě užili. A to je dobře. Pro mě je Starsky Hutch prototypem remakeové a hlavně solidní a chytré (rozuměj: ne fekální) komedie. Phillips tohle umí. Scéna: 'Ruská ruleta' - boží. Super styl, herci, holky, muzika. Za 100 min ani kousek nudy, to se dnes jen tak nestává. Chci Starskyho adidasky!! :) ()

Jizni Tlapa

Tohle teda nebylo vůbec špatný, "kapíruješ"? Tahle dvojka (Wilson a Stiller) k mému překvapení funguje a jakási imaginární chemie, dává téhle filmové podívané punc zajímavosti. Doplněné o Snoop Dogga ve zlatě a Vaughna se švihadýlkem (rozuměj s knírkem) je to filmová šílenost v tom nejlepším slova smyslu. Velmi povedená hudba a scénář našvihaný skvělýmy seky.Naprosto zasloužených 80%! Na plné hodnocení my chyběl propracovanější konec a přeci jen originálnější zněškodnění "plachetnicového" záporáka. ()

kurcatovium

Pěkné červené auto, ale jinak nic nového pod sluncem. Další řadová americká blbina... Navíc s Owenem Willsonem v hlavní roli - tohoto člověka považuji (z velké části za výkon podaný v: Za nepřátelskou linií) za naprosto neschopného imbecila. Tento fakt na mém hodnocení filmu zanechal neblahý šrám... PS: Spolužák mě poučil, že ve filmu je spousta odkazů na kultovní filmy (které jsem neviděl, nebo mi je alespoň nic nepřipomnělo), a tak přidávám jednu hvězdu. ()

BS

Skvělá komedie s minimem chybiček, parádní dialogy a skvěle jim konkurující vtipné scény (postřelení šéfa, poník, skok s autem z mola). "Dva draci." ^^ ()

lennyd

Dave Starsky (Ben Stiller) je stoprocentně oddaný své práci policisty, kde pokračuje v rodinné tradici. Bohužel ale díky přemíře své snahy většina jeho zákroků přichází vniveč, a on jen sklízí posměch svých kolegů. Oproti tomu Ken Hutchinson (Owen Wilson) si z posměchu nic nedělá, a svoji práci policisty bere jen jako přivýdělěk při různých šmelinách. A tak nějak se přihodí, že zrovna tito dva se stanou parťáky, a vydávají se po stopě modifikovaného kokainu, který po městě distribuuje Reese Feldman (Vince Vaughn)... Současní distributoři to mají docela jednoduché - kouknou se do historie, vezmou nějaký úspěšný film či seriál, natočí se remake se známými herci, a úspěch je zaručen. Mladí na film půjdou kvůli známým tvářím, a ti starší zase kvůli nostalgickým vzpomínkám na původní dílo. Stejné je to i se Starsky a Hutchem, seriál byl v osmdesátých letech docela populární, tak proč se na něm ještě nenarejžovat. Celý film dostala na starost banda okolo Bena Stillera (Owen Wilson, Vince Vaughn, Will Ferell), takže o zábavu neměla být nouze. Jenže mi to celé přišlo až příliš strojené, a na dnešní dobu, kdy je podobných filmů spoustu, i trochu nudné. Přiznávám, že sem tam mě něco hodně pobavilo (draci Big Earla či golf Snoop Doggy Doga), ale jako celek je to jen průměrný film. Docela vtipný byl ale konec, symbolické předání štafetového kolíku (auta) původními herci ze seriálu.. ()

T-pack

Docela dobré, ale ani ne tak vtipné. Ale je to pořád super - nápad dvou protikladů daných dohromady, kteří se ke stanou přáteli tu bylo bezpočet. Ale nikomu jsem to nebaštil tak, jako těmhle dvěma. Ovšem od pětihvězdičkového přecenění mě pravděpodobně dělil jen dabing, který dokonale zkazil postavu Huggyho. ()

LadyDevil

Po uležení a připomenutí díky galerii přeci jenom dávám 4*..vrací se mi spousta pasáží, kdy bylo těžký udržet smích, abych stihla další povedenou scénu..Starsky a Hutch jsou fakt jedinečná dvojka:-) ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Komedie, která díky svému důrazu na 70s feeling a stylizaci zestárla za deset let jen minimálně. Škoda, že ani tenkrát nebyla tou z nejvtipnějších. Všichni (kromě Snoop Dogga) mají ve své filmografii určitě zajímavější kousky. Neurazí, nenadchne. 50 % ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)

Ben Stiller v epické fantasy?

Ben Stiller v epické fantasy?

07.04.2008

The Return of King Doug není oslavný dokument o zdejším uživateli Douglasovi, ale připravovaný komiks nakladatelství Oni Press, na který už promptně koupilo práva studio DreamWorks. A hned oslovilo… (více)

Affleck ve hře, Pitt na stromě, Stiller v Dallasu

Affleck ve hře, Pitt na stromě, Stiller v Dallasu

26.12.2007

Díky stávce scenáristů a přesouvajícím se termínům natáčení a premiér je v Hollywoodu pořádně horko a dochází k tolika změnám, že nejvýstižnějším označením situace bude asi slovo guláš. Začněme hned… (více)