Středoškolský profesor Trevor Garfield (Samuel L. Jackson) byl před patnácti měsíci napaden vlastním studentem a takřka ubodán k smrti. Útok však přežil a na učitelské povolání nezanevřel. Nyní však nastupuje do nové školy v Los Angeles jako suplující učitel a pozvolna mu dochází, že s narůstající agresivitou mládeže a vlivem gangů tu učitelský sbor nehodlá nic dělat. A tak zatímco se ředitel staví negativně k možnosti rozhodit pár žalob, stává se ze školních tříd bojiště, na kterém Garfield denně bojuje s nejvzpurnějšími studenty... (oficiální text distributora)

Beky

...tak abyste si zase nemysleli, že se jedná o něco megózního...příběh je jasnej jak facka, jediné co možná překvapí je konec filmu, který je hódně odvážný!! Film doporučim především těm, co maji rádi Jacksona, který film táhne silou medvědí, ostatní přihravači taky odvedli svoji práci a vděčné prostředí problémových žáků dáva opravdový pocit nebezpečí, k tomu si připočti dobrou réžii a na světě je lehce nadprůměrný film, který neurazí!! Jednou větou: ...být učitelem to je peklo, z mnohýma to pěkně seklo...!! ()

elanius

Drsná škola, dusná atmosféra LA a film s osvetlením na úrovni 40 W žiarovky ;) Poteší muzička od Massive Attacku a DJ Shadowa. ()

lennyd

Po napadení jedním ze svých studentů, po kterém strávil profesor Garfield (Samuel L. Jakcson) mnoho měsíců v nemocnici, se opět vrací do zaměstnání středoškolského učitele. Jiná škola, jiné město - ale na starost dostává podobně nevychovanou (a nevychovatelnou) třídu plnou agresivní mládeže, a výuka spíš připomíná boj na život a na smrt. A Garfield sám netuší, kam až tento boj mezi nezvladatelnými žáky a neústupným učitelem může zajít ... Nechápu trochu systém amerického školství, kde může student učitele umlátit, aniž by mu hrozil nějaký postih (nebo snad jen vyloučení ze školy), nicméně mám nepříjemný pocit, že k tomu pomaličku taktéž spějeme. Ale zpět k film. Zhruba dvě třetiny filmu se mi zdálo, že jde jen o trochu drsnější kopii Nebezpečných myšlenek s Michelle Pffeifferovou. Ale v druhé polovině filmu se něco změní, a Samuel L.Jackson nevytáhne čokoládové tyčinky (jako M.Pffeifer ve výše zmíněném filmu), ale začne sám obhajovat své právo na život, o nejž jej někteří ze studentů chtějí připravit. Samuel L. Jackson je ve svém hereckém výkonu stoprocentní, a to samé musím (bohužel) říct i o některých jeho studentech (fakt nevím, kde takové bastardy sebrali). 187 je rozhodně snímek, který divákovi uvízne v paměti a nedá se jen tak přejít ... ()

JohnSmith

Tak nějak trochu o ničem. Jackson nepůsobí po pokusu o jeho likvidaci zrovna rozhozeně, naopak je ještě víc prudící. Finále s ruskou ruletou není ani trochu napínavé a všechny postavy téměř nezajímavé. ()

zdenny

Kdybych tento film viděl o nějakou tu pětiletku dřív, možná bych hodnotil i výš. Po dvaceti letech služby ve věznici a celkových životních zkušenostech jsem už tak otupělý, že to se mnou moc necloumá. Spíš bych měl otázku: kolik desetiletí se točí filmy s touto tématikou? A kolik roků s tím prakticky nikdo nic nedělá? Nechci se dožít doby, kdy už se takovéto filmy točit nebudou A to z důvodu takové brutality, že by byly prakticky nezveřejnitelné. ()

Tomatáš

"Proč ještě učíš? Asi ze stejného důvodu jako ty..kvůli vejplatě!" Pro mě asi nejsilnější moment filmu..Současný totalitní vzdělávací systém totiž zahnal drtivou většinu učitelů právě do tohoto mindsetu..Nic jiného jim nezbývá. Rodiče potom mají povinnost posílat své děti do nesvobodných systémů, které jim ve jménu vzdělání vycpávají mozky..Za porušení povinné školní docházky se trestá! Novodobá totalita..Ale nikdo neposlouchá. #exittheschool ()

blackJag

Na Reynoldse je námět zajímavou volbou, ve výsledku snad i malým vítězstvím. Do hlavní role velmi dobře obsazen S. L. Jackson, který zdařile sehrává obě rozporuplné polohy své postavy. Díky jemu a práci scénáristy se daří držet děj filmu na pouhý dohled od klasických zvratů a silně tak působí ve prospěch atmosféry filmu. 70% ()

Ravi

Mě osobně tento snímek velmi šokoval i přestože zhruba vím, jak to na amerických školách chodí. 90% = 5-/5 ()

Kangaxx

Problematiku bezmocnosti učiteľov voči intelektuálne slabučkým a zároveň agresívnym jedincom na mnohých amerických verejných stredných školách sme tu už párkrát mali. Tento snímok patrí k tým zvláštnejším, a to bohužiaľ v negatívnom zmysle. Jacksonovej premene na Robina Hooda som jednoducho neveril, vytratil sa pud sebazáchovy, všetci vo filme pôsobili ako hlupáci (čomu však nebolo ťažké uveriť). Nedojala ma ani záverečná esej vygumovanej Hispánky. Jediné plus teda vidím v poukazaní na problém šíriacej sa negramotnosti niektorých menšín v USA. Ten je však všeobecne známy, takže film nezabaví ani nepoučí. ()

Vercinix

Nic moc námět, nic moc zpracování ani ty gangstery jsem jim nějak nemohl spolknout! Nevytrhl to ani jindy výborný S. L. Jackson!:) ()

venca163

Neni to sice tak popcornový jako Bostonská střední, ale zase to hrozně tlačí pilu s tim svym prazvláštnim poselstvim (pohrdání rezignací Johna Hearda vs. přistoupení na pokrytecký pozlátko + dexter style). Asi bych víc ocenil, kdyby to zůstalo v mezích reality. Navíc ta proměna hlavního hrdiny úplně podkope první polovinu (tu romanci i dusnou atmosféru). Každopádně některý školy plný těhlech latino zmrdů jsou asi fakt pekelný. Tam si fakt nevybereš... (65%) ()

vincent

Kvalitná snímka, ktorá vám dobrú náladu určite nespraví. Depresívny pohľad na americké stredné školy a ich úpadok. Dobrá kamera, vďaka ktorej máte pocit, že na vás sála teplo z obrazovky televízora. Jacksova postava je ťažko odhadnuteľná a preto je aj záver naozaj neočakávaný. ()

Rousse

A to jsem se k tomuhle filmu dostala až teď, když už mám papír na to, že se budu po zbytek života živit tak, jako Pan G.????!!! Trochu pozdě! - no a teď vážně - samozřejmě, že věřím tomu, že se vyskytnou situace, kdy učiteli prdne v kuli a stane se to, co se stalo ve filmu. Upřímně doufám, že mě se to netýká, a proto můžu s klidným srdcem film velmi pochválit, vyzdvihnout výkon Samuela L. Jacksona a říct, že konec se mi zdál famózní. Děkuji, pane G., zasloužené 4 H:-) ()

Arius

Nie som moc na tieto moralistické záležitosti ale musím uznať že S.L.Jackson tomu dal ducha + nezabudnutelná ruská ruleta na konci.Štyri sú na mieste. ()

darwin

Čtyři hvězdy pro výborný, malý a dusný film o realitě amerických veřejných škol pro černochy a hispánce. Vykreslení bezmoci učitelů a agresivity a benevolence žáků je velmi reálné. Vzpomínám si na případ bílé učitelky z Jižní Karolíny, které její černí žáci nadávali do kurev a házeli po ní věci. Učitelka si stěžovala řediteli, který ji upozornil, že musí respektovat "afroamerickou kulturu". Stěžovala si výše a nakonec byla kvůli tomu nucena odejít. Skoro přesně jako ve filmu. Chovám hluboký respekt k učitelům z takových škol, jsou to nejtvrdší lidi, i když často končí na prášcích, jako u nás učitelé z cikánských škol. Pomohl by snad pouze někdo jako Igor Hnízdo - tvrdý chlapík v holínkách s většími pravomocemi. ()

Tjaden

Drsný pohled na situaci v americkém školství. Člověku je až špatně, co je vůbec možné. No myslím, že u nás to bude za pár let vypadat taky tak. Pomalejší rozjezd filmu vynahrazuje skvělý konec s ruskou ruletou ála Lovec jelenů (už jsem přestal počítat filmy, ve kterých se tato replika objevuje). ()

Wally

Docela drsárna a doufám, že se nejedná o obraz budoucího českého školství, i když k tomu všechno v posledních letech ukazuje. Jinak film byl fantastický a měl sjem z něj přímo mrazení v zádech. Klobouk dolů.... ()

Mičl

Skvělý Samuel L. Jackson, drsný netuctový scénář, z pera samotného kantora, dech beroucí závěr ala mexicko negerská ruleta ve štýlu Lovce jelenů, katapultuje One Eight Seven na top of teachers movies. ()

kolemjdouc

Dala bych plných pět ale ten modročerný a místy žlutý filtr na kameře je masakr.A zvlášť když herci jsou i černoši.Příběh je až mrazivý,kam až dojde benevolence státu k výchově mládeže.Jedinečný Jackson ()