V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Tommassi3

"Neměl bys tolik pít !! Budeš mít problémy.." ;) Tak tuhle nesmírně zábavnou postapokalyptickou variaci, či (s)prostou vykrádačku, chcete-li, Mad Maxe, která dokazuje nejen Costnerovu velkou hereckou variabilitu, ale očividně i jeho talent kadeřníka, zeptejte se Helen a Enoly, s motivy následků globálního oteplování jsem si asi jako jeden z mála neskutečně užil a naprosto bez ostychu ji řadím ke svým nejoblíbenějším filmům vůbec..;) Minimálně díky scénáři geniálního šílence Davida Twohyho, který většinou z mého pohledu balancuje na samé hranici toho, co ještě snesu s jeho častou snahou šokovat, patří Vodní svět k velmi rozporuplným kouskům, na straně jedné sledujeme naprosto geniální svět budoucnosti s parádně vycizelovanými detaily, vlastními pravidly i vztahy, díky čemuž by se dalo hovořit o áčkovém projektu, naopak dialogy, akčními scénami, některými triky i většinou naivně napsaných postav se z té béčkovosti koukající z filmu jako sláma z bot prostě nevyzuje !! Pokud budete Waterworld brát s rezervou jako značně bizarní béčkovou záležitost, která se však nebere příliš vážně, což jasně dokládá Dennis Hopper maximálně si užívající svoji roli, a která byla velmi inteligentně napsána, budete navýsost spokojeni !! Kevin Costner, ač naprostá většina mluví ve zcela opačném duchu, jako věčně nasraný rybí mutant, kterého však společnost vnímá negativně víc než Čmoudy, mi se svým úsporným herectvím připadá naprosto skvělý, Hopper hláškuje jako o život a Enole roztomiloučké Tiny Majorino je tak šíleně otravná, že si ji prostě musíte zamilovat, stejně jako Kevin. Samostatná kapitola v rámci podivných postaviček, to je totálně ujetý tulák Kima Coatese s lehce pedofilními choutkami. Kevin Reynolds, byť si myslím, že právě ta režijní nejednotnost s Costnerem bude asi pověstným zakopaným psem neúspěchu filmu, velmi umě a s přímo infantilním nadšením staví Waterworld na spoustě zásadních klišé, která ho sice s v podstatě banální zápletkou činí velmi čitelným a předvídatelným, včetně uplakaného finále, zato však také příjemně hřejivě lidským a nekomplikovaným. Velikou pochvalu zaslouží i kamera Australana Deana Semlera, který si spolupráci s Costnerem vyzkoušel už v oceňovaném Tanci s vlky. A tak mě pouze mrzí další neproměněná nominace věčného oscarového smolaře, skvělého Jamese Newtona Howarda, protože právě tento jeho soundtrack se opravdu nechutně povedl !! [ Dabing 6/10 ] Tentokrát tu máme dokonce tři dabingové verze, kvalitativně velmi nevyrovnané. Pro VHS se pod dabing podepsalo Studio dabing S Pro Alfa v čele s hlasem Miroslava Donutila, dále máme televizní dabing České produkční 2000 se Zdeňkem Mahdalem a nakonec třetí verzi pro Universal Channel znovu s Mahdalem. ()

erl

Dobré a originální téma pohřbené špatným scénářem . Ale neni to taková hrůza a člověka to celkem zabaví. ()

Agatha

Další sci-fi s katastrofální vizí do budoucnosti. Zajímavý námět bohužel částečně omezený ne příliš dobrým scénářem. Pár dobrých nápadů však tento snímek zachránilo od naprostého fiaska. Hlavním lákadlem pro diváka je bezespotu Kevin Costner, který svou roli zvládl s přehledem. Nezklama i Tina Majorino, která se velmi snažila i rok dříve ve snímku Corrina, Corrina v hl. roli s Whoopi Goldberg. Tam si jí pravděpodobně filmaři všimli a ona je opět nezklamala. Souhlasím s ostatními uživateli - na tomto snímku prostě něco je. Že by možná ta nezaměnitelná hudba... ()

adamo_znk

Vodní svět VS Mad Max II : postapokaliptický svět? CHECK!, osamělý drsný hlavní hrdina? CHECK!, malá špinavá, ale fungující osada "normálních lidí"? CHECK!, hrdina se dostane do osady a ti ho zrprvu nemaj rádi? CHECK! Oblíbí si ho ale malý děcko? CHECK! Benzín a voda jsou vzácnější než zlato? CHECK!, banda punkáčskejch banditů, kteří napadají osady a kradou benzín? CHECK!, hláškující charakter s létajícím strojem? CHECK !!!!! To už snad nikdo nemůže považovat za náhodu. Musim ale říct, že mě Vodní svět vždycky pobaví a rád se na něj podívám, stejně jako na Mad Maxe II ! Ten ale poprávu dostává hvězdy 4 ()

m.krudenc

Docela hezká Komedie, docela jsem se zasmál. Rozhodně to není žádná katastrofa, i když jumping z balonu mě šokoval. Kevin Costner svojí roli mořského vandráka skvěle zahrál, ani scénář není blbý a obsahuje pár velmi povedených nápadů. Navíc výborná výprava, hudba, kamera a vůbec celá technická stránka filmu. ()

corpsy

Radosť na tento film pozerať. Dokonalá výtvarná stránka ( až na niektoré tie vizuálne efekty ). Tvorcovia si zaslúžia maximálnu poklonu za to, že tento už v začiatkoch problematický projekt vytiahli zdarne nad hladinu. Costnerova postava je úžasne napísaná a skvelo zahraná, neviem si predstaviť naozaj nikoho iného na jeho mieste. Film, veľmi podceňovaný, je však ale majstrovskou hollywoodskou zábavou a vo svojej dobe jednou z najlepších. ()

Marek1991

Zaujímavý extravagantný film, ktorý to veľmi schytal od kritiky, dokonca môj strýko a otec tento film nemajú v láske a to je jeden z filmov, ktoré po revolúcii patrili v mojej rodine k veľmi známym najmä pre hlavného predstaviteľa Kevina Costnera, ktorý si tu zahral drsnejšiu rolu, kde neváhal piť svoj prefiltrovaný moč. Záver, tak ako aj celý dej ma nepresvedčili, v závere som si pripadal ako keby som sledoval Tarzana a počas deja to bol nejaký nepodarený vojnový film premiešaný s Planétou opíc. Nuž nie vždy nadupané hollywoodske filmy zaberú. ()

Padme_Anakin

Voda. Více vody. Vopravdu viděno: voda! Vábení vážně vadlo. Vágní váhavý vepsal vehementní vodpor. Vetchá verze, vleklé vyvedení, vlažné vlnění. Víc vlastnoručně vepsat - vynesu vosobně vodníka ven a vzápětí vrhnu... ()

F.man

No to byl teda tenkrát průser... Zpětně když jsem to dnes po té době viděl, tak mě to překvapivě pořád bavilo, jako tenkrát když jsem byl jako capart na Vodní svět v kině. Teda první polovinu. Dokud Costner ať už sám nebo se svými společnicemi cestuje po moři, tak je to vynikající. Zajímavý post-apo svět, dobrá postava, děj zajímavě rozjetý. Problém přijde v půlce druhé, kdy se do děje začnou aź moc montovat piráti a to i přes to, že Hopper a ten druhej jsou taky skvělé postavy. Suma sumárum rozhodně zajímavý film, který to tenkrát bohužel nepochopitelně projel a nese si s sebou poměrně nelichotivkou karmu. Což je škoda, za zhlédnutí to stojí. I když mezi námi námořníky - těch 175 mega tam nějak vidět nejde. If I ever see him again, I'm going to cut open his head and eat his brain. ()

Kryton

Tady je ta výprava hodně vidět a je to celkem dobrý post-apokalyptický film. Jen to je až moc dlouhé a místy ukecané. ()

draggo

Příjemné postapokalyptické dobrodružství s působivou vizuální stránkou. Rozhodně ne špatný film, má to zajímavý nápad (i když by to chtělo lépe zpracovat tu zápletku s tetováním na zádech tý holky, přijde mi že to vyřešili až moc snadno). Akční scény jsou možná někdy přehnané, ale kouká se na ně hezky. všechny postavy jsou výborně zahrané, od Kevina až po záporáka Hoppera. Myslím že Vodní svět si takové odsouzení nezasloužil, je to příjemný a originální akční snímek, kterému s chutí dávám 80% a 4*. ()

mis-ko

Mad Max na vode sa snaží a celkom mu to ide. Prečo potom toľké hanenie a toľká kritika? Neviem a ani to neriešim. Radšej si užívam post-apokalypsu, kde výnimočne nezohrali hlavnú rolu neposedné atómy, ale obyčajná H2O. ()

Turiec

Akčne a efektami dosť nabitá snímka. Na môj vkus sú však použité prehnané kostýmy. Jednookých zloduchov tiež nemusím. Jednou vetou: Napínavo natočený nezmyselný film. ()

Jillen

Akční dobrodružná blbost, kterou Costner klesl až na samé režijní dno :(. Je velice zajímavé zaplavit Zemi vodičkou a lidi nechat přežívat v ploucých koloniích, ale rozhodně námět nemůže přebít hrozné herecké výkony apod. jediné co musím ocenit a ani tohle není příliš dobré je akce. Kevine co se ti stalo? Ses praštil do hlavičky že? Dávám 45% ()

PKD

I v době premiéry (nikdy nezapomenu na totálně narvané kino, kdy lidi seděli na schodech v uličkách a jiní se opírali i o zeď. Dnes pro mě naprosto neuvěřitelný fakt) mi připadlo, že 1.polovina je rozhodně lepší, než 2. A to se nezměnilo. P.s. viděn Ulysses cut, 25.5.2022 ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western