poster

Vodní svět

 • USA

  Waterworld

 • Slovensko

  Vodný svet

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1995, 135 min (Director's cut: 176 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „A oni to mali odkiaľ?“ – „To nepovedali.“ – „Počul som, že ich vyvraždili...“ – „Preto nepovedali.“ VODNÝ SVET je v poradí tretím (a po vzájomných nezhodách aj posledným) spoločným projektom dvoch veľmi namyslených Kevinov – režiséra Reynoldsa a herca Costnera (prvým bol samozrejme trhák ROBIN HOOD – KRÁĽ ZBOJNÍKOV a druhým RAPA NUI – STRED SVETA v Reynoldsovej réžii a Costnerovej produkcii). Drahý post-apokalyptický dobrodružný akčný sci-fi triler VODNÝ SVET nie je prekvapivo zlý. Ak sa na ňom niečo podpísalo vyložene negatívne, tak to nebolo ani tak náročné nakrúcanie (hurikány, už z princípu vyčerpávajúce podmienky nakrúcania uprostred vodnej plochy, Costner príliš ambiciózny na to, aby sa pasívne pozeral, ako sa bývalému kamarátovi vymkýňa desivé nakrúcania spod rúk a tak mu začal čoraz častejšie zasahovať do réžie)... ale biedny zlosyn (komu napadlo dať opotrebovanému feťákovi Dennisovi „som za zenitom“ Hopperovi part titulného psychopata???) a slabý scenár. Výbornú prvú polovičku (fakt dole klobúk, tá výprava, kostýmy, vízia zaujímavej budúcnosti, lode...) bohužiaľ strieda matná druhá, ktorá ma vôbec nebavila (134 minút nie je pre taký jednoduchý príbeh málo). Nezachráni to už ani dojemný záver. Kino Považan 1995(3.11.2004)

 • Galadriel
  ***

  Rozhodně to není žádná katastrofa, jak se leckde psalo. Kevin Costner do svojí role mořského vandráka skvěle sedne, ani scénář není blbý a obsahuje pár velmi povedených nápadů. Navíc výborná výprava (ještě aby ne, při té ceně ;-), hudba, kamera a vůbec celá technická stránka filmu... Každopádně u mě má film přesně 70% a ráda se na něj někdy podívám znovu.(19.9.2005)

 • Kaka
  ****

  Druhá spolupráce Reynolds - Costner nakonec nedostala takového uznání jako ta první (Robin Hood), avšak úplně zlé to zase není. Scénář je nápaditý a vůbec celá idea se zatopením světa je příjemně mysteriózní. Objevování "dryland" je napínavé a mořský vlk Kevin Costner je v této roli naprosto perfektní. Úchvatně natočená akce strhne svojí dravostí a přehledností a celková dynamika filmu je více než dobrá. Ruší snad jen přehnaně výbušné finále s několika typicky hrdinsky trapnými sekvencemi, ale přežít se to dá. Podvodní scéna je fantasticky mrazivá, stejně tak závěrečných pět minut. Snímek který stál 175 milionů dolarů nám sice neukázal nic převratného, avšak jedná se o relativně zajímavý a nápaditý hollywoodský blockbuster, kde jsem nějaké ty úlety ochoten odpustit.(27.5.2006)

 • Rex Mundi
  **

  No, dalo sa. Vzhľadom na to, aké hrozné správy som o tomto filme počula, nemyslím, že by bol horší než kvantá iných bezduchých akčňákov s "morálnym posolstvom", populárnych najmä v 90. rokoch. Rovnako ako oni je Vodný svet prvoplánový, má trápnych záporákov a v scenári veľa a poriadne veľkých dier. No aspoň ma zaujala postkatastrofická vízia našej planéty aj hlavná postava.(24.7.2007)

 • Renton
  ***

  Scénář: Peter Rader, David Twohy .. Megalománie v oceánu.(4.3.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace