Vodní svět

Waterworld

Vodný svet

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1995, 135 min (Director's cut: 176 min)

Scénář: Peter Rader, David Twohy .. Megalománie v oceánu.(4.3.2004)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $88,246,220Tržby Celosvetovo $264,218,220║ Costner a post apo tak to je vždy veľká úžasná podívaná /80%/(20.7.2005)

Námět je určitě působivý a taktéž atmosféra post-apokalyptického vodního světa je sympaticky exotická... Co film zabíjí jsou příšerně laciné repliky, příšerně laciné akční scény a místy velmi laciné triky. Naopak výprava je štědrá a sem tam všechno šlape tak, jak má. Kevin v roli obojživelného váguse celkem prosperuje, jen ten sladkobolně romantický přerod jeho osobnosti patří skutečně někam do kategorie B-. Nebýt rozpočtu, patřil by tam tenhle snímek do posledního mililitru, ale z určitého pohledu je to vlastně docela zajímavý špektákl. Ačkoli je naivní a sláma mu kouká z ploutví.(13.8.2007)

Dobrý film s dobrým Kevinem Costnerem a pro mne do jisté míry milé překvapení, když jsem slyšel tu hollywoodskou kritiku. Film má opravdu skvělý nápad a opravdu v mnohém předčí Costnerova Postmana. Nezapomenutelný je také holohlavý Dennis Hopper jako velitel Čmoudů. 3 a půl hvězdičky.(28.7.2005)

Druhá spolupráce Reynolds - Costner nakonec nedostala takového uznání jako ta první (Robin Hood), avšak úplně zlé to zase není. Scénář je nápaditý a vůbec celá idea se zatopením světa je příjemně mysteriózní. Objevování "dryland" je napínavé a mořský vlk Kevin Costner je v této roli naprosto perfektní. Úchvatně natočená akce strhne svojí dravostí a přehledností a celková dynamika filmu je více než dobrá. Ruší snad jen přehnaně výbušné finále s několika typicky hrdinsky trapnými sekvencemi, ale přežít se to dá. Podvodní scéna je fantasticky mrazivá, stejně tak závěrečných pět minut. Snímek který stál 175 milionů dolarů nám sice neukázal nic převratného, avšak jedná se o relativně zajímavý a nápaditý hollywoodský blockbuster, kde jsem nějaké ty úlety ochoten odpustit.(27.5.2006)

• - Roli Deacona odmítli Laurence Fishburne a Gary Busey. Kvůli natáčení snímku Smrtonosná past 3 (1995) odmítl i Samuel L. Jackson. (Cheeker)

• - Kevin Costner na filmu pracoval 157 dní. Šest dní v týdnu. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kevin Costner do filmu investoval vlastních 22 milionů amerických dolarů. (Cheeker)