Vodní svět

Waterworld

Vodný svet

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1995, 135 min (Director's cut: 176 min)

• dobytek

Takže hned na začátku nám animace ukáže, jak roztajou ledovce a je vidět, že se postupně zaplavuje celá Severní Amerika včetně Skalistých hor, kde se nacházej vrcholy vysoký přes 6000 m. Hmm, tak tohle někdo trochu nedomyslel. A co tam máme dál? Ve filmu můžeme vidět např. vodní skůtry, letadlo, člun postavenej z náklaďáku, atd... No vzhledem k tomu, že na to všechno neustále působí slaná voda, tak myslim, že by se to celkem rychle rozpadlo na prvočinitele. Jenže, ty vole, Kevin Kostěj má žábry :-O Tak tady mi něco nesedí. Buď se teda film odehrává v nepřiliš vzdálený budoucnosti, takže tam používaj věci ze současný doby a nebo se odehrává za X tisíc let a evoluce už stihla zapracovat, takže z lidí se stali obojživelníci. Prostě celej film je plnej takovejch blbostí, že to až bije do očí... Spíš je to taková naivní pohádka a pro mě naprostý zklamání.(1.4.2007)

Vodní svět je jen jeden, ztvárněn, co nejvodnatěji právě v tomto filmu, na kterém spolupracoval i sám Kevin Costner. Namlsal diváky úspěchem Tance s vlky a tak se právě od tohoto filmu čekal další velkofilm, který pokoří ten předešlý. To co z toho vzniklo může někomu přijít k smíchu, ale ty neuvěřitelné atoly a pěkné plavidlo, které Costnerovi vezme během filmu za svoje rozhodně nějaký prachy stát muselo a ne že ne. Na druhou stranu to není špatné, tak jak plno lidí tvrdí a tak jak to v té době nechali jemu s chutí sežrat. Je mi ho líto, protože právě v tomhle filmu špatně rozhodně nehraje Překvapivě jeho postava se mi zdá minimálně zajímavá a díky jeho schopnostem neuvěřitelně komplexní. Akční scény už jsou druhá věc. Na jednu stranu nečekaně působivé a na druhou stranu roztodivně kýčovité a často neuvěřitelně nesmyslné, kulisy prachbídně ubohé a pozadí překvapivě vodnaté. Neuvěřitelnější už je jen fakt, že najít jakoukoliv pevninu je v tomto světě prakticky nemožné. Tento film není tak špatný jak se na první pohled zdá, peněz se do něj nakoplo hodně a možná právě proto ho naše televize vysílá v jednom kuse. I tak je to povedený reprezentant žánru sci-fi a těch opravdu slušných je pomálu, velice pomálu. --- Dovolil jsem někomu, aby odešel dřív, než bitva skončí?(12.8.2007)

Dobrý film s dobrým Kevinem Costnerem a pro mne do jisté míry milé překvapení, když jsem slyšel tu hollywoodskou kritiku. Film má opravdu skvělý nápad a opravdu v mnohém předčí Costnerova Postmana. Nezapomenutelný je také holohlavý Dennis Hopper jako velitel Čmoudů. 3 a půl hvězdičky.(28.7.2005)

Rozhodně ne tak hyperšpatné, jak se říká. Příjemné pokoukání na dlouhý čas trávený s tv novou. 60%.(26.9.2010)

Vodní svět je takový Šílený Max na vodě. Kvalitní, postapokalyptické sci-fi s výborným Kevinem Costnerem a skvostným záporákem Dennisem Hopperem. Prostě velká vysokorozpočtová zábava, ale pozor, má to i určitou hloubku.(31.8.2016)