poster

Vodní svět

 • USA

  Waterworld

 • Slovensko

  Vodný svet

Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1995, 135 min (Director's cut: 176 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Ve své době megapropadák, který Costner ještě překonal Postmanem. I když tohle není žádný filmový skvost, něco to do sebe mělo a zhruba za tři hvězdičky to stojí. Herecké výkony jsou ovšem všeobecně chabé, Kostnera nevyjímaje...(30.10.2008)

 • Djkoma
  ***

  Obrovský rozpočet, hvězdy jako Costner a Hopper (v té době ještě něčím byli ;-)), obrovské očekávání a jaký může být výsledek? Pro většinu zklamání. Nejde o tak tragický film, za který ho někteří považují. Apokalyptické téma je vždycky problém a málo kdo ho dokáže akceptovat a užít si. Vodní svět nemá nijak silný scénář, vlastně ani příběh, ale celá vize vodního světa působí přesvědčivě a do detailů promyšleně. Cosnter si svou velkou roli užívá, jak jen to jde a za velké peníze vidíme opravdu hodně vody a několik správně apokalyptických momentů (potopení ke dnu...). Dělená režie, taky určitě není zrovna dobrý nápad. Těžké hodnotit, protože pokud pochopíte, jak těžké a problematické téma si film vybral, nelze pak Vodní svět prohlásit za tak strašný snímek. Každý ať se podívá a udělá si vlastní názor. PS: doporučuji Ulysses verzi filmu, prodlouženou, v které je mnohem podrobněji vylíčen vodní svět ve své sociální vizi (např. Costnerův soud v prvním Atolu, odlišné ukázky soudobé techniky vylovené z moře...)(13.7.2004)

 • Segrestor
  *

  Už jsem viděl hada chcát, koně blejt a mouchu opírat se o lampu, ale tohle jsem ještě neviděl. Teda, tohle jsem viděl, to, co si tvůrci představují pod originálním dobrodružným postapem a thrillerem k tomu, jsem neviděl ba ani vidět nechtěl. Vidím to tak, že jedna zpocená hvězdička bude stačit. A budu dělat, jakože jsem to neviděl. To svět neviděl, co jsem já viděl.(2.12.2011)

 • paascha
  **

  Strašná pitomost(10.11.2011)

 • igi B.
  ***

  Příběhem a místy zvláště logikou děje trošku hloupoučký film, což je v tomto případě velká škoda, neboť produkce je velkolepá, se skvěle vypracovanými vodními exteriéry a docela kvalitními hereckými výkony. Filmu tak nejvíce škodí jakási nevyjasněná mnohožánrovost (chybí zde v žánrovém zařazení zcela jistě ještě komedie), které z něj v některých pasážích (zejména kolem party piráta Deacona - zbytečně přehrávající Dennis Hopper) dělá až parodii, které zas ovšem není moc důvodu se smát. Velkolepě promarněná šance na strhující postapokalyptický film... - - - P.S. Každopádně na tenhle film musíte do kina nebo jej sledovat alespoň na dvd, protože televizácký ořez na 4:3 a český dabing dělá z některých scén až směšně béčkovou podívanou...(16.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace