Noc oživlých mrtvol

• Austrálie

George A. Romero's Night of the Living Dead

Horor / Mysteriózní

USA, 1968, 96 min

Nikto nevie čo sa deje, ale jedno je isté mŕtvy chodia a chcú živé mäso... Hlavná postava, či vedľajšia, Romerovi je to jedno. Aj tak všetci umrú! A ten koniec... Vzhľadom na rok výroby filmu, nejde ho hodnotiť inak.(15.8.2005)

Klasika.(9.7.2006)

Vynikající horor z doby, kdy ještě k vybudování atmosféry, hrůzy, strachu a děsu nebylo zapotřebí hektolitrů krve a desítek "lekaček". Od samého začátku má Noc oživlých mrtvol spád a ačkoliv mrtvoly vypadají na dnešní poměry až příliš normálně (až moc živě), tak děsivost tomuto počinu upřít nelze. Skvělé herecké výkony hlavních hrdinů, klaustrofobní prostředí a mysterióznost samotného námětu, to vše mě vede k plnému počtu hvězdiček.(5.4.2015)

Jistě, Noci oživlých mrtvol patří otcovství zombie hororu tak, jak ho známe. Oceňuji pozoruhodnou práci s kamerou a hudbou. Jenže na mě už to vůbec nijak nepůsobí... atmosféru jsem chvílemi nepociťoval žádnou, jinde jen zašlý náznak. Pokud bych měl sestavit svůj osobní žebříček vyčpělých klasik, byla by Noc vysoko. Ani ten konec už to nespraví. Pokračování se mi líbila více.(4.2.2008)

• LiVentura

Konec filmu je skvělý..(1.11.2011)

• - Dům, kde se natáčelo, neměl sklep, proto se musely sklepní scény natočit ve studiu v kulisách. (Chatterer)

• - American International Pictures film začali podporovat, až když jim Romero slíbil šťastný konec a milostnou zápletku v příběhu. (Chatterer)

• - V prvním vydání zapomněli tvůrci vložit do filmu copyright. Proto je snímek Noc oživlých mrtvol volným dílem, což znamená, že je zdarma ke stažení na internetu a VHS/DVD verze prodává mnoho distributorů. (4ward)