Orthank

Vzhľadom k tomu ako sa na tomto filme podpísal viditeľne nízky rozpočet, trochu mi uniká zámer tvorcov rozťahovať tento "pseudoapokalyptický" svet do vyše dvoch hodín. Čo z toho , že námet je super a James Cammeron slušne zapracoval na scenári, keď jeho tuctové srdce sa už tesne pred Titanicom začalo hlasito ozývať. Samozrejme nemôžem mu uprieť skvelé dialógy v závere a celkovo záludný námet zahrňujúci zaujímavú formu zábavy budúcnosti, či detektívnu zápletku na pozadí rúcajúceho sa sveta, ale do tak vyčerpávajúcej stopáže sa mohol zmestiť ešte kopec iných vysvetľujúcich informácii, od logiky fungovania technológie snímania myšlienok, až po samotnú zainteresovanosť jednotlivých postáv. Verím, že veľmi podobne si ľudia predstavovali Silvester roku 1999, ale k uveriteľnosti chýbal trošku zasväcujúcejší prístup možno aj samotnej režisérky. Kathrin Bigelov tápala v tme po celý čas, pričom sa zbytočne zameriavala na detektívnu zápletku, miesto toho, aby viac pritlačila na atmosféru. Stačilo ubrať pol hodinky a ušetrené peniaze utratiť na efektnosť a hutnejší spád. A tak po dlhých dvoch priemerných hodinách a pekne zohranému záveru len stroho krčím plecami.... ()

Holina

Bigelow opět nezklamala. Poměrně fádní story zabalila do hutné atmosféry hysterické planety těsně před koncem světa v roce 2000. Navíc s haldou mladičkých hvězd, které ještě ani netušili, že hvězdami budou a právě až po roce 2000. ()

Hanys_

Přes super obsazení a zajímavý námět mě Strange Days nějak zvlášť neoslnily. Trošku mě to mrzí, protože bylo zaděláno na skvělou sci-fi detektivku, která ale začíná a končí pouze u toho zajímavého námětu a dost podařené atmosféry. Tady trošku Cameron jako scénarista selhal. 6/10 ()

XdanteX

2/3 scénáře jsou prostě a jednoduše NESKUTEČNÁ paráda....Hltal jsem to minutu po minutě. Ale v závěru tomu až neskutečně došel dech...co došel dech...Ono to úplně zkolabovalo a upadlo do těch nejhlubších vod ryzí průměrnosti....Všechno to dokonalé bylo v tu ránu zahozeno. Atmosféra, originální tématika, bomba krimi...všechno fuč. A neskutečně mě to mrzí.....Z filmu který bojoval možná o pátou hvězdu nakonec vyplivnout takovou průměrárnu:/ ()

Corpsegrinder

Mám rád tyhle techno-industrial-noir filmy točící se kolem novýho tisíciletí a tohle neni žádná výjimka. Kromě Fiennese stojí za zmíňku hlavně genální Sizemore a ještě lepší Wincott. Navíc dobře zpracovaná forma snímání z pohledu první osoby v paměťovejch videích jelikož obraz je v klidu a neni to roztřepaný jak kráva jako to obvykle dělávaj v dnešních filmech. K tomu parádní soundtrack a menší cameo od kapely Testament a taky hezká Julča. Cameron se v tomhle filmu nezapře :) ()

SpaceOdyseus

Spinavou, temnou atmosferu se povedlo vykreslit na jednicku. Ulice Los Angeles doopravdy pusobi jako varici se kotel nepokoju tesne pred vypuknutim konfliktu a na tomto pozadi se odehrava premisou zajimavy snimek, kteremu by ale sluselo mensi prostrihani a hlavne zalepeni nekterych der ve scenari. ()

provitamin

Klasický poctivý 90-kový akčňák bez kopy digitálneho bordelu. Hlavného záporáka som uhádol dosť skoro, takže "prekvapenie" na konci bolo pre mňa už len očakávaný sled udalostí. Zaujímavá ponurá atmosféra, ktorá však nebola samoúčelná. ()

Daae

Strange Days je typ filmu zabývající se budoucností, pokrokem technologie, špinavostí duše a manipulováním. Pořádně vás nakopne svým napínavým příběhem, skvěle zvládnutými scénami a přesně obsazenými herci do zvláštní šumivé, zmatené a vzrušující doby. ()

Ynés

Asi jeden z nejlepších sci-fi poslední doby, dokonce s vynikajícím scénářem. Jen nechápu, proč se nedostal do české distribuce..asi příliš odvážný na české konzumní publikum.. ()

Haymar

Překvapivě dost dobrý a originální thriller ex-manželky Jamese Camerona (který zde mimochodem vystupuje v roli producenta i scénáristy) a nebývale kvalitní obsazení: Fiennes v kůži, Sizemore s příšernou parukou, nechutně slizské policajtské duo Fichtner/D´Onofrio, bad-guy Wincott a sexy-bicepsy Angely Bassett... Dá se tomu odolat? ()

eratni

Totální audiovizuální temnota, detektivní zápletka nebyla zas tak sofistikovaná, ale film mi i přes svoji možná trochu přepálenou stopáž utekl docela rychle a dobře sem se bavil. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "This is not "like TV, only better." This is life."     Sci-fi thriller z blízkej budúcnosti (ktorá je z dnešného pohľadu už dávnou minulosťou), dýchajúcej silne dekadentnou atmosférou. Nepripadá mi v podstate ničím mimoriadny, má otrepaný a plytký príbeh plný slaboduchej akcie, takže jeho zaradenie do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete je pre mňa dosť nepochopiteľné. Nemastné-neslané sú i postavy s plytkou psychológiou. Hlavný hrdina Lenny Nero (vždy spoľahlivý Ralph Fiennes) odhaľuje "šokujúce" sprisahanie (ktoré v danom úpadkovom kontexte ani trochu šokujúce nie je), pričom ako taká padavka neustále dostáva na držku, čo je dosť divné vzhľadom na to, že je bývalý policajt. Zadok mu potom musí stále zachraňovať akási "mužožena" Lornette (strašne toporná Angela Bassett), ktorá zase akosi zázračne dokáže zmlátiť aj presilu bucharov (také zručnosti sú zrejme zahrnuté v kurze pre ženy v domácnosti). Z hercov ma okrem Ralpha Fiennesa zaujala už iba Juliette Lewis, ktorej postava Faith je ale tiež dosť podivná (v negatívnom zmysle). Celková štylizácia je tuctová, s roztrasenou kamerou a chaotickým strihom, takže to, že sa rok pracovalo len na vývoji akejsi unikátnej kamery, sa na filme neprejavilo. Pochváliť môžem celkom slušné napätie, predovšetkým v závere filmu (inak plného klišé) a ešte hudbu mojej obľúbenej skupiny Deep Forest v záverečných titulkoch.     "I can get you anything, you just have to talk to me, you have to trust me. You can trust me, 'cause I'm your priest, I'm your shrink..." ()

willis

Člověk by neřekl, že takhle temný příběh dokáže natočit ženská. Film těžící z šílenství okolo přelomu tisíciletí. I když už je to vlastně v současnosti daleká minulost, neztrácí nic ze své atmosféry. ()

mota

Nepovedená vize minulosti. Neschopný bývalý policista závislák. Nezmarná černoška. Neracionální účelové chování postav v klíčových situacích. Přesto za jedno shlédnutí tahle chmurná zvláštnost stojí. ()

Mouzon

Estetika Kathryn Bigelow mne míjí velkým obloukem. Hodnocení "je to zvláštní" jsem bohužel příliš často slýchával jako synonymum názoru "je to blbé" - bohužel proto, že to ve mně zanechalo nepříjemnou asociaci, která mi samozřejmě vždy, když někdo řekne slovo "zvláštní", naskočí, ačkoliv to tak třeba není myšleno. V případě tohoto snímku ale onu asociaci kvituji. ()

Mikino00

Neskutečně přetažená temná akční deprese z tehdejší budoucnosti, atmosféricky dobře naladěná, příběhově drsně propletená (avšak hlavního vraha jsem úspěšně vytipoval na začátku), rovněž dobře obsazená, s působivým finále. Avšak prvních 50 minut se naprosto nic neděje a jsou jen povětšinou zbytečně nabalenou vatou. ()

bobstock

Zajímavé téma skloubení nešťastné situace zabití slavného rapera, anarchistických povstání, příchodu nového tisíciletí a úniku tajné technologie na sledování a prožívání myšlenek jiných lidí, kdy už opět vítězí lidská posedlost novým druhem zábavy a nikde nechybějící mamon. I zvláštně pojaté od Katrhyn, kdy se mi projevila dlouhá stopáž. Film mi přišel chvílemi až podivně rozplizlý, kdy jsem ztrácel zájem o dlouhé vysvětlovací scény. Zřejmě chtěla nabídnout opravdu mysteriózní vhled do prosince 1999, ale já bych z kina asi několikrát utekl na občerstvení, protože konečné vysvětlení příběhu není tak složité, jak se vám ho snaží podat, takže bych zase o moc nepřišel, plus jeden detail. Nevím jak dlouho by ve skutečnosti Ralph Fiennes mohl fungovat při zabodnutým noži do zad a jeho vyndání bez rychlého zásahu odborného ošetření. Je to film vím, ale tohle je pro mne nepřehlédnutelné faux-pas. 60% ()

MiaMahoney

Tyhlety Zvláštní dny byly opravdu zvláštní. První téměř polovinu filmu se tam děje takové hovno, že si krátíte čas strkáním popcornu do nosu a jeho následným vyfrkáváním tak, abyste trefili televizní vypínač a tu neskutečnou nudu vypnuli. Když to ale vydržíte až k prvnímu momentu se skutečným dějem, čeká vás poměrně dobrý a občas i napínavý sryler, který v tom pětadevadesátém mohl skutečně působit lehce futuristicky a originálně. Těch prvních asi 40 minut si tak můžete krátit třeba snahou pochopit, proč se Ralfík tak vehementně snaží ochraňovat takovou hnusnou barovou šlápotu, když je vedle něj docela xvětu vypadající negerka, která je ještě ke všemu badass a nemusí se s ní bát za volantem, nebo se zkoušet nepoblít nad totálně devadesátkovými módními kreacemi, které je na sebe schopný Ralfík naházet. Určitě by u toho šla dělat další spousta věcí, kdyžtak mi kliďánko napište, co napadalo vás... ()