sWONDER

V roku 1995 to muselo mat svoju silu, dnes však už nemá čím prekvapiť. Napriek tomu veľmi solídny thriller so zaujímavým obsadením ()

darthhokro

Co pomůže scénář od Camerona, když to točí ženská a udělá z toho strašně nudný lovestory.... dvě hvězdičky za kozičky paní Jůlinky a jedna za pubescentního pána zla, jehož jméno se nevyslovuje. PS. když si to člověk pustí zrycjleně, tak je to normálně koukatelný film. ()

Ewík

43.LFŠUH-5.8.2017: Naprosto geniální film! Pěkný nápad, bylo to napínavé a akční. Velmi milé překvápko. ()

J.e.r.e.c

Zvláštní film, a to jakože hodně. A ještě o kus víc vzhledem k tomu, že za psacím strojem seděl sám James Cameron a na režisérské sesli jeho slavná ex. Výsledkem jejich snažení je jakási zdrogovaná variace na Blade Runnera, jenom zasazená do období šílenství kolem Y2K (kdo si na to dneska vzpomene?) a fortelných základů LA – města hříchu a davového násilí. Je tu pár nápaditých vychytávek (prodej autentických vzpomínek), pár opravdu hodně nepříjemných násilných scén (Cameron je ve skrytu duše zjevně úchyl) a Juliette Lewis jako dokonalá rocková frontwoman. Navíc by se mohlo zdát, že tak trochu předpověděli BLM, ale tyhle věci se v USA očividně v různých variacích opakují každých pár let. Finální dojem však značně kazí posledních zhruba 10-15 minutek, kdy se všichni záporáci začnou chovat jako naprostí vypatlanci a vychtěný happyend působí po vší té depresi, chaosu a násilí asi stejně mimózně jako vystoupení Lucky Vondráčkové na Brutal Assaultu. 70 % ()

Amonasr

Zpočátku byl pro mě film dost odpudivý hlavně prostředím, ve kterém se odehrával. Postupně byl ale stále sofistikovanější, až mě nakonec překvapivě docela vtáhl. Jen ty akční scény snad nemusely být až tak přehnané. Ale chápu - současný většinový divák si žádá své a kšeft je kšeft. ()

SHpeK

Škoda, že si James neudělal ve svém rozvrhu místečko. Ale i tak spolu s Twelve monkeys a teď už i Children of Men jediná temná civilní sci-fi. Bravo ženskému pohledu na věc. ()

blacktomas

Ponurá atmosféra, chaos v ulicích a očekávání soudného dne. Někteří lidé vyhledávají realitu mimo realitu díky přístroji odcizenému FBI a některým z toho řádně šibe a probouzí v nich skryté vášně a neřesti. Chlápek Lenny Nero je v překupníkem této nové technologie a i když je stále švorc má dost zákazníků, kteří se chtějí prostě pobavit. Ale brzy má zjistit, že zábava skončila a že tady jde o život. A začíná výborná krimi se vším všudy. Jména jako James Cameron, Kathryn Bigelow, Ralph Fieness ad. by měli být zárukou skvělé podívané a v tomto případě skutečnou zárukou jsou. Napínavý krimi thriller s troškou scifi a s vynikajícím soundtrackem. Neprávem opomíjený film. ()

pepino

Dostatečně temné, beznadějné a špinavé drama. Nápad s nahrávkama je hodně cool. Kdo ví, jestli něco takového jednou nebude opravdu existovat. Každopadně tehnle film velkým překvapením, nechápu, jaktože jsem o něm nevěděl dřív. ()

mchlumak

90's scifi skvost na pomezí cyberpunku a detektivky, pomalejší rozjezd, ale to spíš jen pomalu ale jistě houstne atmosféra. Výborné obsazení, vynikající scénář, propracovaný a komplikovaný. Můžu jen chválit a nadávat si, že jsem tento film doteď opomíjel ()

mirkath1

Velice zajímavý námět. Samotnou by mě zajímalo kolik z mých přátel by bylo ochotno za cizí prožitky platit? Já sama bych se klidně chtěla někdy ocitnout v jiné kůži jako ten muž bez nohou co najednou běhal po pláži, ale když si uvědomil skutečnost jeho výraz mi vyrazil dech. ()

Brmbolec

Tento film som videl už pomerne dávno, ale pamätám si ho celkom dobre. Ide totiž o také to hard scifi, ktoré ja môžem a rovnako môžem aj Ralpha Fiennesa, ktorého považujem za top level hollywodskych hercov... ()

gicous

Slova dodal Cameron, obrázky přidala Bigelow. Kdysi manželé, oba filmu dali něco svého, něco extra. Cameron napsal silné dialogy a celkem slušný příběh. Je to v podstatě detektivka, nic objevného, ale už jsem si zvykl na jistou neoriginalitu jeho příběhů. Bigelow celý film natočila svým typickým živelným, pohlcujícím, naturalistickým režijním stylem. Díky tomuto neobyčejnému přídavku mají zvláštní budoucí dny atmosféru hutnou jako řádně neprostupný dým, který zahaluje poslední hodiny před novým mileniem. Naprostá pecka přichází s každým přenosem. POV záběry jsou ozdobou filmu a dokonale plní svoji funkci emočních katalyzatorů v příběhu. Z herců mám menší výhrady k Angele Bassett. V akčních momentech mi přišla nevěrohodná a tak nějak strnulá. Nejvíce filmu asi ublížilo zasazení do budoucnosti, jenž je už minulostí. Filmaři v tomto stříleli vedle, ale jako shovívavý divák jsem si místo první nuly dosadil jedničku a všechno bylo zase OK. 8/10 ()

iz67

Směšné. Tak tohle je opravdu hlavně směšné. Spousta směšných dialogů, směšných zápletek, směšně se tvářících drsňáků. Samozřejmě nejhorší je, když se směšnost vydává za vážnou. A to je přesně tady..... ()

Blazkowicz

Z velké části bude chyba u mě. Moc jsem si nepřečetl popis a z plakátu to vypadalo na zajímavé sci-fi z budoucnosti. Ve skutečnosti to žádné sci-fi není. To bych třeba i překousl, kdyby film za něco stál. Díky takové délce to začíná hrozně pomalu a zvolna - prostě je to hrozně natáhlé. Mou pozornost to neupoutalo ani po hodině, takže zbytek jsem dodíval úplně mimo. Ani kdybych chtěl dávat pozor, tak ten film je tak zmatený, že to nešlo. Občas zněla zajímavě nějaká písnička, ale to je úplně všechno. Je to blbost, která nedává smysl. Možná někdy zkusím znovu. 1+* ()