Milsa

Tento film ma veľmi nenadchol. Dali sa dokopy traja výnimoční, bývalý policajt, nezničiteľná "taxikárka" a expert, čo zjedol všetku múdrosť sveta. Tí hľadajú zabijáka. Mne síce nedošlo ako to celé dopadne, ale šikovnejší prídu v polovici na to ako to celé skončí, pretože istá osoba mi niekedy po polovici začala byť podozrivá, ale toto podozrenie som zahodil. Nakoniec moje podozrenie nebolo chybné, nemal som ho zahodiť. Toto podozrenie nakoniec dojem z filmu mierne zhoršilo. Takže 2 hviezdičky. ()

MaxBodycount

Predmileniálnou paranojou nasiaknutý kúsok s guľami natoľko veľkými, že Fiennesom stvárnený hlavný hrdina môže byť pre tento raz zbabelec a lúzer zachraňovaný ženskou a jeho bývalá láska nesympaticky rachitická onuca - temným vizuálom opantaný divák prepáči. Inšpirované technopesimizmom symptomatickým pre zdochýňajúce 20. storočie ale aj Rodney Kingom a filmom noir má toto kinečko všetky predpoklady stať sa povinnou súčasťou mentálnej výzbroje každého konšpiračného bojovníka proti 5G a čipovaniu, ak sa teda dotyčný majiteľ tajného poznania dokáže odlepiť od sociálnej siete a upriamiť svoje ADHDéčkom zvierané vedomie na dva a pol hodinovú víziu budúcnosti, ktorá tak úplne nevyšla. Nedocenený klenot v Katkinej filmografii. ()

TylerD.

Na první pohled nejobyčejnější detektivka. I když tenhle typ filmů s negativním prostředím nemám rád, tak nepříjmené ale silné postavy, "scifi" prvek a velmi dobrý scénář (za to asi může Cameron), mě bavily po celou dobu. Negativa jsou asi jen to prostředí, občasná předvídatelnost a pár klišé. 65 %. ()

Rhaegar

Camerona jsem měl ze všech jeho ostatních filmů zaškatulkovaného jako filmaře, pro kterého záleží jen na vizuální dokonalosti a zbytek je jen povinná otrava. Tady z téhle škatulky jako u jediného filmu z jeho (dosavadní) filmografie vybočil. Podařilo se mu napsat opravdu solidní příběh se zábavnými dialogy. V jádru je to klasické drama s retrofuturistckými prvky. Skvěle zahraná antihrdinská postava Ralpha Fiennese filmu pak dodává potřebné charisma. Tohle určitě patří do škatulky "nejlepší filmy o kterých jste v životě neslyšeli." ()

hypnos11

Povedený thriller s mírnou příchutí cyberpunku. Silná režie, parádní obsazení, ponurá atmosféra, zajímavá hudba, a v neposlední řadě kvalitně podaný, zamotaný příběh, který se rozplete až na samotném konci. PS: tak kdy už konečně někdo zfilmuje Neuromancera? ()

Dangerous2

Dodnes nedoceněný - Williamem Gibsonem prošpikovaný - sci-fi film Kathryn Bigelow. Výborné téma, skvělé zpracování, těžká tísnivá atmosféra a dost dobrá hudba. Poprvé viděno v roce 1996, podruhé včera. Dal bych 5* tenkrát i dnes. A musím přiznat, že ke druhému shlédnutí mě přiměl seriál Peripheral. ()

Edus

Film spíš pozoruhodný než vysloveně podařený. Základem je vlastně kriminální zápletka: byl spáchán zločin, je to zamotané; potom láska, ztracená a zoufale hledaná. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale pořád mi připadá, že stylovost, technologická fikce a vizuální zajímavost vytváří atraktivní obal tradičnímu schématu. Srovnejte třeba s o rok starším Pulp Fiction; hraní si s postavami a vyprávěcími schématy je tam mnohem inovativnější a nápaditější. ()

PORTER44

Bylo tam od něčeho trochu ,trochu sci-fi kvůli té technologii,krimi kvůli vraždám,thriller kvůli napětí,trochu psycho ale nechápu proč se tam prolínali ty pouliční nepokoje už od začátku,celý příběh byl trochu zmatený. ()