Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

yaqwsx

Proč tento seriál zatracovat? Už od začátku byl myšlen jako pohodový, odpočinkový seriál. A toho se drží. Na nic ci nehraje. Téměř stále si drží stejnou úroveň. Když nepožadujete nějak extrémně promyšlený humor tak vás tento seriál celkem slušně zabaví - budete zbožňovat sluhovi suché narážky a babičku, která je až na svou paměť a zrak neskutečně čilá. ()

Matte27

Niles...to je asi jediné kvůli čemu se vyplatí tento sitcom sledovat. Ale rozhodně ho nesrážím na úroveň většiny americké produkce. Často vtipné, ale stejně často trapné. ()

Film.maniak

Nemusí být každému po chuti, ale pro mne sitcom na jedničku. Díky němu jsem si oblíbila skvělou Fran Drescher a její unikátní hlas :) úžasně si při tom člověk odpočine.. Baví mě na tom všechno, ať už tupoučká kámoška Val, sklerotická babča Yetta, jiskření mezi Fran a Maxem či všudypřítomná Sylvie. Nejvíc snad nedostižný sluha se svým suchým britským humorem a věčně osamělá frustrovaná slečna C.C a jejich slovní přestřelky.. Tento seriál má navíc skvělý dabing, Vladimír Čech i Magda Rajfová své postavy namluvili brilantně.. ()

ramnogh

Skvělý seriál na relax a odpočinek. Neustálé handrkování postav, obzvláště Neilse a slečny Babcock i dalších postav z rodiny Fran Fine vedou občas k záchvatům smíchu, což je u komedie maximální naplnění představ. ()

knihovna

Tahle ženská je vlastně na zabití. Vlezlá, líná, posedlá vdavkama - prostě postrach každýho chlapa. Ale docela mě baví se na to dívat. I když úroveň jednotlivých epizod je sakra rozdílná, s přihlédnutí k výkonu sluhy dám za 4*. ()

kslaww

Chůvu by si měl pustin každý...sitcom je vcelku veselí...o absurdity není nouze a hlavně postavy jsou dokonale propracované až ke konci seriálu. ()

ostravak30

Chůva k pohledání je seriál, na němž se podílelo velké množství režisérů a scénáristů. Těch druhých dokonce tak moc, že to působí, jako by si jeden scénář napsal každý, kdo šel zrovna kolem. Přitom na seriálu mnozí začínali. Někteří prvně režírovat, další právě na scénáři, jiní při produkování. Pro některé se jednalo o první zkušenost, pro někoho i poslední. Zpočátku se mi seriál velmi líbil. Samotné postavy působily svým původem originálně. Max Sheffield jako Brit produkující americké muzikály, jeho různorodé, ale vždy nápadité děti, hláškující sluha Niles kočkující se se C. C. Babcock, židovská chůva, věčně hladová matka, zmatená babča a vždy se schovávající otec. První série byly vynikající, závěrečné se do své úvodní kvality zase dostávaly, protože se děj konečně pohnul. Prostředek ale působil lehce stereotypně a pravda je, že chvílemi mi už přišla Fran trochu otravná, hlavně její hlas. Přeci jen se pohybujeme v 90. letech a to ještě byly součástí sitcomu takové ty přehrávky, kdy chůva na pár vteřin zůstává s otevřenou pusou nebo podobné příšernosti, které naštěstí dnes už moderní nejsou. Chůva musela být značně populární ve své době, jelikož se v ní objevila řada slavných osobností. Vidět byl i jeden animovaný díl, pohybovali jsme se v různých prostředích i mimo klasické studium. Nejvíc mě vždy bavil sluha a jeho neotřelý humor a hlášky. Faktem je, že trocha nostalgie po amerických 90. letech při sledování zůstává, jsou to dobré roky pro filmy a seriály a udělalo se mnoho dobrého. ()

MaxPower

Chtel sem dati odpad!, ale * za sluhu. Priserny dabing hlavni predstavitelky, ktery mi nekdy temer dela fyzickou bolest. Mozna v originale a u jidla bych vydrzel nejaky dil az do konce. ()

rafix

No co dodat. Perfektní sitcom pro zasmání. Dobře pobavía jsou tam i trefné hlášky. U mě to má za 4 hvězdičky. ()

Bratr

Takovej průměr, lepší než Cosby, horší, než krok za krokem. Jen ten smích je tam navíc, klidně bych ho tu vynechal. Ale ta baba je šílená... ()

SB odpad!

Viděl sem 5 minut! Tak hyperprimitivní, dělňasovský humor podložený uřvaným umělým smíchem je snad unikát. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn