Radyo

Další z dnes již skoro klasických gangsterek Martina Scorseseho. Opět se zde objevují obvyklí "mafiánští" herci Robert De Nito a Joe Pesci a opět předvádějí nadstandartní výkony. Když se k tomu připočte Sharon Stone, která v té době rozhodně měla co ukazovat, tak nezbývá, než vyseknout tvůrcům poklonu, že v tomto žánru dokázali zase něčím překvapit. ()

Xmilden

Pro mě Casino představovalo vždy závěrečný díl mafiánské ságy očima Martina Scorseseho. Mafiány mám malinko raději, ale tím nechci ani v nejmenším naznačit že by snad Casino byl kdovíjak horší film. To rozhodně ani náhodou. Koneckonců když se před kamerou sejdou De Niro s Pescim tak se člověk nudit rozhodně nemůže. 95% ()

castor

Pro někoho možná jeden z nejlepších titulů Martina Scorseseho, pro mě jen místy poutavý retropříběh o jednom úpadku z výšin bohatství. Nejen osud bosse velkého lasvegaského kasina, ale i hráče ovlivňuje sebeklam: on doufá, že ho ona skutečně miluje, oni doufají, že opravdu vyhrají. Scorseseho přístup, který je málo příběhový, mi nikdy moc neseděl, tentokrát je mimořádně dlouhý a maximálně ukecaný, kdy (přiznejme si) šlo několik desítek minut dialogů vystříhat. Na druhou stranu je nekonečné Casino s výbornými hereckými výkony (Joe Pesci vede) skvělou dobovou atmosférou a „milou“ brutalitou. Holt přece filmová událost, když to tu každý erudovaně tvrdí, tak proč nelípnout pět hvězd? ()

Cival

Další precizní Scorseseho drama. Pořád to jsou ty stejné báchorky z podsvětí, pořád jsou brilantně natočené a pořád by se mohly o půl hodiny zkrátit. Ale teď, při čtvrtém shlédnutí mi ta délka už vůbec nevadila, takže neznám důvod proč nedat plný počet hvězdiček. S odstupem času opravdu mistrovská epopej, která lavíruje mezi mafiánskou freskou a strhujícím osobním dramatem. ()

Lima

Scorsese je velký vypravěč, který dokáže bez problémů udržet divákovu pozornost na celé tři hodiny. Film stojí na zajímavém, neotřelém ději a hercích. Zatímco De Niro je standartně dobrý, Joe Pesci je fenomenální. Jeho postava je ztělesněním zla. Ač malý postavou, vyzařuje suverenitu, neomalenost, krutost, vzbuzuje respekt. Ale kdo opravdu září, je Sharon Stone, která by si za svou náročnou roli zasloužila Oscara (páni akademici opět spali). Ona je hlavní hvězdou filmu. ()

• Celý film je postavený na skutečném příběhu šéfa kasina Franka "Leftyho" Rosenthala. Toho ve filmu představuje Robert De Niro coby Sam "Ace" Rothstein. (don corleone)
  • Keď Nicky (Joe Pesci) niekoľkokrát mení autá, aby sa vyhol federálnym agentom, môžeme vidieť značku autobusovej zastávky CAT (Citizens Area Transit). Scéna sa odohráva v roku 1980, pričom autobusový systém mesta Las Vegas zmenil svoj názov na CAT až v roku 1992. (Arsenal83)
  • V čase 2:41:10 odtahují gangsteři zmláceného muže a jeden z nich do něj ještě praští dvěma pálkami. Ozve se ocelový zvuk, tělo však na náraz nijak nezareaguje. (Nathaniell)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011