Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

honajz

Banální historka, která vlastně není ani tak o pražské kriminálce, jako v úvodní části o Menšíkových eskapádách. Abrhám je v roli dragouna skvělý, Je fajn vidět lokace staré Dolní Krče, ale jinak je to jalové a utahané, včetně závěru, který jsem vlastně nepobral - bere on si tu ošklivou pro peníze, nebo musí nebo jak? Chybí mi tam větší údernost toho trestu Božích mlýnů. Obecně k těm celovečerním filmům mám spíše odtažitý vztah, nějak jim chybí to intimno seriálu, a jediným pozitivem na nich spatřuji ty tehdejší lokace, z nichž mnohé v Praze již žel nenajdete. ()

SOLOM.

Pepík Abrhám byl v tomto filmu pěkný kaňour, to se musí nechat. Tolik pohledných kočiček obdělat a mít v náručí mimo jiné mladou Šulcovou, Carmen Mayerovou či Helgu Čočkovou – to mu záviděl nejeden divák. Mimochodem Helga Čočková a Zázvorková také ztvárnili dceru a matku hned v prvním díle seriálu Hříšní lidé města pražského. Objevila se tu i řada dalších herců, kteří v nějakém tom díle už hráli – viz Menšík – který byl opravdu ze všech nejlepší a ta fackovaná s Abrhámem neměla chybu, stejně jako trhání svatebních šatů. Celkově tento film udržel přijatelnou laťku a proto mu dám lehce nadprůměrných 70%. ()

Kimon

Jak je již pravidlem dle mého měřítka, rada Vacátko boduje a nic na tom nemění fakt, že se nejedná o seriálový díl, ale celovečerní film. Jak jinak, když herecké zastoupení je z nejvyšší příčky naší tehdejší herecké scény. Nezbývá, než dát pět a povzdechnout si, kde že jsou ty časy, kdy bylo opravdu dokonalých hereckých hvězd dostatek a k tomu navíc vynikající režisér (tedy ne těch dnešních hvězd, ale opravdových kumštýřů). ()

BoPo

Najlepší zo série celovečerných filmov s radou Vacátkem. Nezabudnuteľné sú predovšetkým scény, kde sú spolu Menšík a Abrhám. ()

Tommassi3

"Pane Kostka, a už jste todleto někomu řekl ??" - "A komu ?? Dyť tady se mnou nikdo nemluví !! Mladý mi vezmou mou penzi a šlus !!" No, ona je to spíš zejména partie, byť se tím význam tohoto slova poněkud mění, krásného člověka, Ladi Menšíka - Protože Vacátkova mordparta tu hraje spíš druhé housle a objevuje se prakticky až v klimaxu.. - který si toho svého četnického cholerika Zdychynce nesmírně užívá a hraje jako o život.. Další Menšíkova velká role, velká a velmi nedoceněná role v Sequensově parádní retro detektivce, rozhodně povšechně famózně odehrané, která za tím jeho legendárním seriálem rozhodně nezaostává, zdejším výkřikům navzdory !! Jen ten Liškův zde takřka nikdy nekončící hudební motiv poněkud postrádá funkci a nakonec i smysl, když navíc ty záměrně přepjaté pasáže činí až (sebe)parodickými.. ()

Padme_Anakin

Povedená kriminální komedie s výborným hereckým ansámblem, to jedna nevěděla, na koho dřív koukat,  jestli sledovat živelnost Vladimíra Menšíka nebo motýlí povahu krásného dragouna, kterou ztvárnil Josef Abrhám jedním slovem skvostně.. Případ vyšetřování vraždy paní Zuzánkové opět pobavil a upřímně rozesmál, moc pěkná záležitost i po letech.. ()

Una111

Příjemná podívaná! Skvělé výkony Josefa Abrháma, Stelly Zázvorkové, Josefa Bláhy a mnoha dalších pod taktovkou zkušeného režiséra! Zvláště oceňuji, že komické scény v žádném případě nepřecházejí do trapnosti a některé z nich jako by ani nebyly předepsané ve scénáři, ale vznikly spontánně při natáčení! Anebo tak alespoň působí a o to lépe, že? Taková je třeba scénka, kdy se Stelle Zázvorkové při jejím impozantním odchodu z ložnice zachytí klika v zástěře. Musela jsem si tuhle scénu pustit vícekrát a vždycky mne znovu rozesmála. - - - A co se předlohy Jiřího Marka týče, právě čtu jeho Panoptikum kriminálních příběhů a vychutnávám si skvěle vystiženou atmosféru 1. republiky, v mnohém tak diametrálně odlišnou od našich vyspělých pokrokových časů, že je to k nevíře! Například Partie krásného dragouna: Kdo z mladých by dnes věřil, že potrat byl tehdy zakázán a provozovaly jej tajně tzv. andělíčkářky, které za to byly stíhané a trestané vězením? Kdo by tomu věřil dnes, kdy v některých tzv. vyspělých západních zemích je možné zabít dítě až do poslední minuty před příchodem na svět a pokud dítě potratový zákrok přežije, je možné ho beztrestně zabít i už narozené tím, že se mu neposkytne žádná pomoc a nechá se bez ošetření umřít zimou, hladem a žízní?!! A to je nucen vykonávat zdravotní personál, ať s tím souhlasí nebo ne! Žijeme v krásných časech! Och, pokrok nezastavíš! ()

NinonL

Tuto krimikomedii mám asi ze série staré Prahy nejradši. Jaroslav Marvan, Vladimír Menšík, Josef Abrhám i moje oblíbenkyně Květa Fialová - herecký koncert. Tentokrát podložený i velmi zajímavým a lechtivým příběhem. ()

Turiec

Rada Vacátko, Bouše a Brůžek pri vyšetrovaní lúpeže objavia ďalšie zločiny. Svoj skvelý herecký talent však predvádza hlavne Vladimír Menšík ako miestny strážnik zapojený do vyšetrovania. ()

Historik

Nejlepší ze čtyř celovečerních filmů o hříšných lidech. Myslím, že zejména díky výbornému obsazení a výborně zahraným rolím. Menšíkův Zdychinec, Zázvorková jako jeho žena, Abrhámův dragoun, k tomu typicky ulítlá Květa Fialová. To je radost se dívat. A je to i pěkně vypointované. ()

topi

" Jestli si myslíš, že spolu budete chlastat, tak to se teda mejlíš! Srovnala jsem tebe, srovnám vás oba!! " (Manželka komisaře Zdychynce v podání Stelly Zázvorkové). " Ty uvozřenej libeňskej policajte!! " "Jéééé, jééééé " Plesk! Plesk!! Plesk!! Plesk! (Konfrontace mezi komisařem Zdychyncem v roli Vladimíra Menšíka a dragounského poručíka Rudiho - Josefa Abrháma. A ten konec filmu a výraz Vacátkova (Jaroslav Marvan) obličeje, když spatří nevěstu Rudiho mě vždycky totálně odrovná!!! Mazec! Mistrná kriminální komedie ze série filmů Hříšní lidé města pražského. ()

stration

Mordparta ze čtyřky hledá vraha Františky Zuzánkové. Výborná předloha. Ale nejlepší jsou herecké výkony. Opominu-li bechybné role Vacátka, Boušeho, Brůžka, pak určitě zaujme perfektní Vladimír Menšík a Josef Abrhám, zvlášť ve fackovací scéně a při Menšíkově kocovině. Prostě neokoukatelný herecký koncert a detektivka, která se dá vidět pořád znovu. ()

ilemas

Nechci tu kazit hodnocení, ale tohle nám kdysi pouštěli na branném výcviku, možná je to dobrý film, ale tenkrát se mi to nelíbilo. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám