Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

lekr

Tehdy ještě mladý Abrhám skvěle zastnínil Marvana i celou jeho partu. Asi nejvtipnější film, který je spíše odlehčením heroických Hříšných Lidí města Pražského. A na to, jak Češi dělají blbý detektivky, hodně slušný. ()

Martin741

Vyborny krimi film : ide o vysetrovanie vrazdy starej pani. Herecke osadenstvo je na urovni, zaujme najma Jaroslav Marvan, ale aj ostatni - Mensik /Happy End, Spalovac Mrtvol/, Zazvorkova, Fialova - v pohode stihaju. Kvalitny dialog sa strieda s dalsim kvalitnym dialogom, dejova linia je na urovni, a o herecke vykony taktiez nie je nudza. Kvalitna normalizacna jazda, a dokonca za rok 1970 mam tento film este radsej nez Obleceneho Kobaltovu ci Zinkovu vezu. 89 % ()

rakovnik

Nebýt na začátku filmu mord, téměř by se film obešel bez rady Vacátka a jeho party ze čtyřky a byla by to čistokrevná komedie. Ostatně, pánové Menšík a Abrhám jsou v tomto příběhu dostateční "partneři", již táhnou zábavu celým snímkem. ()

Rodriguez

"Rudy to je štramák. Jestli si myslíš, že budete spolu chodit chlastat, tak to se šeredně mejlíš. Srovnala jsem Tebe, srovnám i jeho!" 75% ()

tomtomtoma

Partie krásného dragouna je nejfraškovitějším kusem ze všech příběhů pana rady Vacátka. Vtipně hravý nadhled se táhne filmem od jeho počátku až do velkolepého finále. Věty létají a vlají ve větru, o slovní invektivy není nouze, vše je v pohybu a ženské vnady rafinovaně útočí na mužskou ješitnost. Kulisy a kostýmy jedinečným a nenuceným způsobem vtáhnou každého do elegantní vznešenosti doby svého děje. Ve víru tělesné rozkoše a finančního zaopatřování. Ústřední postavou příběhu, u které vše začíná i končí, je sebevědomý a jednostranně ctižádostivý dragounský poručík Rudy Macháček (vynikající Josef Abrhám). V jeho náruči je nával a pořadník, v jeho srdci je neuhasitelný žár, v jeho očích je nezdolný oheň dobrodružství, dráždí ho obvinění a stále se žene vpřed. Hlavní postavou je policejní komisař Áda Zdychynec (skvělý Vladimír Menšík), který se neúnavně a z velmi osobních důvodů snaží vypátrat viníka. Je nezastavitelný ve své posedlosti a zlobě. Hroutí se mu svět do mdlob nevěřícího a zhanobeného blázna. Hrdinou příběhu je pražský policejní rada Karel Vacátko (dobrý Jaroslav Marvan), který se střídavě baví a nechápavě čílí rozehranou několikavrstevnou partií neúnavného dragouna. Vacátko je vyzbrojen zarputilým ohařem a policejním inspektorem Josefem Brůžkem (pozoruhodný Josef Bláha) a jeho neurvalým kolegou a policejním inspektorem Josefem Boušem (příjemný Josef Vinklář). Výraznou postavou je Zdychyncova žena (dobrá Stella Zázvorková), zachraňující čest své rodiny i profesní čest svého muže. Zvláštní kategorií jsou ženy motýlího dragouna. Nejjasnější je duchaplná andělíčkářka Otýlie Dragičová (skvělá a šarmantní Květa Fialová), věrná a stálá ve své podpoře. Zdychyncových dcera Kamilka (půvabná Helga Čočková), spolu s Evou Jarolímkovou (půvabná Jana Šulcová) a Hildou Braunovou (půvabná Carmen Mayerová) jsou především v naději a očekávání. Z dalších rolí: starý a popletený svědek Kostka (příjemný Bohuš Záhorský), či cirkusák a nebezpečný vrhač nožů Josef Zuzánek (zajímavý Jiří Holý). Svou noblesu a hravý nadhled si film zachoval až do dnešních dob. Je to svěží a velice příjemná zábava, která se jen tak neomrzí. ()

zette

Vynikajici herecke obsazeni, prumerny pribeh. Nevim, zda jsem nejakym zpusobem ovlivneny puvodnim serialem, na me ale tento film pusobi moc televizne. Marvan si drzel vysokou profesni latku od zacatku do konce sve herecke kariery. Zdatne mu zde sekunduje hlavne Mensik. ()

otík

Jeden z prvních pěti celovečerních filmů policejního rady Vacátka, tentokrát pátrá po vrahovi postarší dámy, přičemž dlouhou dobu jej stopa (i díky poněkud poblázněnému policejnímu komisaři Vládi Menšíka) vede úplně mimo. Navíc je zde významně podezřelý krásný dragoun se spoustou milenek. Film má slušnou úroveň, ale jde spíše o komedii, než krimi příběh. Na rozdíl od seriálu je tento film spíš takovou parodií, což je jistě dáno i přemrštěným přehráváním Menšíka, Květušky a hlavně Abrháma. I tak příjemný starší český filmeček. ()

dr.fish

Pokud je Vacátko či Brůžek na plátně, je to bezchybné. Menšík má na můj vkus trochu moc uřvanou roli. Zázvorková naopak s přehledem dokonalá. Jsou nepochybně lepší díly. 80% ()

RonaMidu

nevím,proč jsem bodovala tak málo,když tam jsou tak nádherné dialogy.....a v nich slova,co by si člověk těžko vymyslel,třeba: "...jen to řekni,tyyy uvozhřenej, libeňskej policajte!"    ....."JÉÉÉ".....stejně jsou tyhlety detektivky s radou Vacátkem - byť plné mordů - takové laskavé nebo jak to říct,že jo?....:-) ()

Helmutek

Podle mě jednoznačně nejlepší film z celý Vacátkovy čtveřice - od prvního do posledního záběru. Naprosto úžasnej(!) Menšík s Abrhámem a Zázvorkovou fungujou bezkonkurenčně a te chemie mezi nima je dokonalá, až musim říct, že mi to asi sedlo víc než duo Bohdalka s Brzobohatym z Pěničky (byť je mám oba rád a hráli samozřejmě dobře). Tomuhle se ale prostě nedá vytknout vůbec nic, teda až na zoufale přehrávající a hysterickou Kamilku - scénář je výbornej a hercům psanej snad na míru, z celý tý filmový čtyřky mi přijde jednoznačně nejzajímavější a nejnápaditější. Film je emotivnější, herecky barevnější, má větší drajv, je vtipnější a točenej se skvěle padnoucí nadsázkou... A budu se opakovat, ale Liška je prostě génius a pokud neni našim vůbec nejlepšim filmovym skladatelem, pak jednim ze tří určitě. Ta jeho hudba a hudební čísla (se Zímou, Nerušilovou apod.) Hříšný lidi včetně všech těch pěti navazujících filmů odpaluje někam úplně jinam, o ligu dál. A to se týká i Partie, která je se tim svym drougonskym hudebnim motivem mimořádně silná i hudebně. Osobně asi neznám lepší českou detektivku, než je Partie krásného dragouna. ()

filmmovier

Pořád platí, že v seriálové podobě jsou Hříšní lidé lepší, ale je to dané jenom tou stopáží. Film je prostě pro takovéto příběhy zbytečně dlouhý, a to je asi tak vše, co tomu lze vytknout. Co tomu rozhodně vytknout nelze, je fantastický výkon krásně zbrklého a cholerického Vladimíra Menšíka, jeho fackovací scéna s Josefem Abrhámem a pak scéna závěrečná, která tomu všemu dění nasadila hezkou korunu. Atmosféra, hudba i prostředí opět naprosto překrásné, herecké výkony přenádherné (jedna legenda vedle druhé) a navíc jde po epizodě Kaprova smrt o nejvtipnější a nejzábavnější případ. A to, že pánové Vacátko, Bouše a Brůžek jsou tentokrát odsunuti do pozadí a hrají druhé housle, překvapivě vůbec nevadí. 80%. ()

gjjm

Jedna ze základních zásad detektivky je, že vrah se musí vyskytnout někde na začátku příběhu, pane Sequensi. ()

Aven

Abrhám mi v téhle roli vůbec nesedl, byť mám většinou jím zahrané postavy rád. Druhá hvězdička je za Květu Fialovou, která byla kupodivu kdysi celkem kus :) ()

ghatos

Bezvadné vykreslení dobové společnosti do nejmenšího detailu - samozřejmě s nadhledem a humorem. Dominantním prvkem je policajt Zdychynec. Vladimír Menšík je perfektní. Partie krásného dragouna patří do zlatého fondu české kinematografie. 85%. ()

mirec88

Super filmová časť jedného z najlepších českých seriálov. Hádka medzi Menšíkom a Abrhámom je neprekonateľná! Doporučujem bonusy na DVD, kde je aj film o filme (!) pri takom starom filme!! Úžasné. ()

Autogram

Najskôr bláznivá česká komédia a neskôr sa trochu rozbehne aj krimi s nečakaným rozuzlením. Ale v príbehu nič mimoriadne, čo by stálo za zmienku. Okrem tých hercov, to je naozaj prvá trieda. ---- On ten váš ženich Rudy je rozpracován na více místech. ... Z kriminálního hlediska? ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám