Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

froid

Kvůli Rudimu Macháčkovi musím dát 5. Moc se mi líbil Vladimír Menšík v roli "nastávajícího Tchána!". ()

ostravak30

Je radost se koukat na výkvět české školy herectví. Pan Marvan, Vinklář, Bláha, Zázvorková, Abrhám či Fialová. Ti nejlepší herci na jednom místě. A všichni podávají skvělé výkony. Menšík se opět překonává. Stejně skvěle hraje i paní Fialová. Malou roli zde hraje Bohuš Záhorský, ale byla by škoda ho nevzpomenout. Jeho výkon je naprosto jasně zapamatovatelný, ač se ve filmu objevuje jen krátce. Detektivka je to napínavá, ovšem ne záhadná. Protože téměř každému musí být brzy jasné, že Abrhám není vrah. A celkem brzo je jasné, kdo vlastně vrahem je. Každopádně díky hereckým výkonům a protože miluju období první republiky, pro mě volba, kterou bych mohl volit pořád a stále dokola a neomrzela by se mě. A rozhodně musím přidat body za hudbu. Skvělá detektivka a výborný film. ()

majky19

Podle mého názoru se jedná asi o nejlepší snímek z tetralogie TV filmů. Zaujme nejen vždy výborný Jaroslav Marvan, ale samozřejmě i neméně kvalitní Vladimír Menšík v roli policejného komisaře Zdychynce a mladičký Josef Abrhám v úloze poručíka "dragouna" Rudyho Hlaváčka. Líbila se mi i role krásné Květy Fialové v roli pí. Dragičové, jejíž výstupy dokázaly vykouzlit úsměv na tváři, ostatně jako i další scény hlavních aktérů. Ocenit musím i výbornou hudbu z dílny Zdeňka Lišky, která každému filmu dokázala dát ten pravý náboj a nefalšovanou atmosféru. ()

curil

"Já ti dám štramák! Jestli si myslíš, že spolu budete chodit chlastat, to se mejlíš! Srovnala jsem tebe, srovnám vás oba!". - Jako bych slyšel svou tchyni z druhého manželství. Můj nejoblíbenější kousek z filmu na zábavě v podání Stelly Zázvorkové a Vladimíra Menšíka za nezbytné asistence Josefa Beka v roli zpěváka dechovky. Ze čtyř příběhů "čtyřky" policejního rady Vacátka určených pro kina je tento nejpovedenější. ()

Pitryx

Trochu komediálně podáno a tím tedy o hodně lepší než tři podobné filmy, ze stejného cyklu. Dobrá doprovodná hudba a skvělí herci povyšují toto dílko z nadprůměru ještě trošku výše. Některé scény jsou nezapomenutelné, například výměna názorů mezi panem Zdychyncem a Rudim, to nemá chybu. Takže za mne plných sedmdesát procent.  70 % ()

Danulinda

Tento film se mi zamlouvá ještě o něco více, než-li také solidní (a příbuzný) seriál Hříšní lidé města pražského. Určitě i díky skvělé "rodince" pana Menšíka s paní Zázvorkovou :-) . ()

Toumyk

Pan rada Vacátko....:-) skvělý film, který je fakt vtipný...nejvíc se mi líbila postava kurevníka J. Abrháma, ta jehe hádka s V. Menšíkem byla dokonalá. ()

krivkin

Až na tu vraždu je to výborná komedie, čas od času si ji rád připomenu. Oproti seriálu je ve filmech o mordpartě ze čtyřky dáván prostor i ostatním účastníkům vyšetřovaného případu a tady to bylo svébytně využito v hereckém koncertu Vladimíra Menšíka, Josefa Abrháma a Květy Fialové. ()

swinevenca

Jak nad tím tak přemejšlím, pánové ze čtyrky jsou tady opět ve vedlejších rolích, protože Menšík a Abrhám, kór při vzájemné konfrontaci, mě trhaj na cucky. Bohužel zápletka s vrahem, který se ve filmu nevyskytuje, divadelní scény Zdychincových ženských i ještě mladá, ale věčně nesympatická Květa, toť slabé stránky tohoto špektáklu. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám