Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

Hepy13

Pan Menšík a Josef Abrhám potvrzují svojí vysokou hereckou kvalitu. A zvedají tuto krimi-komedii z průměru, který by se bez obou dvou bezpochyby dostavil. ()

Vesecký

Lepší díl než Vražda v hotelu Excelsior, zvlášť závěr, kdy se rozplétala zápletka s Rudim a jeho bytnou, vzbuzoval jistě úsměvy na rtech diváků (a ta sexbomba nevěsta před kostelem); na pět hvězdiček to však nebylo, některé scény zvláště v první polovině trpěly svou délkou. Chyběl mi tu detektiv Mrázek; znovu jsem si uvědomoval, jak půvabná byla Helga Čočková - a ono jí už je 73 let... Také mladinká Jana Šulcová se tu objevila takřka jako puberťačka. Skvěle zahráli Vladimír Menšík, Bohuš Záhorský a svoje typické herectví prokázal Josef Abrhám. Možná, že některé příběhy z vlastního televizního seriálu byly také zajímavější. ()

waits

V Partii krásného dragouna je všechno typově přesné: nejlepší policejní mordparta střední Evropy Marvan, Vinklář, Bláha, dragoun jako z magazínu, švihácký až šlechtický Abrhám, dáma s uhrančívýma,až strašidelně krásnýma očima Fialová, místní policajt Menšík (úžasný part) a hlavně dialogově vybroušený scénář. "Toho znám. Vy ho znáte?, Ano, to je pan Nikdo." S filmem Pěnička a paraplíčko vydaření dvojice celovečeráků. ()

Brtniik

Květka je (jako obvykle) úžasná! Nyní si údajně „užívá“ nějakou nemoc, nedovedu si představit, která herka bude po ní hrát takovéto dámy. Pan Josef Abrhám je i zde (stejně jako ve Vrchí prchni a vlastně i v Báječných létech pod psa, o Penziónu ani nemluvě) za poutníka. Tak nevím, je to proti úkol? Jinak bych Libušku musel litovat. ()

pipapa

Velmi jednoduchý/bezduchý a plytký děj, kde se všechno valí na dragouna, a když se později zjistí, že zavražděná má synovce, nabírá to formu průhledné laciné frašky. Navíc je to celé dost ukřičené a ubrečené. Herecké legendy tady moc nepomohly a Abrhám nebyl nikdy můj typ. ()

greenlord

tento film jsem videl v klasickem po-sobotnim ( rozumej nedelnim:)) dopoledni a chvilemi jsem se i hlasite smal. skveli mensik a abrham ()

helloween93

Herecký koncert Vladimíra Menšíka v roli komisaře. Sequens divákovi servíruje další poctivou detektivku s chytrým scénářem, kterému nechybí překvapivá pointa. Bonusem pak je výborná hudba a tradičně poctivé herecké výkony pánů z pražské mordparty. 4* ()

gombarix

Všechny vacátkovské filmy jsou (vlastně především) "hereckými koncerty", ale tady to platí asi nejvíc. Bez Abrháma, Menšíka a dalších by byl dojem poloviční. ()

GIK

Nejlepší film s radou Vacátkem. Skvělý part tu rozehrávají především pánové Abrhám a Menšík. Geniální je hudba Zdeňka Lišky. ()

DAPDO

Krvavý vaudeville Partie krásného dragouna je v pořadí druhý celovečerní film ze čtyř, navazující na legendární seriál Hříšní lidé města Pražského. U tohoto filmu jsem se z těch celkově čtyř co pan Sequens natočil jednoznačně nejvíc nasmál, je to spíš více komedie než krimi. Parádní zábava po celou dobu, ono taky obsazení už slibuje velkou podívanou. Když pominu klasickou mordpartu, ve filmu excelují především pánové Abrhám a Menšík (ten si mimochodem zahrál už ve zmiňovaném seriálu velitele četníků) a dámy Fialová (také si střihla roli v seriálu-taky bláznivou stejně jako tady) a Zázvorková. Hlavně scény s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře Zdychynce jsou nezapomenutelné, jeho fackovací scéna s Rudim byla natočena dokonce naostro, možná proto je ta scéna tak skvělá:-). A na závěr : víte, že vraha nevidíte poprvé až deset minut před koncem, ale už po devíti minutách ? :-) ()

Ozzy2

Tady se musí jít na pět.Jak Abrháma nemusím, tak Rudi mu sednul jako ulitý a Menšíkův četník je koncert.Květa Fialová tu emzeťačku ani snad moc hrát nemusela. ()

FireTight

Pravděpodobně moje nejoblíbenější filmová detektivka s radou Vacátkem, pravděpodobně díky výkonům Josefa Abrháma a Vladimíra Menšíka. Mimochodem, závěrečná svatba a hlavně nevěsta Rudiho Macháčka vážně nemá chybu! :D ()

Tiiso

Film mám v oblibě jak kvůli jednoduché zapletce tak kvůli hereckým projevům Abrháma a paní Fialové. Ta svou postavu dokázala ztvárnit velmi zvláštním způsobem. Hned na paty jim šlape vynikající Menšík. Příběh dobře šlape a až podruhém shlédnutí jsem si všiml, že je vrah vidět hned na začátku na pouti. ()

Duke90

Další výtečná kriminálka v čele s Jaroslavem Marvanem, ale tentokrát pro mě vedoucím Vladimírem Menšíkem, jehož herecké kreace jsou nejlepší z celého filmu! ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám