Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

infernet

"Pane Brůžek, slyšel jste někdy něco o Božích mlejnech? Slyšel! Slyšel? Ale neviděl!!!" Tuhle scénu můžu vidět pořád dokola. ()

Doctord

Asi bych opisoval názory jiných, že seriál byl lepší,že zas tak špatný to nebylo...... když to dávají v TV ,tak to určitě nepřepnu:-) SBOHEm:-( ()

cici24

tento díl je sice slabší než Excelsior, ale jen o trošičku....mladý důstojník v podání Abraháma je výbornej, i dnes by mu žádná žena neodolala.:-)) ()

Cascabel

Třebaže patrně nejslabší příběh ze čtyř filmů s radou Vacátkem, s tímhle hereckým ansámblem (včetně Stelly Zázvorkové, která mi nikdy k srdci nepřirostla), s Liškovou hudbou a kamerou Miloslava Harvana naprosto neodolatelný. Nádherná filmařina z doby, kdy uměli scény zařadit (cvičení kavalerie a Menšík na kole) nebo natočit (domácí rvačka u Zdichynců) tak, aby se umocnil tvůrčí záměr (spíš fraška než detektivka). ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Četnická klasika. Príbeh záletného poručíka Rudiho podozrivého z vraždy. Vďaka popletenej postave komisára Zdychynca v podaní Vladimíra Menšíka, ktorý je svokrom podozrivého, nadobúda miestami vyšetrovanie komediálny rozmer. Môžu za to však scenáristi, ktorí sukničkárove príhody patrične využili a na konci mu to aj osladili. Výkony ostatných policajných dôstojníkov, Vacátka, Bouse a Bruzeka ale aj ostatných hercov, sa držia dobrého štandardu. 70% ()

yannes

Klasika v prvom rade. Ale fackovacia scéna Menšík versus Abrhám je unikátna. Tento film som videl asi 30 x a pozriem si ho vždy, pretože túto scénku si nemôžem nechať uniknúť. A vôbec postava komisaře Zdychinca je absolutne fascinujúca, na tak malom priestore toĺko výrazových prostriedkov, to sa len tak nevidí. Skvelé. ()

saaaky

Opět perfektní detektivní snímek s panem Marvanem v hlavní roli a opět perfektní zábava. Paní Fialová působí, coby ještě mladice velmi sexy, děj má spád a humorné scény jsou opravdu humornými. A tak to má být! ()

ladanda

Podle mého názoru jedna z nejlepších detektivních komedií a zároveň i nejlepší zpracování ze všech Vacátkových případů. Film je jedním velkým hereckým koncertem, kde není třeba žádného z herců upřednostňovat nad ostatní. Prostě skvělá pohodovka, ke které se každý rád opakovaně vrátí. Jeden z nejlepších Sequensových filmů. Skvělá hláška: “pan poručík je rozpracován na více místech!“ ()

gizi

To je prostě stejně jako seriál téměř nepřekonatelné. Skvělé herecké výkony (Menšík, Zázvorková, Záhorský, samozřejmě Marvan a Abrhám a další), výborný humor, originální hudba Zdeňka Lišky - na to se dá dívat stále dokola a nebudu se nudit. 26.5.11 a 85-90%. ()

ajfelka

Z celé čtyřky celovečerních filmů s radou Vacátkem je tento můj nejoblíbenější. Je to vynikající komedie s celou řadou skvělých hereckých výkonů a nezapomenutelných scén (výměna názorů mezi Rudim a nastávajícím tchánem komisařem Zdychyncem "Ty uvozřenej libeňskej policajte" - "Jeeee.") a hlášek ("Hups, malé faux pas). Každé jaro se na to dívám, neboť v té době u nás ve městě kvetou Sakury ve vichřici :-) ()

Saprofag

Partie krásného drogouna. Rozhovory Abrháma s Menšíkem jsou luxusní a POZOR SPOILER:jedna z mnoha záporných rolí výtečného Jiřího Holého!KONEC SPOILERU. ()

krijka

České filmy s dobrými a oblíbenými herci mají prostě výhodu nostalgie. Pak člověk přehlédne i drobnosti, sem tam nějaké nelogičnosti a občasné herecké přešlapy. Partie je úžasná v některých aspektech. To je především výkon Josefa Abrháma jako krásného Rudyho. Je to role úplně proti obvyklým rolím, které hrál, ale nádherně mu sedí. Bezcharakterní padouch a navíc se zdá, že unikne trestu, ale neunikne. A jeho trest je strašlivý, jak podotýká rada Vašátko-Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Ale pánové ze třináctky jsou zde jaksi upozaděni, právě kvůli Abrhámovi a také Vladimíru Menšíkovi. I když ten mě poněkud zklamal, jeho hysterický výkon a přehrávání mi vadilo. Takže dobrý, starý, český film. ()

Cesty timem

Jak to tam řekl pan rada o dragounovi?... "... spíš mimořádný výkon jedince..." nebo tak nějak. Když to vezmu ve smyslu hereckém, tak se nemohu rozhodnout, který výkon pánů herců byl mimořádnější. Už jenom třeba hádka s fackováním Abrhám - Menšík. Nádhera. No... celkově nádhera, kterou může člověk vidět znovu ikdyž ví jak to všechno bylo, právě pro ty mimořádné herecké výkony. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám