Panu učiteli s láskou 2 (TV film)

To Sir, with Love II

Pánu učiteľovi s láskou 2: Džungľa pred tabuľou

Pánu učiteľovi z lásky 2

USA, 1996, 90 min

Opravdu by mě zajímalo co tvůrci chtěli natočit. První díl je legenda, a proto každému soudnému člověku dojde, že pokračování s odstupem třiceti let, navíc televizní v dnešní době zkrátka neuspěje. Kladem téhle zbytečnosti je fakt, že Sidney Poitier je ještě stále čilý a pořád v něm poznávám toho vynikajícího herce, jenž zazářil v nezapomenutelném filmu Hádej, kdo přijde na večeři. Žel, samotný film je podle očekávání průměr.(19.7.2005)

• Damiel

Slabina snímku tkví v tom, že dokonale vykrádá původní film z roku 1967. Kromě toho, že je tady jedna vedlejší epizoda, kdy Thackeray najde svou někdejší velkou lásku, je to vlastně úplně to samé. Na začátku je banda hajzlů toho nejhrubějšího zrna, ze kterých empatický učitel odstraňuje nánosy špatnosti, až se na slzopudném konci ze všech kromě jedné výjimky stane pomalu Galerie Elity Národa. Sidney Poitier se sice na roli laskavého učitele skvěle hodí, ale jako celek působí film dost nereálně.(9.1.2006)

Sidney Poitier je neskutočný, aj po druhý krát jeho charizma v úloha učiteľa na škole zabrala a osobne s mi to o kúšček viac páčilo než predchodca z 1967 Pánu učiteľovi z lásky, nádstavba ktorá dodáva dodáva príbehu širší rozmer, nechýbajú emócie - dojalo, na TV produkciu skvost /85%/(9.12.2012)

• ivo333

neviem čo ma prinútilo dopozerať tento film, v ktorom bolo už od začiatku jasné ako skonči a ten happy end na konci to len potvrdil.. áno predstava pekná, ale nereálna.. 30 percent(29.6.2011)

• PetrPan

Poitierův viks vybledl s věkem sice jen minimálně, ale jinak beze zbytku naplnil pravidlo o nedoporučovaných opakovaných vstupech do téhož toku, či jak to je. Zkrátka a jednoduše parchanti, tentokrát made in USA, opět zlomeni nezlomnou vůlí a odhodláním nejlepšího učitelského na planetě Zemi. Navíc tu máme asi o dvě fůry víc zjednodušování, sentimentu a dokonce i šestákovou romantiku. Zbytečnost.(7.3.2015)