Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

JASON_X

Dvojka mi leze na nervy méně než jednička, i když (anebo spíš protože) je jednodušší, hloupější a její scénář béčkovější (mamí a dédy Tyranosaurovi, scéna na laně a další a další). Ale praskání skla pod Juliánou je rozkošné a grimasy Stormarea a Goldbluma mě spolehlivě rozesmívají. Ovšem na druhou stranu "špílbergovština" dosáhla ve druhém dílu nového, ještě vyššího stupně uslintané demence tím, že Goldbluma v rámci pozitivní diskriminace obdařila negerskou dcerkou (žádnou mulatkou, ale čistokrevnou Ašantkou s vlasy jako koudel), čímž se prasopes Špílberg stal bezděčným parodikem sebe sama. // Opět po letech musím podstatně poopravit moje dřívější nakvašené hodnocení. Skvělá oddechovka s džunglí, dinosaury a hezkým závěrem s naštvaným tyranosaurem v ulicích San Diega. ()

Bauer

Po velice úspěšné jedničce byla jen otázka času kdy přijde další díl.No a bohužel přišel.Přišlo i to hodně nudné ale konec kdy je dinosaurus ve městě se mi líbil hodně.Scéna s postupně praskajícím sklem byla skvělá a nedýchal sem u ní.Ale není to málo???Je to málo , když sem viděl jedničku.Ještě , že tam byl sympaťák Jeff Goldblum a tehdy né moc znamý Vince Vaughn.Jinak je to prostě průměr , který už bych nemusel vidět! ()

luka4615

I když šla kvalita od prvního snímku lehce dolů, tak i přesto se stále jedná o velmi vydařenou dobrodružnou podívanou, v níž všechny “trademarky” Stevena Spielberga skvěle fungují. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak samotné rozmáchlé finále ve městě, v němž je obrovský T-Rex hlavní hvězdou. „Mommy's very angry.” ()

oLí

4.5/10 Než aby Spielberg navázal na můj oblíbený Jurský park podobným duchem a snažil se ho alespoň o chloupek vylepšit, zvolil směr filmu pro celou rodinu s velice nepovedeně namontovanými nevkusnými a nenáročnými vtipy. Příběh stojí též za výkal a nevídím moc rozdílů v kvalitě mezi tímto a Emmerichovou Godzillou. Je to takový hloupoučký... :´( ()

Sawy

Jednička Jurského parku byla přelomová.Skvělé triky,dobré postavy,napětí od začátku do konce...Nechápu,proč museli točit dvojku.Když pominu fakt,že jde o naprosto zbytečný film (trojka tomu pak nasadila korunu) tak to není zas až tak zlé.Hlavně část na ostrově se hodně povedla.Za tu bych dal i čtyři.Herci jsou sice dost průměrní,ale ruku na srdce,komu to vadí?Hlavní jsou tady dinosauři a ti se znovu povedli,triky jsou zase skvělé.A ta část s karavanem vysícím na skále je fakt super.Tohle Steven zvládl dobře.Ale jakmile se děj přesune na pevninu,jde celý film do háje.Atmosféra je v tahu a stává se z toho tupý blockbuster,jakási variace na Godzillu nebo co.Ach jo,tak tentokrát to Spielberg skutečně nakonec přepískl a já musím Ztracený svět zařadit mezi jeho vůbec nejslabší filmy. 65 % ()

Lucasion

„To jo, takovým úžasem to vždycky začíná… Ale pak končí útěkem. A řevem.“ The Lost World. Pokračování Jurského parku, ve kterém se vrací Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Po čtyřech letech od nehody v Jurském parku je ostrov izolovaný. Ostrov? Najednou máme dva ostrovy s dinosaury. Isla Sorna je druhý ostrov na který zavítá jachta s nic netušícími rodiči a dcerkou. Do hry se tak dostává InGen a Ian se i přes své odmítnutí opět vrací na ostrov s dinosaury. Jede zachránit svoji přítelkyni Sarah Hardingovou (Julianne Moore). Jeff zopakoval svojí roli, ale tentokrát však hraje prim. Povedlo se mu to na výtečnou. Krásná a sympatická Julianne v jedné ze svých životních rolí. Pokračování nechci příliš srovnávat s jedničkou. Je totiž zcela odlišné. Spielberg staví příběh temněji a dospěleji. Proto je Ztracený svět zcela jiný než Jurský park. Odlišnost však neznamená v tomto případě chybu. Já si i druhý výlet za dinosaury užil nadmíru. Jeff Goldblum je skvělý a je podpořený dobrou partou herců. Hlášky má však pořád výborné. Scény jsou pořád nezapomenutelné a baví mě i po letech. Scéna s chytáním dinosaurů na pláni je úchvatná a útok tyranosaura na přívěs je parádní dodnes. Pokračování, které mě rozhodně baví a nikdy jsem v něm neviděl nějaký pokles zábavy nebo špatné pokračování. Jakmile opět začne hrát Williemsův motiv, tak mám husí kůži a jsem spokojen. „Potřebujete něco? - Chceme lano. - Ano, a ještě něco? – Jo tři cheeseburgery s oblohou.“ (97 %) ()

EXpenza

Spielberg musel ráno vstát levou nohou. Od začátku to nemělo ten správný Spielbergovská nádeh a celý film byl utahaný. Oproti jedničce je to blamáž. ()

Genero

Ale nééé. Tušil jsem, že pokračování bude znamenat lehký kvalitativní pokles, ale takový blábol degraduje i první díl. V závěru, kdy zakrnělá Godzila pobíhá po San Diegu, už je jen parodie sama na sebe. I mistr tesař Špilberk se někdy utne a přeceňovaný Crichton by měl po tomhle námětu zlámat všechny propisky a odebrat se na venkov pěstovat slunečnice. ()

Lacike

Dvojka je v podobne ironickom style ako druhy Indiana Jones, co filmu prospelo a prakticky od zaciatku sa tu nieco deje. Spielberg sa neraz kruto pohrava s klise. Dokonca nevaha zabit aj psa. Nastastie mimo zaber. Lidrom filmu sa stal hlaskar Goldblum vdaka comu je film ovela zabavnejsi ako jednotka. V obsadeni sa najde kopa drsnych xichto, ktory si to postupne tvrdo odskacu aj ked zo zaciatku sa lovcom dari vsetko na co siahnu. Zlepsila sa niele trikova stranka ale hlavne pestrost akcnych scen a utokov dinosaurov. Spolu s Emmerichovou Godzillou je pre mna toto najzabavnejsi film s priserami, ktore si radi pochutnaju na cerstvom a najlepsie zivom ludskom pokrme, takze som nakoniec rad, ze aj pôvodne s nechutou som na to isiel do kina. 8/10. ()

ScarPoul

Podobne, ako v prípade prvého dielu aj tu je veľa chýb. Ale sú podstatne lepšie schované. Dôvod prečo sa mi to aj po rokoch páči je fakt, že sa tam neustále niečo deje. Má to skvelé tempo, neustále to mení lokácie, skoro furt tam prší a je tam fantastická scéna s nákladiakom. Dokonca sa mi osobne páči aj to finále v San Diegu. Film je temnejší, krvavejší a hlavne veľmi zábavný. Ukazuje nám nových dinosaurov, nové postavy a hoci sa tá hlavná vyvinula od prvého dielu výrazne, tu slúži ako niekto kto chodí kade tade a hovorí každému: "Hovoril som ti to." Čo mi stále príde veľmi zábavné. Keď som bol krpec išiel som na to štyri krát do kina. Možno nadhodnocujem, ale videl som to skôr ako prvú časť a tým pádom sa z toho stala moja srdcovka. ()

HateBreeder

Tak tu máme další pokračování Spielbergova velkolepého projektu Jurského parku. Steven se asi předtím díval na Scottova a Cameronova vetřelce, neboť mi příjde, že docílil stejného efektu - u jedničky zvolil strach, stísněnost a napětí, u dvojky dal přednost adrenalinu a akci na otevřeném prostranství. Film se jen tak na oko drží knižní předlohy Ztraceného světa, ale ve skutečnosti se jedná o další osobitý projekt režisérského guru. Doktora Granta a doktorku Sattlerovou v hlavních rolích nahradil Ian Malcolm, který byl Johnem Hammondem (tvůrcem Jurského Parku) požádán, aby se vydal na druhý ostrov zmapovat situaci, přesvědčit se jak tam ještěrky žijí a pomoci tak uskutečnit Hammondův sen o Dinosauřím ráji - uzavřeném ostrově. Goldbluma mám rád, líbí se mi že svoji "teorii chaosu" praktikuje v každém filmu - všude je to takový zmatený pohodář který ale působí značně inteligentně. Nová postava - dr. Sára Hardingová alias Julianne Moore podala slušný výkon a film jí tak do značné míry dopomohl k dalším úspěchům. Ještě bych zmínil Petea Postelwheitea, co by tvrdého animal huntera, který nejdříve hláškoval a pak se zhostil role tichého hrdiny, který přejde od těch zlých na stranu těch hodných. Co se dinosaurů týče, setkáme se zde s novými druhy, ale jsou na úrovni jedničky a třeba mládě stegosaura mi přislo dost umělé. Akce - to je klíčové slovo v tomto filmu, akce je zde skutečně hodně, Spielberg skutečně nešetřil a tak je mezi jedničkou a dvojkou vidět veliký rozdíl. Když to shrnu - jedná se o průměrný film s vcelku kvalitními hereckými výkony a pěkně udělanými dinosaury. Na druhou stranu té akce mohlo být o něco méně. Odvézt dinosaury na pevninu je ten nejblbější nápad v truchlivé galerii blbých nápadů a já budu u toho až to zjistíte. ()

st.ranger

Při sledování Ztraceného světa jsem již měl načtené obě knižní verze Micheala Crichtona a velice mě překvapilo, jakým způsobem znásobil Spielberg skupinku lovců dinosaurů. Filmové tempo je téměř srovnatelné s prvním dílem, avšak tentokrát je pro žravé raptory připravena mnohem větší svačinka. Nejvíce mě asi urazila část v San Diegu, vůbec mi k tomu neseděla a skoro to vypadalo jakoby na konec neměl Spielberg žádné vhodné zakončení či natáhnutí stopáže. ()

Agatha

Do doby než hlavní protagonisté v čele s Tyranosaurem Rexem opustí ostrov Isla Sorna se dá o tomto snímku tvrdit, že je velmi slušným pokračováním svého slavného předchůdce z roku 1993. Následující scény ve velkoměstě působí až hodně americky a vyumělkovaně. To je asi moje jediná ač velká námitka - děj na ostrově mohl být o něco bohatší a ten konec si mohli jednoduše nechat od cesty. ()

Terva

Příběh začíná 140 kilometrů jihozápadně od ostrova Nublar na ostrově Sorna. CITÁT - Díky bohu za druhý ostrov a líheň B........ Expedice na tento ostrov má zajistit dokumentaci všech žijících tvorů. Skupina čítá dokumentaristu Nicka van Owena (Vince Vaughn), technika Eddiho Carra (Richard Schiff), teoretika Dr. Malcolma (Jeff Goldblum) a taky jednu paleontoložku Saru Hardingovou (Julianne More). CITÁT - Ta už je na ostrově.......... A jak tvrdí Malcolm teď už je to záchranná výprava. "Las cinco Muertos" DIALOG : OWEN - .....no a teď musím jít lovit zvěř. MALCOLM - Jenom aby ta zvěř nelovila tebe......... Úžasem to vždycky začíná - útěkem a řevem to končí. Dieter (Peter Stormare) má hnusnou smrt. Opět dinosauři a opět žerou lidi. Pěkná hudba (John Williams) a povedená kamera (Janusz Kaminski). Dobrodružství a napětí. Akce začne o hodně dříve než v předcházejícím příběhu. CITÁT - Maminka se zlobí......... Scéna z obytným autem je úžasná (55 minuta). Vtipu je taky dost. DIALOG : EDDIE - Už jsem tady. Potřebujete něco ?. OWEN - Přines lano. EDDIE - A ještě něco ? MALCOLM - Tři cheesburgry s oblohou. OWEN - Já bez cibule. SÁRA - Mě jablečný koláč - EDDIE měl v této scéně hodně práce. Bylo zajímavé ho sledovat. V 80 minutě zanechává Spielberg v zemi otisk ve stylu Godzilla jako připomenutí tohoto legendárního snímku. V následné scéně z vodopádem a hadem zase lehce připomene jiný Spielbergův film. Jedná se o Indiana Jonese. A hned kousek za těmito scénami je ta nádherná polní naháněčka z velociraptorama. Opravdu jsem se nenudil. CITÁT - Do vysoký trávy ne!!!....... Vše se pak ve stylu King Konga přesune do města. Lov znovu začíná. Vlastně to byl od Spielberga (Crichtona) dobrý tah, přesunout děj do jiného prostředí. Dá se tu víc devastovat. CITÁT - Je to vzrušující......... Vtipný je průchod tyranosaura cedulí "zákaz dovozu ovoce a zvířat" vítejte v USA. Pohled do zpětného zrcátka podle vzoru Spielberg přijde okolo 107 minuty. Vtipná je i ječící skupinka Japonských turistů a člověk si zde opět vzpomene na Godzillu nebo záběr na ujíždějící auto, jenž má na boku nápis "kontrola a starostlivost o zvířata". Ke konci příběhu přiletí i pterodaktylové, ale to už je jiný příběh. Natočeno podle stejnojmenného románu Michaela Crichtona. ()

jh666

Trochu slabší než první dí, ale pořád podařené. Zůstala skvělá hudba a hlavně je tu více dinosaurů (pochod Stegosaurů je bomba). Třetí čtvrtina je sice trochu zmatená, ale finále, kdy T-Rex likviduje San Diego je senzační. 80% ()

JohnCZ

Zatímco původní Jurassic Park byl rodinnou dobrodružnou jízdou, dvojka je vyloženě survival thriller. Temnější, trochu brutálnější a po stránce příběhu sic o něco banálnější, ale zato akčnější a dynamičtější. Tak trochu mix The Lost World a Godzilly se špetkou King Konga. A ono to i funguje, ale kultovní status jako v případě jedničky to tentokrát nebude. Za hmotné kulisy a efekty palec nahoru, působí to mnohem lépe jak současné CGI omalovánky. ()

m.krudenc

Ve srovnání s jedničkou je Jurský park 2) o trochu slabší, ale ne zase tak dramaticky, jak zde někteří prezentují. Ono platí samozřejmě, že nastavovaná kaše bývá často hrozná, nicméně Jurský park 2) ještě není takový propadák a dá se moc hezky strávit. Minimálně trikově si s jedničkou vůbec v ničem nezadá. Mě se to líbilo. ()

JayZak

Nikdy nezapomenu, jak jsme šli na film do kina se školou cca ve 3. třídě v rámci Bijásku a jak v prvních scénách dinosauři roztrhnou člověka vejpůl. Takové scény vám dají výbornou školu do života. ()

corpsy

Rozhodne slabšie, ale dôstojné pokračovanie Spielbergovho megahitu. Akčnejší a vážnejší návrat medzi dinosaurov. Nechápem tie slabšie hodnotenia, podľa mňa to bude tým, aký dojem po sebe zanechal prvý film. To je osud väčšiny pokračovaní dokonalých snímkov. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa