Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

PlayEasy

Jednička vynikající a celosvětový biják, průlom..! Dvojka je slabý odvar. Kdyby to netočil Spielberg, nedivili bychom se, ale tak špatný výběr obsazenstva a natáhlá minutáž to všechno ještě více zkazila v čele s Goldblumem. Hrozné zkamání!! 55%............. Viděli jsme to sice dávno, ale na ten konec se nezapomíná!:( ()

hrumsrt

Nakonec to netrvalo ani tak dlouho a za necelé čtyři roky Steven Spielberg vypustil pokračování geniálního Jurského parku, tentokrát s předtitulem Ztracený svět. Osobně mám tenhle díl z celé trilogie rád tak nějak nejméně ovšem nepůsobí tak prvolánově až zbytečně jako třetí film z trilogie. Celou dobu tu totiž byl ještě jeden ostrov - "ten hlavní" - snůžka pěkně znějících keců to sice je, ale zase z logiky to dává smysl. Pěkně si to kdesi pěstovat a do vytrýny nachystat jen připravené výstavní kousky. Celý hlavní příběh je malinko zbytečný a nese si řadu neduh sequelu, třeba že je divákovi jasné, že se to zvrtne. Jenže zase jak je skupinka na ostrově, dostane film svému největšímu plusu, tedy nádherným záběrům a skvělým scénám s dinosaury. Pořád smekám před jejich provedením, tentokrát interagují s lidmi daleko více, což to celé zase jen posouvá. Z ústřední trojice se bohužel vrací jen Malcolm, který není můj oblíbenec, nicméně uznávám, že herec je přece jen nejlepší. Výborný nápad ho povznést od toho trefného pochybovače, který si vyžral to kyselo, k zodpovědnému otci, jemuž tanhle charakterový oblouk pomáhá seč to jen jde.  Vynikající úsek s dinosauřím mládětem, kde zase za mě kraluje Nick, který svojí dobrou povahou dává celé výpravě zdařilý nádech lidstkosti a přijde mi, že právě i kus dinosauřího nadšence. Jak dorazí rodiče, začíná pasáž jenž na filmu jednoznačně baví nejvíce. Nechybí ani podobné hororové prvky, které nabídl první film, jenže na podruhé to nemá takovou údernost. Mimořádná atmosféra, kterou vždy posune každá další scéna, která je ještě vygradovanější. Pravda, kdyby se to tady ustřihlo, jsem nakonec spokojenější...  A co, že si splnili sen a tyranosauříka si unesli domů do civilizace. Chápu, měl bych to nutkání taky, ale tady jde o tragicky nerozumné rozhodnutí, které má za následek jakési Godzilla scény. Nakonec bych si i tyhle scény nějak přál, že bychom viděli dinosaura pobíhat ulicemi, jenže prostoru už je tady na to málo, a tak celý závěr působí uspěhaně a jako taková zbytečná nadstavba, která nepřinese nic navíc. Finální epilog Johna Hammonda je více než důstojnou tečkou. Leč mi tady chybí ono pohádkovo, pořád nemám problém si druhý film pouštět se stejnou pravidelností. Težko se to může nakonec pro někoho akceptovat, ale k prvnímu filmu se tady přiblížit nepodařilo, ale to šlo o mission impossible. Spielberg sice možná kvalit nedosáhl, ale zase uspěl! 70% ()

PlysovyMacko

Za mňa najlepší dinosauri film. Malo kecov,  kopec akcie a napätia (prives, stan, velociraptori). A tyranosaurus v meste je lahôdka, škoda že tá scéna je krátka. ()

Joe16210

Druhý díl ze série Jurský park již není tak dobrý, ale pořád nám servíruje velkou dávku dinosaurů, i když tentokrát z trochu jiného úhlu a s novými postavami. Pořád se ale ještě jedná o důstojné pokračování, kterému jednoznačně vévodí Jeff Goldblum. ()

koty2201

Takže pokračovanie tejto série, kedy si dopĺňam resty, keďže plno klasík som ešte nevidel z nejakého dôvodu. A musím povedať, že nerozumiem, prečo sa ľudia sťažujú na niečo pri súčasných snímkoch pomenovaných Jurský Svet. Pretože po dopozeraní tohto filmu môžem potvrdiť, že táto séria je hlúpa a pritiahnutá za vlasy už od druhého dielu. Netreba od toho čakať žiadnu logiku a ani inteligentnú zábavu.  Zatiaľ čo sa prvý diel ešte ako tak držal a mal na väčšinu vecí aj celkom logické odôvodnenie, tak tu to takmer vôbec nefungovalo. Nehovoriac o tom, že reálne by boli dávno všetci mŕtvi. A správanie dinosaurov tiež postráda logiku, keď sa na ostrove za ľuďmi 3 alebo 4x vrátia a odídu. A to je len začiatok tých hlúpostí v scenári. Príbeh v základe nie je zlý, hudba legendárna a triky na tú dobu primerané. A ako taký akčný dobrodružný B-čkový film pri ktorom vypnem hlavu, to funguje. Ale nič viac. Oproti jednotke je to o niečo slabšie. Bohužiaľ, sivý priemer. ()

Blazkowicz

Nevím čím to je, ale jurské parky mě vůbec nebaví i když bych moc chtěl. U tohoto jsem si říkal, že příběh bez dětí by už konečně nemusel zabít celý film. Jenže to se nestalo a dopadlo to jako posledně. Vůbec jsem nepobíral děj na ostrově, co se tam dělo, proč a kdo byli ti všichni lidé. Přesun tyrannosaura na pevninu byla absolutní blbost. A celkově byl film tak děsně natahovaný, že budu s hodnocením extra přísný. Přes dvě hodiny nudy a ani to nemá žádné kouzlo jako první díl. 2+* ()

ostravak30

Ztracený svět: Jurský park vlastně nepřináší nic extra nového. Vše se de facto opakuje. Ostrov, lidé, dinosauři, napadení, útěk, zachraň se kdo můžeš, umírání, přeživší, odjezd. Změna je snad jen v tom, že prvně se dinosauři dostávají i na pevninu obývanou lidmi, ale to je jen předvoj dalších dílů. O rok později byla natočena Godzilla a ta u mě v tomto ohledu přeci jen vyhrála. Jistou kvalitu filmu dodává samotný fakt přítomnosti Stevena Spielberga pro něhož se jednalo o rozloučení se sérií. ()

kubas369

7/10. Plus minus stejná atrakce jako první díl. Jasná snaha udělat to zábavnější a akčnější, než jedničku. Což se někomu pochopitelně nemusi líbit v podstatě se ale jedná o to samé, ikdyž je tu snaha to udělat jinak. Nakonec to celé působí tak nějak vyčpěleji. ()

JackBurda

Tak jsem si tenhle film nedávno zopakoval. A sakra... to byla bolest. V dětství se mi to moc líbilo, ale teď mě to nudilo a přivádělo k depresi. Všechny postavy jsou totální kreténi a celkovej film působí odflákle. A to finále, wtf?! Moje jedna hvězda je za tu sekvenci s přívěsem na útesu, která je naprosto bombastická. Kéž by byl zbytek filmu podobnej. ()

Grellenort

Strašnej průser. Když jsem viděl jak hrdinové dělají veletoče na hrazdě a vykopávají raptory oknem, bylo mi do breku i na blití naráz. Jak mohl tuhle hovadinu natočit režisér Války světů, to mi opravdu uniká. Hvězdičku za efekty. ()

(fjw)

Horší než první díl, ale rozhodně lepší než třetí díl. Stále je tu cítit ta pravá atmosféra. Ovšem ke konci to slábne a Stevenova režie se stává průměrnou. Docela zajímává zápletka - pochytání dinosaurů a odvézt je z ostrova. Jeff Goldblum je někdy nesmírně vtipný. Je dobře, že mu Steven dal hlavní roli, jelikož v jedničce měl velmi málo prostoru. Hudba Johna Williamse už není tak grandiózní, ale místo toho Vás čekají bubny a hodně akčních pasáží. Rozhodně je Ztracený svět nadprůměrným filmem. ()

JasonV

Pre mňa skoro rovnaká zábavka ako jednotka, viac akcie, viac napätia, samozrejme už nie taká atmosféra a originalita. ()

Honzus

Ztracený svět zdaleka nedělá prvnímu Jurskému parku ostudu, nicméně se v mnoha scénách (ač prokazují jasné známky režijního mistrovství) nelze zbavit dojmu, že se Spielberg a spol. začali více vyžívat v litrech prolévané krve, a to bohužel na úkor propracovanějšího scénáře. Mnoho postav je tak ve filmu pouze proto, aby byli co nejvynalézavějším způsobem chyceni a následně pozřeni, což může být nějakou dobu zábava, ale časem to způsobí velkou předvídatelnost děje. A ač byl Jeff Goldblum jako Ian Malcolm v prvním Parku mojí možná neojoblíbenější postavou, v roli "toho hlavního" neoplývá takovým charismatem jako Sam Neill. ()

djbarrel

Dost možná lepší než jednička. Jasně příběh je podobně blbý jako v jedničce a triky jsou na stejné úrovni, ale je to o dost akčnější než jednička a některé scény jako třeba autobus na srázu, příjezd lodi do San Diega a nebo Tyranosaurův řev u mrakodrapů stojí za zapamatování. V jedničce bohužel nic takového nebylo. I když je to na rozdíl od jedničky taková popkornová zábava, mě to prostě bavilo víc. 80 % ()

Bumerang

Steven se chytil do vlastní pastii. Vykašlal se na propracovaný děj jako v jedničce a myslel, že ještěrky diváka zase nasytí. Jenže ouha - všechno špatně. Výsledkem je nuda, nuda a NUDA! ()

krivkin

Kdo četl knížku Michaela Crichtona Jurský park, ten pozná, že film obsahuje v podstatě to, co bylo v prvním filmu vynecháno - a zbytek jsou už jen triky. Je to bohužel typická hollywoodská dvojka v tom horším slova smyslu, tj. víc figurek, víc mrtvol, v tomto případě víc raptorů, místo teréňáků padají ze srázu rovnou trajlery atd. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa