Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

Mangano

Pokračování Jurského parku má všechno co první díl, má dinosaury, dokonce víc dinosaurů, má super audiovizuální triky, víc jakoby krve, více akce, ale chybí mu jedna velmi důležitá věc, kterou se jednička pyšní na kilometry daleko - příběh. Ve filmu "The Lost World: Jurassic Park" se děje opravdu spousta věcí, ale žádná z nich nemá důvod. Z filmu je mega cítit, že se v něm všechno děje, jen aby se to prostě dělo. Dinosauři tam chodí a žerou, jen aby tam chodili a žrali, postavy spolu mluví, jen aby tam nebylo ticho a celkově tam lítá spoustu vrtulníků, pluje dost lodí, jezdí hodně aut...ze všeho ale smrdí komerční záměr natlačit davy lidí do kin. Film nic hlubokého neobsahuje, skoro nic nepředá, je plochý jak prkno. A Spielberg, který ke všem těm svým tradičním drahým technologickým zázrakům, efektům, výbuchům, příšerám, tvorečkům a všelijakým vesmírům, vždy potřebuje příběh, který by mohl mistrně vyprávět, přesně tak, jak to umí jenom on, teď vyprávět neměl co. A výsledkem je tahle neukotvená random koláž fantastických záběrů, kterou hodně lidí označuje za Spielbergův nejhorší film. Já si to sice nemyslím, podle mě se na tento post hodí jiná jeho perla, ale dinosauří dvojka tam má hodně našlápnuto. Minimálně skrze všechny ty absurdní nelogičnosti, které z diváka dělají totálního blbce. Jako třeba nasraný běsnící pick-up, který jak jezevčík v amoku na rozmáčeném blátě vytáhne z převisu útesu sjíždějící dva kamiony, nebo dinosaurus zavřený v nákladovém prostoru lodi, který patrně protáhnul hlavu ventilační šachtou a požral posádku včetně kormidelníka na můstku, co při tom ani nepustil kormidlo. Woow, moc pěkný Stevene. A když ani John Williams se vlastně ničím neblýsknul. Je to všechno až zvláštní, takové paradoxně laciné, odfláknuté. Abych ale nebyl jen negativní, film jistě řadu kvalit má. Mimo již zmíněné audiovizuální efekty, které díky tomu, že opět trochu postoupila doba mezi jednotlivými natáčeními, dělají dinosaury ze dvojky o dost realističtější, než jak jsou vyobrazeni v předchozím díle, bych zmínil například scénu s padajícím náklaďákem kolem ústřední trojice do moře (mimo ten pick-up) nebo vynoření se lodi ze tmy v plné rychlosti pár metrů od mola (mimo ty naporcované končetiny v ní), to ve mě vždycky hrkne. Jsou to všechno skvělé nápady a divák z filmu Spielbergovu přítomnost prostě cítit může. Choreografie bojových scén s velociraptory je taky skvělá. Akce, napětí, lekačky - to všechno tam pořád je, jen prostě škoda té absence nějaké trochu sofistikovanější příběhové linky no. I když oceňuji alespoň to, že se tvůrcům dobře povedlo diferencovat děj do dvou různých světů. Nejprve na ostrov a pak do velkoměsta. To scénáři moc sluší a filmu prospívá. Ten tak ani se svoji dvouhodinovou délkou ani chvíli nenudí. ()

The Rasmus

Lepší než jurský park, fantastické scény v trajleru visícího přes skálu a běh přes pole. Totálně mě ale zdrtil happy-endový závěr ()

severus

Juianne Moore se v tom filmu chová tak, že jsem měl chuť ji těm dinosaurům i posolit a vybrat přílohu. Třeba toho kameramana. ()

pavont

Stevie ma nesklamal a spravil zo mna zasa nadseneho chlapca. Pani toto je najuzasnejsia dinosauria jazda historie. Peter Jackson so svojimi dinosaurami v king-kongovi sa mu ani nepriblizil. Proste film podla mojho gusta. Po jednicke vas ani neotravuje s nejakym prehnanym rozmyslanim a nejake nelogickosti su len cenou za dokonalost. Takto dokaze tocit len Spielberg. Super herci. Tucty uzasnych scen. Nedam si to dnes este raz? Namyslenich intelektualov navrhujem poslat do ... Neznameho suostrovia pri Kostarike. ()

shinlove

Hodně slabý čaj jedničky. prostě typická chamtivost nalákat do kin znovu tolik lidí, co na jedničku! :( Na mě to zdaleka tolik nedýchalo, ale na druhou stranu - čím by mohl překvapit film, o vyhynutých dinosaurech? :D 3* ()

DaweMcHarwy

Tak s jedničkou se to srovnávat opravdu nedá. První 2/3 filmu super, ale v momentě kdy se T-Rex ocitne ve městě mezi lidmi... to nemuselo být, mohli to být klidně i 4* ()

sysoj psojic

Druhý díl má tu smůlu, že přišel pozdě. Kvalitativně na stejné úrovni jako díl předchozí, hutnější atmosféra, hordy dinosaurů, pitomej konec a ďábelský Pete Postlethwaite jako evil hunter s koňskou dávkou charismatu. Film je nadupaný od začátku do konce, akční scény mají dynamiku, scénář je místy plytký a místy skvěle odlehčený. Příběh je prostinký, ale co si budeme nalhávat, první díl po příběhové stránce taky za moc nestál. Mám dokonce takový pocit, že dvojka je o chlup lepší. Kdyby šla jako první, měla by jistě velký úspěch. Tak propastný rozdíl mezi těmi filmy není. A ta nostalgie...:) Objektivně 70%... kašlu na to, tady máš (82%) a to je mé poslední slovo! ()

zurivymlok

Nemyslím si, že by tento film byl tak špatný, jak tu někteří líčí. Samozřejmě, natočil to Spielberg a od toho se čeká ta nejvyšší kvalita. Ale já myslím, že i tento film se mu docela povedl a ač rozhodně nemá na první díl a celkem zbytečný "sandiegský" konec si mohl odpustit, tak se jedná o svižné, zábavné a herci dobře zahrané dílko. Nicméně chování některých hrdinů - hlavně toho blba z Greenpeace - bylo na popravu: vezme mládě Tyranosaura do karavanu a díky němu umře člověk, který se jim snaží pomoci; poté sebere náboje z pušky lovci, což stojí zase životy mnoha lidí včetně jednoho z vědců a to nemluvím o tom, že bez toho by se Tyranosaurus nedostal do San Diega, kde byla další kupa mrtvých. ()

snupko13

Nevyhnutné pokračovanie megahitu sa rovná nevyhnutne menšie hodnotenie. Stále však obstojná zábava opierajúca sa o knihu, ale aj s odkazmi na Godzillu, King Konga. Aj keď Goldblum s Vincom Vaughom majú svoju charizmu a aj trefný humor, Sam Neil svojou postavou prinášal v jedničke väčšie napätie a adrenalín. Celkovo film hodnotím ako nevyhnutný, no zároveň mierne nepotrebný a mierne pošramujúci povesť prvej veľkolepej časti. Tá kolosálnosť, mi chýbala. ()

magic0

Bohužel je potvrzen fakt, že ve většině případů se dvojky nepovedou (u Spielberga se docela divím). Filmu podle mně neprospěla stopáž 129 minut - neboť scéna karavanu nad propastí je sice famózní, ale dlouhá.Oproti prvnímu dílu je zde málo rozhledů do přírody a na další druhy dinosaurů.Škoda také, že ve filmu již nejsou postavy dvou hlavních paleontologů z jedničky (Sam Neill a Laura Dern). O poslední třetině filmu snad ani nemluvit, to si asi někdo neuvědomil, že točí jurský park a ne Godzillu. V tomto případě musím říct zlatej Emmerich. ()

Otan

Nečekal jsem ,že to bude tak slabé,protože to měl pod palcem S.Spielberg.Je fakt,že to především kazí bezduchý scénář,ale i celkově je to takové chudé.Scána,kdy offroad drží na laně nejméně 15x těžší přívěs a dokonce ho povytáhne zpět a zejména výlet Rexe do města a zpět byla jasná ukázka béčkovství,Jako na lodi jsou všichni snězení,ale Rexík je zavřenej v nákladovém prostoru.Pro mne je to hodně slabé.44% ()

Dosty85

Na tento film je dobré se nedívat hned po shlédnutí prvního dílu. Byl jsem pln očekávání a přišlo hořké zklamání. Mínusy Animace a efekty jsou o dost horší než v prvním dílu. Příběh je naprosto o ničem. Mnoho logických chyb. Tento film jsem dokoukal jenom kvůli tomu, že jsem si řekl, že ho dokoukám. Popravdě, je to jeden velký nesmysl, který neměl nikdy vzniknout. Pokud si chce někdo pustit film u kterého bude třeba vařit a který chce mít jenom jako kulisu na pozadí, je tento film přesně pro něj. Jinak je to od začátku do konce urážka lidské inteligence :-( ()

reccal

Nuda, T-Rex, nuda, raptoři, nuda a pár sežraných zapomenutelných postav. K tomu hromada zelených keců a průšvih je na světe. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa