Svatby pana Voka

Režie:

Karel Steklý

Hudba:

Luboš Fišer

Miloš Kopecký, Pavel Landovský, Vladimír Brabec, Otakar Brousek st., Marie Drahokoupilová, Darina Chlebová, Jan Schánilec, Václav Sloup, Alois Müller (více)

Český šlechtic Petr Vok z Rožmberka již není tak mladý, ale jeho milostná dobrodružství nadále vyvolávají závist mužů a pobouření ctihodných dam. Na zámku Bechyně mu je k dispozici 12 půvabných dívek, stále však neváhá svést mlynářovu ženu a služku. Jednoho dne se ocitne ve finanční nouzi a starší bratr Vilém mu proto poradí, aby se oženil s bohatou nevěstou. Petr všechny překvapí oznámením, že si chce vzít velmi mladou Kateřinu z Ludanic. (Filmbox)

marta.parik

Jedna hvězda za perfektního Kopeckého, druhá za perfektního Landovského, bohužel nezáživný a poněkud nudný, ač místy relativně vtipný, příběh si hvězdy nezasluhuje. ()

Salvator

Na to, že film vznikal v době začínající normalizace, je vskutku povedený.Škoda jen, že se příběh občas táhne, jak odér z chléva. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

tommicek

Na socialistické Československo nezvykle odvážná a jen zdánlivě lehká zábava. Současně však jde o výsměch všemu zkostnatělému, těžkopádnému - je to krásná oslava života se všemi jeho neřestmi, které jej činí snesitelným ... Miloš Kopecký hraje úžasně a Pavel Landovský v roli císaře Rudolfa II. je taktéž skvělý. ()

Majrek

Myšlenka dobrá, děj občas pokulhávající,někdy až zbytečně groteskní, ale celkově myslím zdařilé dílko. Je tu dost patrný kontrast mezi výtečným Milošem Kopeckým a podprůměrným výkonem P.Landovského... ()

Peabody

Nevím, kde se ve filmografii Karla Steklého vzaly dvě historické komedie, které na konci šedesátých let natočil. Jestli se nějakou záhadou rozpomněl na svůj dávný a slušný scénář Počestných paní pardubických, nebo jestli to vzal jako oddech než se vrhne na zcela jistě lépe hodnocené (stranickým vedením té doby) normalizační sračky. Nicméně abych nekřivdil, jak Slasti otce vlasti, kde svítí trio Kolářová Hanzlík Kopecký, tak Svatby pana Voka, kde je Miloš Kopecký skoro sám (s podporou nečekaně hrajícího Pavla Landovského a několika figurek) jsou milé komedie, sice s nízkými rozpočty, ale obě potěší alespoň moje srdce. Rád bych se k tomu vrátil, protože v posledních filmech KS už obsazoval kromě ochotníků už jen herce z divadel z Horní dolní, protože s ním už asi nikdo točit nechtěl. Tady máme výborné výkony, kromě pana Kopeckého je zajímavý neobvykle klidný a herecky ukázněný císař Rudolf Pavla Landovského, Vokův bratr Vilém z Rožmberka (Otakar Brousek st.) a jeho hezká ale puritánská manželka Anna Marie (Marie Drahokoupilová), mihne se tu V. Brabec, milá je malá leč zapamatovatelná role Václava Sloupa, snesitelný je ještě poměrně štíhlý Jan Schánilec no a pak jsou tu hezké holky, Darina Chlebová coby Kateřina z Ludanic, jediná manželka PV, a členky jeho fraucimoru, jakkoli jsou spíše ke koukání než hérečky, kouká se mi na ně dobře. Teď mi dochází, že i ve Slastech je řada docela hezky vykreslených figurek a taky hezké holky. Zápletka není nijak složitá, taky by to mohlo být ještě prvorepublikové, nejsou tu žádné aktualizace do politiky, prostě dobrá lehce potrhlá zábava, ani ne lascívní, jakkoli Eros je přítomen. Takže ty 4 hvězdy jsou asi víc než si to zaslouží, ale 3 mi přišly málo a taky jsem chtěl přidat proto, že jsem měl pocit, že část lidí to pořád vnímá optikou Steklého politických filmů. Je to ukázka radosti ze života a pan Kopecký se jistě s PV ztotožnil s velkou chutí a je to znát. ()

Hombre8

Milda ve svém živlu. Takže vše v pořádku. Pěkně udělaný film. Na historickou věrnost vzhledem k nezastíranému komediálnímu ladění netřeba hledět. Kateřina z Ludanic byla mimochodem pěkně hnusná. Myslím v reálu. ()

raca

Ani plejáda výborných českých herců v čele s Milošem Kopeckým, nezachránili tenhle film před velkou nudou. ()

vk252

Bez debat jeden z největších klenotů československé kinematografie. Mimo spojek, předložek a vlastních zájmen je v textu samá inteligentní sranda. A mnoho poučného. " Svoboda bez peněz, milý Šimone, není svoboda". Není slabé postavy - když Karel Augusta hledá minutu kupku sena, je to minutový koncert. Jaroslav Moučka - nebyl jenom Pláteník z Okresu na severu. Životní role Václava Sloupa a Jana Schánilce. Všech.... Za toto dík všem včetně Karla Steklého. ()

eoj

V některých momentech je humor až moc jednoduchý, přesto si dovedu představit, že se za pár let na film s chutí podívám znova. slabší 4* ()

+sfinx+

Velmi vydařená komedie. Možná nesrší vtipem v každé minutě, ale ten, který tam je, si do mého srdéčka cestu našel. A to i navzdory tomu, že pan Kopecký mezi mé nejoblíbenější herce té doby nepatří. Film je i přes zvolené téma velmi decentní, ale není to ta zbytečná prudérie, naopak - je to jen vkusnost, která mnohým konkurentům chybí. Také atmosféra je naprosto úžasná a postavy rovněž. Kromě opravdu půvabných dam vynikal především císař. Ten jeho klidný hlas je něco naprosto úžasného. Oblíbená hláška: -"A pak jsme je vylákali na pahorek, abychom je pokřtili." -"A oni se dali?" -"Nikoli, milosti, ale my jsme je stejně pokřtili." ()

Profík

Tenhle film mě nějak minul, myslel jsem, že jsem ho viděl a ejhle, ono nic. Tak jsem to dohnal. Začátek mě trochu zastrašil, ale postupně jsem si na styl, který se naštěstí postupem stal mírnějším, zvykl. Kopecký prakticky nesleze z obrazu a dává si svého proutníka moc hezky. Děj odsýpá, někdy na můj vkus až moc a vtipných situací přibývá a humor mi docela sedl. Film je zasazený do takové doby, že na rozdíl od jiných děl z té doby nemohl výrazně zestárnout, což je jen další plus.I další postavy jsou vesměs zajímavé a dobře zahrané, já se bavil na dobrých 85%. ()

Maskati

Podle mne i pres slabsi scenar jedna z nejpovedenejsich komedii normalizace. Hlasky Kopeckeho nemaji chybu a Walda s tou lehce filozoficky-erotickou pisni take ne: .... a rozepněte pás, než umíráček v kostele zavolá si nás .... ()

DžejPý

Famózní Miloš Kopecký je silným důvodem pro plné hodnocení. A neskutečně státnický Pavel Landovský nezaostává. Neberte film jako historický, tím fakt není, zato jako komedie je skvělý. ()