BuryGol

Úžasnej film, na kterej se dá koukat pořád. Travolta jako Vince Vega mě fakt dostal. Uma Thurman se sjede herákem a Samuel Jackson má svojí hlášku z Bible. Nicméně českej dabing je hroznej, Trávníček jako Vega, to mě dostalo do kolen. ()

Amputace

O více přeceňovaném filmu nevím. Pulp fiction má vše, co kvalitní komedie potřebuje - "cool" dialogy, herce a příběh, ale... Ale, kde je ta tolik opěvovaná Tarantinova invence? Kde jsou ti herci ve svých životních rolích (Travolta, Jackson)? Pokud někomu stačí několik pěkně nazdobených hlášek, propletení časových rovin (ne nějak geniálně) a vykonstruovaný příběh k tomu, aby tvrdil, že viděl vůbec nejlepší komedii (ne-li film) všech dob, tak nejspíše někde ztrácím souvislost, abych tohle pochopil. Ano, je to povedené, člověk se zasměje a možná i ocení Tarantinův "drsný" přístup, ovšem je ten film opravdu tak kvalitní, jak lidé říkají? Co z něj dělá ten tolik proklamovaný kult? Promiňte, pane Tarantino, ale s největší pravděpodobností jsem si na Vás zasedl a nebo Vám jen závidím nezasloužený úspěch.______ Po čtvrtém zhlédnutí jsem nucen uznat, že tento film se stal kultem zcela právem. ()

pugs

"Zmizneš z tohto mesta a zostaneš zmiznutý, alebo ťa zmiznem ja." Na poprvý raz bolo PF jasných 5*. Ako začiatočník na CSFD som to aj tak ohodnotil. No, keď som to videl včera na Nove - nepozdáva sa mi to. Je to štýlovo natočená nuda, pri ktorej sa zasmejete a hlavne od srdca. Niektoré pasáže sú výborné, nie geniálne, pretože to v tomto filme podľa mňa nebolo. Scény vôbec nie sú na jedno kopyto a každý príbeh má samostatné originálne rozprávanie, ako to už v Tarantinovkách býva. Doteraz som si pod menom Tarantino zmyslel ihneď na Pulp Fiction, odteraz sa budem snažiť zmyslieť si na Kill Billa, ktorý ma bavil oveľa viac. 8/10 ()

ssfan

Tenhle kultovní film mi dlouho unikal, ale po jeho zhlédnutí jsem nijak zvlášť nadšený nebyl. Herecké obsazení je hvězdné, režie typická pro Quentina Tarantina, střih taky. Ve výsledku se mi film ale moc nelíbil, protože je velmi dlouhý a dialogy mě velmi nudily, takže pouze 2 hvězdy. ()

P1tr

Ke shlédnutí Pulp Fiction jsem se dokopal až nyní a musím říct, že u takovéhoto snímku jsem počkal na nejvhodnější dobu. Vidět ho mladší, přišel by mi mnohdy příliš brutální a bujaré rozhovory bych neocenil. Teď mi Pulp Fiction připadá jako cool film, který bych nepovažoval za tak legendární, jak mnozí říkají, ale rozhodně je to hodně dobré. Obzvlášte Travolta a Jackson jsou výborní a ani zbytek v čele s Brucem Willisem nezaostávají. Rozhodně by nevadila kratší stopáž, ovšem to je malá piha na kráse Pulp Fiction. Teď už chápu, co na Tarantinovi všichni vidí. Škoda, že to s ním jde poslední dobou tak z kopce. Další Pulp Fiction like film by bodl nejen jemu, ale i nám. ()

VooDoom

Když jsem viděl Pulp Fiction poprvé, tak jsem nechápal.Stačilo se podívát podruhé a vše bylo jinak.Od samotných herců, po prvotřídní hlášky, které nemájí obdoby.Prostě klasika, kterou by měl každý vidět.Tarantinův, zatím, nejlepší film. ()

Sir-Filip

Zřejmě do konce života už nemůže Quentin natočit lepší film, než je snímek z roku 1994.(alespoň pro většinu jeho fanoušků) Tolik opěvovaný snímek se stal synonynem jeho jména. Pulp fiction je jasnou ukázkou toho, co můžete od "magora z videopůjčovny"(tarantinova přezdívka) v jeho dílech očekávat. Quentin má svůj styl humoru a dokáže ho umně kombinovat s dramatickou podívanou. Všechny jeho filmy jsou zárukou nekonvenčnosti. Když prostě jdete na Quentina, nebude to všední zážitek, ani nemůže být. Pulp fiction je pak tou "vlajkovou lodí" . Je to něco jako Santa Maria pro Kryštofa Kolumba. Dílo sršící takovou spoustou "kultovních hlášek" zasazených do drsného prostředí mafie, překupníků drog, dealerů a drobnýh zlodějíčků - Dílo, sjednocující životy a osudy jednotlivých lidí v jeden celek, jiným slovem než "KULTOVNÍ" nazvat nemůžeme. Závěrem bych chtěl říci, že je naprosto nevhodné podívat se na něj jen jednou. Pokaždé Vás totiž něčím překvapí. Něčím, čeho jste si předtím nevšimli. Já osobně jsem ho neměl rád, ale prozřel jsem. Historky z podsvětí, ty prostě musíte vidět!!! (a ne-jednou) "ENJOY IT !!!" ()

At0m!c

patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším filmům. už ani nepočítám kolikrát jsem tento film viděl, ale co je důležitější, že mě nepřestal bavit. hlášky z filmu použím i v životě. líbí se mi, že film je rozsekán do časové promíchaných epizod. prostě skvélá zábava a spousta akce + hvězdné obsazení. pro mě nezapomenutelný film. ()

ImNotThere

„Chtěl jsi ho vojet. A pan Marsellus Wallace nemá rád, když ho vojíždí někdo jinej než paní Wallaceová.“ ...You gotta be fucking kidding me!!! Tohle nemělo jaktěživ spatřit světlo světa, už kvůli tomu, že po Pulp Fiction mi v osmi letech zdegeneroval mozek. Tenkrát jsem sice nechápala souvislosti, ale do školy jsem chodila s penálem a s deskami popsanými od shora dolů všemi těmi nechutnými hláškami s násilnickým nebo sexuálním podtextem, za což mi učitelky uštědřily nejednu poznámku. Jak já je nenáviděla za to, že ty obdivovatelky matky Lízalky nedokázaly docenit genialitu! S postupem času se do mýho podvědomí začala dostávat i hudba (Girl, you'll be a woman soon) a po pár dalších letech, HALLELUJAH, jsem ten film začala chápat! Ovšem následky z dětských let si nesu dodnes a proto říkám: Quentine, ty zatracenej magore, máš mě na svědomí! Vem si mě! ()

giovanni3

Opravdu kultovní film s vynikajícími herci i jejich výkony. Scénář je též velmi zajímavý.. prostě co víc dodat? Jedna nezapomenutelná scéna za druhou.. vynikající práce. 5z5 ()

Aberforth

Filmová klasika s najlepším obsadením aké sa len dalo a dokonale prepracovaným príbehom ktorí sa dá pozerať stále a diváka asi nikdy neomrzí. Ťažko sa mi vyberá najlepšie scéna filmu, pretože každá mala niečo do seba, ale asi to bola tá kde sa Butch Coolidge stretne s Vincentom a zabije ho. Určite je to jeden s najlepších filmov aké boli kedy natočené a film v ktorom sú tri príbehy s podsvetia zaujme a zabaví diváka rôznych vekových kategoŕií. ()

DeathTheKid

Spousta lidí ho vidí jako kultovní a jeden můj kámoš z něj na základce neustále používal fráze jako "tvoje prdel zažije středověk", až mi to lezlo krkem. Já ovšem tento kult nechápu, stejně jako u Gumpa. Zpřeházení děje mi v tomto případě nic neříká (u Kill Billa nemám námitky, tam by jste se mohli klíďo mrknout první na vol.2 a pak na vol.1 a také ani samotný děj mě nijak neohromil. Jediné co pro mě stojí za zmínku je výkon Samuela L. Jacksona, Johna Travolty, Bruce Willise a Umy Thurman. + soundtrack. Prostě ke mě ty bezpředmětné dialogy nepřilnuly. ()

Masrii

"Všiml sis před mým domem cedule s nápisem Skládka mrtvejch negrů?" - "Ne, nevšiml." - "A víš proč sis ji nevšiml?" - "Proč?" - "Protože tam žádná není! Protože se neživím skladováním mrtvejch negrů, tak proto!". Tarantino je borec. A kdo nezná tento film by neměl mít přístup na ČSFD. Prostě nezapomenutelný kultovní film tak napěchovaný těmi nejvtipnějšími hláškami, že se na něj můžete dívat celé dny pořád dokola. 100% ()

Liqid

Takový lepší akčňák díky pár hláškám a super nápadem s králičí hospodou. Bohužel jsem tam nenašel tu opěvovanou genilaitu Tarantina. ()

Jello Biafra

Legendárny gangsterský film, ktorý katapultoval Tarantina medzi Hollywoodsku špičku je dnes už po zásluhe kultový. Ja si osobne myslím že tento film ani nemá slabého miesta. Taká gulometná kadencia drsných hlášiek, bizarných dialógov a slovných prestreliek čo sa tu na diváka vyvalia vás dokonalo zmetie. K tomu všetkému ultrahviezdne herecké obsadenie. Pochvalu si zaslúži aj nadupaný soundtrack. "Já jsem Uši!!!!! a ty jsi až po Uši v hovnech!!!!" ()

voleman

Velmi kultovní záležitost, která v kultovnosti nemá soupeře. Všechny hlášky a scény jsou opravdu vydařené, ikdyž si myslím, že by se film klidně mohl o chvilku zkrátit. Občas se musím přiznat, že hlavně po druhém shlédnutí se mi film zdál občas malinko nudný, a proto si myslím že tady i ve světě je film až moc nadhodnocený a zas tak dokonalý není. Ikdyž některé pasáže jsou vážně skvělé. Všichni herci jsou skvělí a dělají v tomhle filmu určitě hodně. Hudba je také skvěle vybraná a také dotváří onu tradiční Tarantinovskou atmosféru. Ikdyž mám některé Tarantinovy filmy raději, tak i za mě, přes drobné nedostatky, musím dát 5*. ()

Bernhardiner

Nemám tušení, proč se tento film stal kultovním. Je sice zajímavé, že originálním způsobem propojuje životy jednotlivých lidí a občas poskytne nějakou vtipnou hlášku, ale od takto vychvalovaného filmu čekám bombu a ne "jen" nadprůměr. Herecké výkony jsou opravdu kvalitní, to nepopírám, a některé rozhovory mě zaujaly, bohužel tento film má v sobě spoustu hlušiny - ne všechny kecy jsou vtipné, některé jsou totiž k uzoufání trapné a některé pouze nudné. Momenty, kdy se postavy chovají nelogicky, se sice ve filmu vyskytují, jenže jich je jednak málo a jednak je to udělané tak, že mě to vůbec nešokuje. Musím však přiznat, že ty dvě a půl hodiny utekly bez toho, abych měl nutkání neustále sledovat časomíru, což nebývá u takto dlouhých filmů zvykem. Za to Tarantinovi patří dík, a je to také jeden z důvodů, proč zatím nehodlám Tarantina odepisovat. Třeba známky jeho geniality objevím jinde. 70% ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra