Timak

Rok 1994 byl opravdu silný rok. Vyšly takové pecky, jako Forrest Gump, či Shawshank Redemption a také Pulp Fiction - je to asi to nejlepší, co kdy Quentin udělal - kdykoliv předtím a kdykoliv potom (Reservoir Dogs je hned druhá věc) I téměř po 20 ti letech (2013) a po asi 20 ti shlédnutí, má tento film pořád co nabídnout. Toto je opravdu drahokamem světové kinematografie, a kdo neviděl, tak je opravdu o hodně ochuzen. ()

philip.j.fry

Protože je to teďka khůl,okomentuju počin dle majstra ocina.1.Bod jsem nepochopil 2.Pointu filmu jsem pochopil,tři příběhy z podsvětí které se proplétají 3.Film mne poučil v tom smyslu že říkat cože?se nevyplácí 4.Neúměrná délka filmu a taky trochu nuda.I když jen trochu. 5.Nevím kolik ten film vydělal,zeptejte se jiných a mně se ty čísla pamatovat nechce. 6.Totéž co bod první,jenom s tím rozdílem,že jak sakra může být minimalistický komentář vyčerpávající? 7.Já nevim,těch pět hvězd jsem dal z hecu 8.Můj komentář je nejlepší!Bez diskuse. 9.Cival,Tosim 10.Vykonám aktualizáciu svojho komentára, ak sa mi bude chcieť. ()

lucascus

Uma skvělá a půvabná, John Travolta nejvíce přesvědčivý od doby Pomády a Tarantino borec největšího kalibru - toto spojení vytvořilo film, kterému stačilo pouze pár let, aby se stal legendou. Takto zkloubit humor, napětí, adrenalin a thrillerové prvky dokáže opravdu jen pan Režisér (záměrně napsáno s velkým "R"). V určitých scénách chcete brečet, v určitých se zase chcete řehtat na celé kolo - a tento slepenec mafiánských povídek vám tento prostor určitě zajišťuje. Neuvěřitelné, ale kolik z těchto scén se dá hezky parafrázovat do skutečného života... ()

Aven

Po asi týdenním přemýšlení jsem zjistil, že se mi to vlastně strašně líbilo. Kdyby Tarantino vedle skvělých dialogů uměl i vyprávět ucelený příběh a ne pouze jednotlivé ne moc vzájemně zapadající epizodky, bylo by to u mě suše na plné hodnocení. ()

Sany33

Príbeh: Niekoľko životných osudov v jednom spletenci. Za mňa spomeniem iba mojich obľúbencov a to zabijaka Julesa, ktorý našiel boha a skrachovaného boxera Butcha, ktorý si lieči traumu z detstva. Herecké obsadenie: Okrem menšieho camea režiséra, všetci herci hrajú vysoký nadštandard ale od tejto partičky by som nič iné ani nečakal. Ale zo všetkých najviac dával JacksonPrevedenie: Na Tarantinovi milujem jednu vec. On má úplne  u prdele či ste hlavná postava. On to jednoducho do vás nechá našiť pri sraní na hajzli alebo aby vás partička miestnych buranov prehla v pivnici cez kozu a naplácala vám po holej. Má gule ten Quntin to treba uznať. Pocity: Veľmi sa mi páčili dialógy ako aj surovosť jednotlivých príbehov. Každá postava mala svoj nezameniteľný charakter. Jediným mínusom je prepálená stopáž pri ktorej som sa miestami nudil. A ja jednoducho filmu pri ktorom som nadobudol tento pocit nemôžem dať plnú paľbu aj keď ide bez najmenších pochýb a kultového trendsetera medzi svojimi rovesníkmi. Pridaná hodnota: "A když uvalím svou mstu na tebe seznáš, že jméno mé je Bůh." 87% ()

fabecc1222

Těžko asi napsat něco nového nebo něco navíc. Pulp Fiction je legenda, která stanovila vesměs vlastní žánr filmů. Počet hlášek, které se staly naprosto legendárními je snad nepočítaně. Stejně tak scény a momenty, které dávno přerostly filmový svět a žijí si dál vlastním životem (Travolta jako meme, ať už se rozhlížející, nebo tancující...). Dialogy, jako ty o čtvrtlibráku v Evropě jsou tak zlidovělé, že se používají při mnoha scénkách a parodiích, stejně tak, jako citace Ezechiela z Bible. Tímhle filmem se Tarantino zřejmě navždy zapsal do filmové historie. Stejně tak pro mnoho herců znamenal vrchol jejich kariér. ()

J.Lajner

Učiněný kaleidoskop narážek na různé filmy, zabalený do notoricky známých žánrových historek. Večeře se ženou vysoce postaveného mafiána, kufr plný peněz (?), podplacený boxerský zápas atd. Černý humor, sadomasochisté, krev, násilí a geniální dialogy, které Quentinu Tarantinovi zajistily kultovní status. To vše nám nabízí nejdůležitější snímek jeho kariéry. I když Tarantino pracuje s brakovými relikty filmové historie, jeho láska ke kinematografii aplikovaná do každého políčka filmového pásu, mu neumožňuje natočit špatné dílo. Na to je Tarantino až moc šikovný režisér. Pulp Fiction je učiněný ráj pro každého gaučového povaleče. Je to sborník pokleslé kinematografie, v němž můžete bez ustání listovat a přesto se nikdy dostatečně nenabažíte. ()

Jacob23

Uzasne dialogy a herecke vykony(na Willisovi vychytavky s mecem Hatoriho Hanza nikdy nezapomenu,rovnez Travolta na heroinu tanci s Umou Thurman skvele atd atd:)skvele cerna zabava,seskladany pribeh atd..soundtracky mam radsi spiz symfonicke,ale tenhle se spolecne s Trainspottingem radi k tomu nejlepsimu(ikdyz jsou to jen seskladane stare hity a dnes uz siilene ohrane).Navic je zde opravdu dokonaly dabing.Jediny film kde brat tvrdy drogy je fakt zatracene cool!dabing je skvely ale original je jeste lepsi lvl- Get a drink I ll be down in two shakes of lambs tail ()

ABCD Marta

Každej o tom mluvil, že prej to musím vidět, jinak nejsem. A já vždy trochu uraženě odpovídal, že jsou kupy lepších filmů, ale určitě se na to brzy podívám. Jenže odkládal jsem to, co to šlo, ani nevím proč. Dnešek (05.08.2006) se však zapíše velkým písmem do mého filmového života, neboť právě dnes už okovy čekání povolily a já to viděl. A přiznávám, mýlil jsem se! Naprosto excelentní snímek, jemuž právem patří přívlastek kultovní a který nám všem ukázal jediné - Quentin Tarantino je úchyl a režisérský Bůh v jedné osobě! ()

smolicek04

Jedineční film ktorí má byť prečo medzi prvými miestami v top 200. Kopec svetoznámych hercov a ich fantastické výkony o tom vedia svoje tak ako aj ja. ()

KryštůVek

spolu s Inglourious Basterds můj nejoblíbenější Tarantino! mám hrozně ráda jeho scénáře, protože je to jediný autor, u kterého vím, že i kdybych si představovala tisíc možností, jak se dá daná patová situace vyřešit, tak on přijde s tisící prvou a navíc geniálně jednoduchou a v rámci jeho univerza i dokonale logickou variantou. ()

ganz

"Viděl si někde před mym domem ceduli sklad mrtvejch negrů?ne neviděl. "A víš proč si ji neviděl" "ne" "Protože tam žádná neni, a víš proč tam žádná neni?" "ne" "Protože se neživim skladováním mrtvejch negrů" Asi vše už bylo řečeno, dokonalý film, dokonalé herecké výkony, dokonalý Quentin, který po gaunerech znovu ukazuje že není potřeba 300 milionů dolarů na natočení skvělého filmu. ( Bay sucks) ()

blackJag

Co dodat na adresu tohoto kulturního dědictví? Pulp Fiction je přesně ten důvod, proč stojí za to vydat a číst scénář k filmu jako knihu, protože scénář je neuvěřitelně dokonalý, stejně jako výběr herců, hudby, režie ... Travolta nikdy nehrál lepší roli. Thurmanová těžko kdy bude hrát v něčem lepším než co jí nabídl Tarantino (ano, myslím i Kill Bill) a samozřejmě výborný S.L. Jackson... Nekonečný výčet pozitiv, mohl bych pokračovat až by se mi z klávesnice kouřilo :-) 100% ()

Dr.Okamura

Už na Gaunerech Quentin Tarantino předvedl, jak úžasné filmy umí točit. Ale až v Pulp Fiction vše dovedl k dokonalosti. Jeden z nejlepších a nejkultovnějších filmů, jaký kdy spatřil světlo světa. ()

svobik

Extrémně nudná a natahovaná záležitost, kterou jsem díky Tarantinově dialogové masturbaci nebyl schopen dokoukat ani na popáté. Že geniální? Ani náhodou, panstvo ()

Pupidyk

Živě si pamatuju, jak jsem si poprvé říkal jaká je Pulp Fiction sračka. Pak jsem se podíval znova a znova, a už to nešlo zastavit. Asi jediný film, který tady na čsfd komunitě zraje s každým shlédnutím jako víno. Kéž by všichni dokázali měnit názory. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra