Germanotta

Pri názve Pulp Fiction ma napadne film so skvelým obsadením a kultovým príbehom. Bezkonkurenčne najlepšia scéna z tohto flimu je ked sa Mia nadrogovala a potom ju Vincent a Lance oživujú, zaujala ma najmä nenútenosť v tejto scéne a hádka Lancea s jeho manželkou ako typický prípad americkej domácnosti.Určite odporúčam Pulp Fiction každému kto si chce večer po práci oddýchnuť. ()

Kejdlo

Černý, až se mi chtělo brečet. Promyšlený, že se nedá upřít Tarantinova geniálnost. No a to je asi tak všechno. Víc už se mi totiž nechce psát, když už to viděl, jak ta koukám, každý šulin s hodinkami. 10/10 ()

Babous

Nejlepší scéna je v restauraci u Mazaného králíčka - atmosféra padesátých let se všemi hereckými idoly: Marilyn Monroe, James Dean, staré filmové plakáty, americká auta a soutěž v twistu. Zbytek proplétajících se zápletek už ne tak zábavný, ale ty umělecké řeči o tom, že ve Francii se jí hranolky s majonézou a ne s kečupem mě dostávaly. Podobně jako většina Tarantinových filmů i tenhle trpí nadbytkem dialogů. ()

Markussis

Celkem hezky natočeno, ale celkově nechápu tak vysoké hodnocení. Souhlasím s mnohými zde. Tento film je takový hezký průměr, ale že by to byl až zas takovej odvaz mi tedy nepřijde. Problém je především v tom, že je film velice nevyvážený a jeho tempo velmi kolísavé. Ve filmu byly nádherné momenty, za které bych dal i plný počet. Bohužel těchto momentů vzhledem k délce filmu bylo zoufale málo a místy jsem se vyložeňě nudil. Je to asi nejznámnější dílo Quentina Tarantina, ale já v tom žádný kult nevidím, jelikož je tento film podle mne nedotažený a tím pádem velmi průměrný. ()

dita.krizova

Trošku morbidní film o tom, jak to tak chodí mezi zabijáky. Klasické tarantinovské ztvárnění nemusí být každému po chuti, ale ti kteří mu přijdou na chuť, se doufám budou jako já někdy i hlasitě chechtat. V žádném případě se nejedná o film vážný, hluboký či objevný, ale zajímavý spíše v detailech a jednotlivých scénách. ()

civrss

Neexistuje nic lepšího. Neexistuje nic krásnějšího. Neexistuje nic oblíbenějšího. Pulp si pustíte, otevřete pusu a dvě a půl hodiny se kocháte tím nejlepším, co kdy kdo vytvořil. Smeknul bych tisíce klobouků. ()

Arkanoid

Toto dielo nepozná len nejaký vágus. Quentinova mozaika plná pamätihodných situácií, jasne definujúca slovo kult. ()

Angus

Jules: [Jules shoots the man on the couch] I'm sorry, did I break your concentration? I didn't mean to do that. Please, continue, you were saying something about best intentions. What's the matter? Oh, you were finished! Well, allow me to retort. What does Marsellus Wallace look like? Brett: What? Jules: What country are you from? Brett: What? What? Wh - ? Jules: "What" ain't no country I've ever heard of. They speak English in What? Brett: What? Jules: English, motherfucker, do you speak it? Brett: Yes! Yes! Jules: Then you know what I'm sayin'! Brett: Yes! Jules: Describe what Marsellus Wallace looks like! Brett: What? Jules: Say 'what' again. Say 'what' again, I dare you, I double dare you motherfucker, say what one more Goddamn time! ()

Sdoom

Numero uno. Nejdokonalejší hlášky v podání dokonalých herců, geniální scénář a režie, dokonale vybraný soundtrack. Ano, tohle je jediný film, který je pro mě kultovní a asi to tak i zůstane. Asi tak polovinu umim nazpaměť a hlášky z něj používám pro běžné životní situace. :-) Troufám si tvrdit, že už nikdy nikdo nenatočí film, který by mě donutil upravit pozici číslo 1 v mém žebříčku. Jo a dabing...no prostě ten dabing je überextramegagigafantastický, prostě lepší než originální znění, vskutku. (HD, dabing) Edit 4.8.2019: Přemýšlel jsem, přemýšlel, jestli si film po více než 6 letech (asi moje nejdelší proluka mezi zhlédnutími) nepustit v originále, ale touha slyšet znovu a znovu ty dokonalé hlášky, které má člověk zafixované v dabingu od raného mládí, prostě zvítězila. I když v originále je to taky super, tak některé se na český překlad nechytají (např. Já jsem Uši..., Slyšíš mě co říkám ty vidláku...). (Blu-ray, orig.) ()

peterpatrik

Najlepší film aký som videl, každá scéna je úplné dokonalá. Bez chybné dialógy, herci a úžasná hudba. Pre mňa najlepší film aký existuje. čo sa dá na niečo takéto napísať, DOKONALOSŤ! ()

Kelly2502

No,...kvalitné filmy sa hodnotia vždy ťažšie ako tie priemerné,preto na margo tohto filmu dám len svoj stručný pohľad...Ked som videl po prvý krát,jediné čo ma dojalo bola hudba...ta je namixovaná dokonale a vyplňa presne to,čo vyplňať musí.....príbeh ma však akosi nedojal.... potom som o dva mesiace len tak z nudy prepínal programy a dostal sa k nemu opäť....dá sa povedať,že to bola až láska na druhý pohľad Jakživ som nevidel lepšiu ilmovú hudbu než ú v pulp fiction a jakživ som nevidel a pochybujem ,že niekedy uvidím lepší scenár, ako ten k pulp fiction...každá veta á svoj význam a hoci sú to častokrát len kecy,ktoré vyplňajú miesta medzi posunami deja, sú tak dokonale napísané,že človeku sa až dvíhajú kútiky úst od radosti z toho, aký film to práve našli. Uma Turman je sexy aj ako feťáčka :D Tarantino bol odjakživa blázon a v tomto filme nm dokazuje,že aj človek,ktorý trávil celé roky pozeraním filmov môže niečo v živote dosiahnuť :D čo ma dosť motivuje 5 hiezdičiek za film,ktorý je právom top 10 na tejto stránke. ()

Forsberg11

Najlepší, najkultovejší a najzábavnejší film aký bol kedy nakrútený. Skutočné filmové umelecké dielo. Film s veľkým "F". 100 %!! ()

coscarelli

Treba k tomuto filmu nieco napisat? Nic, len si ho pustit a vstrebavat, jest ho, pit, sprchovat sa nim, utierat, cistit zuby, vencit, varit, sekat travnik, dat si s nim pejvo, alebo len tak hubarcit. ! ! ! Sest hviezdiciek. Pulp Fiction- Najlepsi priatel cloveka. ()

Circumscriptor

Nuž, niečo takéto sa extrémne ťažko komentuje. Pulp Fiction je jednoducho absolútna žánrová elita, ktorá je vo všetkých ohľadoch dokonalá a za žiadnych okolností už nemôže byť lepšia. Reservoir Dogs boli robení o niečo viac mainstreamovo a hollywoodsky (nie, že by som ich mal kvôli tomu menej rád) a Pulp Fiction je jednoznačne kapitola sama o sebe - iracionálne rozčlenený dej, v ktorom sa striedajú tie najväčšie filmové klišé s absolútne nezmyselnými a chaotickými vsuvkami a hláškami, na ktoré sa nikdy nezabúda. Bohužiaľ môžem o tomto filme povedať len veľmi málo konštruktívnych slov, no o to silnejší je môj divácky zážitok z neho - nebudem kecať filozofické sračky, keď je film aj tak absolútne bez posolstva; treba ho jednoducho vidieť a mentálne absorbovať všetko to divácky lahodné svinstvo, ktoré Vám ponúkne 😉. ()

Melios

[SPOILERY] Po šiestykrát som dal šancu Quentinnu Tarantinovi a zatiaľ ma ani raz nesklamal ,a ako už je u neho zvykom ma skvôr prekvapil. Po Gauneroch ,ktorí boli OK som Pulp Fiction nedával moc veľkú nádej ,ale musím uznať ,že ajkeď ma gangsterky z modernej doby neberú tak toto sa mi páčilo. Na filmu je vidieť (ako vždy) obrovský Tarantinov rukopis ,či už v rozdelení na kapitoly ,prerozprávanie príbehu alebo jeho nestarnúce zvraty. Film je napínavý do úplného konca a je tu mnoho nečakaných smrtí. Zároveň musím podotknúť ,že toto je pravdepodobne prvý film (za mňa) ,kde som videl chovať sa Bruca Willisa prirodzene. Samuel L. Jackson a Johhny Travolta? ÁNO TO CHCEM! Vo filme je veľa skvelých scén ,ktoré som síce poznal už z paródii a iných médii ,no i tak vyzneli nečakane ,originálne a hlavne ešte stále skvelo. Medzi tie najlepšie scény z filmu za mňa sú: Smrť Travoltu ,zlyhanie Travoltovej zbrane ,vykradnutie kaviarne, rande s Umov Thurman a samozrejme tu nesmie chýbať kameo Quentinna Tarantina. ....Ale i tak sa tu nájde jedna pripomienka: 3. (Asi) Najlepší film na čsfd? Za mňa trochu nezaslúžene ,proste poznám filmy čo mi prišli lepšie. A zároveň najlepší Tarantinov film? To mi tiež nepríde (pre mňa je 4. Najlepší) ,no ajtak skvelý. ĎAKUJEM TI MAFIAPAU ZA TO ,ŽE SI MI AKO PRVÝ PUSTIL TARANTINA A ĎAKUJEM TI TARANTINO ,ŽE SI TAKÝ SKVELÝ A PRECÍZNY! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra