MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

venca163

Nechápu, jak si dneska ještě někdo může píchat herák, když si ho člověk může aplikovat zcela pohodlně pomocí análních čípků. (85%) ()

Trapper33

Hodně mě to bavilo, ale od půlky tenhle snímek ztratil tempo, z čehož se dokázal dostat až v posledních 5 minutách. Nicméně Ewan McGregor byl výborný a soundtrack se taky povedl. ()

lewwin

Netřeba komentovat. Nutno vidět. Píchali bysme si i vitamín C, kdyby ho postavili mimo zákon. Jedna z mnoha nezapomenutelných hlášek. ()

solskjaer

Dnes již kultovní snímek Trainspotting má téměř vše, dobrý scénář, perfektní atmosféru, velmi dobré herce, skvostnou hudbu a nezapomenutelné hlášky. Prostě paráda. ()

ranp

Hodně velkej nářez a výborná protidrogová prevence. I přesto, že je to místy nechutný, to hodnotím na 90%. A i přesto, že první dávka heroinu je tady popisovaná jako tisícinásobný nejlepší orgasmus, tak si nechám herák raději ujít :-) ()

slovan1

Film o drogách, který má ale zdravý nadhled. Mnohem lepší než zde lépe hodnocený Requiem pro sen. Samozřejmě, že zobrazuje i stinnou stránku drog, ale je to tak půl na půl. Člověk se i zasměje a to je důležité. Ewan McGregor super. Robert Carlyle šíleny v dobrém slova smyslu. No a hudba vybraná perfektně! ()

Sdoom

Jeden z mála filmů, kterému padne víc než cokoli jiného přívlastek kultovní. Dokonalá hudba, Ewan McGregor ve své první významné a zřejmě rovnou i nejlepší roli, celé je to neuvěřitelně naturalistické a přirozené a vůbec...zbytečné o tom psát, to se musí vidět! :-) Edit 31.3.2020: Viděno už před delší dobou a zapomněl jsem upravit komentář. Danny Boyle nastavil laťku tak vysoko, že ji prostě už nemohl nikdy ani dorovnat, natož překonat. Nestárnoucí a vždy aktuální film. Naprostá pecka, která patří do mé Top 20. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Ačkoli je čas Vánoční, tak sem vyhledal tenhle majstrštich a rovnou sem si ho střelil do žíly. A zážitek? No, představte si ten nejkrásnější orgasmus a pak vynásobte stem :o). No, tak to už trošku přeháním, ale při sledování Trainspottingu skutečně prožívám něco víc než u jiných plně ohodnocených kousků. Danny Boyle se tímto nesmazatelně zapsal do dějin kinematografie. Není příliš takto odvážných filmů, který si neberou servítky vůbec s ničím. Ve své době se není čemu divit, že pobouřil společnost, no ale jak jinak než krutě a tvrdě chceš ukázat problém drogově závislých? Každičký záběr, každičká scéna je prostě a jednoduše dokonalá. Asi nejvíc ve mně zůstává návštěva navoněných skotských záchodků, to bych to rači pustil přímo v hospodě než-li toto. No a po té při odvykací kůře psycho stavy, to je skutečně filmařská dokonalost. Danny Boyle je vyjímečný rejža, který se nebojí vůbec ničeho, což obdivuju. Soundtrack, herecký výkony, charaktery postav, příběh, to je všechno dokonalost sama. Další snímek, který bez sebemenších problémů oznáčuju snímkem kultovním a pro všechny povinným! ()

Cejny

Trainspotting si určitě zaslouží plné ohodnocení a já se zárověň stydím, že jsem tento kultovní film viděl až nyní. Příběh o partě heroinových závisláků, všechny jejich problémy a nesnáze, je fakt povedený a hlavně i uvěřitelný. Herecké výkony mladého Ewana McGregora a násilnického Begbieho, v podání Roberta Carlyle, mě natolik uchvátily, že prostě musím dát 5 hvězdiček. Vše je navíc doprovázeno skvělou hudbou, která nepřestává hrát od začátku až do konce filmu. 95 % ()

webhead

Ou šajt mejt! Brilatní výprava, nespočet úsměvných, smutných, dechberoucích i o výprsk smíchu žádajících scén, neuvěřitelně působivé zasazení do prostředí a jako třešnička ten skotský přízvuk! ()

McLovver

Spolu s Requiem za sen a Rváčův deník nejlepší film o drogách. Výborně doplněný hudbou. Scény jak Renton padá do nesplachujícího záchode, jak ho vstřebává koberec a nebo třeba jeho bláznění při pokusu o abstinenci jsou skvělé. 90% ()

SG-1

"Váš kluk šel sedět, protože je to pitomec. A to není naše vina, takže nevim, vo co de." -Begbie- ()

Kelly2502

Konečne prvý film,ktorý sa nám nesnaží nahovoriť,aké sú drogy zlé a nebezpečné ale podáva nám aj pohľad z druhej strany rieky....Skvelý Ewan a ešte lepší mix humoru a drámy :) Stojí za to pozrieť ()

Arkanoid

Viete, ako sa hovorí ľuďom, ktorí sa neboja užívať si život plnými dúškami? Správne, sú to narkomani. Trainspotting je pocitový film. Veľmi záleží, ako veľmi máte radi neviazané rozhovory, cynické rozoberanie popkultúry a posun človeka ako takého vpred. Každý trochu vnímavý a otvorený človek si vie nájsť v tejto zmesi žánrov a nálad komédiu, existenčnú drámu, krimi, či dokonca western, romantiku a ako pointu, výber tých najlepších možností, aké sa ponúkajú. Choose life. ()

herr_carter

Nutná filmová mezera konečně po 20 letech od vzniku doplněna a spokojenost velká - jestli ani tohle není dostatečně alarmující a varující materiál pro začínající narkomany a feťáky, tak pak už jim nepomůže asi nic.................moje hodnocení = 8 z 10. ()

sedm.1

Pokud někdo použije spojení slov kult a film, mě osobně jako první bez přehánění naskočí právě Trainspotting. O tomto snímku jde ovšem jen těžko něco podrobného psát, či ho nějak přiblížit, ten musí prostě divák sám vidět a až pak pochopí, proč právě on si vlastně může dovolit užívat tento status. Danny Boyle prostě natočil film o drogově závislých takovým stylem, že si každý má hned chuť jít po shlédnutí filmu taky narvat jehlu do žíly s nějakým tím svinstvem, protože je to zkrátka fakt kurevsky velká zábava. Celé je to pojaté vlastně jako jeden neuvěřitelně odvázaný výlet do feťákovi duše a hlavy, a přestože je ten výlet nejednou pořádně drsný a nekompromisní, tak pořád tu funguje obrovská nadsázka, která to staví do zcela jiné roviny a člověk, místo aby ty vygumovaný sjetiny nenáviděl a odsuzoval je, tak je naopak zbožňuje a spolu se všemi těmi závislými postavami se těší na další jejich dávku, protože to bude prostě znovu pořádá prdel. Jo, je to zkrátka svým způsobem strašně úchylný a nejednou i pořádně nechutný, na druhou stranu ale i zároveň odzbrojující, ohromující, neskutečně působivý a emočně skutečně silný. Trainspotting je ovšem ale i velice atmosférickým a stylovým zážitkem, s též kultovním hudebním doprovodem, jednoduše, kdo nezná Trainspotting, jako by nebyl 8D!!! ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu