Frankenstein

• Česko Frankenstein podle Mary Shelleyové (více)

Podobně jako v předloze, i zde je hlavní postavou mladý doktor Frankenstein, který díky své posedlosti smrtí stvořil nový život. Ale „netvor“ sestavený z těl odsouzenců, kterému jeho autor vložil do hlavy mozek geniálního vědce, je stejně jen ohavná napodobenina člověka. Když si netvor uvědomuje fakt, že ho lidé mezi sebe nikdy nepřijmou, rozhodne se pomstít svému stvořiteli i jeho rodině. Film Frankenstein nabízí citově spletitý příběh plný opravdové hrůzy. (Bontonfilm)

HarqAlAda

Pre mňa je to viac dráma ako horror. Predlohu som nečítal a aj tak mám pocit, že Kenneth Brannagh vystihol posolstvo knihy veľmi presne. Niektoré dramatické momenty ma priam roztriasli. Helena Bohnam-Carter dokázala bez slov vyjadriť toľko citu až to bolí. Brannaghov prejav sa mi zdal byť nevyrovnaný a hudba semtam preplácaná inak je to jednoznačne kúsok, ktorý má veľkú hodnotu vo svojom posolstve a stojí za to ho vidieť. ()

sWONDER

Perfektné obsadenie, doslova sálajúca temnota, ukážková atmosféra a vyobrazenie danej doby, strhujúci príbeh k tomu drsná brutalita a skvelo nepríjemná hudobná stránka. Každý, kto sa na Frankensteinovi podieľal rozhodne vedel čo robí, hlavne Branagh ()

Lavinia

Opravdu věrné originálu, ovšem jen dějem, nikoli duchem. Sice čekám v hororu jekot, ale tady se řve v jednom kuse a všude, dobové kostýmy kontra moderní chování, celkem zklamání a nuda. ()

nmarca

Nádherně režírované, stylové, výborně zahrané, dramatické, strhující, velkolepé, krásná výprava. Branagh umí, i když je trochu narcis (asi se rád kouká na sebe na plátně). Velkofilm podle jednoduchého příběhu Mary Shelleyové. ()

epoh

Mistrovské dílo, které patří k absolutnímu vrcholu Branaghovy režijní filmografie. To propojení výsostně filmové tvaru se strohostí divadelní výpravy a burácející hudby Patricka Doylea je prostě strhující ()

Cortesz

Netuším do jaké míry se drží slavné literární klasiky, ale jestli je kniha stejně tak skvělá jako tento film tak neváhám a vrhám se na ní. Film je totiž naprosto skvělá podívaná s výbornou režií, kamerou, výpravou, naprosto skvělejma kulisama, nádherným prostředím a především skvěle napsaným příběhem, scénářem postavami, které jsou bezkonkurenčně zahrané De Nirem, ale hlavně Branagh a Bonham Carter, která je má jedna z nejoblíbenějších hereček a tyhle role jí jdou nejlépe. Jedna hvězda je čistě jen za hudbu, která je ve filmu naprosto krásná a vryla se mi pod kůži. Rozhodně skvěle sfilmovaná legenda, která vedle Coppola Dracula patří k těm nejlepším historickejm hororů, které kdy vznikli. ()

Kaszos

Skvelé! Som veľmi spokojný, dokonca mám pocit, že film pekne drží románovej predlohy. Aj keď ten koniec, tam si nie som istý mne sa marí čosi také, že Frankenstein spáchal samovraždu ale v tomto si nie som istý. No, som veľmi spokojný s De Nirom ktorý postavu Netvora zahral fakt skvostne až pôsobil hrozivo a smutne zároveň. Ostatní herci sú v pohode. Som spokojný (87%) ()

Bounce11

Naprosto strhujících 118 minut. Ačkoliv běžně žánry sci-fi/fantasy/horor nevyhledávám, tohle zpracování Frankensteina nenechalo mou pozornost ani na chvíli uvadnout. Ocenit musím skvělé herecké obsazení, vynikající a důvěryhodný výkon H. B. Carter především v závěrečné fázi filmu. ()

Borecz

Knihu jsem zatím nečetl, takže nemohu srovnávat s předlohou, ovšem i samotný film se mi líbil. Postupný přechod z idylického života na zámku přes posedlost prací až po stvoření onoho... stvoření vůbec nenudí a zbytek filmu je místy skoro až akční. Některé pasáže ke konci mi přišly poněkud morbidní, ovšem to je vzhledem k námětu pochopitelné :) Celkem tedy slušné 4* ()

bloody21

v půlce filmu jsem byl přesvědčený o 3 hvězdách, chorobný člověk...na konci mu umře manželka, usekne ji hlavu, přišije ji k mrtvole a oživí..no větší slátaninu sem fakt neviděl...stejně se pak zapálí sama, když vidí co s ní udělal.. ()

BardDeLune

Kenneth Branagh jako režisér ani herec nemůže zklamat a jeho arsenál výpravy, hudby Patricka Doyla, navíc výborný scénář a herecké výkony. Přechvála je podle mne naprosto zasloužená. Ačkoliv ji na paty šlape Boylova divadelní verze. ()

Lucius55

Velmi povedené (dnes už klasické) zpracování klasiky, když ještě Kenneth netočil filmy o superhrdinech a nezkoušel režírovat akční filmy. Úchvatný vizuál, Skvělý De Niro, věrnost originálu potěší... ()

WolfIssen

Tohle je právě jeden z těch filmů, které se věrně drží knižní předlohy. I proto je tak vynikající. Kenneth Branagh zvládl na výbornou jak režii, tak obsazení herců, vylíčení postav, atmosféru a celkové převedení tohoto zdrcujícího a temného příběhu o fanatické touze získat moc nad životem a smrtí, z knihy na filmové plátno. Za to patří pochopitelně velký dík i expertu v tomto oboru Franku Darabontovi. Nejmrazivější paradoxně nejsou záběry samotného tvoření a stvoření života, ale rozhovor mezi doktorem Frankensteinem a jeho stvořením v jeskyni. Je totiž plný pravdy a vyplývá zde na povrch sobeckost a nepochopení následků oněch čínů, které stojí proti přírodním zákonům. Asi nebudu jediný, kdo stojí za názorem, že lépe už tento starý příběh natočit nejde. ()

Hyperbolic

Mladší Kenneth Branagh zde ukazuje své herecké i režisérské umění, pro pompézní, barevné a výborně nasnímané scény má prostě cit. Tato adaptace se mi moc líbí a tragika všech postav je vykreslena do každého detailu, nejvíce to však táhl právě Branagh a De Niro jako monstrum. ()

infernet

"Jestli mi nezařídíš svatební noc, tak já budu u té Tvé!!" DeNirovo "monstrum" vzbuzuje soucit až na půdu a člověk mu skoro i fandí. Mimochodem parádně vykreslený Ingolstadt, opravdu hnusné místo pro život :-) Možná mi trošku chybí nějaký "kulervoucí" závěr, protože nasazené tempo by si ho rozhodně zasloužilo. Nicméně bylo to 118 minut plných mrazení v zádech, stavů bez dechu, údivu, napětí, ale i lítosti, soucitu a pocitu zadostiučinění. ()

J0ke3R

Tříhvězdičkový film s hrůzostrašně znetvořeným Robertem DeNirem a víc než výbornou Helen Bonham Carter (která dává filmu hvězdičku navíc) ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

13.08.2009

Branagh vs. Mozart

Branagh vs. Mozart

12.11.2005

Jedna z nejznámějších a nejslavnějších oper hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta KOUZELNÁ FLÉTNA se dočká své filmové podoby. V londýnských Shepperton Studios ji na začátku příštího roku začne… (více)