dANo

Dojem slepého človeka sa podarilo Al Pacinovi vytvoriť tak dokonale, že mu bol veru právom udelený Oscar. Vôňa ženy je krásnym filmom s miernym tempom, kde sa odohráva príbeh slepého plukovníka a študenta, ktorý dostal "brigádičku" svojho života - dočasne sa postarať a robiť spoločnosť zatrpknutému mužovi, ktorého prestal baviť život. Milé a plné silných myšlienok... ()

Tomesh

Pominu-li závěrečnou Alovo řeč (která je obsahově plná patosu, formou však geniální), tak to celkem ujde a to hlavně díky Pacinovi, který tohle zvedá o dvě hvězdy nahoru. Tento film zdobí především dvě naprosto nezapomenutelné scény. První je projíždka ve ferrari a druhou je vášnivé tango, minimálně díky tomu to stálo za zhlédnutí.. ()

Wendy

Na Vůni ženy jsem se těšila (mimo jiné) hlavně kvůli vynikajícímu Al Pacinovi, kterého jsem do té doby bohužel viděla pouze v Andělech. Nezklamal, ohromil, potěšil, stejně jako celý příběh a druhý hlavní představitel, Chris O'Donnell. V určitých ohledech to sice byl děsný doják, ale vlastně, proč ne?, a scény s tangem, jízdou ve Ferrari a zbraní považuji za vynikající. + Nadmíru příjemným překvapením byla také přítomnost Frances Conroy ke konci filmu. ()

MikeZ

Opravdu nádherný snímek, ve kterém naprosto exceluje vždy skvělý Al Pacino a zdatně mu sekunduje Chris O'Donnell. Taky je tu moc pěkná Newmanova hudba. 9/10 ()

Brain-D

Al Pacino hraje zde slepého, takže mi tu zde chyběla jeho souhra očí. Možná kvůli tomuhle a českému dabingu zrovna 4*. Jestli to někdy zkouknu v oreginále, tak hodnocení možná navíším. Ale jedná se rozhodně o kouzelný film. ()

tere.z

Jo, je to předvídatelné a je to trochu sentimentální, ale ono to v důsledku vůbec nevadí. Stačí jenom sedět a užívat si Al Pacinův fenomenální výkon (jak už to sem stejně všichni napsali), desítky nenápadných hlášek a desítky scén, při kterých se tají dech. Závěrečný proslov, jakkoliv patetický se nejdřív může zdát, mě pohnul tak, že jsem si rychle říkala "jo, jo, plukovníku, takhle se vždycky budu snažit chovat, máte recht, pane", i když na papíře bych se tomu asi jenom zasmála (navíc jakýkoliv pokus o patos okamžitě spláchne pár dobře mířených jadrných vyjádření). Mladý Chris O´Donnell zdatně sekunduje, takže se usaďte do sedaček, jízda začíná... P.S. První půlhodinu jsem smála snad každé Pacinově hlášce, protože, to co říkal, ale hlavně, jak to říkal, nemá chybu (ani obdoby). Pak jsem si zvykla, zážitek se ovšem o nic nezmenšil... ()

kubikzeme

Jak to ten Al Pacino dělá, že mě vždycky dostane? Tohle byl ten absolutně nejlepší herecký výkon všech dob. Myslím, že už jej nikdy nikdo nepřekoná, protože to prostě nejde. Al Pacino je jen jeden, je to nejlepší herec všech dob, který navždy zůstane v mém srdci, jako tenhle film. ()

JohnSmith

Al Pacino je jako slepec výborný. Jako člověk je pak na jednu stranu nenáviděn a na druhou litován. Bohužel mi to přišlo nemastné neslané a většinu času mi Pacino, ač je to můj oblíbenec, přišel odporný. ()

H.Gordon

Joo, s klidným svědomím napíšu, že se jedná o jednu z nejlepší Pacinových rolí. Tak silný film jsem už dlouho neviděla a nedělal to jen smutný osud Franka Sladea, ale celkový dojem z tohoto nezapomenutelného díla. Jak může vzniknout blízké pouto mezi dvěma cizími a odlišnými lidmi je skoro neuvěřitelné, nicméně ve Vůni ženy velmi uvěřitelné. Scénu s tangem považuji rozhodně za jednu z nejlepších. ()

cross

Přestože Scent of Woman je 4* film s velmi dobrým hereckým sólem pro Al PAcina, jeho upovídanost a smrtící stopáž mě pohužel nutí dát ***1/2. To ovšem nic nemění na tom, že se jedná o velmi zdařilý příběh stárnoucího armádního důstojníka, kterého vlastní nerozvážnost přivedla až k slepotě a který se rozhodl užít si poslední víkend svého bytí. To, že při tom dokázal díky svému opatrovníkovi najít novou chuť do dalších dnů a navíc i jemu pomoci v nelehkém rozhodování a první vážné křižovatce mladého života nikdo neplánoval. V jedné z vedlejších rolí potěší famózní Capote Hoffman, který příkladně poslouží ke studiu zrodu filmového pana herce z nevýrazného obtloustlého přisluhovače filmového plátna... ()

mirec88

Jeden z tých krásnych filmov o živote, ktoré si ma úplne získali. Al Pacino bol perfektný a jeho herecký koncert - klobúk dole. A tie nezabudnuteľné scény - tango, vôňa ženy, súdna sieň - proste fenomenálne! ()

jitrnic

Od počátku jsou jasně rozdány oscarové karty, po patnácti minutách víme kdo je dobrý, kdo je lotr a komu budeme v druhé polovině filmu odstraňovat drsnou slupku v rámci odhalení dobrého jádra. Což by pro mně bylo normálně nejedlé, ale Al Pacino dokáže i v tomto jasně čitelném příběhu divákovu pozornost udržet celých dvě a půl hodiny (ač oproti dřívějšku už zde hraje hodně okázale a "jde si pro Oscara") a spíš než poměrně hrozný Chris O Donnel dále potěší skvělí herci ve vedlejších rolích (hlavně Philip Seymour Hoffman). Příběh a charaktery nestojí za řeč. 50% ()

R1CH1E

Konverzační film, slepý Al Pacino a spousta dialogů a monologů, nad kterými se musíte zamyslet, to je tento film. Al Pacino zde předvedl snad maximální možné nasazení jako herec a slepce jsem mu věřil mnohem víc, než tomu týpkovi s holí, co mi každej den obouchá holí chodník před bytem a musím říct, že toho Oscara si plně zasloužil. Scénář je dokonalý a nechybí tu ani pořádná kulervoucí scéna - v tomto případě to je scéna, kde Al tančí tango. Pánové, z toho šlo víc napětí, emocí a smyslnosti než mnoha rádobyžhavých scén dnešní doby, kde je to jen bradavka tam, chlupatá prdel sem.. Tady dá méně než 5 hvězd snad jen slepý. ()

Kurikmoon

Film pri ktorom som sa nenudil. Na začiatku mi trošku liezol Al Pacino na nervy, ale potom sa to zmenilo. Hral dobre. A vlastne i spolu s ostatnými vytvorili filmík, pri sa zabavíte a snáď i trošku popremýšľate. Tango scénka malo pre mňa vábivú vôňu... ()

V.Silver

Krásný film o podzimu života podtrhnutý skvělými hereckými výkony O'Donnella a hlavně Al Pacina, kterému bych i věřil, že je slepý. Pravda, konec byl trochu předvídatelný, ale naštěstí ne tolik, aby mi to zkazilo dojem z filmu :) ()

Puyi

Projížďka ve Ferrari, Tango a závěrečná řeč plukovníka (ikdyž asi trochu s přehnaným vyvrcholením) a nebo vlastně uplně vše co plukovník Frank Slade řekl (:D) snad nikdy nezapomenu, pro mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl, s úžasným Al Pacinem, vlastně co úžasným - naprosto dokonalým, lepší výkon jsem neviděl ani nepamatuju - zahrát takhle slepého ... neuvěřitelné - tady byl Oscar opravdu na místě. A pro mě trochu překvapivě velmi dobrý výkon předvádí i Chris O´Donnell, od něho to byl nejspíš až životní výkon. + i mladý Philip Seymour Hoffman předádí dobrý výkon. Film se skvělým dějem (nejspíš hlavně díky skvěle napsané postavy Franka Sladea), od kterého se nikdy nemohu ani na vteřinu odtrhnout...:) ()

šerminator

Kdo neviděl tohle neví jak vynikající Al Pacino dokáže být. U mě je to bezesporu jeho nejlepší herecký výkon. Když se k tomu přidá Ferrari a parádní příběh je na veledílo zaděláno. Film založený na protikladech - slepý odporný vetrán Pacino vs. bezúhonný nezkušený O'Donnell. Jednoduchý příběh s krásným koncem, který mě doslova nabil energií. ()

TheRoller

"God must have been a fucking genius." Hrať slepého s okuliarmi je ako hrať futbal s kopačkami, pričom všetci ostatní sú bosí - góly sa dávajú ľahko. Al Pacino hrá v zápase, kde kopačky majú všetci a jedine on je bosý, a napriek tomu skóruje v každej minúte, čo je na ihrisku. Tie pohyby, tápanie v tme, mimika a celková reč tela... Ono je to otrepané, ale toto by vážne lepšie nezahral ani slepý. To je proste fakt. Takže čo je vrchol hereckého umenia? Hrať slepého, pričom normálne vidíte a v rámci hrania slepého predstierate, že normálne vidíte (scéna s policajtom). To je ťažké aj pochopiť, nieto ešte tak dokonalo zahrať. Al si zaslúžil Oscara aj za mnoho iných úloh a tí pajáci už asi prišli na to, že ak by mu ho nedali ani za toto, budú sa smažiť v pekle vo večnej a neutíchajúcej bolesti, ktorú by som im doprial. Chris O'Donnell sekunduje bravúrne. Hudba z času na čas pripomína American Beauty, ale inak skvelá. Réžia ale dosť suchá, čo v kombinácii s dĺžkou filmu nie je veľká výhra. Kvôli Al Pacinovi a niektorým momentom to ale nejde inak. 90% Ha-ha. Najlepší moment: Al tancuje s Gabrielle - tak zvláštne pekný pocit som ešte nikdy nemal. ()