Autogram

Plukovník má PLÁN. A nie je to hocijaký plán, len k nemu potrebuje trochu pomoci. Spočiatku sa film zdal, že bude o študentských vylomeninách, ale prvá polhodina klamala, a nakoniec sa z toho vykľul film o chuti do života aj v tých posledných chvíľach. Al Pacino ako protivný až odporný slepec, ktorý mení nálady častejšie ako žena v prechode, je úžasný a zásluhu prisúdim aj dabingu Borisa Farkaša, ktorého chrapľák je to pravé do tejto postavy. Mnohé scény mi len tak mimochodom pripomenuli Kristiana, najmä tá, ako si prisadnúť k osamelej dáme v reštaurácii a zatancovať si s ňou tango argentino. Jazda na Ferrari tiež nemala chybu, aj keď to už bolo akoby vystrihnuté z bláznivej komédie, ale vyjednávanie s policajtom všetko zachránilo. Jeden z najlepších filmov o hľadaní si cesty k sebe dvoch úplne odlišných ľudí. Jednoducho keď urobíš chybný krok, tancuj ďalej. Film môže mať skvelú záverečnú reč aj bez súdneho procesu a zaslúži si silné štyri hviezdy. –––– Viac sa ma nechytaj, mladý, lebo prídeš k úrazu! Ak budem chcieť, ja sa chytím teba. –––– Ak sa muž bojí v noci sám, má sa obrátiť na recepciu? - ??? - Veď si rozumieme. Chcem to najlepšie. –––– Tak či tak odbočím, synak, či mi povieš kedy alebo nie. ()

Almásy

superpredvidatelna zapletka, ako vzdy skvely pacino, pridame trosicku gycu a hmm vona zeny. neviem, ale radsej si dam taliansky original. ()

Richard_Ba

Predstavujem si, že keď sa raz dostanem do neba, (dúfam) tak budem počuť Al Pacina ako kričí po diablovi: "Who´s the devil ? Hoohaa!" Nechcem aby mi tam spieval chórus anjelov, chcem počuť Al Pacina kričať...____Prepáčte mi krátky exkurz, ale muselo to byť. Scent of a woman je možno priemerný film, a možno ani nenosí transcendentálnu myšlienku v sebe, ale rozhodne nemožno o ňom tvrdiť , že je to "obyčajný" snímok. Al Pacino sa vážne prekonáva, a za to si zasluhuje moju poklonu a 5*, vo tom žádná. Scent of a Woman má, ale aj okrem Al-a, čo ponúknuť. Vzájomný príbeh Al-a a mladého Chris (O´Donell-a) ma veľmi oslovil, lebo mi pripomína, že aj tí najväčší potrebujú pomocnú ruku, a stávajú sa ešte väčšími ak sú schopní ju prijať. Nech tá ruka patrí už komukoľvek... ()

mikulem

Veskrze průměrný Hollywoodský melodram, s přepálenou stopáží, spoustou patetických keců, hroznou hudbou a předvídatelným finále, kdy nám čestní muži vnutí morální poselství. Nebýt jako vždy suverénního Al Pacina, nebylo by vůbec o čem mluvit. ()

DeathTheKid

Nakonec nás tu drží jen několik málo věcí, ale tou poslední je jisto jistě vůně ženy. Mám na to i vulgární, buranský, český ekvivalent, ale nějak mi to ten příjemný pocit po shlédnutí filmu nedovoluje napsat. ()

lewwin

Opět herecký koncert velkého Ala, avšak v poněkud jiné poloze - roli slepého zapšklého veterána, ve kterém se s příchodem opatrovníka O'Donnella vzbudí nová chuť do života. Velmi něžný a hezký film, který dokáže spravit náladu... a nezapomenutelné 'tango' a slepá jízda ferrarri... doporučuju! ()

ArdathBay

Cynik jakého umí zahrát jen Pacino. Opět si "urval"film jen pro sebe - a jaký.... O'Donnell svou roli zahrál velmi velmi přesvědčivě - nádherná je scéna v hotelu, kdy na něho Plukovník míří. Hoffman si zde zahrál synka bohatého papínka sponzorující školu a také obstojně. Konec je naprosto v režii Ala a má jediná výtka - ten potlesk měl být mírnější. ()

Gogen

TANGO ... tak ta scéna mě fakt dostala, fascinuje mě jak se velice jednoduchým způsobem dá docílit tak úžasná atmosféra ... je pravda, že děj trošku pokulhává a především nepřináší žádný nový pohled, ale o to snad ani nejde ... ()

ranp

Tenhle film jsem chtěl vidět už docela dlouho, takže jsem s měl radost, když tuhle šel na prima cool. Al Pacino tady předvedl další ze svých hereckých koncertů, podle mě je tenhle Oscar zasloužený. Po většinu filmu jsem si říkal, že je to přesně na 4 hvězdičky, nakonec ale dávám plné hodnocení. Mezi oběma hlavními hrdiny se rozvinulo velice zajímavé přátelství, navíc je zde několik nezapomenutelných scén, ať už jízda ve Ferrari nebo závěrečné "soudní" přelíčení (to přelíčení je dokonalý Pacinův koncert). Film v sobě navíc obsahuje i určité morální poselství, 90%. ()

Arkanoid

Využitie skvelej postavy aj jej herca ako nosný prvok klasickej americkej drámy, ku ktorej patrí jasné určenie morálnych hodnôt postáv, nájdenie ich životného smeru, vyžívanie sa v radostných príhodách ukazujúcich chuť do života alebo záver so „súdnym“ procesom a povznesenie ducha kvôli prehovoru niektorej z hlavných postáv. Znova som sa dal zlákať a ani tentokrát neľutujem. ()

Kelly2502

Takmer dokonalý film, ktorý trošku ubíja príliš dlhá stopáž. Toľko zapamätateľných scén, pri ktorých som len sedel a usmieval sa od ucha k uchu som však už dlho pri jednom filme nezažil. Písať niečo viac je zbytočné, musí sa vidieť. "Hoo-haah" ()

upson

Al Pacino je démon. Podává zde stejně nezapomenutelný výkon, jako například Anthony Hopkins v Mlčení jehňátek či Robin Williams v Dobrém Willovi Huntingovi a nebo Russel Crowe v Čisté duši - prostě nespoutaný a neohrožený výkon. Film samotný je tak krásně pozvolný a jednoduchý. Je o prostých věcech. O lidských vztazích. O volbách, které sebou nesou jisté následky. O tom, že pokud poznáte ty správné lidi, pomohou vám nezakopnout i když oni samotní spadli až na dno do tmy - zde byla duševní i fyzická. Děkuji režisérovi za tento snímek. ()

PALINO

Klobúk dole pred hereckým výkonom AL PACINA, zahrať cynického slepca nie je určite ľahké, no AL PACINO pôsobí, akoby ním skutočne bol. Jeho úvodný výstup, tanec tanga v New Yorku, kľúčová scéna medzi ním a Charliem (ktorého sympaticky zahral Chris O´Donnell) alebo i jeho happyendovský preslov v škole sú všetko momenty, pre ktoré sa oplatí si Vôňu ženy pozrieť. Film má vzhľadom na svoj žáner mamutiu stopáž, ale scén, pri ktorých by som sa ošíval, obsahuje len minimum. Skrátka pekný film. ()

bari68

Chris O´Donnell je celkom sympaťák ,a ako ,,vodiaci pes,, Al Pacina bol ako stvorený. VEDĽA Al Pacina bol ale po hereckej stránke slepý on sám.Tým nič zlé proti Chrisovi ,ale ako herci sú so svojimi výkonnostnými stránkami úplne niekde inde. Al ma jeho úlohou slepého vojenského veterána dostal .Trochu mi to pripomínalo Rain Mana , neviem prečo ,ale táto víkendová jazda bola ,,very good,, na ktorej i na okamžik sa dá prežiť život . ()