Poslední šance

• Česko Zběsilý útok (více)

Elitní jednotka Navy SEAL vedená poručíkem Blakem Harrisem (Scott Adkins) a mladší analytičkou CIA Zoe Anderson (Ashley Greene) musí získat zajatého islámského teroristu z ostrovního vězení CIA a tajně ho převézt do Washingtonu. Ocitnou se v pasti, když na ně během eskorty zaútočí povstalci, aby vězně osvobodili. On jediný má však informace, které mohou pomoci odvrátit teroristický útok a zachránit tisíce lidských životů. (JOJ Cinema)

Dale

Jednoduchý akčňák, ktorý zdobí hlavne one shot kamera. Inak je to čistý podpriemer. Neviem, koľko došlo tých teroristov v náklaďáku, ale hlavný hrdina so svojou mordpartou ich postrieľali behom filmu isto aspoň 200. Po 50ke to už začala byť dosť nuda, hlavne keď koniec už obstaral Adkins sám a tých zvyšných pár desiatok ozbrojencov zvládol ľavou zadnou. Zívačka vhodná ako PC hra, ako film až tak nie. ()

PauloZ

Ale ono je to po tom vlažnějším začátku vlastně docela slušná akčňárna! Adkinsonove head shoty a tiché nožíčkové akce mi dost připoměly Pád Bílého domu. Takže jako nekinová produkce je to v pohodě taj na 3,5*. Každopádně Scott umí hrát a má rozhodně na víc a přeju mu brzo nějaký pořádný biják sakra! ()

raimi

Ale jo, po dloooouhé době Adkinsovka na kterou se dá dívat. Asi už se na ni znova nikdy nepodívám, protože je to prostě jen další filmařskej experiment, ale dobrý. ()

italka63

Tak to byl nářez jedna radost, jen mi vadila jedna věc. Proč sakra, když teroristické  komando přepadne základnu, obránci nepoužijí dosud plně funkční vrtulník a nešijí to nich z jeho kulometů,nedej Bože něčím více, nýbrž si počkají, až to do něj směsice Arabášů napálí granátometem? No nic, no... jinak film měl spád, prvně v životě mi nevadilo nasnímání nestatickou kamerou, což jinak nesnáším a musím uznat, že Adkins umí. To byla radost vidět, jaké má pohyby, že je schopen předvést se tak, že u věříte, že je člen SEAL. Krom sympatického vzhledu má skvělý úsměv. Takže film utekl jako voda a já zase viděla tu chlapskou ješitnost, manipulaci, odvahu i fanatismus, který zabíjí vše živé. Covid všech variant na vás! ()

AffectedFace

Prvotřídně natočené akční porno, kterému akorát chybí áčková produkce. Při psaní komentáře jsem si jenom představil, jak by vypadal Bayův 13 hodin v tomhle "one-shot" kabátku. Non-stop akční řežba, kterou každej fanoušek akčních snímků potřeboval. Občasně nelogické pasáže tomu nejvíce škodí = příkladem: z počtu 25 vojáků, co se dostalo na základnu, umře zhruba 200. Kdyby to mělo lepší gore elementy a neohranou zápletku s lepšími zvraty, neváhal bych dát s čistou hlavou pět hvězdiček. Takhle je to za hodně silné čtyři. ()

Axis

Když se střílí a postavy drží hubu, neboť to co si říkají zní jak z Airsoft srazu, tak je to fajn. 6/10 ()

ilemas

Nejprve jsem si nemohl zvyknout na jednu kameru, s níž byl točen celý film na jeden zátah. Neustálé přeskakování hned v úvodní scéně ve vrtulníku z jednoho na druhého mě lezlo tak na nervy, že jsem to už chtěl vzdát. Nakonec mě celý film svou neskutečnou atmosférou a napětím dostal. Hlavní hrdinové padají jak mouchy, nejste si jistí kdo přežije. Jakobych se díval na pc střílečku, natočeno jak hra. Možná to byl účel, ale tentokrát mě zaujal. A ta kamera se mě taky nakonec zalíbila. ()

Martin741

Reziser James Nunn /Towerblock  2012/ natocil uz jeden film sa dalsim Anglanom Jackom O´Connellom. Pokial O´Connell je u mna doteraz zahada _ stale neviem, ci vie hrat ci nevie hrat - u dalsieho Anglana menom pan Adkins som si naprosto isty, a to ze hrat nevie. Ovsem stale aj so svojou brutalnou kondickou je  schopny natocit vyborny akcny film.  Predpokladal som, ze sa pan Adkins zapletie s nejakou trojpismenkovou organizaciou - a fiha, on sa zaplietol so stvorpismenkovou organizaciou. Trochu vysoko idu tvorcovia  - zakladna s vaznami, boj s islamskym tenorom, pardon terorom, washington, odpalenie bomby tam volakde vo washingtnonskom prdelakove  - ako vysoko ide Krujz v Misn Imposibl, tak tvorcovia idu aj tu hodne vysoko. Dobre, no nejak to prejdem. Kazdopadne brutalne natocena akcia neda vydychnut, a zrejme aj tie rvacky tocili striedavo na zahrade pana Rezisera a u pana Adkinsa - teda predpokladam, ze nebyva v nejakej anglickej kralikarni   :  76 % ()

bourec

Špatnej film to není, ale nadšení některých opravdových znalců filmu nesdílím. Obyčejná béčková produkce s jednou změnou ve stylu natáčení. Jednou stačilo. 50%. ()

C0r0ner

Místy to bylo super, místy zase hloupé a nereálné, takže je to dohromady tak napůl cesty. Chápu pozitivní i negativní reakce, přičemž já si beru trochu z obojího a i když to nebylo kdovíjaké terno, dalo se na to v pohodě dívat, rozhodně lépe než třeba na Osvícení a podobné unuděné kraviny. 55% ()

viperDavid

Takový hezký vzpomínky na Benghazi dokonce i s odkazem na to. Ale Scott se mi mnohme více líbil když nakopával prdele. Tady to nemělo logiku. Jeden track 15 vojáků, který postříleli během 5 minut a furt se objevovali nový a nový. Jasně otevřeli bránu, takže třeba mimo záběr přejelo cca 150tis dalších vojáků, ale i tak je všechny pokosily jako prd. No nevím. Ryan Phillippe zase za kreténa. ()

noriaki

Sympatické, přímočaré béčko, u nějž je předstírané vynechání střihu spíš efektní než umělecké. Zápletka je stejně papundeklová jako prostředí v němž se celý film odehrává, a obsazení dává tušit, že tady vysoké ambice nikdo neměl. Netradiční záběrování vtahuje do děje a vyrábí z tuctových scén trochu působivější. Mně to stačilo, zvlášť proto, že akce je docela povedená. Občas je ovšem potřeba přestat myslet, nebo raději vůbec nezačínat. ()

m.a.t.o.

„Keď sa ľudia dozvedia čo robím, každý sa ma pýta koľko ľudí som zabil. Nikto sa ma ešte neopýtal koľko ľudí som zachránil.“ Už ani Adkinsova brada nie je zárukou kvality. One Shot (veľmi príhodný názov) je film, ktorý sa tvári ako natočený na jeden záber. S výnimkou úvodných pár minút ide o nepretržitú strieľačku, takže hráči Counter Strike si prídu na svoje. Mne tento videoherný štýl nič nehovorí, už po zhruba piatich minútach mi tá nepretržitá akcia pripadala byť strašne monotónna, a tak príjemným spestrením boli pre mňa iba (asi) tri bitky, kde Scott pre zmenu predvedie neskutočne rýchle ruky. Kvôli evidentne nízkemu rozpočtu tento raz James Nunn nemohol použiť žiadny kamerový filter (ak to bol zámer, aby film pôsobil surovo a drsne, tak nevyšiel) a natáčanie prebiehalo na Adkinsovej záhrade, čiže exotické lokácie načakaje. Takže zhrnul by som to tak, že síce je vidieť, že chalani pred aj za kamerou sa snažili, no tento typ filmu sadne hlavne hráčom PC hier, ku ktorým sa už zopár rokov neradím. 25 % ()

JohnSmith

Není to špatné béčko, zvlášť akce je povedená. Vypadá, jako by byla natočena na jeden záběr a i kamera je dost nezvyklá. Adkins je fakt dobrý, ale nebyla to zas taková pecka, jak se zdálo nebo dokonce mohla být. Místy dlouhé vykecávání, zbytečné a záporáci hodně podprůměrní. ()

Hollohlaway

Akce je hromada, to uznávám, ale většinou dost tupá. Nalákalo mě hodnocení, vypadalo to jako to lepší z Adkinsových věcí, ale nakonec spíš zklamání. Zápletka je přitom poměrně sympatická, ale naprosto přiblble netaktická akce s desítkama do palby nabíhajících údajných žoldáků, mě vysloveně otrávila. Sebezáchovnej pud jim očividně chyběl, to jsem už dlouho neviděl. Myšlenka, taktika...nic. Jinak kamera není špatná, lepší béčko to ve výsledku asi je, líp to poladit a promyslet a neřeknu ani slovo. ()

kenkaku

V tomhle angličtinu zbožňuju: “jediná šance”, “jeden výstřel”, “jeden záběr”. To vše může znamenat název filmu “one shot”. A když myslí “vše” tak ve smyslu vše najednou. Film natočeny na jeden záběr (tohle je vždy fuška vymyslet kompozici tak, aby záběr vypadal nepřerušen a zároveň fungoval jako vypravěč děje), kde postavy mají jedinou šanci na odhalení velkého útoku (kdy stačí jeden výstřel a mají prd). Vážně dokonalé. A funguje to. Naprostá pecka je jak postavy reagují (třeba na prostřelený hasicí přístroj), jak se musejí adaptovat (zásobníky mají omezenou kapacitu) a díky tomu působí vše přirozeně a živě. Bohužel se nevyhneme kopancům (ne těch co umí Adkins, ten nepředvede žádný), protože pro zachování dynamiky padají občas nesmyslná rozhodnutí (př. voják s prostřelenou plicí se udusil jen proto, že nikdo neumí ošetřit střelné zranění hrudníku… jako fakt elitní jednotka nemá polní trauma výcvik?). Suma sumárum je to ale stále jeden z nejlepších filmů Scotta Adkinse a letos nejlepší akční film co jsem viděl. ()

sedm.1

Hlavní důvod, proč Scotta Adkinse považuji v současnosti za neohrozitelnou akční hvězdu číslo 1, je jeho nekompromisní mistrovské bojové umění, které dává světu na obdiv ve většině svých nadupaných řezničin, jenže jakmile místo ran a kopů začne využívat dalších prostředků, už to taková hitparáda není a s tím mám právě krapet problém i v tomto filmu, jehož kvalitu a zábavnost tím ovšem v žádném případě nesnižuji, jen mám prostě Adkinse raději ve filmech, kde se od úvodních titulků až po ty závěrečné probije, než prostřílí, ale fajn, respekt mám nakonec i k této střílečce, jejímž nejvýraznějším prvkem je každopádně určitě fakt, že je natočena prakticky na jeden záběr, což je zatraceně osvěžující a efektní nápad, který se navíc ujal a vytvořil tak z One Shot vážně dynamickou a intenzivní jízdu, kde se závěru nedožije skutečně mnoho postav a příliš odpočinku si tu tedy divák vážně neužije. Zápletka je jinak očekávaně dost jednoduchá, nicméně i tak dokáže navodit párkrát momenty napětí, každopádně celá je podřízena hlavně co nejvíce akčním pasážím, a těch tu je vážně hodně, zároveň je ona akce i dost drsná a nekompromisní, i když u Adkinsových filmů jsme zvyklí ještě i na mnohem větší jatka, základem ovšem je, že působí přesvědčivě, přehledně a na finanční stránku filmu i dost kvalitně. Normálně bych tak hodnotil asi i výš, nicméně právě vzhledem k ostatním Adkinsovým filmům budu tentokrát přísnější, jelikož od něj prostě vždy čekám naprostý top akční zážitek, a toho jsem se v případě One Shot nedočkal, jako béčková akční palba nicméně určitě silný nadprůměr. ()

borec999

James Nunn a spol. dokázali aj s nízkym budgetom natočiť akčný film na 1 záber bez použitia strihu, pričom odrozprávali pomerne celistvý príbeh, ponúkli množstvo akcie a nepôsobili pritom ani na chvíľu amatérsky či smiešne. Takáto technika točenia si z technického hľadiska a filmárskej náročnosti zaslúži pochvalu, je to ale i dvojsečná zbraň. Použitie 1 kamery a žiadneho strihu pri prestrelkách a bitkách totiž spôsobilo, že si akciu divák nevychutná tak ako pri klasickom filme. Príbeh je okej, Adkins a aj ostatní herci tiež. Pochváliť sa dá aj snaha o realisitickosť- počítajú sa náboje, dočkáme sa i viacero tichých likvidácií miesto nelogických nájazdov do hordy protivníkov, vzájomnej komunikácii pri prestrelkách, krytiu a rôznym iným vychytávkam. Prestreliek je dosť, možno až príliš a ja osobne som sa ich práve vďaka štýlu ich točenia veľmi rýchlo prejedol (a tiež pri nich vidieť nižší rozpočet- hlavne pri efektoch streľby). Súboje prídu na rad hlavne v druhej polovici, je ich omnoho menej, ale chereografia nie je najhoršia. Posledná cca 20 minútovka s Adkinsom ktorý postupne pozabíja asi 10 ľudí v intenzívnom úseku je výborná a vrchol filmu. V rámci béčok zbuchanych za pár miliónov jasný nadpriemer, ako býva u Adkinsa poväčšine zvykom... 70% ()