Memory

Alex Lewis (Liam Neeson) je nájomný vrah v zlomovom životnom období. Alex, ktorý žije v texaskom El Pase a vyrovnáva sa so slabnúcou pamäťou práve v čase, keď plánuje odísť do dôchodku, je pripravený ukončiť dlhú kariéru plnú násilia a zatajovania sa, keď mu starý kontakt dá poslednú zákazku. Táto úloha však nie je taká, ako Alex očakával, a zavedie ho do operácie FBI, ktorú vedie agent FBI Vincent Serra (Guy Pearce). Keď Alex narazí na stopu zneužívania detí, ktorá vedie od zločineckého kruhu detskej prostitúcie k bohatej vplyvnej realitnej magnátke z El Pasa Davane Sealmanovej (Monica Bellucci) a jej synovi Randymu (Josh Taylor), Alex tajne navedie Serrov tím FBI správnym smerom. Hoci ho neschopnosť zapamätať si detaily vystavuje čoraz väčšiemu nebezpečenstvu, Alex využíva zručnosti, ktoré nadobudol počas života v tieni, aby ukončil neľútostné obchodovanie s deťmi - musí to však urobiť skôr, než mocné sily Alexa zničia a vymažú Serrovu misiu dopátrať sa pravdy. (TV Markíza)

kinderman

Už jsme viděli soukromé očko s Tourettovým syndromem (Temná tvář Brooklynu), policistku s Aspergerem (seriál Most),  dokonce Detektiva Downa. A teď tedy zabijáka se začínajícím Alzheimerem. Už chybí snad jen western o pistolníkovi s pokročilým Parkinsonem.  Ale ten už raději bez Neesonovy účasti, protože herec vypadá dosti sešle a je patrné, že natáčení filmů už jej nebaví. Hvězdička navíc za Monicu Bellucciovou, škoda, že scénář její postavě nenabízí vůbec nic, takže se nudí stejně jako Neeson. ()

M.i.k.e

je až s podivem jak tým celkem schopných lidí v čele s režisérem dokáže natočit takhle nudný film. Je možné, že je na vině knižní předloha, ale to úplně nehodlám zjišťovat. V rámci jejího filmového zpracování se každopádně nepovedlo skoro nic. Rutinní režie na volnoběh, toporné dialogy, nevýrazná jakože záporačka Monicy Belluci a jako třešnička chřadnoucí Neeson, jemuž role nájemného vraha s alzheimerem vůbec nesedí. On běžně tyhle jakože polepšené záporáky dává levou zadní, ale tady se to dost nepovedlo.Od úplného průšvihu to tak zachraňuje akorát Guy Pearce, kterého bych naopak rád vídal častěji...40% ()

Martin741

Stary dedek Nysn si ani na 70 -ku neda pokoj s tymito akcnymi filmami. 70 rocny superakcny herec zvladajuci akcne sceny - to je na rovno psychiatra Nysne. A nechce tak nahodou 92 rocny pan Vychodnyles natocit dalsieho Dirty Harryho ?  Alebo rovnako 92 rocny Dzin Hekmen ci sa nechce pustit do Francouzske spojky 3 ? 20 % ()

bourec

Další zklamání z dílny Campbella. Oblíbenec to je, film obsadil dobře, ale ani role stárnoucího Neesona, ani jeho herecký etudy s Azheimerem, ani celkem prkenná akce tomu nepřidaly. Přitom námět slušnej. Škoda. 40%. ()

PROCESOR

Akční to je. Nemá smysl rozebírat o čem ten film je,- o tom komentář nemá být- tedy ten hnus nad zneužíváním dětí, ale komentář má být především o tom, proč se nám to líbilo. Takže líbilo, mělo to spád, nenudil jsem se a film se vyhnul i nějakým těm klišé. Tak nějak si asi uživatelé spojují herce v hlavní roli s kvalitou snímku. Jako se dřív říkalo, jdu do kina na Belmonda a ne na Profesionála, tak to si myslím je stejné i nyní.  A musím přiznat, že mě poslední roky značka Neeson nějak výrazně nezklamala. Zajímavý, napínavý snímky. ()

Johnny.ARN

Je fajn, že Nízon už končí s takýmito rolami. Nie žeby vystarnutý zabiják nemal skúsenosti, ale predsa, skákať a behať, resp prežívať zásahy mu už neverím. Zato Monča je stále kus. 2 z 5 ()

JohnSmith

Neeson, Pearce a Bellucci, pod taktovkou Campbella? To snad ani nemohlo být špatné. Ale bohužel je. Tahle trojice to prostě nezvládla a Campbell se taky zrovna nevytáhnul. Ohrané, nudné, nic nového pod sluncem. Prostě zbytečnost. ()

herr_carter

Další z Neesonových filmů ve stylu "grandpu si nechceš rozhněvat" se tentokráte dost povedl a popravdě podprůměrné hodnocení moc nechápu. Příběh je slušně napínavý a zamotaný až do závěru a pro mě osobně bylo příjemné vidět po dlouhé době (možná fakt poprvé od L.A.-přísně tajné) Guye Pearce v kladné roli - vyloženě mi tenhle kousek sedl.........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku

Nějak jsem nepochopil, proč se Guy Pearce na stará kolena transformoval ve slizkého ulízaného zoufalce. Ale k věci. Film “Paměť“ (kdy název velkém dobře vystihuje problém hlavní postavy, mnohem lépe než kokotina distributora) je z počátku takový divný zmatek. Prakticky od začátku sledujeme dva nesouvisející příběhy. Proč? Proč asi… aby bylo co “překvapivě” propojit a přidat další… Prostě čím víc postav, tím víc Adidas. Každopádně, asi v polovině se vše promíchá a do sebe zapadne. Hodně příjemné je také větší než malé množství známých tváří (Ray Stevenson, Monika Bellucci) a fakt, že děj se nijak extra nevleče. ()

Lukoboss

No jo, tuhle novou "neesnovku" jsem viděl už cca před týdnem a ne, že by selhala moje "memory" nebo jsem to nechtěl hodnotit hned, ale prostě jsem se na to vysral. Hmm, takže... Od L. Neesona už prostě čekáte tu starou známou klasiku, kdy hlavní hrdina je sice drsňák, ale s dobrým srdcem, navíc sám proti všem a obvykle v tom všem hraje nějakou tu roli nějaká mladá holčina, kterou je potřeba zachránit. A tuhle šablonu tady více méně dostáváme taky. Že je L. Neesonovi skoro 70 pochopitelně znamená, že akce už bude celkem umírněná nebo šikovně sestříhaná, tady bych ani tak chybu nehledal. Ale přidat k tomu ještě ztrátu paměti, kdy skoro celej film je hlavní hrdina docela v pohodě, ale pak najednou v závěru mu ta paměť začne selhávat úplně šíleně, navíc pochopitelně v těch nejdůležitějších situacích, tak to opravdu bolelo. Ale jak jsem se díval, tenhle borec má rozdělaný další projekty, takže snad to bude lepší příště. ()

borec999

Vyjadrenia Liama Neesona o tom, že končí s akčnými filmami sú ako vyjadrenia Joža Ráža o konci Elánu. Oboch mám rád a uznávam za ich minulé počiny, ale vzhľadom na ich vek by už bolo zrejme múdre skončiť. Na druhej strane aj tak všetci vieme, že tomu tak nebude a práve preto tu stále máme  "posledné" koncerty Elánu a tiež i nové Liamove akčňáky. No ale k filmu. Martin Campbell je skúsený a kvalitný režisér ktorý aj napriek tomu že roky nepôsobí v prvej lige, tak i za menej peňazí dokázal vyprodukovať solídne akčné béčka (Protege,Cudzinec...). A aj Memory nie je zlý film. Campbellov vplyv za kamerou na technickej stránke filmu cítiť (pozitívne), Liam, Guy Pearce i Monica Bellucci sú okej, no a dočkáme sa vzhľadom na vyšší Liamov vek aj pomerne dosť akčných scén, ktoré sú v pohode pozerateľné (aj keď samozrejeme nijako dychberúce). Problémom je dej, ktorý nie je ničím výnimočný a totálne predvídateľný a tiež tempo, ktoré je dosť pomalé. Takže áno na 1 pozretie je Memory okej, ale to je asi tak všetko... 55% a priemer. ()

iXtr3m3

Slabý priemer s vyslúžilými menami v hlavných aj vedľajších úlohách. Nebolo to márne, ale videl som to so slovenským dabingom a ten to deklasoval k šedej hranici neskutočne rýchlo. ()

Lefty86

Liam přeci jen ještě v těchto "Vzpomínkách" dává vzpomenout na svý starý dobrý akční časy. Lepší než většina jeho posledních kousků . ()

warrenur

Uchadzajuce B-cko s kvantom znamych starnucich hercov z podobnych titulov. Obcas trosku nostalgia, pribeh tuctovy a naivny. Prostoducha jednohubka. ()

Mlle

Slušná americká akční krimi, která nabízí typická zápletková zjednodušení na hraně realismu, ale taky dávku emocí, plynulý spád bez nedomyšlených dějových retardérů a vysoce kvalitní casting pro méně náročné chvíle. Memory bych určitě úplně nezatracovala. ()

KosiR_ksr

Liam Neeson má za sebou zdařilejší role, ale také mnoho průměrných, kam bych zařadil i tuto. Přesto je to pro mě koukatelná akční jednohubka, dobrá na méně náročný večer a něco, nač po pár dnech téměř zapomenu, i když netrpím problémy s Memory. 55% ()

Ydrosten

Typický Neeson v posledních 15 letech. A když se na něj člověk podívá, musí mít pocit že toho alzhaimera ani nemusí hrát. Neeson je už starej a tyhle role mu jen škodí. Navíc je půlka filmu nudná a nezáživná. Tohle už není ani béčko ale nějaký TV film na páteční večer. ()

Rathalos

Stary dobry Liam Neeson opat nesklamal a v podani rezisera Martina Campbella je tu dalsi akcny thriller,ktory aj napriek takmer dvojhodinovej stopazi krasne ubehne,vsetko ma hlavu i patu,objavi sa tu aj nadherna Monica Bellucci,na ktorej uz vidiet starnutie aj vrasky,ale stale ma v sebe nieco zmyselne,mne sa to pacilo natolko,ze dam plne hodnotenie,aj ked vidim,ze druhym sa tento film velmi nepacil...:-) ()