Čepičářův syn Vítek jednoho dne najde ve staré truhle kouzelnou čepici, která tomu, kdo ji vlastní, může splnit jakékoli přání. Ve vévodství, kde žije, však lidé nejsou moc šťastní. Vládne jim krutý vévoda, který na své poddané posílá vojáky. Vítkova tatínka nechal zatknout a jeho samotného poslal do sirotčince. Chlapci se ale podařilo utéct. Vítek se vydává se svými kamarády Hynkem a Majdou zachránit tatínka. Chce k tomu použít kouzelnou čepici. Jenomže když má někdo takovou magickou věc, nezůstane to dlouho tajemstvím. Chamtivý vévoda se o ní dozvěděl a chce ji za každou cenu získat. (TV Nova)

zdeny99

Podprůměrná a velice nudná pohádka. Vzhledem ke špatnému obrazu tak je i neatraktivní. ty barvy nejsou vůbec syté, nýbrž jsou vyblité. [1154. hodnocení, 34. komentář, 56%] ()

GIK

Na Zelenku, který se ve svých počátcích naštěstí ještě trochu mírnil, to dopadlo velmi dobře. ()

Jonatána

Nic zvláštního to není, ale je to hezky pohádkové a příjemné. A ve srovnání s nudou pohádky Jak si zasloužit princeznu, kterou jsem viděla ve stejný den, to je nejmíň na tři hvězdičky. ()

Lupes

Rozsahem zápletky by se scénář hodil spíš do Bakalářů než na celovečerní plátno. Nostalgické vzpomínání na ty dávné skvělé pohádky tento film spolehlivě boří. Komika postavená na zrychlených záběrech hereckém umění Miloše Kopeckého celkem funguje, jen se časem přejí. Z dobrodružného příběhu se navíc upjatým zlehčováním stává podivná fraška. Výborná tak zůstává hudba, atmosféra i výběr exteriérů. ()

Šňůra

Jak už to u pohádek většinou bývá, kromě příběhu plného fantasie jde i o příběh poučný vzhledem k historickým reáliím a také o malou moralitkou. Velikášství, despotismu a hamižnost jsou po zásluze potrestány a k tomu, aby dobro zvítězilo, nejsou dřeba žádné kouzla a čáry máry. ()

ostravak30

Čtu v zajímavostech, že se pohádka prodala do dvaceti sedmi států. Sice na to hledím trochu s podivem, nicméně je pravdou, že ke klasické české pohádce má daleko. Takže se v zahraničí asi opravdu více líbila. Chybí výraznější děj. Pro mě je to spíš nuda. Navíc se většina scén odehrává ve tmě. A přitom má film kvalitní obsazení. A to jsem až do loňských Vánoce absolutně netušil, že nějaká taková pohádka existuje. Jsem si celkem jistý, že ji po mnoho let televize opomíjeli, neboť ani mí rodiče - oba kolem padesáti, o ní v životě neslyšeli. ()

curil

Průměrná pohádka z osmdesátých let, pěkná výprava, kouzelné prostředí Českého Krumlova, kde je natočena část exteriérů. Nemohu se zbavit dojmu, že koprodukce s tehdejší NDR filmu trochu škodila. Typický český humor je nakažený toporným prušáctvím, filmu chybí uvolněnost a lehkost. I tak pohádkový příběh strčí do kapsy všechny pohádky Zdeňka Trošky. Ale když režisér Zdeněk Zelenka, kam se poděla jeho oblíbená herečka Jiřina Bohdalová? ()

honzic

Překvapivě poměrně zdařilá "pohádka", která sice ničím nevyniká, ale jako celek působí sladěně a dobře. Na Zelenku rozhodně nadprůměr na rozdíl od jeho novějších pokusů o pohádku, i když než pohádka to byl spíše magičtější historický příběh. Hodnocení: 60 % ()

martins

Režijní prvotina Zdeňka Zelenky v koprodukci s NDR. Pohádka v TV dlouho nevysílaná, poprvé snad v roce 1992 a pak až zase v roce 2001. Výborný především Jiří Kodet jako potrhlý vévoda a dvojice Kopecký a Skořepová jako dvojice zlodějů toužící se zmocnit kouzelné čapky. Častější repríza v TV by neškodila. ()

J.Mayen

Jiste ze ted bych hodnotil prumerem,ale pohadku jsem videl jako dite teda 7 mi lety a musim rict, ze jsem si kazdy den pral takovou cepici mit, pak jsem videl pohadku jeste nekolikrat a pokazde jsem se na ni tesil a byl nadsen, takze za me maximum. ()

Spielbergo

Mě se ta pohádka vždycky líbila. Jedna pikantnost - všimněte si, že hudba je stejná jako v pohádce Nesmrtelná teta. Nebyl on tam stejný skladatel? Nóóó jóóó, tak to je jasný... :D ()

honeysuckle

Ani nevím, za co tu jednu hvězdičku dávám. Snad z upřímné lítostí nad tím, jak je talentem takových herců jako je Kopecký, Skořepová či Kodet plýtváno v pohádce bez dobrého scénáře, humoru či sympatických postav. ()

ssscream

Pohádka, ve které se hodně kouzlí, ona sama však moc kouzelná není. Ani kvalitní herci jako Kodet, Kopecký a Skořepová ji nedokázali zachránit. ()

Chlo0opek

Tuhle zvláštní pohádku jsem viděl, když jsem byl malý a pamatoval jsem si z ní tak maximálně to, že tam byla nějaká kouzelná čepice, která přestala být kouzelná. Dokonce si myslím, že jsem ji tehdy viděl i v kině. Od té doby jsem ji snad už nikdy neviděl - chtěl jsem ji tedy vidět, ale nevěděl jsem, jak se jmenuje a v televizi jsem ji ne a ne zachytit. Až teprve nedávno jsem ji kousek zase shlédl a dnes už konečně i celou. Na takový zvláštní tajemný nádech, role veličenstva není prezentována vůbec jako nějaké silné, vládnoucí postavy, a poddání zas netuší vyloženě vystrašení zajíčkové. Nicméně mě nezklamala a příště se na ni jistě rád podívám znovu. Je to taková šedá eminence mezi standardními vánočními pohádkami již tak stokrát viděnými. ()

harry.callahan

Stará dobrá česká pohádka, když jsme zjistili, že ji dávají v TV tak jsme si zpravili náladu po dávce ,,Micimutrů,, :-)) a jiných moderních rádoby pohádkách, proto 4 hvězdy. ()

Ospalek

Jiří Kodet nebyl špatným hercem, ale role v tzv. pohádce mu vůbec nesedla. Když probíhalo "zatýkání" vypadalo to jako česká zásahovka, nevypadalo to jako pohádka ba ani jako pohádkový film. Byl jsem docela zklamán. Ale za námět musím něco dát, neb kdyby to bylo lépe zpracované, mohlo to lépe vypadat. ()

neo101

Já nikdy nepochopim, proč lidi v pohádkách neumí zacházet s kouzelnýma věcma. Nedávaj na ně pozor, pořád je zapomínaj, ztrácej, nechávaj ukrást, přejou si blbiny a celkově se neumí chovat a pak to tak dopadá. a je jedno jestli je to čepice, buřinka, galoše nebo klobouk ()