Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

E lan

Další kvalitní pohádka, byť oproti ostatním je to velmi moderní pojetí. Velmi zdařilé jsou herecké výkony všech králů, rádců, katů a dalších vedlejších postav. Hlavní dvojice je pak také docela roztomilá. ()

Wyrdas

Krásná česká pohádka sršící klasickým humorem a úžasnými písněmi. Těžko říct, jak taková nesympatická mrcha jako je H. Vondráčková mohla být kdysi poměrně pěknou a příjemnou ženou, nicméně s panem V. Neckářem ve své době odvedla dobrý kus herecké práce. "Kujme pikle" a "Slza z tváře padá" vévodí celému hudebnímu doprovodu a zanechali ve mně krásné vzpomínky. Takže se přikláním k pěti hvězdičkám. ()

Nocturno culto

Tahle pohádka mě vždy pobaví a vyloudí úsměv, krom ústřední dvojice, tvořené 2/3 tehdejších The golden kids, to jsou především páni Kemr s Vostřelem, v rolích proradných rádců a zároveň zrádců, kteří kují pikle, pikle kují, pak spousta vedlejších postaviček - Effa, Jedlička..králové mi příliš nesedli, myslím že Marvan se Záhorským už předvedli víc ale budiž, celkový dojem to nijak nekazí .. ()

kukkik

Kupodivu i přes veškerou snahu páně Neckářovy ve výsledku celkem vtipná a pěkná pohádka s pěknými popěvky a veskrze sympatickým obsazením. 4/5 ()

Inozuka

Parádní songy (hlavně Maluju a miluju je pecka), sexy ústřední dvojice a narážky na tehdejší politickou situaci. Jen málokdy se podaří spojit současnost s pohádkou tak, jako tady. Prostě klasika nad klasiky ... ()

rublik05

Velmi jednoduchá pohádka, která sází především na pěvecké duo Vondráčková/Neckář a tomu je uzpůsobený i lehce překombinovaný děj. Pohádka je taková nemastná, neslaná. Děj zpočátku dobrý, postupem času začíná čím dál tím víc nudit a uspávat. Vtip a humor je taktéž víceméně na bodu mrazu. Dnes je pohádka sice považována za klasiku, ovšem mě nikdy nějak extra neoslovila, nebýt dvojice Kemr/Vostřel, ani ty 3* bych jí nedal. Zkrátka taková obyčejná, tuctová pohádka. 5/10. ()

Nix

Prostě pohádky, pokud potřebujete číst komentáře, tak je nečtěte a doplňte vzdělání, takové klasiky prostě se už netočí a stojí je za to aspoň jednou vidět. ()

Albyx

O stupinek niz nez S certy nejsou zerty a Tri orisky, ale zase o stupinek vys nez Pysna princezna.... Krasne pisnicky... ()

_aandyy_

Nádherná pohádka, jedna z mých nejoblíbenějších. Docela originální, i když na tradičních základech postavený příběh. Velice oceňuji také hudbu, která je prostě skvělá a o hereckých výkonech ani nemluvě. Další kapitolou jsou hlášky, které docela zlidověly a jemný humor, který provází tuto krásnou, barevnou a nesmrtelnou pohádku... Můžu vidět 1000x. ()

PaRi

Dáte-li dohromady dobrý námět, skvělého režiséra a vynikající herce a celé to točíte jako film a ne televizní inscenaci, musí vám vyjít pohádka nadčasová. Taky vyšla. Neckářovo písničky, stejně jako Vondráčkové, jsem neposlouchal, natož abych si je kdy byl koupil na desce či CD. Tady mne oba ale vždy baví. Inu jak jsem uvedl na začátku, skvělý režisér si uměl poradit i s neherci. Ostatně Neckář byl, podle mne, lepším hercem, než zpěvákem. Škoda, že se nevěnoval herectví více. Vzpomeňme na jeho přesvědčivý herecký výkon v oscarovém filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky. ()

fantomas19

Hudobná rozprávka (z roku 1968) v réžii Bořivoja Zemana s Helenou Vondráčkovou a Václavom Neckářom v hlavných úlohách. Klasická rozprávka o smutnej princeznej, natáčaná na zámoch v Blatné a v Bojniciach: Medzi nezabudnuteľné momenty patria úžasné pesničky ("Na na nanananaaaa " ), plejáda skvelých hercov vo vedľajších úlohách - Stella Zázvorková (chůva), Jaroslav Marvan (kráľ Jindřich), Bohuš Záhorský (kráľ Dobromysl), Josef Kemr (radca), František Dibarbora (kat) ... ()

Godhaj

,,Milý tatíčku, tohodle chlápka já jsem poznala v base.“ Tuto pohádku nemám rád už od dětství. S hlavním duem problém nemám, jsou docela přirození a milí, až na to, jak se princezna šprajcne. Zato král, to je komunistická parodie na vládce, takže je neschopný a až kontakt s moudrostí poddaných ho polepší. Prostě hrůza a křeč. Dále tu jsou rádcové, kteří neustále kují pikle celou dobu, ale vliv na děj mají jen na konci. No a potom blbec Kokožka, který má být asi patrně i vtipný, leč nezdařilo se a tak jen přispěl k další křeči a trapnosti. Děj je zpočátku jasný a bezproblémový, kdo ale vrazil do druhé půlky tu válku, tak to zkazil. Ještě musím pohanět ty moderní ohavné kulisy, ze kterých musí mít nejedno dítě noční můry. Ale abych zase jen nehaněl, tak uznávám, že se ve scénáři našly některé pěkné hlášky a super písničky. ()

topi80

Hodně veselá pohádka. Aby taky ne, když si princ myslí o princezně, že je služka, a princezna o princovi, že je to jakýsi vagabund od krav. V království sice pořád vyhlašuje rozkazy bubeník, ale když na to přijde, není problém si pustit v kině nějaké ty němé grotesky. Pro mladší diváky nabízí pohádka navíc bonus v podobě ukázky, jak u vládnoucích kruhů probíhá lobbing (zde konkrétně ten válečně - průmyslový). ()

Knor

Ucházející pohádka s jemným ale příjemným humorem. Největší otravnej a rušivej element je Neckář, já toho chlapa nenávidím. ()