Claire a Norman odvážejí svou dceru Caitlin na koleje vysoké školy, kde začíná studovat. Claire je smutná, ale zároveň se těší, že bude mít víc času na sebe. Jejich sousedé, Warren a Marie Fureovi, se nastěhovali před pár týdny a neustále se hádají. Jednoho dne se Marie svěří Claire, že se moc bojí, vtom se vrátí její manžel a ona uteče do domu. Claire to trápí a druhý den za sousedkou zajde, ale ta není doma. Claire v noci nemůže spát a z okna vidí, jak soused nakládá do auta velký balík. Probudí Normana, ale auto je pryč. Claire hází psovi míček do jezera, které mají u domu a zdá se jí, že pod hladinou vidí mrtvolu. Navíc se celý den samy od sebe otevírají zadní dveře a náhle začne hrát i věž. Claire má strach a jede za Normanem, který pracuje v laboratoři na genetických výzkumech, do práce. Druhý den opět slyší v domě zvuky, otevírají se dveře, padají věci ze stolu. Claire se znovu vydává k sousedům, setkává se s Warrenem, ale s Marií prý nemůže mluvit… V noci jde Claire do koupelny, odkud se valí pára, vana je plná vody a pod hladinou vidí odraz mrtvé ženy. Druhý den ji Norman pošle k psychiatrovi. Claire se mu svěří, že doma viděla ducha a psychiatr jí poradí, ať s duchem naváže kontakt. Claire se svou kamarádkou Jody uspořádá seanci, ale k ničemu nedojde. Claire nechce, aby o tom věděl Norman – před rokem měla totiž autonehodu a od té doby se o ni manžel moc bojí. Jody odjede a z koupelny jde opět pára, vana je plná vody a Claire slyší hlasy… (TV Prima)

higuain

První film, kde jsem viděl Forda v záporné roli. Výsledné 3* jsou průměrem dvou diametrálně odlišných částí. Zatímco ta první (2*) je zbytečně natahovaná nuda, kde se nestane vlastně vůbec nic, druhé polovině (4*) už atributy kvalitního hororu / thrilleru nechybí. Silvestri vynikající. ()

kinderman

Žena ve vodě podle R. Zemeckise aneb Plíživá nuda místo thrillerového budování napětí, herecky podivně nemohoucí M. Pfeifferová a H. Ford toužící po diváckém hitu, který ovšem přijde až se čtvrtým Indianou Jonesem. ()

GILLWANDER

Majster tesár sa tiež raz utne. V tomto prípade to nevyšlo Zemeckisovi spolu s jeho akože strašidelne vyzerajúcim thrillerom, ktorý mal po každej scéne naháňať hrôzu no naopak nechával ma chladným a ľahostajným. Už na začiatku som mal tušenie, že takýto žáner pánovi režisérovi proste nejde. Obrovská nuda od prvých minút, po každej "hrozivej" scéne som sa nebál, skôr čudoval čo sa pre Boha deje. Ten kto napísal scenár tak by sa mal nad sebou poriadne zamyslieť. A ešte k tomu prehnaná dĺžka už tak nudou nasiaknutého filmu, len tak tak som ostal prilepený k obrazovke. Jediná dobrá scéna bola tesne pri konci, kde sa bezmocne Catwoman vo vani topila. Inak všetko šablónovité a údesne zdĺhavé. 60% ()

maverick10

Robert Zemeckis je hold ze stare dobre skoly. Ja v tomoto snimku proste cejtil ty klasicke Hitchcockovske hororove prvky doprovazene genialni hudbou. Mel jsem nahnano vic nez Rimmer v tvari tvar stojici pred zmutovanou naprosto odpudivou slintajici priserou. Tady nepomuze uz ani letakova kampan ani potisky na tricka. ()

Taninaca

Horor nebo chcete-li thriller bez zabijáckých scén a cákanců krve (filmům se stahováním z kůže, usekáváním prstů, rukou, popř. jiných končetin se obloukem vyhýbám). Film si pohrává s dedukcemi diváka a hlavně s jeho fantazií, která dokáže být pěknej prevít. Tento žánr moc nevyhledávám, ale když už se chci bát, sáhnu pod povrch:-) ()

kombajn

Ford jako zaporňák a plno lekavých scén. Po prvním shlédnutí bych dal 5*, ale nakonec davám jen 4, i když osobně si myslím, že je to jedna z nejnapinavějších duchařin co jsem viděl. Nepatřím k lidem, které vyděsí zrovna moc hororů, ale tento to jako jeden z mála dokázal.... ()

peiton

Prekvapivo dobrý mysteriozne ladený thriller.Plus zaujímavá úloha pre Harrisona Forda spolu tiež zo zaujímavo-prekvapujúcou pointou.Ja som im to dokonale zožrala. Nie som zástanca duchariny,ale toto Vás dokonale zvedie z cesty.Bude Vás chcieť odpútať od podstaty veci,ale nedajte sa.Ak si ho pozriete z odstupom času budete sa naň pozerať inými očami. ()

Martin741

Na rezisera Roberta Zemeckisa celkom slusny priemer, ktory ale prilis okate vykrada Hitchcockovu klasiku z 1960. A nema na nu, ci uz scenaristicky, atmosferou alebo hercami /Harrison Ford prilis hrat zase nevie ....../. 66 % ()

Figu

Velice zajímavé, parádně obsazené, nicméně se spoustou zbytečností a co je nejhorší - nepochopitelně dlouhé! Harrison je takový roztomilý svěží stařík a do téhle role mi opravdu nepasoval, naopak Michelle exelentní a díky ní byl film opravdu obohacený o supr atmošku a pohled do jejich vyděšených očí často nahrazoval přílišnou nudu ve filmu. Kdo by čekal od Zemeckise víc, ruku nahoru... Ano, je mi to jasný, všichni ji můžete dát dolů... 60% ()

kaposlav

Neviem či bolo potrebné pre tento film angažovať Forda. Áno, vďaka jeho účasti si to určite pozrelo viac divákov a ovplyvnilo to aj k lepšiemu hodnoteniu. Samotnú kvalitu filmu to nezlepšilo, ale len predražilo. Zrejme som film pred mnohými rokmi videl, ale pamätal som si len malú črepinu, alebo si to s niečím mýlim. ()

cariada

Velice se divím tak vysokému hodnocení? Nevím jak vy ,ale já si horor představuji poněkud jinak,tohle nemělo ani atmosféru mimo poslední půl hodiny. Jinak to byla čistá nuda ,kdy jsem neustále přepínal na časomíru kolik že už to má a velice netrpělivě očekával konec ,který ne a ne přijít. Už od začátku když jsem spatřil H. Forda mě bylo jasné ,že to bude o ničem ano jako archeolog a pod je dobrý ,ale do hororu se nehodí. V podstatě se pořád nic neděje jen jeho žena má nějaký halucinace. U mě to byl prostě propad. ()

Nach

Atmosférický, kvalitní horor od vynikajícího Roberta Zemeckise. A ač jde o jeho kvalitou průměrný snímek, i tak má co nabídnout a čím překvapit. Harrison Ford a Michelle Pfeiffer hrají, co jim síly stačí a atmosféra postupně houstne do dramatického finále. Tento film jsem si velice užíval a opakované zhlédnutí mi vůbec vadit nebude. 75% ()

starbrejkr

Vcelku napínavý thriller s výbornými Fordem a Michelle Pfeiffer, ale zápletka je dost čitelná a konec poněkud přitažený za vlasy. Škoda, jinak mě to docela bavillo ()

C0r0ner

Začátek docela tragédie, ale pak se o slovo přihlásila atmosféra a musím říct, že ta teda byla excelentní. Sice jsem byl během filmu svědkem pár wtf twistů a nelogičností, ale nakonec to vlastně dalo smysl, takže proč ne. Znovu to asi vidět nepotřebuji, ale pro jednou to bylo v pohodě. 70% ()

kusper

Trapné. Zemeckis opět dokazuje, že je režisérem jednoho popřípadě dvou filmů. Ovšem opravdu jsem nečekal, že padouch je Harrison Ford on zase prokázal, že není moc dobrý herec, protože i při zabíjení vlastní ženy vypadá jako spasitel světa. ()

gabin(a)

Pod povrchem h...., totiž nic. Jestli chce někdo vidět předvídatelný a tím pádem totálně nudný horror/mysteriózní/thriller, tak ať si to pustí. Ale já ho varovala! Film i herci se snaží být mysteriózní tak, že to místy působí jako parodie. Nemůžu uvěřit, že to natočil Zemeckis. ()