Matt Hunter, bývalý agent tajné služby, žije v ústraní své chaty v Everglades na Floridě. Jednoho dne ho vyhledá jeho bývalý kolega – zpravodajec – a chce po něm, aby se vrátil do akce. Tajná služba má totiž podezření, že se do USA vrátil bývalý ruský terorista Rostov. Matt však nabídku odmítne. Netuší ale, že sám Rostov, kterého při jedné z posledních akcí nechal Matt žít, má zlé sny, ve kterých se mu objevuje právě Matt. Rostov se rozhodne, že dřív, než spustí svůj nový tajný plán, zabije Matta. Rostov se svými lidmi přepadne Matta v jeho chatě. Nenadálý útok však Matt přežije. Rostov se svými lidmi ale zabije Mattova přítele, Johna Eagla. Matt je naštvaný a nabídku tajné služby přijímá. Najde si jednoho z bývalých Rostovových lidí a dostane z něj, že Rostov chystá něco velkého. Matt po muži Rostovovi vzkáže, že nastal čas, kdy ho zabije. Mezitím se do USA nepozorovaně vylodila velká skupina Rostovových lidí. Ti vzápětí na pokyn svého šéfa, který chce ovládnout USA, rozpoutají sérii teroristických útoků, při nichž útočí na pokojné rodiny v jejich domech, vraždí obyvatele přestrojeni za policisty a všemi možnými způsoby se snaží vyvolat nepokoje. Když Rostov se svými lidmi a poskokem Nikkem zaútočí v nákupním centru, se zlou se potážou. Matt už totiž ví, kde chce Rostov zaútočit, a do nákupního centra vtrhne. Divokou střelbou vyřídí útočníky a poslední dva prchající teroristy pronásleduje v autě. Pomáhá mu při tom novinářka, která mapuje útoky Rostovových lidí. Mattovi a novinářce se podaří zachránit i ženu, kterou prchající teroristé vzali jako rukojmí. Spojené státy jsou otřeseny, do ulic najíždí Národní garda. To však teroristům nebrání v tom, aby se převlečeni právě za členy Národní gardy nepokusili zabít ještě více Američanů… (TV Prima)

Blazkowicz

Moc špatné. Pořád se tam střílí a miliarda výbuchů k tomu, ale stejně je to nezáživné a nudné až hrůza. Chuck má drsný výraz, ale moc toho ve filmu nepředvedl. Tu jednu hvězdu dávám jen kvůli Chuckovi, jinak bych od něho dostal kopačku z otočky. 1+* ()

Yuri69

Na rozdíl od volného pokračování v podobě Delta Force v našich končinách ne zase tak známý Norris. Je to škoda, protože se jedná o esenci béčkové produkce - Cannon Group. Zápletkou, kdy skupinky gangsterů/teroristů organizovaně kosí obyvatele to vše jen začíná. Pak zbývá vypíchnout nejapnost scénáře při akčních výstupech Chucka, který jezdí po supermarketu v tereňáku se samopalem v každé ruce. Milovníci naivní akce si přijdou na své a mají možnost srovnat s Red Dawn. ()

Jimb021

Je to tak blbý, až je to i vtipný. Ale je to někdy zbytečně zdlouhavý. Ještě kratší stopáž, míň nudných neříkajících scén a víc absurdních norrisovských kravin a hodnocení by šlo výš. ()

my38k

Pokud někoho trápí noční můry, může být ještě rád, že se mu ve snech nezjevuje Chuck Norris. Kromě snů ale Chuck trápí rukého agenta Rostova a jeho teroristickou partu kámošů i ve skutečnosti. Ti se totiž rozhodli Ameriku na vánoce potěšit pár výbuchy a střelbou do lidí. Pak už zbývá jen aby na scénu nastoupil neprůstřelný hrdina v upjatém džínovém ohozu a automatem v každé ruce a to svinstvo uklidil. Celkově jeden ze zábavnějníš Norrisových filmů s bazukovým koncem. ()

endrix

Jediný důvod, proč jsme se s kamarádem rozhodli tento film zkouknout, byl onen legendární plakát. A nezklamal. Je tam vše, co byste od Chucka čekali. Minimum mimiky (Tenhle Chuck ještě pracuje sám, nemá černošského kamaráda a krásnou právničku, na které by se mohl smát.), intuici Petra Parkera (Chuck Norris je jediný, kdo dokáže mezi stovkami vojáků národní gardy najít na první pohled přestrojeného teroristu), obouruční střelbu a pokažené Vánoce. Je tu všechno, ale nějak to nefunguje. Až na občasný úsměv a zvolání:"No to si nad už dělají srandu!" jsem se nebavil tolik jako u některých jiných filmů kategorie C. Půl hvězdy navíc za závěrečný duel a půl hvězdy za pásovce. ()

brasek

Typický akčný úlet 80. rokov. Výbuchy, prestrelky, nahánačky a neohrozený akčný hrdina. Bez toho to vtedy nešlo. ()

nanamarak1

Upřímně musím říct, že je to vůbec nejlepší Norrisův film, co jsem viděl. Akce je fůra, Lynch jako záporák naprosto perfektní (zklikvidování Billy Draga a jeho fetky přítelkyně je vskutku labužnické). Když připočtu slušnou hudbu a cool plakát, musím zaokrouhlit na 70% ()

JesterKruger

Viděl jsem to jako mladší, a tak jsem si to chtěl zpět připomenout, než to ohodnotím.................. JE TO DIVNÝ FILM. Kombinace Chucka Norrise a Richarda Lynche mi zní jako dokonalý nápad, ale ve finále to až tak dokonalý nápad není. Chuck Norris prakticky na začátku filmu vůbec není a Richard Lynch tam jen mluví o svých nočních můrách nebo plánech na Invazi v USA. Sem tam nějakého toho civilistu zabije, prostřílí někomu břicho, nebo vyhodí někoho z okna, při větším masakru už odpálí baráky. Pak na scénu tam přišel Chuck Norris, a po Richardovi praktický ani památky. Chuck tam zahraje sem tam pár dobrých scén, párkrát tam postřílí nějaké ty teroristy, a určité akční scény se do toho filmu ani nehodí. Někdy příjde nuda, někdy zase zábava. No, a když má Norris zabít Lynche, tak to není ani tak napínavé, a přesně u konce filmu ho odbouchne u okna, a kamera se zatmívá pohledem na Chucka Norrise. Je to hodně divný film, a přitom je tam několik scén úplně dokonalých, a je škoda, že to takhle muselo dopadnout. 3*. ()

Sunwheel

Absolútna 80.-ková americká propaganda dotiahnutá takmer do dokonalosti (hádam už len americké vlajočky v každom zábere chýbali)! Akčné scény nepoľavujú a scéna v obchoďáku je naprostý kult! Izraelci vystrihali všetky (pre nich) zbytočné príbehové scény aby sme dostali čistý, videoherný, akčný výplach mozgu. A musím uznať, že oproti sionistickému politickému trháku sme tu hluchých miest mali minimum. A ten plagát je jednoducho čistá nostalgia! Poslednú hviezdičku strhávam za koniec, kde chýbal nejaký gýčový happy end o dobrej budúcnosti. A kde skončil pásavec? :C ()

Luciaaas2

Norrisova klasika, Chuck střílí, mlčí, střílí, mlčí, střílí atd. :-) Takhle máme Chucka rádi. Uvidíme, jak se předvede v Expendables 2 ()

Fenk

Ročník 85 byl opravdu velmi plodný co se týče macho akce, kdy samotářští hrdinové vyjadřující se v holých větách nechávali za sebe mluvit činy a především zbraně nej(h)různějších kalibrů s trefnou poznámkou vždy na závěr dobře odvedené práce. Invaze p.U.S.A. se tak může směle zařadit mezi akční špeky jako Komando či Přání smrti 3. ()

montel

Terorista Mikhail Rostov (Richard Lynch) plánuje na území USA společně se stovkami mužů několik teroristických útoků, zaměřené převážně na civilní obyvatelstvo. V cestě mu však stojí bývalý agent CIA Matt Hunter (Chuck Norris). Ten se vrhá bezhlavě do protiútoku a likviduje teroristy převážně jejich vlastními zbraněmi...Hodně idiotský scénář, se spoustou idiotů na scéně. Jedině Chuck idiot není, protože je tak chytrý na to, aby dokázal sám přelstít stovky teroristů, převlečené za policisty i za armádní příslušníky. Kde je skutečný SWAT, který by na teroristy naběhl, to už je vedlejší. I když se útoky dějí na více místech, tak Chuck je všude a vedle něho neohrožená reportérka, která si všechno musí rychle vyfotit, aby nepřišla náhodou o práci.No Chuck měl v 80. letech celkem slušné renomé, filmy jako Osamělý vlk McQuaide, Delta Force, Ztracen v akci nebo Sám proti teroru nejsou vůbec špatné, ale tímto filmem si začal budovat onu slavnou pověst, Supermana. 20% ()

RexT

Označit film B či C je urážka všech těchto písmen. Patrně kdosi potřeboval dočerpat rozpočet, aby mu příště nezkrátili fondy. Slabé i jen mezi "Norissovými" filmy. ()

Sa.sa

Sice béčko, ale klasika akčních filmů... Jinak ten film je teda věc to se musí nechat... A pohled na Chucka a jeho UZI na kšandách je k nezaplacení :))) ()